Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
5040. PanniBp. (válaszként erre: 5037. - Barát2)
2020. febr. 8. 18:41
Szia, köszönöm az infót. A többieknek is, akik segítettek - segítenek. Nekem van egy kérdésem Feléd: én pl. a fotelekben, ill. a támlán elhelyezett pólókban is találtam bogarat. Illetve megcsípe a hátunkat a dög, átnéztem a pólókat, s bizony a kb. 10 db pólóban akadt 1-2 db., illetve előfordult az is, hogy a pólón mászott. A ruhát kifordítottam. Előfordult, hogy semmi nem vot egyiken, másikon. Az is előfordult viszont, hogy az ürülék ott díszelgett a pólón. A kérdésem a következő: a fotelt is kenjük be ecsettet, necsak az ágyat?! A fotelek kb. 2 méterre vannak az ágyban lévő párnáktól. Köszönöm az újabb infót. Igaz rövidesen érkezik egy írtó, nem árt viszont 1-2 jó ötlet. Kitudja.
5039. PanniBp. (válaszként erre: 5035. - Tormás30)
2020. febr. 8. 18:33
Szia "Tormás 30! Elképzelhető, hogy a fűtés csövön fel, ill. le közlekedik. Alapvetően én egy kicsit távolabbi helyről hoztam. Elvileg az általad felvázolt lehetőség is szóba jöhet. Üdv.!
2020. febr. 7. 21:05
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) Holnap veszünk is és holnap teszteljük a Fendonát is. Jelentkezem majd :)
5037. barát2 (válaszként erre: 5036. - Dormijó)
2020. febr. 7. 21:01
Nálunk is a kovaföld oldotta meg a problémát, két hét alatt. Gyógynövényboltban vettem étkezési kovaföldet, ágyat elhúztuk a faltól, padlón körbeszórtuk az ágyat, majd mivel kárpitozott ágyunk van, egy festőecsettel "befestettem" a kovafölddel a kárpitot körben az ágy oldalán és az ágyneműtartó minden felületét, valamint a lepedő szélét is. Utána ki lehet porszívózni belőle, de fontos, hogy a porszívóba eldobható mikroszűrős porzsák legyen, mert ez egy nagyon finom por. 2 hét múlva nem voltak már csípések. Olcsó és hatékony.
5036. Dormijó (válaszként erre: 5027. - Panellakovics)
2020. febr. 7. 14:33
Szia. A neten rendeltem 1.150,-/250gr. Naturmind étkezési kovaföld. Én nem küzdök 3 éve, a 3 hónap is épp elég. Fészket nem találtam én sem, dögöt se, de 1-1 csípés volt. Mióta "úszik" a lakás a kovaföldben, ill.az ágyon a lepedőt kb.5 cm szélesen körbeszórtam, béke van. Mivel kell hogy táplálkozzanak, lesz csípés, de mivel áthaladnak a halálzónán, 1-2 nap múlva kiszáradnak. Míg van ami kikeljen, addig így érdemes aludni. Egy-két hét alatt békére lelhettek! Hajrá!
5035. Tormás30 (válaszként erre: 5034. - PanniBp.)
2020. febr. 7. 10:56
Valahonnan valamelyik falszomszédodnál lehet ágyipoloska. Fűtés csövön fel le közlekedik illetve a villany vezetékeknél ahol be van húzva a falba.
5034. PanniBp.
2020. febr. 7. 10:25
Hozzánk elvileg a jövő héten érkezik Valaki, ködösítéssel is megsegíti a dolgot. Az alábbi hozzászólásban van 1 tény, amin elgondolkodtam: "Költözés előtt 1 hétte3l szólt a felettünk lakó, hogy megint van nála." Elképzelhető, hogy a felettünk lakótól pedig mi is kapunk utánpótlást, vagy fordítva? Kezdetekben, mint már mondtam: én a szomszédból vittem haza. No majd tudósítok az eseményről, hasznos volt-e nálunk. Sziasztok!
5033. Tormás30 (válaszként erre: 5029. - Horakulum)
2020. febr. 5. 15:53
Mindha csak magunkat olvasnám. Mi is elköltöztünk. Költözés előtt 1 héttel szólt a felettünk lakó hogy megint van nála. Szerencsénk volt nem hoztunk magunkal egyet sem.
5032. demetnik
2020. febr. 4. 21:13
Nahát meg volt a 3.irtás is,nagyon bízom a sikerben!! Gőztisztító beszerzését javasolta a szaki, hogy 10 nap után gőzöljük át időnként az ágyat,matracot,stb. Ugyanattól az irtócégtől jött,de sokkal alaposabbnak tűnt, sokkal több dolgot javasolr,mondott el. Ezt a 3.irtást már csak a lányok szobájában csinálta,hisz a másik szobában eddig is csak óvatosságból volt. Szóval most próbálok abszolult pozitív és bizakodó lenni. Illetve ma este megrendeljük a gőztisztítót is.
5031. panellakovics (válaszként erre: 5030. - Horakulum)
2020. febr. 3. 22:13

50 ml-s kiszerelést rendeltem kb 6 ezer forintért, mint próba. Aztán meglátjuk, hogy mennyire hat. A héten még nem tudom, hogy mikor tudjuk kipróbálni, mert utána nem lehet bent tartózkodni, szóval vagy reggel vagy a hétvégén fogjuk tesztelni, jelentkezem majd mindenképp infóval :)


Köszönjük szépen, remélem sikerül :)

5030. horakulum (válaszként erre: 5029. - Horakulum)
2020. febr. 3. 08:30

valahogyan...

Kihívtuk a srácot, akit korábban, és a magánlöttyével szétpermetezett, nem vittük át őket. Lehet csak mákunk volt.


Aztán 2019 februárjában megint megtaláltak minket. Val. a régi fertőzött házban tett látogatásunk alkalmával hoztuk magunkkal egy kedves, idős nénitől. :( Akkor sikerült kézzel elkapni mindet!!!!mert felriadtam a csípésükre. Azt hiszem, két felnőtt volt és egy baba, hogy rohadnának meg. Utálom az összes dögöt, engem is kicsináltak, aludni nem tudtam, tiszta rémálom volt...


Drukkolok, hogy végleg megszabaduljatok tőlük!

5029. horakulum (válaszként erre: 5027. - Panellakovics)
2020. febr. 3. 08:25

A Fendonara én is kíváncsi vagyok. Majd írjatok meg kérlek a tapasztalataitokat.

Mekkora kiszerelésben vettetek meg amúgy? Mert ha jól emlékszem, amikor én néztem ipari nm mennyiségre elegendő kiszerelésben volt 30 ezer körül.

Nagyon megértelek Benneteket. Mi is elkötöztünk végül, bár nem ezért. Sosem volt sem fészek, sem levedlett bőr, sem kalandom, semmi utánuk. Csakis arra gyanakodhattunk hogy a szomszédtól jöttek. Költözés előtt 5 héttel megint felbukkantak. Majd agyvérzést kaptunk...Végül szerencsénk volt hogyan

5028. horakulum (válaszként erre: 5026. - Demetnik)
2020. febr. 3. 08:22
Hát én nagyon drukkolok Nektek!
5027. panellakovics (válaszként erre: 5022. - Dormijó)
2020. febr. 3. 00:03
Szia. Mi 3 éve szívunk a visszafertőzés miatt... nekünk a gőzgép vált be. Am néha már elgondolkozunk, hogy hogy a rákból tudnak jönni. Mi szétkaptuk az egész lakást, mindenhol tapeta le, kiköveztük, minden nélkülönözhető cucctol megváltunk, ruhák zacskóban. Sose találtunk fészket, sőt èlő példányt is a három év alatt csak a legelején, de kb akkor is csak pár darabot :/ de mindig lesz új kicsi csípés valahogy. Idegileg teljesen reccsek vagyunk már, most lesz arra lehetőségünk, hogy költözzünk. Találtunk egy céget, akinek van egy konténere és ott rendes gázzal írt. Szóval mielőtt átmegyünk máshova, oda megy az összes cuccunk. Addig meg túl élünk valahogy... am honnan tudtál venni kovaföldet? Nekünk 50ezertért akartak adni 30 métert... ebayről rendeltünk Fendonát, valaki írta korábban, hogy azzal kiírta. A héten, remélem holnap, felavatjuk, hátha.
5026. demetnik (válaszként erre: 5025. - Horakulum)
2020. jan. 31. 19:11
Hétfőn este akarjuk szétszedni,Kobra rovarírtó van itthon és addigra lesz kézi lángszóró is. Azt hiszem,minden fronton támadni fogunk,muszáj kipusztulniuk. Aztán minden rést,lyukat szilózunk. Remélem,hatásos lesz
5025. horakulum (válaszként erre: 5024. - Horakulum)
2020. jan. 31. 14:38
Látszódóval =langszóróval
5024. horakulum (válaszként erre: 5023. - Demetnik)
2020. jan. 31. 14:38

Melcsi 3 hozzászólásait olvasd vissza. Kb. 10 oldal. Ők végül féktisztitot használtak az ágyra, az megöli azonnal a petéket is. Van aki kézi látszódóval pörkölte végig az ikas agykeretet. Be is linkelte ide a fórumra.


Az ágyat ne szedjétek szét előre csak ha vmilyen írtószer van a kezetekben. Nehogy másfele szétszaladjanak.

5023. demetnik
2020. jan. 31. 09:46
Hozzánk jövő kedden jönnek ki a 3.irtásra sajnos. Viszont úgy néz ki,hogy csak az ágyban vannak, emeletes ikeás fa ágy,kismillió csavarral és lyukkal. Ma reggelre megint egy egészen nagy példányt kapott el a férjem az egyik ilyen lyukba bebújva. Lent a parkettán, a méregmezőben is volt elpusztulva egy picike. Tehát úgy gondolom,hogy maga a méreg hatásos,csakhát az ágyból nem mennek le addig ez a nyamvadt bogarak, a lyukakba kényelmesen el tud bújni 1-2 nagyobb példány. Szó se róla, a 2.irtás óta csak egy friss csípés lett a férjemen,tehát a számuk biztos lecsökkent. Kérdeztem az ügyfélszolgálatot,hogy szetszedjük-e az ágyat a szakinak mire jön,de azt mondta nem szükséges. Ettől függetlenül mi lehet,hogy szétszedjük,biztosra megyünk. Bár szivem szerint kidobnám a p...-ba az ágyat...
5022. Dormijó (válaszként erre: 5001. - Panellakovics)
2020. jan. 30. 18:06
Hali! Nálunk is van a házban évek óta, sőt szerintem már egy évtizede. A tudatlanság, ostobaság, lustaság nem segíti a házban lakókat, hogy megszabaduljanak tőle! Nálam november végén jelent meg. 3-szor jöttek írtani, mert szerintem hanyagul dolgoztak. Azt mondták mindig, hogy visszafertőződtem, de "fészket" nem találtak. Írtás után döglött egyedet nem találtam, csak a 3. írtás után. Csípés azonban lett. Sikerült egy dögöt becsapdáznom (01.03.) és kísérleteztem rajta. Levegő nélkül vidáman el volt. Ózonnal is próbálkoztam, mert valaki azt írta, hogy nincsenek az ózonozás óta ágyipoloskái. Hát 50 cm-re volt a dög az ózontól és túlélte! Felvette ugyan a tetszhalott pozíciót, de mikor megbökdöstem, úgy kapaszkodott a fogpiszkálóra mintha enni vinném! Aztán mivel sem a méregmező, sem az ózon nem nyírta ki, szórtam rá kovaföldet. Ehhez ugyan mászkálnia kellett volna, de így a hátán fekve is 2 nap után kinyiffant. Jelenleg az átgőzölt kovafölddel beszórt ágyban alszunk, ill. mivel nálam azóta sincs meg a fészek, ezért én a lepedőn alkottam egy kovaföldkört és így alszom. Kissé kényelmetlen, de olcsó és egyenlőre más módszert nem tudok, ami segítene megszabadulni tőlük. Döglött, nagyon pici dögöt is találtam ami reményteljes, mert nem tud szaporodni. Egyenlőre itt tartok.
5021. PanniBp. (válaszként erre: 5018. - Demetnik)
2020. jan. 30. 11:03
Szevasz! Elkeserítő. Többi Társunkat is sajnálom. Bár nem kérdeztétek, s tán.' egyes elemeit "elmondtam" itt, dióhéjban néhány szösszenet az általam tapasztaltakból. Kb. 1 éve vettem észre, hogy valami nem ok. Nevezetesen: átmentem egyik Szomszédhoz 2-3 óra hosszatt voltam Nála, már ott is csípést, viszketést éreztem. Ekkor a kutyusra gondoltam: talán allergia jött elő, cicus is van, esetleg megcsípett egy bolha. (Kutya, macska allergiám van elvileg.) Oszt.' miután átmentem hozzánk, elmúlt. Igy ment ez mondjuk, novembertől januárig, 2018 nov. - 2019. jan., ettől kezdve észleltem a baromi dúrva csípéseket, bogarat azonban nem találtam. Idővel igen, kb. áprilisban, szóltam az Ismerősömnek. Időközben Ők is észlelték (Elvileg Tőlük hoztam, Ők meg a szembeni szomszédtól, aki hónapokig küzdött, a házban abban a részben szenvedtek, a közösképviselet meg nem akart fizetni. Valaki állítólag a lomtalanításkor, nyáron 2 éve behozott 1 betétet, a földszinten, no állítólag ez tette be a bogarakat. Kitudja?!)Szóval, hogy valóban dióhéjban maradjak, ennyi.
5020. PanniBp.
2020. jan. 30. 10:54
Szervusztok! Már kezdtem reménykedni. Mindenkinél ok. minden.... Nálunk nem annyira, azonban igyekezünk. Az egyik legnagyobb(?) írtó, közismert sajna nem tud időpontot adni, kényes téma, sok a munka. Egyéb írtókat nem ismerek, akik jöttek, nem jönnek szóba. Üdv.!
5019. Robcsi76 (válaszként erre: 5018. - Demetnik)
2020. jan. 28. 16:45

A szilózás jó ötlet én is megtettem. Volt a fórumon egy tag, akinek szétszedhető volt az ágya. Ők körbepörkölték az ágyat ilyen kézi gázlámpával. Lehet nektek is érdemes megpróbálni, ha darabjaira tudjátok szedni. Viszont a matracot is nézzétek át rendesen.

[link]

5018. demetnik
2020. jan. 28. 06:15

Azt hiszem,még mindig van/vannak bogaraink. 2 napja levedlett "bőr" darabokat találtam,konkrétan 3-at,érdekes,mert ebből egy a fene nagy méregmezőben volt... mára pedig friss ürülék nyomot az ágykereten (ikeás emeletes ágy). Úgy gondolom,ha van,akkor az az ágyban fészkel valahol,valamelyik csavar járatában. Komolyan mondom ,kiborító. Írtam az irtócégnek is,10 nap után,ha még mindig vannak,akkor jönnek a garanciális irtásra, de én már abban sem bízom. Most a férjem szét akarja szedni az ágyat, Kobra rovarirtóval befújni minden résbe,lyukba,stb,aztán összeszerelés után mindenhol leszilózni...szerintetek ez mennyire jó ötlet.

Már lassan 1 hónapja szanaszét alszunk,férjem a lányok szobájában,lányok velem, zsákok az étkezőben,állandó mosás. Tudom,sokan itt hónapokat küzdöttetetk,de hogy lehet ezt ép ésszel bírni. Folyamatosan azt érzem,hogy valami mászik rajtam,kiborító.

Minden butorunk,a fal,kiegészitők világos színűke,rádásul a lányok szobáját ősszel újjítottuk fel,új bútorok,festés,függönycsere,minden :(

Elegem van

5017. demetnik
2020. jan. 22. 20:30

Igen, én is azt gondolom,vagyis inkább nagyon abban bízom,hogy idejében észrevettük.

Nálunk szerencsére nagyon szimpatikus,segítőkész szaki volt kint ( mind a két alkalommal ugyanaz). Persze céget is olyat választottunk,akik már több éve piacon vannak,bízva abban,hogy ezáltal is még megbízhatóbbak.

Igen,elmondta,hogy egy darabig nem szabad felmosni,bár az általa adott tájékoztatón 10 nap szerepel,ettől függetlenül biztos,hogy nem fogok egy hónapig felmosni a szobákban.


Köszönöm a válaszaitokat :)


Igen,próbálok türelmes lenni,illetve nem stresszelni rajta...több-kevesebb sikerrel :D

5016. PanniBp. (válaszként erre: 5014. - Demetnik)
2020. jan. 22. 18:58
Szia! Egy éve küszködünk velük. Négy írtás volt, négyszer voltak itt a szuper írtók. Beképzelt, türelmetlen, minthaszivességettettekvolna figurák. Elképzelhető volt egy tévés műsorban felfednénk a témát. Sajnos nagyon kevesen akartak szerepelni.Az jó, ha van halott bogár. Nálunk az írtások után nem sokat találtunk. Bocs., nem akarom összemosni a Ti és a mi dolgainkat, csupán felidézem ezt a borzalmat. Hogy ne legyen szükség visszaolvasnod, elmondom: én a távoli szomszédból hoztam haza. Náluk elvileg már megszünt, bár a tárgyak zömét kidobták, ill. zacskóznak. Nem tudom az jó e. Ezek a figurák úgy tűnik nem képesek egy normális tájékoztatót a kezünkbe nyomni, s miután kitipegtek hozzánk, személyre szabottan melózni. Unott, fancsali, türelmetlen, már-már agresszív emberek jöttek. Ugy döntöttünk a régi, bevált írtókat hívnák, akik anno eléggé ismertek voltak egyéb írtást illetően. Sajnos tele vannak melóval. Remélem sikerül Nektek és a Többieknek előbb, utóbb megszabadulnotok ezektől a szívós kis állatkáktól.
5015. Robcsi76 (válaszként erre: 5014. - Demetnik)
2020. jan. 22. 18:39

Azért kell a második irtás, hogy a petékből kikelt poloskák is átmenjenek a méregmezőn. Mivel a méreg kontakt szer, ezért bele kell menniük.Tehát az első irtás után még petézhetnek vagy, ami van pete annak is kb. 2 hét a kikelési ideje. Gondolom mondta a szaki, hogy 1 hónapig a felmosást felejtsétek el! Mert, akkor a szert is eltüntetitek!

Gondolom az első irtásnál elbújnak még jobban, mert érzik a méregködöt. Viszont előbb-utóbb éhesek lesznek és ha előttük van a préda, akkor előjönnek. Ezért lehetséges, hogy a második irtás után vetted észre az elhullott dögöket.

Nagyon kellemetlen helyzet, de ne stresszeljetek rá, ha nem szűnik a megadott idő alatt kérni kell a garanciális irtást. Hozzáteszem mi időben elkaptuk a dolgot, alig találtunk döglött egyedeket. Tehát kitartást és még kis türelmet!

5014. demetnik (válaszként erre: 5013. - Robcsi76)
2020. jan. 22. 18:07

Köszönöm a válaszod. Nem is értem,hogy miért vagyok dühös attól,hogy most elpusztult példányokat találunk,hiszen gondolom,ez jó. Egyszerűen csak azt nem értem,hogy az első után miért nem találkoztunk ilyennel...akkor nem volt hatásos az irtás... na mindegy,remélem,nem lesz szükség a 3.-ra (ez nálunk is garanciális lenne).

Ez a bogár pszichésen is kikészíti az embert,bármennyire próbálom nem tragikusra venni a dolgot.

Azt elfelejtettem megkérdezni a szakitól,hogy elméletileg már az első irtás után nem áll fenn annak a lehetősége,hogy újabb petéket rakjanak...

5013. Robcsi76 (válaszként erre: 5012. - Demetnik)
2020. jan. 22. 15:57

Szia!

A második irtás után még 3 hétig lehetséges csípés. Általában azt tartják, ha 1 hónap után is van csípés, akkor sajnos még nem pusztultak el. Ez lehet sajnos visszafertőződés, rezisztencia a méregre vagy kókler az irtó.

Nekem a második után nem kellett, de 1 hónap garanciát kaptam, ha a második irtás után 1 hónappal lett volna, akkor ingyen csinálta volna a harmadikat.

Jól tette a párod, hogy ő alszik ott, mert ha nem aludna senki ott, akkor elkezdenének keresgélni és átmennének oda, ahol alszotok.

5012. demetnik
2020. jan. 22. 13:31
Valamint az ugye gondolom jó jel,hogy most a 2.irtás után folyamatosan találunk elpusztult példányokat? Az első irtás után nem találtunk.
5011. demetnik
2020. jan. 22. 10:09

Sziasztok! Sajnos mi is közelebbi ismeretséget kötöttünk ezzel a rusnya bogárral. Jan.2-án találtam egy kifejlett példányt a lányom ágyában,persze addigra már voltak csípések is,de eszünkbe se jutott. Kihívtuk az irtókat,akik hétfőn másodjára is kijöttek. A két irtás között a férjem aludt a gyerekszobában. A 2.irtás előtt lettek rajta csípések sajnos,illetve a 2 irtás között még 3 db élő példánnyal is találkoztunk. Természetesen 60 fokon mosok,vasalok mindent. A ruhásszekrényt,könyvespolcot mivel messze vannak az ágytól,nem kellett le/kipakolnom a szaki szerint. A másik szobát is lekezelték,bár ott nem láttuk,tapasztaltuk,de mivel a kisebbik lányom éjjel mindig átköltözik a plüsseivel együtt így jobbnak láttuk.

A kérdésem az lenne,hogy mennyire nyugodhatunk meg most már? A gyerekeket eléggé zavarja ez a helyzet,a kisebbik emiatt nem is szeret bemenni a szobájukba és nem szeretném,ha ez így maradna. Kinek milyen tapasztalatai vannak a 2.irtás utáni helyzetről? Elég sokáig visszaolvastam, de olyan jó lenne még egyszer valami megnyugtatót olvasni.

Azt elfelejtettem mondani,hogy bp-i 10 emeletes panelben lakunk,ahol a lépcsőházban,mint hétfőn a szakitól kiderült,már volt poloska. Azt tudom,hogy visszafertőződhetünk sajnos

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook