Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1290. Lüke (válaszként erre: 1288. - Xlnt)
2013. okt. 11. 17:05
Szerintem először azt kell kiderítened mi is csípett meg, vagy esetleg allergia.
1289. Lüke (válaszként erre: 1287. - C28fb2445a)
2013. okt. 11. 17:02

Sok mindenben egyet értek veled, de van amiben nem 1,PL: a lakótelepi kéroknál a 2 lakás elektromos vezetéke SEHOL nem érintkezik egymással. Max egyik szobából a másikba előfordulhat de kizárólag EGY lakáson belül. Viszont a beton panelek összeillesztésénél ha sz@rul fugázták ki simán előfordulhat átmenet.

2, A ragacsnak nem kell védeni a kép meg szegőléc, meg mit tudom én hogy miket írtál. a ragacsnak KIZÁRÓLAG az ágyat( ágy lábait kell védenie) és az ágyat kell mindentől 10 centire elhúzni ( csak az ágy lábain keresztül tudjon menni enni) A többi helytálló

1288. xlnt
2013. okt. 11. 16:42
és most kezdett el viszketni egy újabb, úgy hogy éjjel másik szobában aludtam. Olyan lehet, hogy előtte csípett meg és most kezd el viszketni vagy allergia? bocs, ha hülye kérdés, de már nem tudom, mire gondoljak. bolha tuti nem, nincs állatunk, nem ugrál semmi.
2013. okt. 11. 15:32

ez a ragasztós megfejtés tökéletes megoldás az alulról érkező rovarok ellen, a hőkezelés is tökéletes megoldás az ágy kárpitozott részei és a fa-összeeresztések esetén(bár nem tudom mennyire tűzveszélyes),amennyiben megfelelő meleget képes csinálni olyan mélységben, ahol a poloska él. A poloska ugyanis olyan mélyen szeret pihenni egy fa összeeresztésben, ahol a hasa és a háta is egyszerre érintkezik a búvóhely felületével, tehát praktikusan a repedés legmélyebb pontján. Ezt a helyet kell elérnünk amikor valamiféle hősugárzással próbálkozunk.


viszont milyen hőkezelési eljárást lehet alkalmazni a tapétaszegélyek (bordőrcsíkok), konnektorok, ágy fölött falon függő képek/képkeretek (tegyük fel értékesek), és bármilyen furcsán hangzik, a függönykarnisok esetén?

hogyan véd a ragacs a fenti helyeken leírt irányból érkező rovarok ellen? vagy hogyan véd a parketta szegélyléc alól, de a fal felől érkező rovar ellen?


a lakótelepieknek megnyugtatásul annyit, hogy az ágyi poloska egy mérhetetlen lusta állat, egyáltalán nem szeret messzire menni. Azért is lakik az ágyban, mert lehetőség szerint még a kaja után sem szeret menni, jobb neki ha házhoz jön.

a szomszédból gyakorlatilag két módon kerülhet át:

1.áthurcolva

2.a két lakást összekötő konnektor útján, ha a konnektor mindkét oldalán (a két lakásban) ágy van. ez esetben ugyanis a rovarnak kb 10cm távolságot kell megtennie.

Ilyen értelemben -ellentétben pl a csótánnyal- a:

"ha nem irtják mindenhol, úgyis visszajön a szomszédból" szöveg egy jó duma a rosszul kivitelezett rovarirtásra, vagy bármilyen garanciális igénytől való elzárkózásra.

Évi 3-400 ágyi poloska irtásban veszek részt, és ennek egy része lakótelepi lakásban történik. Semmivel sem nehezebb feladat, mint bárhol máshol.

A lakás zsúfoltsága viszont lényeges körülmény, de ez is csak nehezíti a dolgot, nem teszi lehetetlenné.

Gyakorló szakemberként az "1 hétig ne aludjon a szobában" dolgot egyáltalán nem tudom hová tenni, pont annyira nem, mint azt, hogy egy szobát kezel valaki egy rovarfertőzött lakásban.

Mondanék erre egy egyszerű példát.

Általában egy lakásban egy mosógép szokott lenni.

E mellett a mosógép mellett általában ott található a szennyestartó, ahol a ruhák, ágyneműk, stb várakoznak a sorukra. Itt a rovarfertőzött ágyról lehúzott ágynemű egy helyre kerül minden mással, ahol az esetlegesen odaszállított rovarok máris a lakás más pontján bukkanhatnak fel. (értelem szerűen a leírt 60 fokos mosás elpusztítja őket, de amíg valaki nem szembesült a problémájával, a legritkább esetben mos 60 fokon)

A kérdéses ruhák, ágyneműk bezacskózását sem teljesen értem. Az addig ok, amíg a szaki kiér, de utána foglalkozzon vele a szaki, ez a dolga.

Nem azért fizet valaki, hogy utána fél év alatt kiéheztesse a rovart.

1286. xlnt
2013. okt. 11. 15:28

az ágy mögött a falon találtunk kb fél mm-es kis vmiket - sárgás átlátszó, mint egy levéltetű/atka vagy mi. Szedjem fel a szegőléceket? szilózzam ki végig, mert már itt tartok komolyan. :(((


és kb 1-2 éve már volt ilyen - ugyanez az ágy, lakás, de másik szoba. Csak rajtam.

1285. xlnt (válaszként erre: 1284. - Lüke)
2013. okt. 11. 15:24
egész éjjel ég a kislámpa pont a szopi miatt (mellettem alszik a lányom "oldalkocsiban". Épp most bontom szét a hálót - a francia-ágy plüss, ágyneműtartós, úh nem a legjobb, de látszólag semmi, még a háttámlát is lecsavaroztuk, felemeltük, éjjeli lámpát lecsavaroztuk, polcot is, függönyöket átnéztem, kiságyat átnéztem (már amennyire a rácsok illesztéseihez be lehet világítani. Még a szekrényünk van - bezsákoljak mindent? Túlzásba viszem? Itt mindenki, akit megcsípett ilyen dög, az látott is bogarat? vagy érezte a csípést, vagy hogy mászik rajta vmi, mert én nem.
1284. Lüke (válaszként erre: 1282. - Xlnt)
2013. okt. 11. 14:44

Hát így nem lehet tudni mi az. Én azt se értem hogy csak rajtad van lehet semmi csak a bőröd allergiás valamire mosópor öblítő bármi lehet.

Ha ezek a kis nyaffancok esetleg próbáld kideríteni

éjjel többször is feloltod a villanyt és bámulod a lepedőt 1-2 percig várod a mozgást, fény hatására ezek elkezdenek búvóhelyet keresni. Ha ezt többször is elismétled és nem látod őket akkor tuti valami más a baj

1283. xlnt
2013. okt. 11. 14:13
ja és se vérfolt, se fekete pöttyök a lepedőn.
1282. xlnt
2013. okt. 11. 14:03
nem olvastam végig a fórumot és csak reménykedem, hogy rossz helyen járok, de sztetek mi lehet ez? kb 30-40 szúnyogcsípésre hasonlító viszkető csípés van rajtam (térdtől lefelé sok, combon, fenéken elvétve, hasamon sok, még a mellemen is). Családi ház, gyerekeken, férjemen nincs semmi. Pont 1 hete húzogattam szét a bútorokat, de soha semmilyen bogarat nem láttam. Éjjeli fénynél alszunk, picit éjjel többször szoptatom, soha semmi mozgás. segítsetek, mert már nem merek aludni. :S
1281. Lüke
2013. okt. 11. 12:32
Ez gyári bolti kartonos kihajtva kockára vágva. De láttad a 7 nyaffancbol 6-ot már a széle elkapott csak a legnagyobb tudott kb. 1 centit haladni rajta. Amelyik egyszer a ragacsra lép annak már harangoztak, már vissza se tud menni.
1280. rettego
2013. okt. 10. 20:53
:). Ez valami speckó légypapír, vagy csak kihajtogattad a bolti kartonost?
1279. Lüke
2013. okt. 9. 18:39
A jpg elöl ki kell venni a szóközt berakott egyet a szemét
1278. Lüke
2013. okt. 9. 18:32

[link]


Még anno csináltam egy képet a légypapírok poloskaelfogó képességeiről látható, hogy ezeknek a kis nyaffancoknak ez legyőzhetetlen akadály. Vastag piros vonal az ágy lábát jelzi a vékony piros meg a nyaffancokat. Meg se tudták közelíteni az ágy lábát.

1277. Lüke
2013. okt. 9. 18:08
Drukkolok neked hogy ne találkozz többet velük
1276. rettego
2013. okt. 9. 17:38
Én még nem irtottam ki (gondolom), csak nincs új infóm, mivel azt mondták, hogy ne aludjak a múlt héten irtott szobában, ez majd pénteken esedékes. Azóta be sem mentem a hálóba :), így nincs fejlemény. Most egyenlőre várakozó stádiumban, "stírölöm" hogy kifelé jönnek -e, hogy megtaláljanak a másik szobában alvás közben. Vagy nem jöttek -még-, vagy csak kicsik és ha megvámpíroltak, akkor azt már fel sem veszi a szervezetem, mert nem tapasztaltam szerintem új csípést. Szeretnék majd úgy visszamenni, hogy soha többet ne is találkozzak velük, de azért tartok tőle, hogy nem lesz ilyen egyszerű, még csak 1 irtás volt és az azóta kikelőkre nem tudott hatni a szer, így majd ...... De azt kívánom magamnak, hogy visszaköltözve a hálóba már többet ne csípjen senki
1275. Lüke
2013. okt. 8. 19:33
Úgy látszik mindenki kiirtott mindent fórum bezár :-))))
1274. Lüke (válaszként erre: 1273. - Moonlight13)
2013. okt. 6. 18:38
1207-es hozzászólásom pont erről szol
1273. moonlight13 (válaszként erre: 1272. - Lüke)
2013. okt. 6. 18:36
És ha már az ágyneműtartóban van, mit csinálnál? Hová tennéd a légyppapírt? Az ágyba?
1272. Lüke
2013. okt. 6. 18:18
Figyeljetek azért írtam le az esetemet, és hogyan irtottam ki ezekkel a kis mocskokat, mert láttam, hogy sokan évekig szenvednek ezektől. Hívnak mindenféle rovarirtó szakit akik teljesen eláztatnak mindent, annyit pakolsz ki-be ide-oda, hogy ennyi rámolással az országházat is ki tudnád pakolni. napokig máshol kell aludnod, és ráadásul még csak 100%-os sikert se mondanak, jönnek még ők persze jó pénzért. ebből azért ők jól megélnek, te meg idegbajos leszel. A 1207-es hozzászólásomba leírtam hogyan szabadultam meg tőlük, és még csak rovarirtó szakember se vagyok. Akkor felteszem a kérdést valamit ők csinálnak szarul, vagy én csináltam valamit k@rva jól. És nem áztattam el a lakást nincs büdös irtószer szag nem rámoltam szét az agyamat, és az ágyamba alukálhattam minden nap, és még sokkal olcsóbb is volt az irtás. Lehet, hogy azért voltam sikeres, mert magamtól már csak nem kértem pénzt az irtásért. Lehet ha az asszony felajánlott volna alkalmanként 10-15 ezret még most is irtanám. Lehet kételkedni a módszer sikerébe mindenkinek egyéni joga, de mégis én vágtam ezeket a mocskokat nagyon rövid idő alatt haza. Ha valakit érdekel nagyon szívesen segítek neki, elmondom centiről- centire , mit hogyan csináljon, ebből nekem semmi hasznom nincs , csak annyi, hogy segítettem másoknak
1271. reddish (válaszként erre: 1270. - Reddish)
2013. okt. 6. 18:01

Tényleg belerak egy szóközt, a dög!

Ez egy kép a neten, ilyen hatása van a gombának, ezt szeretném letesztelni, de állítólag senkinél nincs élő példány, vagy irigyek.

1270. reddish (válaszként erre: 1264. - Carpe diem67)
2013. okt. 6. 17:59
i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/11/21/article-0-16269C0F000005DC-323_468x286.jpg
1269. Lüke (válaszként erre: 1268. - Carpe diem67)
2013. okt. 6. 17:39
Ha netán mégis találsz ne feledd reddish igényt tart pár élő példányra:-))
1268. carpe diem67 (válaszként erre: 1267. - Lüke)
2013. okt. 6. 17:35
Persze, tudom. Nekünk úgy néz ki már nincsen, legalábbis remélem.
1267. Lüke (válaszként erre: 1264. - Carpe diem67)
2013. okt. 6. 17:33
Az ágyból irtsad ki ez legyen az első a ragadós papír csak az ágy védelmét szolgálja a továbbiakban . És hidd el ezen nem megy át.
1266. carpe diem67 (válaszként erre: 1265. - Carpe diem67)
2013. okt. 6. 17:15
gombaruha :))
1265. carpe diem67 (válaszként erre: 1263. - Reddish)
2013. okt. 6. 17:15

Sikerült megnyitni, ki kell venni egy szóközt a nulla elől.

Hát csudaszép! Ez a híres gomaruha? De honnan szereztél polost? Vagy ez nem a te műved?

2013. okt. 6. 17:11

reddish a linken nincs semmi. :)


Ez a ragsztós dolog is olyan, hogy vagy átmegy rajta vagy sem. Ha az ágyban, pl.a matrac alatt tanyázik (mert nálunk ott volt polos kaki az ágyrácson), akkor tehetek az ágylábához ragasztót, mert nem is arra megy. És köztudott, hogy ha kevesen vannak, akkor az ágyban tanyáznak valahol. Nekünk fa ágyunk van, elég sok illesztéssel és textilbőr kárpitozású a fejtámla, na innen a fejtámla mögül mászott egy. De a youtubon rengeteg videó van, hogy hol szeretnek tanyázni. Keressetek rá: bed bugs


Én Insectecide 2000-el fújtam, ez permetrin-t tartalmaz, ez is nagyon jó, de sok kell, és mindenhová kell fújni és gyakran. Amúgy nem olcsó és nem is igazán hatásos, ezért mondják, hogy mindenképpen irtatni kell, az a legtutibb.


Bele sem merek gondolni, hogy ha a panelosok mit élhetnek át, az állandó rettegés kicsinálja az embert.

1263. reddish (válaszként erre: 1262. - Lüke)
2013. okt. 6. 16:10

Köszönöm, talán segítséggel menni fog.


Ki merészeli azt állítani, hogy nem csini a rucija?:)

[link]

1262. Lüke (válaszként erre: 1260. - Reddish)
2013. okt. 6. 15:33

Én nem szégyenlem megírtam hogy volt de likvidáltam őket szívesen adnék de nincs

De szerintem tuti van itt 1-2 ember aki még szolgálhatna élő példánnyal. EMBEREK a tudományos poloskairtás fejlődése érdekében reddish-nek pár élő példányra lenne szüksége, kérek mindenkit aki rendelkezik ebből a kis mocskokból élő példánnyal

segítse a tudományt :-))

1261. reddish (válaszként erre: 1258. - Lüke)
2013. okt. 6. 15:26
:D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook