Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
4170. bogar001 (válaszként erre: 4169. - Tormás30)
2017. nov. 29. 14:18
Őrület ez az egész, napi 1,5-2 órát takarítok, porszívózok, gőzölök, sok 10 ezret elköltöttem és rettegek.
4169. Tormás30 (válaszként erre: 4167. - Bogar001)
2017. nov. 28. 22:07
Ja és 2 héten belül kérd a garanciális írtást különben elveszik. Én is bebuktam tőlük.
4168. Tormás30 (válaszként erre: 4167. - Bogar001)
2017. nov. 28. 18:45
Majd ha 1 hónap el telik csípés mentesen akkor már el kezdhetsz fellélegezni de akkor se lehetsz nyugodt teljesen lásd a példámat...kívánom hogy ne járj így :)
4167. bogar001
2017. nov. 28. 15:10
Nálunk ma egy hete volt az irtás. az utóbbi 2 éjszaka csípés nélkül telt. Vettem protect port, mert rovatoxxot nem kaptam, ezzel szórtam köre a sarkot és az ágy léceit. Szórtam az ágy előtti szőnyegre is, ahol tegnap egy döglöttet találtam. Utolsó élő egyedet szombat este láttam, amikor ágyaztam ki és a lepedőn volt, a másikat vasárnap este porozás közben. Tegnap és ma éjszaka semmi. Vasárnap lesz a második irtás. Olvastam h a zasita van ahol 2,5 órát volt...hát nálunk cirka 30 percet :(. Ja és megjött a gőztiszítóm ma. Azt használhatom írtás utáni 7 nap? Ha most 2 napig nem volt csípés ne vonjak le messzemenő következtetéseket ugye?
4166. Tormás30
2017. nov. 27. 14:51
Mai fekete leves. Most szóltak hogy felettünk az elsőn megint vannak bogarak. Remélem ide nem jutnak le szombatig.
4165. bogar001 (válaszként erre: 4164. - Tormás30)
2017. nov. 27. 08:35

9 irtás? költözés? jesszus, egyik sem opcionális. Tuti nem tudok most elköltözni :(

Megrendeltem a gőztisztítót

4164. Tormás30 (válaszként erre: 4161. - Bogar001)
2017. nov. 26. 23:07
Nálunk szünet nélkül jöttek a bogarak. Július 8-án kezdődött és október végéig kínlódtunk. Most elvileg akik felettem laknak a 3.emeletig tiszták. A 4.emeleten viszont van még bogár. De már ott is írtanak. Félek hogy vissza jönnek. Ezért költözünk el.
4163. Tormás30 (válaszként erre: 4161. - Bogar001)
2017. nov. 26. 23:04
Rovatoxxot elvileg Tescoban lehet kapni legalább is a webshopban láttam hogy van nekik.Az ágyneműn kívűl ne legyen semmi az ágynemű tartóban. Gyakran cseréld és mosd a huzatot is 60 fokon.
4162. Tormás30 (válaszként erre: 4161. - Bogar001)
2017. nov. 26. 23:01
Mert a valamelyik szomszédnál lehet és kapjátok az utánpótlást. Szigeteljetek le minden rést lyukat. A lejövő fűtés csövet ahol áttöri a falat lent fent. Szellőzőket konnektorokat is sziloplasztal. Én az olcsóbbat vettem jófogáson pár ezer forintért kaptam. Mi 9 írtás után lettünk tiszták úgy hogy a 3.emeletről fertőztek le. Járd körbe a szomszédokat főleg azokat akikkel egy strangon vagytok.
4161. bogar001 (válaszként erre: 4160. - Tormás30)
2017. nov. 26. 15:48
Szia, sajnos sehol nem kaptam rovatoxx port csak protectet tudtam venni. Igen panel. Az ágyneműt napközben zsákolam be? Uhhh milyen gőztisztítót vegyek??? 8_60 ezerig láttam. Jó az olcsó? Miért csak 4 napig nem volt csípés?? :( teljesen kivagyok
4160. Tormás30 (válaszként erre: 4158. - Bogar001)
2017. nov. 26. 14:36
Szia. Szerezz be egy gőztisztitót is. Rovatoxxal szórd körbe az ágyat és a környékét. Az ágynemü tartóban semmi se legyen. Mindent mossál 60 fokon és légmentesen zsákold. Panelban laktok?
4159. Tormás30 (válaszként erre: 4149. - Vandusq)
2017. nov. 26. 14:33
Hogy vagytok? Elköltöztetek? Mi most költözködünk. Tiszták vagyunk 9 írtás után. Senkin sincs új csípés nyom. Rajtam lassan 2 hónapja. Remélem az új házban elfelejtjük a borzalmakat.
4158. bogar001
2017. nov. 26. 13:15

Sziasztok!

Segítsetek nekem. A héten kedden volt az irtás (zasita) csinálta. 2 szobából csak az egyikben volt bogár, összesen akkor találtunk 2 db ot és irtás után még 3at. Tegnapig meg is szűntek a csípések, este ágyazás közben, ahogy szedtem elő az ágyneműt találtam a fehér lepedőn egy élő!!!! mászó!!!!! példányt, éjjel már viszketésre ébredtem :( . Mivel alig 5 nap telt el így a 2. irtásnak még nincs itt az ideje. Jövő szombatra (11. nap az elsőtől) már megrendeltem de az egy hét még :( . Nem alszom, viszketek....stb azt hiszem nem kell mondanom. Naponta 1 órát töltök porszívózással. Az idegrendszerem csipkés, alig alszom. Olvastam a fórumban a rovatoxx porról most indulok beszerezni. Van ötlet mit tehetek még ????köszönöm szépen

4157. tomasso
2017. nov. 21. 12:06

Sziasztok.Megküzdöttem ezekkel a kis dögökkel én is.

Nálam úgy kezdődött (valószínűleg) hogy 1 hetet kint voltam Németország melózni és egy panzióban aludtam.Egy darabig nem történ semmi kb 1-1.5 hónapra rá a feleségemen pöttyök jelentek meg reggelente és viszketett is neki.Először nem gyanakodtunk semmire azt hittük hogy szúnyog mert már jó idő volt kint.De minden reggel egyre több és és több kiütés volt rajt de már rajtam is .Ekkor kezdtünk gyanakodni .De a sors fintora hogy párom egy műkörmös tanfolyamot kezdett el és nagyon ritkán komoly allergia alakul ki az anyagok miatt ,mivel a lakásban tartotta a szereket plusz gyakorolt is így én is arra gondoltam hogy nálam és nála is ez a baj.Azonban egyik reggel a lepedőn vérpöttyök voltak és egy kis bogarat láttam elfutni.Ekkor ugrott be az ágyi poloska.Az ágyat felnyitottam és a sarkokban ott voltak a dögök ,szóltam egy irtós ismerősnek másnap jött átnézte azt mondta hogy elég fertőzöttek vagyunk.Az ágyat szétkaptuk és a leszedhető fejtámla mögött volt két gócpontjuk.Na elszórt 10 L erősre kevert szert ,utána ablak becsuk és el kellet menni otthonról.A dögök nagy része bele is pusztult, pár nap múlva megint irtott megint 10 L.De úgy hogy a matracot is és a sarkokat képeket minden befújt.Amikor megszáradt minden mindent letömitettem szilóplasztal ,csövek körül parketta szegély alul felül,ablakok körül meg amilyen rést láttam mindent.És ezt minden helyiségben megtettem.Az ágy lábát ami kicsi volt kicseréltem magasabra és henger alakúra(az a lényeg hogy ne cső legyen az új láb) erre ragasztottam körbe ragadós légypapírt(erre ragadtak is a dögök ).Utána minden nap gőztisztítózás az ágyon és az egész hálóba(kb napi 2 óra).így napról napra kevesebb volt.Itt olvastam a Decis csodaszert na ez tett be nekik igazán naponta szórtam az elején és utána egyre ritkábban.Közben az ágyat szétkaptam és minden rést kiszilóztam. Ennek meg is lett az eredménye a z intenzív irtás a Decis szer és a gőztisztítás és a légypapírozás végett júliusra poloska mentes lettem. Ez máig tart rendszeresen ellenőrzöm az ágyat kivül belül és a környéket remélem így is marad.Ja azóta nem találok semmilyen élő ízeltlábút a hálóban.

4156. operátor-operáló (válaszként erre: 4155. - Sioni)
2017. nov. 10. 16:10
Decis nem jó! Mezőgazdasági permetezőszert nem használunk lakásban,az egészségügyi mellékhatásai miatt,tehát mérgező a légtérben.
4155. sioni
2017. nov. 8. 19:14
Bocsánat az előzmény a decis szer olcsón hozzájutásához szóltam hozzá. A kültéri rovarirtó napra bomlik kb. 7- 14 nap. A decis beltérre használva 3 - 4 év!!!! A beltéri rovarölőszerek sajnos engedély kötrles nálunk.
4154. sioni (válaszként erre: 3910. - Kigondoltavolna)
2017. nov. 8. 19:08
Sziasztok! Én is sorstárs vagyok, most várom az irtás utáni fejleményeket! Végre ez is elhangzott, hogy nem mindegy milyen rovarirtó! Nekem is ezt mondták a gazdaboltban! Inkább kintröl kell hozni ahol hozzá lehet jutni, megfelelő rovarirtót.
4153. Wodu (válaszként erre: 4151. - Tormás30)
2017. nov. 8. 19:02
Jájjjj,nem akarok elképzelni semilyet!Hála kimaradtam belőle. :)
4152. lili73 (válaszként erre: 4147. - Adani_)
2017. nov. 8. 15:32

Nekem nem kellett hozzá orvos, a gyógyszertárban egyből tudták hogy miről van szó. Azért még mondták azt is, hátha csalánkiütés, de ezzel éreztem, hogy csak vígasztalni próbáltak.

Azóta összeolvastam róluk mindent, tuti hogy poloskák csipkedtek agyon.

4151. Tormás30 (válaszként erre: 4150. - Wodu)
2017. nov. 8. 14:51
Olyan lapos bogarat képzelj el mint a papirlap minden hová be tud jutni....
4150. Wodu
2017. nov. 8. 12:23
Engem is érdekel a téma,mert laktam olyan házban ahol többszöri irtásra is vissza tért a poloska!Hála sikerült megúsznom nem hurcoltam tovább,de ha ezek a dögök éjjel közlekednek és ha nem jutnak táplálékhoz elpusztulnak...nem érné meg bebaldachinozni az ágyat,hogy ne tudjanak vért szívni?
4149. Vandusq
2017. nov. 8. 11:54

Amerikai kutatók most újszerű ötlettel álltak elő: egy olyan gombával, amit egyszerűen az ágyneműkre lehet fújni. A Pennsylvaniai Egyetem szakértői szerint a spray olyan biopeszticideket, vagyis természetes mikroorganizmusokat tartalmaz, amelyek elpusztítják a poloskákat.

A kutatók a Beauveria bassiana gombát vizsgálták, amely laboratóriumban könnyen előállítható, így a vegyszeres rovarirtókhoz hasonlóan használható. A Nina Jenkins vezetésével végzett kísérlet során spray formájában ágynemű anyagra fújták a gomba spóráit, míg ezzel egy időben egy másik szövetdarabra sima olajat fújtak. Miután a szövetek szobahőmérsékleten éjszaka megszáradtak, mindkét felületre egy-egy csoport ágyi poloskát tettek egy órára. Az eredmények azt mutatták, hogy a biopeszticidnek kitett poloskák mindegyike megfertőződött, és öt napon belül elpusztult. Ráadásul a megfertőződött poloskák behurcolták a biopeszticidet búvóhelyükre is, ahol azokat a társaikat is megfertőzték, amelyek nem mentek ki táplálékot keresni.

4148. Tormás30 (válaszként erre: 4147. - Adani_)
2017. nov. 7. 15:04
Én allergiás vagyok a csípésére a fiamon véraláfutások vannak a páromon semmi nem látszik...a lányokon se látszik nagy csípés nyom. Mivel bármilyen lehet nehéz azonosítani :(
4147. Adani_ (válaszként erre: 4145. - Szocimuki)
2017. nov. 7. 13:38
Dokiknak nem fog feltűnni, én is így jártam. Bőrgyógyászhoz mentem magánrendelésre, nem gondolnak erre ők sem, nincsenek egyértelmű jelek. Allergiára fognak gondolni elsőre, lehet amiatt is, pl. olyan mosóport használtál, amit eddig nem, és arra vagy allergiás, tusfürdő, egyéb krém stb. Bármi lehet. Allergiavizsgálatot is végeztek, ami negatív lett ezekre, utána tovább guglizva jöttem rá, hogy más is lehet, és miután találtam is élő bogarakat derült ki mi okozza. Akinek meg volt már egyszer dolga ezekkel a dögökkel az első gyanús jelnél erre gondol és még csírájában meglesz a probléma. Ha még nem szaporodtak el nagyon egyszerűbb írtai is.
4146. Tormás30 (válaszként erre: 4145. - Szocimuki)
2017. nov. 5. 20:42
A lakást szó szerint dunsztba kell tenni! Minden rést tömitést szigetelni kell. Sziloplasztal a fűtés csövet ahol lejön a szomszédtól résmentesre kinyomni alul felül. Konektorok szellőzök ugyan úgy. A fürdőben konyhában ahol bejön a vízcső ugyan úgy.
4145. szocimuki
2017. nov. 5. 20:06
Nyáron valamikor, a férjem mondta, hogy az alattunk levő hölgynél ágyi poloska volt. A hölgy figyelmeztette, kérdezte, hogy nem tapasztaltunk-e ilyesmit? (Panelben lakunk.) Az én férjem nem egy fóbiás ember, de ez az infó megmaradt benne, s elmondta nekem munkából hazafelé tartva egy este.Rajtam voltak különböző kiütések jó ideje, de semmi nagyon viszketés és ilyesmi. Férjemen semmi. Soha. Aztán azon az éjszakán, hála neki, felfedeztük a férgeket. Összecsipkedték, s fogtunk is jó néhányat. Persze nem aludtunk semmit, s reggel hívtam a "bogaras bácsimat". Olyan helyen dolgozom, ahol van ilyen kapcsolat. Július 23-án irtott, s azóta is konzultálunk. Csapdák, gőzölés, állandó ágy felfordítás. Elegem van!!! A férjemen semmi, az irtó mester nyugtat, én viszketek, s bőrelváltozásaim vannak. Nem tipikus poloska nyom. Még a kib....tt háziorvosomnak sem tűnt fel néhány napja. Mit kéne tennem? A szomszédasszony beszámolója szerint már a szomszéd lépcsőházban is irtottak előtte.
4144. lili73
2017. nov. 4. 23:22

Köszönöm mindenkinek,

csípésmentes jó éjszakát!

4143. Tormás30 (válaszként erre: 4142. - Adani_)
2017. nov. 4. 21:08
Nálunk egyből kiderült. Már éjjel olyan érzésem volt mintha valami mászna az ágyban egyfolytában lesekedtem..reggelre már meg voltak a csípések és a kisebbik gyerekem látta a bogarat mászni a matracon. Google ugye jó barát. Egyből kidobta az ágyi poloskát. Délután szétszedtük az ágyat és a kereten ott hédereltek jó lakottan.
4142. Adani_ (válaszként erre: 4135. - Tormás30)
2017. nov. 4. 20:07
Nekem is volt. 2 hete viszont semmi és minden szskirodalom azt írja ha 2 hétig nem csip akkor tuti nincs már mert ennél többet ha van áldozat nem vár mert addigra megehezik és nem annyira okos hogy várjon még ha éhes. Kedden lett egy nsgy kiterjedésű kiutesem a a honalj felett a kezemen kicsit paraztam is de egyrészt nem viszket csak ronda másrészt póló alatti rész volt amit sosem támadnak a dögök ha van hozzáférhető máshol alapvetően lusták és a legközelebbi kajaldabaennek. Ahogy az egyik gazmester mondta te se mész el Újpestre kajálni a mekibe ha ugyanazt megkapod az út másik oldalán is ( az ablakból rá lehet látni egy mekire) es Amúgy ja mikor bebugyolaltam magam nyáron takaróba es póló is volt rajtam osszecsipkedtek a nyakamat. 2 hete volt parkettazas akkor a padlóra ragasztott kétoldalú ragasztót is felszedtem a matrac körül nem raktam vissza de azóta semmi. Eddig kivartsam mondván nem veszek még ágyat nehogy az is fertőzött legyen. A jövőben meg már tudom majd mik a jelek. Első gyanús jelre veszem a decist és permettezem majd a szobát így csírájában fojtom el. A baj az ugye hogy általában mint én is nem tudja mi a baj. Lasd. Kiütések a bőrön egyre több egyre jobban viszket egyre szarabb. Mire gondol az ember? Biztos valami allergia. Vagy bőrbetegség. Bőrgyógyász a körzeti felhív időpont csak 3 hét múlva. Bszameg. Google a barátod. Magán rendelés keres másnap mehetsz. Ok kiütés vizsgál mosdókenocs és kikevert kenőcs adás recept ezzel kenegesd magad es elmúlik. Eredmény nuku tovább Google egyik találat kiadja hogy esetleg agyi poloska mik a jelei ágy viszlat... Krva anyját ez biza az. De eddigre eltelt vagy 2 hónap közben elszaporodott irtas... Irtas... Irtas... Másik céggel irtás... Megint. Ja előtte azt hiszed megoldod te is protect b chemotox tobb flakon szetfujas eredmény nuku.
4141. Vandusq (válaszként erre: 4138. - Tormás30)
2017. nov. 4. 19:58
Ahhh akk még majdnem egy hónap:( Kitartást:)
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook