Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Callanetics tapasztalatok. fórum

Callanetics tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
2013. szept. 17. 16:35

Lányok, tegnap és ma is megvolt a tornám :)

Éljen az ősz? Vagy mi...

Poricus gyereeee

2728. omi7328
2013. szept. 17. 12:21

köszönöm mindenkinek a tanácsokat, ajánlásokat!:-)

szép napot Nektek!

2727. bnoi7525 (válaszként erre: 2723. - Omi7328)
2013. szept. 17. 11:50
Szia, probald meg a kaloriabazis.hu-t. Ott egyszeruen tudod kovetni a kaloriabeviteled, es a napi szuksegleted is egyszeruen ki tudod szamolni (van a neten mindenfele kalkulator). Csak az elejen nehez, mert meregetni, szamolgatni kell, de egy ido utan mar ugyis tudni fogod, hogy egy nap mi az amit kb. megehetsz.
2726. AlBundy (válaszként erre: 2723. - Omi7328)
2013. szept. 17. 11:16
Én exceltáblában írom kajám.:) Főzéssel, méregetéssel, írással együtt szerintem napi 1 óránál nem több. Több idő amit evéssel töltök mint amit az előkészületekkel.:)
2725. Porcica (válaszként erre: 2724. - Omi7328)
2013. szept. 17. 11:07
Írok privit!
2724. omi7328
2013. szept. 17. 10:48
amúgy örülök nektek, és hogy végre van egy olyan fórum, ahol nemcsak hogy válaszolnak a bejegyzéseimre, de még értelmesen, és tanácsokkal is ellátva teszik ezt. Köszönöm nektek.amúgy 4 és fél hét múlva lesz a szülinapom, remélem, addigra már elkezdődik valami változás nálam.
2723. omi7328
2013. szept. 17. 10:46

hm, ez megfontolandó, ugyanis szerintem én a túl sok kalórián csúszok el. egy kis falat itt, egy kis édesség ott,és már meg is lehet a plusz 500 kalória.

Esetleg ajánlanátok nekem ilyen applikációt, vagy olyan oldalt, ami ebben segítségemre lenne?meg ugye azt én honnan tudom, hogy nekem személy szerint mennyi kalóriát kell bevinnem egy nap?

tegnap sajnos úgy alakult hogy családi okok miatt nem tudtam legyűrni a fél órát, mérges is voltam nagyon este 10-kor meg már nagyon fáradt voltam. Amúgy meg kell mondjam, minden porcikámban éreztem este a vasárnapi tornát. jó lesz ez, érzem, csak tényleg rá kell állnom arra, hogy ha hazaértem, hamar lenyomjam azt a fél órát, így nem marad el.no meg akkor azt hiszem, meghoztátok a kedvem a kalóriaszámoláshoz is.sztem én simán betoltam egy nap 2000-2500 kalóriát.

2722. Porcica (válaszként erre: 2721. - Radírpók)
2013. szept. 16. 18:11

Egyetértek! Napi 10 perc nem kell az értékek kiszámításához, mert az ember nagyon hamar megtnaulja ránézésre megállapítani, hogy mi hány deka. A táblázat pedig nagyon gyorsan kiköpi az adtokat, ha már kiválasztottad mit ettél, és beírtad hány dekát.

Én szeretem, mert biztonságérzetet, és rendszereséget ad! :)

2721. Radírpók (válaszként erre: 2720. - Omi7328)
2013. szept. 16. 16:52

A szamolas nem faraszto, rengeteg applikacio segit benne. Igy evek utan pedig mar alapbol tudom, hogy mennyi az annyi, igy konkret szamitas nem is kell. Azt szeretem benne, hogy barmit ehetek ;)

Melle a callanetics es kesz... Semmi boncsi edzes, amit ugyis abba hagynek par het utan. :)

2720. omi7328
2013. szept. 16. 11:06
a kalóriaszámlálás biztos jó fárasztó lehet, nem lehet egyszerű mindig mindent kiszámolni dkg-ra. én azt próbálom a callan mellett, hogy nem eszem kenyeret, max reggel teljes kiőrlésű, édesség heti 1x, és az adagokat csökkentem.azt is jó lenne betartani, hogy este 7 után már ne egyek.Ti mit szóltok a tervhez?valaki próbált már hasonlót?
2719. omi7328 (válaszként erre: 2716. - Radírpók)
2013. szept. 16. 11:03

de jó, de jó, de jó!!!az ilyen eredmények ösztönzik az embert, meg amit itt mindenki ír!én is azt szeretném, hogy jól érezzem magamat, ne fájjon nyakam-vállam-hátam, no és persze a karcsúbb derék és comb sem lenne utolsó!

Amúgy tegnap megvolt az első fél órám!!!olyan jó értés volt utána, hogy igenis megcsináltam!bár a videón 75 ismétlésig mennek, de én általában csak 50-et tudok, hasizomból meg még kevesebbet!

én azt szeretném, ha "behúzná" a hasamat a torna, azaz nem lenne kitágulva a gyomrom...

2718. Radírpók (válaszként erre: 2717. - Naadira)
2013. szept. 16. 08:29
Bizony akkor majd csak pilloghat, mert lesz egy bombanő felesége ő meg rohangálhat az edzőterembe, hogy felvegye a versenyt ;)
2717. Naadira
2013. szept. 15. 22:56

Esti beszámoló:megvolt a 15. óra is!

Férjem erre azt mondja:majd a 150.nél megnézzük az eredményt!!

2013. szept. 15. 20:08

Ilyen tudományosan sosem foglalkoztam a callannal. Szerintem nem is fogok.

Ami elmondható részemről: 42 éves leszek, kb 20 ève csinálom némi szünetekkel, napi húsz perc heti négy-öt alkalommal.

Eredmény: életemben nem volt ilyen formám, mint most, amióta a callant a kalória számolással kombinálom.

Csak ajánlani tudom :)

2715. omi7328 (válaszként erre: 2713. - Naadira)
2013. szept. 15. 15:03
köszönöm, a kitartásra szükségem lesz, azért is jöttem ide hozzátok, hogy társakra találjak és ne legyen kifogás!:-)
2714. omi7328 (válaszként erre: 2712. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 15. 15:03
ez igen!olyan jól megfogalmaztad, hogy el is szégyelltem magamat!:-) még neki sem álltam, de mostantól nem lesz kifogás!!!ma délután lesz az "első" nekifutásom! amúgy én a callanetisc am/pm videókról fogok tornászni, és a kék könyv is megvan.én nem tervezek egy órát egyenlőre, mert a 3. nap után abbahagynám. legyen inkább fél óra, de az heti 5x. aztán ha ez gond nélkül megy, lehet heti 3x 1 óra egyben.
2713. Naadira (válaszként erre: 2712. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 15. 11:01

Na ezt ilyen szépen (és hosszan:)))nem tudtam megfogalmazni,de nagyon igaz:kell a motiváció és a józan ész is!Mert ugye én callanozok,de a terpesz még ugye,khm,jó lehet csak a fele az igazinak,mert még nem ott tartok(eleinte a negyede volt..).Mert az eredmények lassan születnek ám meg!A kitartást pedig csak a motiváció adja meg!

Tehát:miért is csináljátok??Ja,..azért?Akkor kitartást,lányok!

2712. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 2711. - Naadira)
2013. szept. 15. 10:29

Azért én ezt megkérdőjelezném, főleg abban az esetben, ha éppen most szeretné megalapozni valaki tervezett aktív, következetes életmódját, ilyenkor még erősebbek az akaratgyengeség tünetei, mint a hajlandóság a rendelkezésre álló erőtartalékok nagyságának józan megítélésére. Könnyebben tekintjük megerőltetőnek azt is, ami csupán a sport természetéből fakadóan a komfortzónából való kilépést jelenti, pedig ez alapvető az eredményekhez. Meg kell tanulni felismerni a különbséget a túlerőltetés, és az erőfeszítés között, ami eleinte igazán nagy kihívás, legalább is nekem mindenképpen, ugyanis a lehető legszánalmasabb kifogásokkal képes vagyok meggyőzni magam egy egy gyakorlatsor közben arról, hogy nem önszántamból hagyom abba, hanem a testem érdekében. Tudom, hogy átvágom magam, mégis belemegyek. Ha elérem azt a pontot, amikor már nem leszek meggyőzhető, akkor merem majd kijelenteni, hogy elértem a célom, jó úton haladok....


Hajrá lányok, nincsenek kifogások!:-)

2711. Naadira
2013. szept. 15. 08:44
Hát ennek semmi akadálya,gyere!A callanból pedig csak annyit kell csinálni amennyi jól esik(mint mindenből,egyébként)!
2710. omi7328
2013. szept. 15. 08:31
Sziasztok!szeretnék jönni hozzátok!újra belekezdenék a callanba, már többször bizonyított nekem az elmúlt 10 évben. Sajnos a kitartásommal van a gond, ha elérek egy jó kis eredményt, már el is lustulok, és újra sokat eszem... de végre egyszer szeretném, hogy teljesen elérjem a célomat é utána se tunyuljak el.én napi fél óra callant tervezek, mert most még nem bírnám az egy órát.
2709. Nissi (válaszként erre: 2702. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 14. 18:03

RekaBeka ebböl is látszik, hogy mennyire igaz, hogy variálni kell a mozgást nem mindig ugyanazt csinálni mert minden mozgásforma más izomzatot mozgat meg.

Ha vigasztal én a 10kmt eddig csak gyalogturában teljesitettem.:) A futást kb 5 percig birnám...Mindenkinek más az erössége.

RR-nek van 20 perc felsötest videója szeritem az jó az elején lehet suly nélkül is csinálni 20 perc alatt igyis elfárad a kezed ha kezdö vagy, ja és a nöi fekvötámasz ami a ciciknek is jót tesz :)

2708. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 2707. - Naadira)
2013. szept. 14. 14:21

Igen, sejtettem, hogy a karokra nincs komoly hatással, persze a nyújtások hasznosak azon a területen is.

Valami karizom erősítésre szolgáló edzéstervet keresek még kiegészítésképpen én is, bár sajnos még a súlyzó szó hallatán is kiver a víz, de talán akad vmi fogamra való is a kínálatban.:-)

A Zumba nekem nem túl szimpatikus, bár nem is ismerem igazán, csak nagy vonalakban, de az őrült ugrabugrálás, meg egyáltalán az aerobikhoz hasonló időtöltések nem egyeztethetők össze a személyiségemmel. Neked bevált, és ez a lényeg!

2707. Naadira (válaszként erre: 2706. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 14. 14:02
Ahogy nézem és érzem nem igen.De ennyi is elég,főleg ilyen gyorsan.Nálam mindég problémás volt a vastag comb és széles csípő.A zumba sculpt and tone-t csinálom 1,24kg-os súlyokkal,felváltva a callannal,az dolgoztatja a kart és vállat is.
2706. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 2704. - Naadira)
2013. szept. 14. 13:51
Azt jól érzem, hogy főleg az altáji szakasz formálódik a Callanetics által? Látható nálad bárminemű formálódás a karok tekintetében is, mert arra nagy hangsúlyt nem fektet a torna?
2705. 2dfcd669cb (válaszként erre: 2704. - Naadira)
2013. szept. 14. 12:37
Nagy erőt adtok lányok! :) Köszönöm:)Nagy puszi nektek!:)
2704. Naadira
2013. szept. 14. 11:56

Pozitívum:

ma felpróbáltam egy szoknyát amit igencsak kínosan bírtam begombolni és.....lás csodát:laza rajtam,körbe tudom forgatni magamon!!Juhé!!Pedig a mérleg rohadt makacs!!Ja..és hihetetlenül kerek popsim lett,mert ugye az éveim igencsak lelapították!!A farmer is másképp áll rajtam!De kár hogy nem csináltam képeket,de nagyon nem akartam elriadni saját magamtól!

2703. Naadira (válaszként erre: 2702. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 14. 11:52

Nyugi,hasonló érzéseket éltem át én is amikor belekezdtem!!Persze még mindég nem minden az igazi,persze izzadok rendesen,de már megcsinálom az összes gyakorlatokat,igen is 50-szer és 100-szor is!!És hihetetlen hogy ez én vagyok,57 évesen!!Mert meg lehet csinálni,csak türelem és kitartás kell!És szerintem a futás is más lesz!!

Hajrá!!!De jó hogy csatlakoztál!!

2013. szept. 14. 10:32

Szevasztok!:-)


Tegnap, miután végül beruháztam a korábban említett letölthető magyar nyelvű videóba, úgy döntöttem, le is tesztelem végre, mert évek óta csak talonban tartottam szegényt, mivel a futás, és a bringa a legnagyobb szerelmeim.


Lányok, nyugtassatok meg, első alkalommal ti is röhejesen erőtlennek bizonyultatok?


Óh anyám, óh anyám, óh anyám......(képzeljetek hozzá még egy magas szorzót:-)

Pár órával korábban könnyedén lefutottam 10 kilométert, melynek felét a futópadom legnagyobb beállítható emelkedőjén haladtam.


Bebizonyosodott, hogy hiába futkározik valaki könnyedén akár hosszabb távolságokat is, ennek a célzott izomgyakorlatokhoz semmi köze. Csajok, én nem szégyellem bevallani, hogy a bemelegítést sem tudtam megállás nélkül végigcsinálni. :-)))))

A konkrét izomgyakorlatok közben már hangosan nevetgéltem magamon, de a nyújtás volt a nap fénypontja: Míg a videóban szereplők többsége szétterpesztett, nyújtott lábbal jóformán a mellkasával képes volt érinteni a talajt, nekem még a terpesz is fájdalmat okozott, persze nyújtott lábbal nem is ment, sőt, egy 97 éves, járókerettel közlekedő nénike mélyebbre tudja hajtani a törzsét, mint én.


Viszont a kínos felismerések ellenére, azonnal szerelembe is estem a gyakorlatokkal, szerintem hosszú kapcsolat lesz a miénk, legalább is remélem. Ha belegondolok, hogy egyszer képes leszek a bemutatott hajlékonyságra, az új dimenziókat nyitna meg az életemben....:-)


Summázva lányok: Le a kalappal előttetek, ahogy olvastam mindenki legalább egy 10-essel idősebb nálam, és napról napra végigcsinálja az edzéseket, fogadjátok őszinte elismerésem!


Tényleg beszédes, hogy ha nem végzel célzott izommunkát, hatékony nyújtásokat, egyszerűen nem alakul ki használható izomzatod, hiába tudod lefutni a legfáradtabb pillanatodban is a félmaratoni távot. Belátom, izomra szükségem van, és többé nem is szándékozom elhanyagolni ezt a kérdést, mert hiába vagyok vékonyka,( még vért sem adhatok soha a súlyom miatt, ami ugyan más téma, de elég bosszantó, miközben állandó vérhiánnyal küzdenek a kórházak, nem foglalkoznak azoknak a vérével, akik a magasságukból kifolyólag persze, hogy nem érik el az 50kg-ot, őrület, pedig nem kórosan soványak, csak vékonyabb típusok, szerintem ez roppantmód megalázó, és nem fogadom el a hivatalos magyarázatokat, nem állják meg a helyüket sok esetben....), szóval a súlynak az ég világon semmi köze a fittségedhez, és ez roppantmód bosszant.


Bocsi a terjedelemért!


Hajrá, legközelebb akkor jövök, ha már úgy tudok gépelni a billentyűzeten, hogy közben a lábaim a nyakamban vannak!:-))

2701. Naadira (válaszként erre: 2700. - Radírpók)
2013. szept. 13. 19:02
:)))))
2700. Radírpók (válaszként erre: 2699. - Naadira)
2013. szept. 13. 16:05

Igen, minden szempotból te vagy a minta ;)

Követünk sorban mi negyvenesek :)

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook