Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯
43404. tutu79
2020. nov. 12. 15:29

Sziasztok.

Valaki tud nekem abban segíteni hogy az endometrimnak milyen vastagnak kell lennie? Nekem 24 naposak a ciklusaim, ma vagyok a 9-ik napon és 7 mm az endometrium. Szerintetek az nem kevés?

FET-et terveznek jövőhét péntekre, ami 17. nap lesz és 5 napos embriókat kapok vissza.

Köszi előre is a választ

43403. haho_pihe (válaszként erre: 43387. - SSSzilvi)
2020. nov. 12. 15:06
Úristen, Szilvi, legmélyebb együttérzésem, kitartást és sok erőt kívánok neked!
43402. arcencil
2020. nov. 12. 14:56

Úristen Szilvi, komolyan ritkán olvasok ilyen nagyon megható, hidegrázós és fájdalmas történetet. Egy olyan történetet amelyben azért benne van a csoda és az élet is. Kérlek ne add fel!!! Teljesen megértem hogy min mész keresztül, nekem az elmúlt két évben 3 korai vetélésem volt. A múlt hónapban azt hittem feladom, nem folytatom tovább, de összeszedtem magam és menetelünk tovább előre az úton.

Pihenj most egy kicsit, ezt az évet szerintem hagyjátok eltelni, csináld amihez kedved van, gyűjts erőt és jövőre hidd el sikerülni fog! nincs magyarázat ezekre a vetélésekre, és igen általában előbb-utóbb sikerül!


Mi ma voltunk a kaaliban 3. lombik előtti vizsgálatokon, mert lejárt minden eredményünk. Én is totálisan magam alatt vagyok, mert a párom eredményei elképesztően rosszak lettek, egyszerűen nem térünk magunkhoz. Egy éve novemberben 75% progresszív motilitással minden eredménye átlag feletti, DNS fragmentáció kiváló. Most a progresszív motilitás 0, azaz nulla százalék, a mennyiség 2 millió... Nem iszik, nem dohányzik, nem ül, totál egészségesen élünk. Rendkívüli módon elkeseredtem... Közben nekem az UHn azt látták, hogy 5 tüsző érik most (gondolom a szeptemberi hormonkezelés utóhatása)mondta is a doki, hogy a 0,5ös AMH mellett ez roppant ígéretes szám.. Így viszont nesze semmi fogd meg jól, itthon párnák között most felesleges is próbálkoznunk.. Szegény párom totál kész van, nem elég az én élelmedett korom, most még az ő kiváló eredményei is huss eltűntek. De innen szép összekaparni magunkat.

Elvileg januárban lesz a következő kör. Hát meglátjuk...

43401. hantosska (válaszként erre: 43387. - SSSzilvi)
2020. nov. 12. 13:00
Szilvi! Az nem lehet, hogy ennek nem jò vége lesz! ❤️🙏🏻
43400. RosaGina (válaszként erre: 43399. - RosaGina)
2020. nov. 11. 20:28
Szilvi, annyira szívszorító amit írsz, így ismeretlenül is ölellek, és drukkolok nektek!!
43399. RosaGina (válaszként erre: 43396. - SSSzilvi)
2020. nov. 11. 20:27
Igen, így van, annyit próbálnak növesztetni, az a cél. Jól megtolják a stimut, nem finomkodnak....
43398. Syl3 (válaszként erre: 43380. - Juli3939)
2020. nov. 11. 20:03
Én 2 hónapja töltöttem a 43-at. Jópár sikertelen próbálkozás után végre 11 hetes és 3 napos terhes vagyok. 45-ig hajrá, addig biztosan van remény!
43397. Zizike79 (válaszként erre: 43396. - SSSzilvi)
2020. nov. 11. 16:26
Szilvi, ez tényleg brutális nehéz lehetett :( a zombi üzemmód teljesen indokolt... Drukkolok, hogy jó véget érjen minél előbb a történet!
43396. SSSzilvi (válaszként erre: 43395. - TAndi86)
2020. nov. 11. 15:05
Es mi szamit soknak? Legutoljara 6 lett, az azert nem sok gondolom. Marmint a PGShez. Valahol azt olvastam, hogy olyan 15 petesejtet tartanak szerencsesnek. Az azert nem keves...
43395. TAndi86 (válaszként erre: 43394. - SSSzilvi)
2020. nov. 11. 14:57
Így van, ha sok a petesejt, akkor érdemes próbálkozni. 6. napon tudnak mintát venni a PGS-hez.
43394. SSSzilvi (válaszként erre: 43392. - TAndi86)
2020. nov. 11. 14:54

De szeretnek. Csak eddig lombikbol meg sosem lett otodik napra hatching blasztom. Max 3-as besorolasu.

Ennyi idosen pedig gondolom meg kisebb ra az esely.

A tavalyi elso veteles utan fel is vettem a kapcsolatot a kinti klinikakkal, aztan azota jott meg ez a ket terhesseg.

Elvileg petesejtem van, szoval erdemes lenne megprobalni...

43393. bargab (válaszként erre: 43391. - SSSzilvi)
2020. nov. 11. 14:43
Nagyon sajnálom. ❤️😔 Ne adjátok fel, persze tudom, hogy ezt könnyű mondani. Nálunk öt ötnapos embrióból egy volt egészséges, azaz nem kromoszómahibás, és azt, hogy Lili Annát megtaláltuk a pgt-a (pgs)-nek köszönhetjük. Nem a petesejt rossz, hanem nincs elegendő energia a sejtben a kromoszómaállomány lefekeződéséhez, ezért lesz a kromoszómákban eltérés. Az pedig a Down-szindrómát és még nehány szindrómát leszámítva életképtelenné teszi a kis embriót.
43392. TAndi86 (válaszként erre: 43391. - SSSzilvi)
2020. nov. 11. 14:32
És nem szeretnél PGS-t?
43391. SSSzilvi (válaszként erre: 43388. - TAndi86)
2020. nov. 11. 12:31

De, a PGS.

Szerinte jo alapanyag vagyok, mert szep a meh, jo a nyalkaharyta, be tud agyazodni, fejlodni is tud stb. Csak szerinte nem jo a petesejtem. Teny hogy ven vagyok, de ennyi probalkozasbol egy mar csak sikerulhetett volna... :(

43390. SSSzilvi (válaszként erre: 43386. - TAndi86)
2020. nov. 11. 12:30

Igen, valami olyasmit magyarazott Szabo ur, hogy meg azt szoktak alkalmazni, hogy a ferfi kap FSH hormont. Igaz azt mondta ez egy draga megoldas, de volt ra pelda, hogy lejjebb vitte a dns fragmentacios erteket.

Nekunk legutoljara vilt fertile chip (ugyan nem a dns fragmentacio miatt) es 6 petesejtbol 4 termekenyult meg, egy eljutott 5. napig, a masik hatom pedig 12 es 10 sejteskent kerult beultetsre. Tudom ez nem jelent semmit, de nekem eddig mindig 8 sejtesek voltak 3 napos korukban. Ugyan baba nem lett belole, de az eredmenyt talan a fertile chipnek tulajdonitom. Foleg, hogy ra ket honapra kaptuk meg a pocsek dns fragmentacios eredmenyt.

43389. Dorneo (válaszként erre: 43387. - SSSzilvi)
2020. nov. 11. 12:27
Jaj Szilvi. Annyira sajnálom. Olyan szép lett volna, ha... nagyon szorítok, hogy legyen egyszer tényleg szép vége a történetnek.
43388. TAndi86 (válaszként erre: 43387. - SSSzilvi)
2020. nov. 11. 12:25
Szilvi, őszintén sajnálom, ami Veletek történt. Tudom, hogy Te is jársz Fülöp Vilmoshoz, neki nincs valami ötlete?
43387. SSSzilvi
2020. nov. 11. 12:19

Sziasztok!


Gondoltam befejezem “csodalatos” tortenetunket, mert most tenyleg a vegere ertunk.

En mindi biztosra megyek, amig egy kicsit is no a HCG ertek, addig nem hagyok abba semmi gyogyszert. Multkor irtam hogy volt verzes, barnazas, majd HCG megtorpanas. Ekkor irtam nektek elkeseredesemben, gondolva, hogy nem veletlenul volt a verzes, a kesoi HCG novekedes. De amig nem csokken a HCG, en remenykedek. Es nem csokkent, hanem a megtorpanas utan tovabb nott. Legnagyobb meglepetesunkre. Vegul kiderult van elo, szivhangos magzat. Egy het mulva kiderult ketten vannak! Egy het mulva meg minden rendben, szepen nonek, dobog a szivuk. Egypeteju ikrek.

Idokozben megkaptam az iviget, atalltam inzulinra, pajzsmirigy ertek rendben, home office-ban vegig, sok pihenessel, setaval.

De sajnos ez sem sikerult megalltak a fejlodesben, nem dobog mar a szivuk. Most 14 mm-ig jutottunk, benne a nyolcadik hetben.

Azt mondtak egypeteju ikreknel, ha az egyik elhal 50%, hogy viszi magaval a masikat is. Nalunk az egyiknek kicsit gyengebb volt a szive, de doki szerint meg siman jo volt ugy is. Nem tudjuk mi tortenhetett mar megint. Ennyire selejt lenne a petesejtem? Megprobaljak megnezni a babak genetikajat. Nem tudom minek orulnek, szeretnem ugyan tudni, hogy kromoszomailag betegek voltak-e, de ha kiderul egegszsegesek voltak, akkor a falat fogom kaparni, hogy mit rontottam el. Ha kiderul genhibasak, akkor viszont el kell gondolkoznom, van e ertelme nekem tovabb probalkozni.

Most zombi uzemmodban vagyok. Nem hiszem el hogy ket es fel ev alatt 5 szivhangos babat vesztettunk el. Mindig a legrosszabbra keszulok, de per pillanat nem tudom mi johet meg. Nem tudom elhinni, hogy valaha eljutok egy egszseges gyerek szuleseig.

Tudom, hogy gyakori a veteles elso trimeszterben, majdnem minden ismerosomnek volt. De nekik lettek egeszseges babaik is. Akkor nekunk miert nem?

Bocsanat,ha negativ vagyok, de ugy gondoltam ugy kerek, ha elsirom a tortenet veget is.

Meg mindig hihetetlen szamomra, hogy egy hettel a beultets utan menstrualok, kozben pedig beindul a HCG. Es vegul ket 14 mm-es csoda embriokig el is jutottunk. Kezdtem azt hinni a tavalyi ket vesztesegert karpotol az elet :(

Tenyleg csak a vervetelnek szabad hinni, es meg kell varni a tesztelessel a kijelolt idot. Mert csodak tenyleg lehetnek!

43386. TAndi86 (válaszként erre: 43385. - SSSzilvi)
2020. nov. 11. 11:54

Szia Szilvi!


Most a fertile chipet is bevetjük a fagyasztás-olvasztás után, de őszintén szólva, ekkora fragmentációnál nem tudom, hogy mennyire lesz eredményes. Tavaly Brnoban a MACS-nál is felhívták a figyelmünket, hogy nem 100%-os bizonyosság az sem, pedig akkor még jóval alacsonyabb (20%-kal) volt ez az érték. Az FSH terápiáról nem hallottam még, vagy ez az amikor a férfinek Gonal F-et adnak? Mert arra egyszer Erdei Editnél rákérdeztem, de nem látta indokoltnak, mert a hormonjai jók.


Számomra is érthetetlen ez a szintű romlás, annak ellenére, hogy nem túlsúlyos, egészségesen étkezik, rendszeresen mozog, minden laborértéke, hormonja tökéletes, nem iszik, nem dohányzik, karotipizálás, mikrodeléció is normális volt, a ROS is, már valamennyit a spermiummennyiség is javult, szóval mutogatni kéne, hogy íme, egy egészséges férfi szar örökítőanyaggal. (Ráadásul a férjem számomra annyira szép és intelligens, hogy komolyan elsírom magam azon, hogy nem tud szaporodni.)

43385. SSSzilvi (válaszként erre: 43384. - TAndi86)
2020. nov. 11. 11:42

Kedves Andi!

Borzasztoan sajnalom es megertem az elkeseredettsegedet. Erthetetlen hogy mitol nem jo ferjednek ez az eredmenye es miert nem javul semmi kezelesre. Nekunk Szabo doktor meg az FSH terapiat emlitette, hogy az javithat a DNS fragmentaltsagon.

A fertile chip nem lehet alkalmas a spermak megfelelo levalogatasara?

43384. TAndi86 (válaszként erre: 43383. - Baba2019)
2020. nov. 11. 10:00

Sajnos hiába az egészséges embrió, nem sikerült az a beültetés se, bár életemben először, valami elindult, de meg is állt. Minden úgy van ahogy leírtad. A magas DNS fragmentációra ma Magyarországon, de még megkockáztatom, a világban sincs gyógymód. A férjem szedett vitaminokat, antioxidánsokat, Bémer terápiát használta, kivizsgáltatta magát A-tól Z-ig, góckutatástól elkezdve a prosztatán, hormonokon, IR-en, genetikán keresztül mindent (IS), a gyökérkezelt fogát is inkább kiműttette, nehogy azon múljon. Elindultunk lelki oldali úton is, és látod, mégis ilyen rossz az eredmény. És ami a legviccesebb számomra, az eltérő leletek. Az Istenhegyin volt a vizsgálat, ahol előtte sima spermiogramot is csináltak neki. Azon semmi egyéb nem volt (se baktérium, se fehérvérsejt), mégis a fragmentációs leleten meg ezek jelentős mennyiségben szerepelnek. Szóval hogy is van ez? Nekünk is mondta Kopa Zsolt, hogy az ICSI se hoz sikert 40 % fölötti fragmentációnál.

Egyébként itt egy sorstárs mondta nekem, hogy a biopszia segíthet, több külföldi klinika is ezt preferálja már, mert a herében még nem annyira fragmentáltak a sejtek. Viszont ezt meg nem csinálják meg ilyen mennyiségnél (7 millió), csak azoospermia esetén. Szóval vagy kierőszakolom ezt, ha a fagyasztás-olvasztás nem jön be, vagy már csak a szerencsében és a jóistenben bízok, vagy, amit a férjem jelenleg elutasít, spermadonorhoz fordulunk.

43383. baba2019 (válaszként erre: 43371. - TAndi86)
2020. nov. 10. 17:17
Nem értem, ha egyszer elérhető, akkor miért nem alkalmazzák ezeket az eljárásokat? Azt vizsgálták valaha hogy miért ilyen magas a fragmentáció, ezzel nem lehet semmit kezdeni hogy csökkentsék? meg volt férjednek a teljes körű kivizsgálása? A fertil chip mit tud javítania fragmentáción, nekünk is említették, bar a miénk határértéken van és úgy hallottam maga a fertil chip sem 100%-os, fagyasztás olvasztás nálunk szóba se jött. Azt viszont megmondták nekünk hogy az ICSI nem orvosolja a DNS fragmentációt, szóval igazából fagyasztás olvasztás- on kívül nem nagyon van hatékony eljárás erre állítólag.. De téged ott vár az egészséges embrió ezek szerint 😉🤞
43382. juli3939 (válaszként erre: 43381. - Hantosska)
2020. nov. 9. 17:57
Köszönöm, ez biztató!
43381. hantosska (válaszként erre: 43380. - Juli3939)
2020. nov. 9. 17:44
Szia, én 43 vagyok és azt hiszem még megyünk. Kicsi az esély, de nekünk még van egy tb támogatott lehetőségünk a Kaaliban. Alapvetően 45 a határ de vannak lehetőségek azután is.
43380. juli3939
2020. nov. 9. 17:12
Sziasztok! 43 évesen érdemes még belevágni? Nagyon szeretnék gyereket, de még nem sikerült, bár a volt partneremmel voltak gondok főként. Meddig támogatják egyébként, hány éves korig?
43379. Dorneo
2020. nov. 9. 17:07
Teljesen megértelek... Mindenki úgy érzi, az ő problémája a legnagyobb. De ez valahol érthető. Bár én nem cserélném el a férjemet gyerekre. Most csak az említett telefonos nőre értettem a hasonlatot. Szorítok neked nagyon, hogy mehessen a program rendben és siker is legyen!
43378. egykisvirag (válaszként erre: 43378. - Egykisvirag)
2020. nov. 9. 16:53

“30 évesen 3 gyerekkel a nyakamba férj nélkül. Nem tudom hogy lesz a jövő”

Ma hallottam egy telefonbeszélgetést... nekem ez volt anno minden álmom hogy harmin évesen három gyerekem legyen ...

Közben a szívem szakad meg hogy mindenki körülöttem szül, nekem meg lehet leszivásra a COVID teszt eredménye se lesz meg...

Gondolom teszt nélkül az egész stimunak annyi lesz....

Bocs ... csak kifakadtam. Sok volt ma..

43377. hantosska (válaszként erre: 43375. - Dorneo)
2020. nov. 9. 15:40
😱
43376. Panna07 (válaszként erre: 43375. - Dorneo)
2020. nov. 9. 14:57
Igen, 3 orvosból kettő beteg, elvileg ezért van. De például az az orvos, aki dolgozik, múlt héten konzultáción azt mondta egy lánynak, hogy kérjen januárra időpontot újabb konzultációra, mert szerinte addig nem lesz friss lombik. 😐
43375. Dorneo (válaszként erre: 43374. - Panna07)
2020. nov. 9. 14:53
Úgy hallottam, Pécsen is csak azért van ez mert a személyzet egy része fertőzött lett.
❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook