Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


14922. Nitu
2016. okt. 7. 17:15
A dugulás és az, hogy orrhangon beszélek az mikor múlik el? 2 hetes múlt pár nappal az orrom.
14921. keki70 (válaszként erre: 14920. - Nikki16)
2016. okt. 7. 13:50

Szia Niki!


Most már fél éves múlott az orrod-már nem szabadna,hogy beduguljon.

Menj vissza RÖ-höz,ő majd belenéz és megmondja,hogy mi a helyzet.

14920. nikki16
2016. okt. 7. 13:01

Sziasztok!


Lassan 7 hónapos lesz a nózim, és azt szeretném megkérdezni, hogy az normális h. még mindig sokat van bedugulva?(orrsövény műtét is volt)Én már megszoktam, szinte észre sem veszem, de a környezetem szólt, hogy furán veszem a levegőt.

14919. brigi1990
2016. okt. 7. 12:04
Írtam a naplómba, kérlek nézzétek meg!
14918. Xy1234xy
2016. okt. 6. 21:36

Sziasztok!


Én tegnap voltam 6 hetes😊 egyre jobban érzem az orrom és tapintásra már érzem a csontom...viszont ha ásítok-"grimaszolok" akkor már érzem hogy "fáj"!-hogy van orrom🙄 viszont a dagadás meg van alul és ott ahol átvágta és a kis gömbök is!De szépen lassan alakul😉

14917. keki70 (válaszként erre: 14916. - Norcsi04)
2016. okt. 6. 11:59

Nincs mit :-)

Krémezésnél,stb...arra figyeljél,hogy az orron mindig alulról felfelé csináljad.

Így nem húzod az orrot lefelé.

A rázkódást sajnos nem lehet elkerülni,mert ha pont egy mélyebb kátyúba mész az biztos nem tesz jót az orrnak.Az enyhe rázkódás nem árt,csak kellemetlen.Ilyenkor,még még lesz egy pár hónap,amíg nagyon érzékeny az orr.

14916. Norcsi04 (válaszként erre: 14914. - Keki70)
2016. okt. 6. 09:41

Köszi Keki!

Arclemondásnál, sminklemosásnál, krémezésnél ugy érzem h azok a mozdulatok jobbak, amik az orrom felé közeledve haladnak, nem pedig kifelé. Akkor olyan mintha egy kicsit széthúznám az orrom.

A masik, hogy ha rosszabb úton vezetek, úgy érzem h rázkódik az orrom az autóval együtt. Ettől is féltem, nehogy baja legyen, igy persze sokkal lassabban vezetek.

Ezeknek lehet bármi jelentősége vagy csak nagyon érzékeny egyenlőre? Ilyenekkel azért csak nem lehet kárt tenni benne...

14915. keki70 (válaszként erre: 14913. - Ceccsillag)
2016. okt. 6. 07:54

Szia!


A sok orrfújástól,de az orrspraytől is előfordulhat,hogy az orrnyálkahártya sérül és ilyenkor ez fáj.Vagy egyszerűen a váladék kicsípi.

De lehet belül duzzanat is,gyulladás,amit érzel.Ilyenkor még nagyon érzékeny az orr belül is,akár a varratoknál is,ami még nem szívódott fel.

De befog gyógyulni,ha már nem fújod az orrodat.

14914. keki70 (válaszként erre: 14911. - Norcsi04)
2016. okt. 6. 07:46

Szia Norcsi!


Végre lekerült a gipsz,igaz?Örülök,hogy ennyire boldog vagy <3

Ülve alvás:kizárólag a duzzadásban van szerepe.

Ásítás is olyan,mint a nevetés.

A hat hetet kell kibírni,utána már sokkal könnyebb,hiszen az orr összeforr.Utána már

nevetni és ásítani is lehet.

4-6 héttől,ha sportolsz valamit,azt is fokozatosan belehet iktatni,az orrod jelez,ha nem bírja.

Labdás sport kizárva,mert pl.itt jön be,ha az embert orron találják,akkor a csont még mindig elmozdulhat ilyen erős behatástól.

Ezért is van az,hogy az orrot nyomkodni három hónapig nem szabad.

Ha majd lekerülnek a tartótapaszok,akkor utána duzzadtságra,gyulladásra külsőleg körömvirágkrém.Éjjelre bekened az orrodat,reggelre kifejti a hatását.Ha tudod,napközben is használjad,úgyis látod majd,hogy csak akkor lehet,ha otthon tartózkodsz,mert erősen fénylik tőle az orr.

Szerencsés gyógyulást!

14913. Ceccsillag
2016. okt. 6. 00:11
Sziasztok! Egy kis HELPet szeretnek kerni en is! Most multam 3 honapos es kulsoleg minden a legnagyobb rendben de rengeteget fujom az orrom, orrsprayzek, de mar julius kozepe ota a kemeny allergia miatt. Es most 2-3 naoja elegge faj a bal orrlyukamban valami ha fujom az orrom. Lehet hogx valami baj lett vagy csak veromlenyke lehet az eroltetestol? Gondoljatok lehet baj? Majd megyek kontrollra de hatha addig valakinek van valami megnyugtato gondolata!
14912. Norcsi04
2016. okt. 5. 22:06
Nehogy az en figyelmetlenségem miatt ne gyógyuljon megfelelően a nózikám, az sz.r lenne. Most szedek kalciumot es D vitamint is, hogy minél hamarabb csontosodjon, hátha az is segít vmit. Ha bármi ötletetek/tippetek van szeretettel várom :)
14911. Norcsi04
2016. okt. 5. 22:00

Sziasztok! Rólam is lekerült a gipsz, KT nagyon eltalálta a vágyamat, sőt inkább felülmúlta, mert nem is álmodtam róla, hogy egyszer ilyen nózim lehet :-) nagy boldogság van :-))képet majd később, mert a monokli még befigyel.

Azóta viszont rettentően féltem a nózimat. A vágyam volt h picit felálljon az orrcsúcsom, ez most meg is van, bárcsak igy maradna.

Tudnátok abban segíteni, mi az amit ajánlott es nem ajánlott csinálni, hogy a gipszleveteles csodaforma megmaradjon?

Nitu a nevetést kérdeztem, mondta KT h ne most menjek kabaréestre...pedig mióta levette folyamatosan kacarásznék. De az ásitas is ilyen??? En mar lassan beszélni is alig merek!

Es az ülve alvásnak van a helyes csontosodásban/porcosodasban pozitív szerepe, vagy csak a duzzanatok miatt volt fontos?

Egyéb?

Keki lszi segíts! :-) kösziiii

14910. Nitu (válaszként erre: 14909. - Keki70)
2016. okt. 5. 21:07
Okok! Próbálom, de a nevetést olyan nehéz kibírni, az ásítást meg még nehezebb 😳🙄 igyekszem hátha megállom. Köszönöm a válaszod!
14909. keki70
2016. okt. 5. 20:43

Szia Nitu!


Azt mindig tartsad szem előtt,hogy hat hét kell ahhoz,hogy teljesen összeforrjon az orr.

/Nehogy elmozduljon a csont,porc/

Tudod mindenből olyan kis finoman,utána aztán már lehet bátrabban.

14908. Nitu
2016. okt. 5. 20:03
Sziasztok! 2 hetes az orrom és mostanában nagyon sokat ásítok, mert dolgozok ezerrel és elfáradok. Ilyenkor persze húzódik az egész arcom, de fájni nem fáj. Ez mennyire árthat? És ha árt mi lehet a következmény? Ja és a nevetéssel is ugyanez lehet a helyzet?
14907. Centaine (válaszként erre: 14905. - LeaLea)
2016. okt. 5. 10:39
Lehet, hogy három hónapos kor után még valamicskét változott, de én már nem vettem észre. Akkor már nem is vizsgálgattam naponta 500x, megnyugodtam, hogy jó, tetszik és kész. Ha fényképeztem volna egy éven keresztül, lehet, hogy lenne valami változás, nem tudom. De, nem is ez a fontos, hanem, hogy 3 év után nem nyílt szét az orrcsúcsom. Az első műtét után, ilyenkor már gáz volt. Sok sikert mindenkinek!
14906. Xy1234xy (válaszként erre: 14902. - Centaine)
2016. okt. 4. 20:43

Szia!


Köszönjük szèpen!😊😚

14905. LeaLea (válaszként erre: 14904. - Centaine)
2016. okt. 4. 20:09

Koszi, hogy leirtad a tapasztalataidat. Orulok, hogy 3 ev utan sem valtozott az orrod, jo ezt hallani, hogy nem torzul az ido mulasaval.


Erdekes, hogy szinte mindenkinek mutet utan 2-3 honaposan legszebb az orra. Nekem epp ma 3 honapos az orrom, es ugyanez a tapasztalatom, hogy ebben az idoszakban kezdenek elojonni a hibak.


Erdekes, hogy neked mar 3 honaposan beallt a vegleges forma. En is azt tapasztalom, hogy mar nem annyira duzzadt az orrom. Epp csak az orrcsucsom duzzadt valamennyire, de mar nem annyira durva a helyzet.

14904. Centaine (válaszként erre: 14903. - Cucu)
2016. okt. 4. 19:33

Szia! Nekem három hónapos kora után már megvolt a végleges formája, nem dagadt. Ezért írtam, hogy akkor volt a legszebb, mert utána 1-2 héttel teljesen lesimult az orrhát, és megjelentek a puklik. KT azt mondta a puklikra, hogy valaminek meg kell tartania az orromat, ami minden, csak nem kicsi és fitos :-) Annak örülök, hogy nem változtatta meg az arcom karakterét (ezt ki is jelentette, hogy nem fogja), hanem lágyította.


A kisfiam 3 éves volt, ő nem látott gipsszel, de azt se vette észre, hogy valami megváltozott. Mondjuk senki :-)

14903. Cucu (válaszként erre: 14902. - Centaine)
2016. okt. 4. 13:02
Szia ! Köszönjük , hogy ezt leírtad ! Sokat számít azoknak a véleménye , akiket régebben műtöttek . Megkérdezhetem, hogy neked mennyi ideig volt duzzadt az orrod ? Én most lettem 5 hónapos , és annyira be van durranva az orrom mintha frissen műtött lennék . Nekem emiatt JELENLEG kicsit csalódás a végeredmény .
14902. Centaine
2016. okt. 4. 12:46

Hiányoltátok olyan valaki tapasztalatát, akinek régen volt az orrplasztikája. Nekem pont 3 éve volt a második műtétem. Alaporr: ferde, kétszer eltört, puklival, és nagy orrcsúccsal. Ezt 2005-ben megműttettem, az első évben nagyon tetszett, mert eltűnt pukli, kisebb lett az orrcsúcsom és egyenes lett. DE 2-3 év múlva már látszódott, hogy baj van, mert az orrcsúcsom kezdett szétválni, és olyan volt, mintha egy fenék lenne az orrom végén. Évről évre rosszabb lett, majd 2013-ban döntöttem úgy, hogy ezt már így nem szeretném nézegetni, fényképen már az eredeti is jobbnak tűnt. 2013-ban kinéztem egy orvost, akkor keveredtem a nlc-re is. Ott pont volt egy lány, akinek a kiválasztott orvos nagyon turcsi orrot csinált, és szegény nagyon el volt keseredve. Így én visszatáncoltam, lemondtam az időpontot, és szeptemberben felkerestem KT-t A doktor úr nagyon szimpi, meg profi, de tény, hogy tudta, hogy Keszthelyről megyek a konzultációra, este 9-kor kerültem sorra, a 6 órás időpontom helyett. Megnézte az orromat, azt mondta, hogy nagyon bonyolult lesz, de ő meg tudja csinálni, hogy szép legyen. Két hét múlva műtét, minden oké volt 4,5 órán keresztül műtött, újra felnyitotta, mert nem volt teljesen elégedett. A gipszlevételnél nem tetszett, túl nagynak láttam, és csúszdának. Az első pár hét alatt nagyon sokat apadt, szépült. A legszebb 3 hónapos korában volt. Azóta is tetszik, de vannak hibái. Mivel másodplasztika volt, nem volt látványterv, és nem ígért semmi, csak, hogy jó lesz. Mik a hibái? Pukli maradt oldalt, ami félprofilból látszik, a bal orrnyílásom nagyobb mint a jobb, és ezért kicsit aszimmetrikus, és van egy pici hullám a jobb orrnyíláson. Az orrcsúcsomat néha nézegetem, hogy nem válik-e újra szét, de az szerencsére olyan mint volt. Viszont ami a lényeg, nagyon megszerettem az új orromat, sokkal jobban érzem magam vele, annak ellenére, hogy nem tökéletes. De, én így vagyok én :-) Senki nem vette észre, hogy műtve lenne az orrom...de én tudom :-)


Összességében elégedett vagyok, nem mennék máshoz, de tényleg kezelhetné a pácienseit kissé előzékenyebben, nem 5 perc alatt eldarálva azt, amitől sokan az életük megváltozását remélik. Nekem 10 éves korom óta volt gondom az orrommal, és életem legjobb döntése volt a műtét.

Remélem mindenki eléri a műtéttel azt, amit szeretne.

14901. keki70 (válaszként erre: 14900. - Camonilla)
2016. okt. 3. 13:27
Küldtem és szívesen :-)
14900. Camonilla
2016. okt. 3. 12:29

Sziasztok!


Tudnátok Rezek Ödönhöz egy árat és egy telefonos elérhetőséget küldeni?


Köszönöm előre is!

14899. Ceccsillag (válaszként erre: 14834. - Nasenbär)
2016. okt. 2. 23:06
En azert kaptam mas arckaraktert mert ezt kertem:) en pisze kicsi ives orrot kertem es babaarcot. De annak aki csak egy egyenes orrot szeretne szerintem millioszor konnyebb a helyzete!
14898. Norcsi04 (válaszként erre: 14890. - Nitu)
2016. okt. 2. 21:54
Örülök h ilyen szépen gyógyulást Nitu:) Szerencsére egyáltalán nem ijedt meg a kicsim, csak meglepődött ;-) pihenni tudok, az egész család vigyáz rá es segítenek nekem, csak mindig találok vmi feladatot magamnak, elég izgága vagyok ilyen szempontból.
14897. Xy1234xy (válaszként erre: 14896. - Brigi1990)
2016. okt. 2. 21:50

Van még 1 heted!Annyi előnyöm van...

-el is felejtettem...pakol a gyerek ki az iskolatáskából-" csak 4 db alma volt benne":) szépen adott mindenkinek.Pont legóztunk így fel sem fogtam hogy ezt hogy eszem meg-csak miutàn a szàmhoz emeltem😅😅 lehet kicsiket harapni-ma is tanultam valami újat!

14896. brigi1990 (válaszként erre: 14895. - Xy1234xy)
2016. okt. 2. 21:47
Na én ennek még nem mernék neki állni 😄
14895. Xy1234xy
2016. okt. 2. 21:43
Nekem az...de elötte is volt-de most nagyon..🙁 Ami nekem új hogy az apadással jött "kis fàjdalom-erősebb feszítés az orrcsúcsnál...viszont ma ettem almát!!!!El harapdáltam-igaz sokàig tartott😅 èlet apró örömei...
14894. brigi1990 (válaszként erre: 14880. - Agi073)
2016. okt. 2. 21:11

Nekem is karikásak néha a szemeim....pedig sose voltak 😕

Mamám ma is megjegyezte, hogy milyen fekete a szemem alatt ☺

De érdekes, hogy ez tényleg nem mindennapos.

14893. Xy1234xy (válaszként erre: 14880. - Agi073)
2016. okt. 2. 21:07

Szia!


Én szerdán voltam 5 hetes-én 2 napja tapasztalom az "apadást" a szemöldökömtől kezdte..érzem a csontot ha megsimítom-tök jó😊 Nekem is nagyon karikàs a szemem és kicsit ott is dagad..Kis gömb is elkezdett kissebb lenni az orrlukaim alatt.Lassan de alakul😏

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook