Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbeadó anyát keresek fórum

Örökbeadó anyát keresek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
304. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 303. - Trapiti)
2014. jan. 31. 11:39

Beszéljünk már higgadtan. A téma idekerült, tudhatta, hogy ellentétes vélemények lesznek.

Te ismered őt? Mert azt mondod, én nem tudhatom.


Egyébként tudod te azt nagyon jól, hogy akár a GÓLYA alapítványhoz, v. bárhová megy, igenis megpróbálják rábeszélni, meggyőzni.

Nem osztom én az észt, csak nem tudom, egy okos, nem is rossz anyagi körülmények között lévőnek miért jut eszébe ilyen. Mintha olyat is írt volna, hogy a család támogatná? Ebben nem vagyok biztos, megnézem mégegyszer.

303. trapiti (válaszként erre: 302. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 31. 11:21

Itt nem én voltam először ingerült, olvass vissza!


Lebeszélni vagy rábeszélni senkit nem lehet ilyesmire. Van olyan élethelyzet, érzelmi háttér amikor jobb ha örökbe adja. Nem hiszem, hogy ezt itt egy fórumon el lehet helyette dönteni és bármire rá- vagy lebeszélni. Ilyet csak az ír, akinek fogalma sincs a témáról, de akkor meg minek osztani az észt???

2014. jan. 31. 11:07
Igen. Nélülem és nélküled is. Csak nem értem, miért vagy ilyen ingerült, ha olyat írnak, ami neked nem tetszik. Nem hinném, hogy valóban helyesled -most maradjunk ennél az esetnél-, hogy ez a lány az örökbeadáson gondolkozik. Egyetemre jár, tehát annyira szegény nem lehet, de azt írta is, hogy nem igazán az anyagiakkal van gond. Nem inkább lebeszélni kellene? Akárhova megy, úgyis ezt kérik majd tőle.
301. trapiti (válaszként erre: 299. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 30. 18:00
Egyelőre a törvényi háttér lehetővé teszi, akár egyetértesz vele, akár nem. Pár hét és közvetítő szervezet bevonása nélkül nem lesz lehetséges, bár szerintem aki eddig meg akarta oldani, az ezután is meg fogja.
300. hte23 (válaszként erre: 299. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 30. 17:53

Egyetértek.

Piac jellege van, ki ad érte többet

2014. jan. 30. 17:36
Nem ilyen fórumon kell keresni sem örökbeadót, sem öröbefogadót.
298. bibócska (válaszként erre: 297. - Trapiti)
2014. jan. 30. 08:18
Teljesen egyet értek veled.
297. trapiti (válaszként erre: 296. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 29. 13:13

Nem a te dolgod ezt megítélni szerintem, és főleg nem ilyen stílusban nekiesni a másiknak.

Nekem is van véleményem arról, hogy helyes-e ha ilyen formában keresi egymást örökbe adó és örökbe fogadó, de ez más tészta. Ettől még előfordul olyan, hogy valami miatt - akár anyagi, akár érzelmi okok miatt - egy anya nem tudja a gyerekét vállalni, és a legjobb amit tehet, hogy örökbe adja. Ha Te nem vagy érintett a témában, akkor szerintem először tájékozódj és utána beszélj bele. Azt gondolom, hogy anyagi nélkülözésben még csak-csak felnőhet egy gyerek, de ha valaki az érzelmi biztonságot nem tudja megadni a gyerekének, azzal tönkreteszi a gyerek és a maga életét is. Ha ezt valaki felismeri magában, az inkább tiszteletre méltó. Különben is, ki vagy te hogy ítéletet mondhass???? Ráadásul elég sok idő van még, a szülés után még 6 hétig is meggondolhatja a dolgot ha mégis feltámadnak az anyai érzelmek, de ha most így érzi helyesnek, akkor jól teszi ha tájékozódik az örökbe adással kapcsolatban. Sokkal-sokkal jobban, mintha a szülés után egy kétségbeesett pillanatban lehúzza a wc-n... Egy biztos, iszonyú nehéz így várni egy babát, de abban biztos vagyok, hogy ennek a gyereknek szerető családja lesz, akár meggondolja magát az anya, akár örökbe adja, mert már most az a szándék vezérli, hogy a lehető legjobban gondoskodjon a gyerekéről.

296. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 295. - Monilla)
2014. jan. 29. 11:58

Na itt a lényeg! Hogy nem egy kiló kenyérről, hanem egy MÉG MEG SEM SZÜLETETT GYEREKRŐL van szó!!

Nem is az a bajom hogy feltételeket szab, -ha már ott tartanának , tegye- ; hanem az, hogy odaadná!!!

295. monilla (válaszként erre: 294. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 29. 08:43
Szíve joga, hogy feltételeket szabjon, hiszen az ő magzatáról van szó. Nem egy kiló kenyeret ad oda valakinek. Ezeket a kívánságokat egyébként az alapítványok is tiszteletben tartják.
294. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 290. - Családot)
2014. jan. 28. 20:59

Még te szabnál meg olyan feltételeket, hogy pl. hol lakjanak?


Egy frászt jársz te egyetemre, meg az apja sem.


6 hónapod van, gondolkozz már!!!

293. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Kamilla78)
2014. jan. 28. 20:52
Félek, hogy jelentkezik valaki. Még ilyet!
292. hte23
2014. jan. 28. 19:57
én most inkább nem mondok semmit..
291. évanéne (válaszként erre: 290. - Családot)
2014. jan. 28. 13:44

Kedves Babaváró!

Nagyon összeszedett, átgondolt minden sorod, szívszorítóan az!


Engem Évának hívnak, holnap leszek 40 éves. Népművelőként dolgozom egy vasi kisvárosban. A férjem 34 éves, agrármérnök. Boldog, kiegyensúlyozott házasságban élünk, 5 éve vagyunk együtt. A kisvárostól, ahol dolgozom, 5km-re élünk egy olyan faluban, ami ugyan közigazgatásilag különálló, szerkezetileg azonban már mindenben a városhoz kapcsolódik. Patika, fogorvos, óvoda, általános iskola működik a településünkön, a házunk, kertünk kényelmes, minden igényt kielégít. Még nincs egy éve, hogy kiköltöztünk egy tömblakásból, pont azért, mert úgy gondoltuk, a gyerekeinknek sokkal jobb lesz ilyen környezetben...


Évek óta küzdünk babáért, orvosi oka igazából nincs a meddőségünknek. Régóta beszélgetünk az örökbefogadásról, egyikünk sem idegenkedett soha a dologtól, de a TEGYESZ-nél való jelentkezést a kötelező eljárási rendre eddig halogattuk...

Mit gondolsz, jó szülei lehetnénk a kisbabának, akit a szíved alatt hordasz, ha a megszületésekor még mindig örökbe szeretnéd adni?


Üdvözlettel


Éva

2014. jan. 27. 13:41

Várandós kismama vagyok, és olyan párt keresek, akik nálam jobb körülmények között tudnák felnevelni a gyermekem. Ez elsősorban harmonikus családi légkört jelent, ugyanis ez az, amit sajnos én nem tudnék megadni neki, apuka hiányában. Nagyon fontosnak tartom a teljes családot, főleg az első néhány évben.


Nem vagyok rossz anyagi körülmények között, nem vagyok rászorulva, hogy örökbeadjam akárkinek, csak akkor tennék így, ha az adott párt a saját értékrendem szerint alkalmasnak ítélem, ugyanis a legjobbat szeretném a babának. Tehát nyílt örökbefogadásról lenne szó. Nem tudom, hogy fogok érezni a baba iránt a szülés után, de egyelőre ezt a döntést tartom helyesnek.


A harmadik hónapban vagyok, csak később szeretnék alapítványhoz fordulni, ha egyedül nem sikerülne megtalálnom a "tökéletes" szülőket.


Leírnék néhány dolgot, amiket a legfontosabbnak tartok:


- A párnak ne legyen vérszerinti gyermeke


- A pár rendelkezzen biztos anyagi háttérrel


- Lehetőleg mindkét fél maximum negyven éves kor körül legyen


- Több éve legyenek/éljenek együtt


- Szeressék az állatokat


- Ne legyenek semmilyen szélsőséges, furcsa csoport/gyülekezet tagjai, hívei


- Lehetőleg ne faluban éljenek


Ha valaki ezeknek megfelel, és ír egy levelet, melyben még pár, számára fontosnak tartott dolgot megemlít, esetleg küld fényképet, vagy egyéb elérhetőséget, szimpátia alapján megbeszélhetünk egy személyes találkozót is.


Írok pár sort magamról és az apukáról is, hogy kb. lehessen tudni, milyen babára lehet számítani.


22 éves vagyok, vörös hajú, zöld szemű, vékony testalkatú, középmagas, hízásra nem hajlamos, egészen csinos lány. Épp egyetemet váltok, mellette nyelvet tanulok és okjt. A családomban mindenki egészséges, nincs genetikai rendellenességünk, talán kicsit hajlamosak vagyunk a függőségekre, a nagyszüleim dohányoznak, a nagypapám pedig fiatalon sokat ivott.


Az apuka 25 éves, magas, szőke hajú, zöld szemű, férfias testalkatú, jóképű, egyetemista srác. Náluk sincs semmilyen rendellenesség, csak az enyhe cigaretta/alkohol függőségre való hajlam.


Biztos nagyon helyes, és értelmes baba lesz, de leginkább nagyon világos típusú :)


Várom a leveleket, kérlek csak akkor írj, ha az alapoknak megfelelsz.


Biztos vagyok benne, hogy aki esetleg nem felelne meg a "követelményeknek", az is jó anyuka/apuka lesz egyszer, de az én babámnak én szeretném megválasztani az életkörülményeit, tényleg nem rászoruló baba, azt szeretném, ha azt, és még annál többet kapna, amit én nyújtani tudnék.


Aki jót akar tenni, és megmenteni még egy babát az éhezéstől, a nélkülözéstől, vagy csak feldobná vele az életét, az feleslegesen keres..


Minden szülőjelöltnek szívesen válaszolok, aki egyéb tartalmú levelet küld, annak nem ígérhetem.

2013. dec. 16. 09:57

Múlt héten voltunk jelentkezni a 2. babáért, és a pszichológus elmondta, hogy a márciusi törvény meg fogja szüntetni annak a lehetőségét, hogy a szülőanya és az örökbe fogadó pár csak úgy "besétáljon" a gyámhivatalba és megtörténjen a lemondás.

Mindenképp civil szervezeten keresztül lehet majd csak nyíltan örökbe fogadni újszülöttet, és az anyának részt kell vennie krízis terhes tanácsadáson, és nagyobb szerephez fog jutni a pszichológia és a szakmaiság.

288. trapiti (válaszként erre: 287. - Azomyr)
2013. dec. 14. 19:45
Mi az, hogy MINDEN TÉREN NAGYON HÁLÁSAK????????? Kezd nagyon gusztustalan és visszataszító lenni ami itt folyik...
287. Azomyr
2013. dec. 14. 18:52

Örökbeadó anyát keresek!!!

Kedves Mindenki!!!

Kérlek Titeket,minél

többen olvassátok el a következő pár sort!

Van egy gyönyörü fiunk de

sajnos nem

lehet több gyermekünk. Egy orvosi mühiba miatt.Nagyon szeretnénk neki kistestvért. Ezért szeretnénk elinditani egy örökbefogadást,

aminek kivárása 3-7 év! Ezért arra gondoltam,

ha bárki tudna abban segíteni ,hogy ez az idő

lecsökkenjen, minden téren NAGYON HÁLÁSAK

lennénk!! Segítsetek kérlek, bárkinek van

valami jó ötlete, ismerőse pl.szülészeten,

alapítványoknál, vagy tud olyan

babáról ,kisgyermekről akit nem tudnak

felnevelni, keressen meg!!! Nagyon köszönjük

előre is annak aki próbál segiteni .ADRIENN ÉS GÁBOR

2013. nov. 13. 19:01

Kedves Fórumozók!

Ha tudtok valakit, akár ismerősön keresztül, aki nyíltan örökbe adná a babáját, szívesen fogadnánk. Van egy 8 éves vérszerinti kislányunk, mindhárman nagyon várjuk az új családtagot. 2,5 éve várakozunk a TEGYESZnél, de akár testvérpárt is szívesen fogadunk, 0-5 éves korig.

285. Rúzsvirág (válaszként erre: 278. - Rúzsvirág)
2013. nov. 4. 16:49

Kedves Fórumozók!

A korábbi hozzászólásom időközben tárgytalan lett, mivel a kisfiú szeptember végén megszületett, örökbefogadták, és nagyon jó helyre került.

Kérem, hogy további üzeneteket ne küldjön senki.

2013. okt. 30. 15:19
Gyerektelen pár vagyunk.Olyan lányt keresünk , aki valamiért nem tudja vagy akarja megtartani a gyermekét.Nagyon szeretnénk örökbe fogadni.Ha ilyen vagy akkor itt tudsz írni nekünk privát üzenetet.
283. csypa (válaszként erre: 282. - Marcsika12383)
2013. okt. 7. 02:05

A területileg illetékes gyerekvédelmi szakszolgálat (TEGYESZ) az első lépés. Őket kell felhívni, és kérni egy időpontot személyes találkozóra. Az összes többi lépést ők személyesen elmondják.A budapestinek itt az elérhetősége:

Fővárosi Gyermekvédelmi Szakszolgálat

1081 Budapest, Alföldi u. 9-13. | Tel.: 06-1-3232-900 |

Ha őket felhívód már megmondják, hogy a lakhelyed szerint hova kell telefonálni, ha nem pesti vagy.

A személyes beszélgetés után egy orvosi igazolás kell a háziorvostól, hogy alkalmasak vagytok. Ezt a TEGYESZ küldi ki a háziorvosnak, ő meg visszapostázza kitöltve az iratokat. Aztán egy pszichológiai vizsgálat történik. Ez egy beszélgetés, és egy személyiségteszt kitöltéséből áll. Majd a TEGYESZtől kimegy valaki lakásra egy megbeszélt időpontban egy környezettanulmányra.Aztán van egy 21 órás örökbe fogadásról szóló kötelező tanfolyam, melyen részt kell venni. A TEGYESZ is szervez, havonta 1x, de az Ágacska Alapítvány is csinál ilyet. Ez a tanfolyam kötelező, enélkül nem lehet örökbe fogadni. Mi az Ágacskánál voltunk, és nagyon jó volt. Jobb, mint amit a TEGYESZ szervez. Ezt csak az elmondásokból tudom.20000Ft/fő a díjja. A TEGYESZes 18000 Ft/fő, de az Ágacska sokkal jobb. Otthonos, hangulatos, kiscsoportos. Kávé, tea ingyen. Jóhumorú, kedves tanfolyam vezetők. Csak ajánlani tudom. Ha mindez megtörtént a TEGYESZ átküldi a papírokat a lakhelyed szerinti gyámhivatalnak, akik kiállítják az alkalmasságról szóló HATÁROZATot, és postán kiküldik nektek. Ha a Határozat a kezedben akkor lehet jelentkezni a civil szervezetekhez örökbe fogadásra. A civilek a nyilt örökbe fogadást intézik, és kizárólag újszülötteket adnak örökbe. A TEGYESZen keresztül lehet titkosan örökbe fogadni, de ők főként nagyobb gyerekeket adnak örökbe. Hogy mi a nyilt és titkos közt a különbség azt a tanfolyamon elmondják. Továbbá a civil szervezetek listáját is elmondják. 7 szervezet van ma Magyarországon akik ezzel foglalkoznak. Mind megbízható, és legális. Újszülöttre kb. 3-4 évet kell várni. A civilek csak házaspárokat fogadnak. Érdemes utána nézni interneten melyiknek mi a feltétele a jelentkezéshez, és melyik mennyi anyagi vonzattal jár. ezek a civil szervezetek:

Bölcső Alapítvány

www.bolcso.hu

Gólyahír Egyesület

www.golyahiregyesulet.hu

Együtt az Életért Közhasznú Egyesület

www.egyuttazeletert.hu

Alfa Szövetség

www.alfaszovetseg.hu

Fészek Alapítvány

www.feszekalapitvany.t-online.hu

Várva Várt Alapítvány

www.varvavart.hu

Baptista Szeretetszolgálat

baptistasegely.hu

Újszülött igénylése esetén kb 3-4 év a várakozás. Roma gyerek elfogadása esetén kicsit rövidebb.

Remélem tudtam segíteni!

2013. okt. 6. 15:04

Örökbe szeretnénk fogadni kicsi babát de nem igazán tudjunk hogy hol kezdjük kérlek segitsetek.

Köszönöm.

281. csypa
2013. szept. 16. 09:50

Kedves mindenki!

37 éves nő vagyok. A férjemmel sajnos nem lehet vérszerinti gyermekünk, ezért szeretnénk ÖRÖKBE FOGADNI egy babát. Ha TE, kedves olvasó állapotos vagy, de nem kívánod megtartani, kérlek NE VETESD EL, ADD ÖRÖKBE!Mindent megadunk neki , ami csak tőlünk telik, és nagyon fogjuk szeretni. Nagyon, nagyon vágyom rá! Írj nekem privát üzenetet,és mindenben segítek!

2013. szept. 1. 06:22
Örökbe adó anyát keresünk mi is olyat aki komolyan is gondolja,minden szükséges papírunk megvan! Ha valaki tud segítsen,akár csak egy jelzéssel.
2013. júl. 3. 19:32

sziasztok

mi meg mindig keresuk azt a holgyet aki leszeretne mondani a szuletendo gyermekerol.

vagy olyat keresunk aki megsugna nekunk a korhazbol valakit aki lemondana.

es meg valami olyat keresunk aki tenyleg komolyan gondolja.

2013. jún. 27. 17:27

Sziasztok!

A védőnőnk tegnap szólt, hogy a körzetében van egy anya, aki babát vár, és örökbe szeretné adni.

Az anya és az apa is roma származású, de a védőnő elmondása szerint tiszták, rendesek, nevelnek egy 10 éves gyerkőcöt, de a mostani terhesség nem volt tervezve, és sajnos nem tudják eltartani, így mindenképp örökbe szeretnék adni. Az anya szülés után nem szeretné megnézni majd a babát, és nem akarja szoptatni sem. Kb. 16-17 hetes, és nemrég volt genetikai vizsgálaton, aminek várja az eredményét.

Ha van közöttetek olyan, akit komolyan érdelekne egy roma származású kisbaba, az írjon üzit, és összehozom a védőnőn keresztül az anyával.

2013. jún. 27. 11:25
Sziasztok!Teljesen új vagyok itt,most találtam rátok))Mi is örökbefogadásra várunk,túl a 3.lombikon,várakozunk és reménykedünk abban hogy megszületik a kisbabánk akit nekünk szánt a sors))
276. zdori33
2013. jún. 13. 23:50
Kedves Mind! Határozattal rendelkező örökbefogadó szülők vagyunk, 0 és 2 év közötti kislányt fogadhatunk örökbe. Sajnos nagyon szorít már az idő, amíg örökbe fogadhatunk még, így kérlek Benneteket, ismerős ismerőse, stbstb, segítsetek... Hátha van Magyarországon egy olyan 0 és 2 év közötti kislány, akit örökbefogadhatnánk... E-mailben várom a válaszokat bejegyzésemre: zdori@citromail.hu . Üdv! D.
275. évanéne (válaszként erre: 273. - 9586b1ee21)
2013. jún. 9. 09:21

Végezz el egy dadaképzőt, keress egy családi napközit, csecsemőotthont, stb, és jelentkezz be önkéntesnek. Így nem leszel munkaviszonyban, a 4 gyerkőc mellett a saját idődet továbbra is magad osztod be, viszont -egyeztetés alapján- hasznosíthatod a gyermkszeretetedet.

Mit szólsz hozzá :-)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook