Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
5070. Melcsi3
2020. márc. 30. 14:28
5069. Kutasil (válaszként erre: 5067. - Panellakovics)
2020. márc. 29. 18:59
Köszönöm a választ.
5068. Melcsi3
2020. márc. 28. 20:34

Sziasztok Mindenki!

Eltelt egy esztendő, dúl a koronavírus , és sokszor eszembe jut 2019 Márciusa, amikor elkezdődtek az ismeretlen csípések.

Majd a hidegzuhany: ágyipoloskát szereztünk be valahonnét.

De honnét???

Ma 2020 Március 28. án sem tudom a vàlaszt ...

Egyet viszont tudok!

Nem kell többé háború... háború az ágyipolonézek ellen.

Sajnos 0 szalldora nem nyerhetünk..

De a saját magunk nyugalma érdekében : ajánlott szilózni a társasházi lakásunk , így a szomszédot ki tudjuk iktatni.

Ha a vegyszeres írtás sem segít,

jöhet a gőzőlés , 90 fokon való mosás ( ágyneműk matrac huzat)

Amennyiben fa ill fém ágykerettel rendelkezünk : jöhet a Würth Magnum féktisztító( nyitott ablak , por maszk rajtunk,) amivel lassan célirányosan a repedéseket keretet befújjuk. Utánna min 2 órát szellőztetünk.

Mi még egy kis kèzi gázláng szóróval is adtunk nekik , csak úgy potyogtak ki a megsült egyedek.

Nem volt nagy a fertőzöttsèg , de nem is egy volt.

Sikeresen írtottunk ketten a fèrjemmel házilag.

Eltelt egy év .. és hàla istennek azóta is tiszták vagyunk.

Sajnos az év leteltével még mindig eszembe jut , de nagyobb baj jelenleg a koronavirus !

Nagynénèm Olaszországban él a családjával , aggódom Értük mert nagyon nagy a baj Nàluk!

Nem tudnak bejutni a Supermarketekbe , ahol 3-5 km sorok àllnak!

Nem tudnak elegendő élelmiszert vásárolni!

Rettegnek a vírustól ! Kaotikus àllapotok uralkodnak!

Kérlek Titeket is Maradjatok otthon Vigyázzunk egymásra ! Vigyázzunk Magyarországra!

Sikeres Írtást kívánok Mindenkinek

Melcsi

5067. panellakovics (válaszként erre: 5066. - Kutasil)
2020. márc. 27. 21:40
Sziaa. Én ezt a típust nem próbáltam, de általában az ilyen szerek max ha az élőket kiírtják, de a petékre semmi hatással nincsenek. Rengeteget próbáltam, de nem hoztak valami nagy sikert. Ami nekünk bevált a porszívózás, de még a matracot is meg a gőzölés. Nem szabadultunk meg tőlük még, nem tudom, hogy panelben ez lehetséges-e egyáltalán, de jóval lecsökkentek a számuk. Kitartást és remélem tudtam segíteni.
5066. Kutasil
2020. márc. 10. 13:06

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az Envira nevű irtóval kapcsolatban? Minden vélemény érdekel.

5065. Linda39 (válaszként erre: 5064. - Horakulum)
2020. márc. 4. 17:34
Köszönön szépen,remélem ez a megoldás segiteni fog rajtunk😊
5064. horakulum (válaszként erre: 5063. - Linda39)
2020. márc. 1. 08:54
Keress rá neten, webaruhazbol us tzdsz rendelni m, vafy olysn boltban ani étrend kiegészítőkét, vitaminokat forgalmaz.
5063. Linda39 (válaszként erre: 5041. - Barát2)
2020. márc. 1. 00:37
Szia nálunk már 3 írtás volt,de sajnos pár nap elteltével megint meg jelentek. Mindig szét szedem az ágyat ki mósok mindent 90 fokon . Nekünk sarok garnituránk van,jo párszor szét szedtük de csak pár darabot találunk,fogal.am sincs honnan jönnek fészket nem találtunk. Az lenne a kérdésem hogy a kovaföldet hol tudom be szerezni,mert már nagyon el vagyok keseredve a gyerekeket nem igazán csipik de engem igen. 😟 és hogy hogyan szorjam be vele a sarok ágyat. Köszönöm
5062. Tormás30 (válaszként erre: 5061. - Panellakovics)
2020. febr. 23. 09:53
Nyáron nagy melegben ablakon keresztül is be tud menni. Pollenhálót kell rakni az ablakra.
5061. panellakovics (válaszként erre: 5060. - Horakulum)
2020. febr. 22. 22:52
Nem csöveken, azokat körbe sziloztuk. Maga az ablakon keresztül gondolom, hogy be tudnak-e mászni a nyitott ablakon?Nekünk annyira nem jött be ez a kova föld porps dolog :/
5060. horakulum (válaszként erre: 5059. - Panellakovics)
2020. febr. 21. 23:11
Mármint panel futescsovekre gondolsz? Mert azokon simán közlekedhetnek...meg konnektor, kirázott ágynemű ablakon,stb...
5059. panellakovics (válaszként erre: 5058. - Dormijó)
2020. febr. 19. 19:20
Hát nagyon remélem, hogy igazad lesz :) Talán, mintha nem lenne annyi és tényleg mindig kicsi az új csípés. Reméljük :) Hétvéégn azért tolunk még egy Fendonás kört picit erősebben bekeverve. Szerintetek ablakon keresztül közlekedhetnek? Mi kb minden csövet lezártunk, leköveztük a lakást és ötletem nincs, hogy honnan fertőződhetünk vissza :(
5058. Dormijó (válaszként erre: 5046. - Panellakovics)
2020. febr. 18. 22:25
Kis csípések lesznek még sajna, de kitartás kb 2 hét. Mindig csak 1-1, max 2 csípés lesz, és mindig pici. Aztán ha nincs után pótlás, békeeeee!:)
5057. Dormijó (válaszként erre: 5050. - Horakulum)
2020. febr. 18. 22:20
Nagyon köszi, erre gondoltam én is.:)
5056. Robcsi76 (válaszként erre: 5055. - Tormás30)
2020. febr. 16. 17:51
Igen ezt sejtettem.
5055. Tormás30 (válaszként erre: 5054. - Robcsi76)
2020. febr. 16. 16:53
Úgy hogy folyamatosan kapja az utánpótlást. Valahol nagy fészek lehet.
5054. Robcsi76 (válaszként erre: 5052. - PanniBp.)
2020. febr. 16. 13:29

Szia!

Kitartást! Egyszerűen nem értem, hogy hogyan van ennyi. Gondolom amiket látsz azt kivégzed azonnal.

5053. Tormás30 (válaszként erre: 5052. - PanniBp.)
2020. febr. 16. 13:21
Semmi baj írjál nyugodtan anno én is napi szinten tudósítottak.
5052. PanniBp. (válaszként erre: 5051. - Robcsi76)
2020. febr. 16. 11:07
Szia Robcsi76, kedves Robi! Köszönöm szépen válaszodat, természetesen még nem állunk neki a gőzölővel, a Protect spray-vel gondoltam a foteleket lefújom, majd idővel. Ezt a munkát sem ma gondoltam. Sajnos az éjszaka is előjöttek, kb. 10-en. Ahogy lepihentem kisvártatva éreztem, hogy valami nem stimmel. Felkapcsoltam a villanyt, és látom ám: néhány db, a zöme nagy, akadt egészen parányi is, szépen sétál, ill. megáll, kimered, akadt aki a falron rohangált. Bocs. a részletes tudósítás miatt. Üdv.!
5051. Robcsi76 (válaszként erre: 5049. - PanniBp.)
2020. febr. 15. 15:23
A gőzölővel még várjatok, mivel lemossátok a mérget is. Meg kell érteni, hogy ezek a szerek nem úgy működnek, mint anno a chemotox, hogy lefújtuk a legyet vagy szúnyogot aztán fél perc alatt elpusztult. Egyetértek Tormás30-al, hogy nagyon nagy a fertőzöttség nálad. Erre utal, hogy a karfán hagyott pólókban is találtál.
5050. horakulum (válaszként erre: 5045. - Dormijó)
2020. febr. 15. 13:25
Nem kell szőr hozzá. Belemásznak és belélegzik. Fent van neten minden ha rákerestek a kovafoldre mint rovarirtóra. Mivel másképpen lélegeznek, legcsöves asszem, beszivjak ezeket a kis részeket és az a testnedvvel érintkezve kiszárítja a belső szerveket.
5049. PanniBp. (válaszként erre: 5048. - Tormás30)
2020. febr. 15. 10:56
Elképzelhető, hogy Te látod jól /látatlanban / a dolgot. Néhány napot várunk a gőzölővel, majd jön a készülék, vettem 1 flakon dessztilált vizet. S jöhet a pur hab is, a csövek mentén.
5048. Tormás30 (válaszként erre: 5047. - PanniBp.)
2020. febr. 14. 14:11
Rengeteg poloska van nálatok!Tuti valamelyik szomszéd vagy a strangotokon lévő lakás tele van bogárral....
5047. PanniBp.
2020. febr. 14. 11:40
Szervusztok! Kedden nálunk is megvolt az írtás. Szerintem fújtak és gázosítottak. Lehet, hogy pontatlanul fejezem ki magamat. Három óra hosszára el kellett hagyni a szobákat. Nagyon erősen csípett a szer. Az eredmény, kedd este, ill. éjjel is előjöttek kicsik, nagyok, kb. 15-20 db, szerdán is akadt néhány, nappal is futottak a falon. Elkaptam őket, viszont a tapéta barna lett. Olyan az ágy feletti tapéta, kb. 2 méter hosszan és 1 méter magasan, mint valami pettyes labda. Érdeklődöm, ezt le lehet törölni valahogy, esetleg csak a tisztasági festés segít. Bocs., hogy ez a kérdés is előjött. Tegnap, azaz csütörtök éjszaka is csípett, néhány az ágyneműn kaptam el. Ma kéne felhívnom az írtót, ma kell tudósítanom a történetről. A szomszédtól kaptam egy kis gépet kölcsön. Ezzel forrógőzt lehet benyomni ide, oda. Megpróbálom - megpróbáljuk. Jah, s azt ajánlotta a Szomszédom (Tőle van a gőzölő, akár egy pici pórszívó.) A csövek mellett lévő rést purhabban fújjuk be. Ennyi történt dióhéjban. S Veletek?
5046. panellakovics (válaszként erre: 5045. - Dormijó)
2020. febr. 13. 22:02
Hát nagyon remélem, hogy igazad lesz. Hétfő után ma csíptek meg megint újra, de megint nagyon pici. Nem tudom, hogy ez jó jel-e. Mindenesetre hétvégén csinálunk még egy Fendona kört is. Hátha :/
5045. Dormijó (válaszként erre: 5044. - Panellakovics)
2020. febr. 11. 14:03
Igen, szárítja a levegőt. Kis csípések lesznek még, mert ami kikel, az jön enni, utána kinyiffan. A remény abban van, hogy nem szaporodik és elfogynak a peték, ill. máshonnan nem érkeznek újabb példányok. A szomszédoknak is el kell mondani, hogy tegyenek így, mert ha ott működik a tenyésztés, akkor sose lesz vége a kis csípéseknek. Ami kérdés még számomra, hogy a kikelt példányokon van-e szőr, amire ráragad a kovaföld és kiszárítja? Sajnos nem vagyok entomológus.
2020. febr. 10. 22:47
Hát szombaton megcsináltuk az ablakokat,csöveket körbe Fendonával, meg kovaföld a matracra, ágy köré de ma volt két új csípés.. :( Igaz, hogy kicsik, nem tudom, hogy ez számít-e bármit. Meg a két cucc együtt baromira szárítja a levegőt. Ti érzékeltetek ilyen hatást?
5043. barát2 (válaszként erre: 5042. - PanniBp.)
2020. febr. 10. 22:34
Mi nem takartuk le a fotelt. Persze imitt-amott kovaföldes lett az itthoni ruhám, meg a pizsim, meg a takaróm, ahol hozzáértem, de kijön a ruhából.
5042. PanniBp. (válaszként erre: 5041. - Barát2)
2020. febr. 10. 11:22
Kedves "Barát2"! Köszönöm szépen részletes válaszodat, és a használati utasítást is. Megvárom a heti írtást, amennyiben nem sikerül kiírtani őket, megpróbálom ezt a verziót is. A kovaföldes verzióról eddig nem hallottam emlékeim szerint. Érdeklődöm, simán le lehet majd üldni pl. a fotelba? A ruhánkon nyomot hagy-e, szabad-e letakarni pokróccal pléddel. Bocsáss meg nekem e talán bugyuta kérdésekért. Üdv.: PanniBp.
5041. barát2 (válaszként erre: 5040. - PanniBp.)
2020. febr. 8. 19:33
Én beporoznám a kovafölddel a foteleket is, ha a fotelban is kaptál csípést, meg ezek szerint odamegy a bogár pihenni, elbújni. Főleg a kárpitréseknél meg az alját, ahol megbújnak ezek a dögök, illetve ahol közlekednek a fotelon. A réseknél, ahol a karfa, a háttámla és az ülőfelület találkozik, töcsköld be az ecsettel a port a résbe. A fotel külső oldalán is biztos felmásznak, alul körben egy 10 centis sávban ott is porozd be, hogy áthaladjanak rajta. Meg a háttámla tetejét is. De min.két hétig nem szabad felszedni a kovaföldet, és továbbra is használni kell az ágyat, fotelt, hogy odacsaljad őket, és átmenjenek a kovaföldön. Az ágyhoz közeli szegélyléceket is beporozhatod vele, biztos ott is bujkálnak. Angliában élő barátainktól kaptuk mi is a kovaföldes ötletet, ők mesélték, hogy többszöri irtás után végül a kovaföldes porozással sikerült megszabadulniuk a poloskáktól.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook