Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? fórum

Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
445. Reginaa
2009. nov. 29. 07:20

Halaszle, rantott hal, majonezes krumplisali, valami sult( diszno vagy kacsa), beigli(dios , makos), zserbo

es az iden a ferjecskem fozi a halaszlevet, citromosan!!!!! Ilyet meg soha nem ettem!!

Naluk ez volt aszokas! Hat az iden kiderul....

444. hpkati (válaszként erre: 443. - Vereskati)
2009. nov. 29. 07:20
Oké, ezt megbeszéltük!
443. vereskati (válaszként erre: 442. - Hpkati)
2009. nov. 29. 07:19

Köszönöm:)

Én meg adok érte sós rudakat:)

442. hpkati (válaszként erre: 441. - Vereskati)
2009. nov. 29. 07:18
Akkor 2 tepsivel sütök, mert a fiúk úgy szeretik, hogy egy morzsát sem hagynak belőle. 2 tepsiből csak jut 2 szelet..:))
441. vereskati (válaszként erre: 439. - Hpkati)
2009. nov. 29. 07:17

2 szelet zserbót küldhetnél nekem, nálunk pontosan ennyi fogy el a tepsinyi sütibôl:) Ezért én nem sütöm meg:)

Ja, mézeskalács nálunk is van:)

2009. nov. 29. 07:14

Ami biztos:

Az étvágygerjesztő fokhagymakrém leves lesz, és egészen biztosan csinálok mézeskalácsot. A kettő között még kérdéses.

Lehet, hogy kivételesen ismételni fogok, és aszaltszilvával-sajttal töltött pulykamellet csinálok. Fel kell csavarni, bepanírozni, kirántani, és úgy felszeletelni, nagyon jól néz ki.

De félek, hogy a leves után már túl tömény lenne. :(

439. hpkati
2009. nov. 29. 07:14

Tavaly karácsonykor:

Húsleves, római tálban sült töltött szűzpecsenye, sült krumplival(az is a római tálban sült), párolt vegyes körettel.

Mákos-diós beigli, zserbó(párom kedvence), mézeskalács

reggelire:kuglóf(azt is én sütöm)

2009. nov. 29. 07:13
Nálunk a hagyomány jegyében mindig főzünk:halászlét,rántott hal majonézes krumplisalátával,sült kacsacomb lilakáposztával,aszaltszilvával töltött pulykamell.Ehhez a sok sütemény ami áll:zserbó,beigli,sós rúd,linzer karikák,csokis szivek,kókusz golyó:)))))
2009. nov. 29. 07:03
Nálunk mindig van Karácsonykor: libamáj, hal, krumplisaláta, sült kacsa, töltött káposzta, karácsonyi kekszek. A két ünnep közt kocsonya, szilveszterkor tatárbifsztek és sós rudak, új évkor meg lencse valamilyen formában:)
436. Boszics
2009. nov. 29. 06:54

Szia!


Nálunk hol halászlé,hol húsleves,a főétel kacsacomb, krumplipüré, párolt lilakáposzta, a desszert pedig zserbó, kókuszkocka.

435. bige
2009. nov. 29. 06:53
nálunk az a hagyomány, hogy mindig olyat főzök, amit még soha:)
2009. nov. 29. 06:51
hagyományos, vagy valami új fogás ? még én sem tudom
2009. nov. 27. 15:50
halászlé
432. c33bd8536b (válaszként erre: 419. - Kangaroo)
2009. nov. 27. 15:16

Nagytakarítást miért hagyod az utolsó hétre? Én mindig december elején nagytakarítok, utána már díszítem a lakást, ami nem munka, hanem szórakozás.

23-án márcsak valaki felporszivózik, port törül, felmos...ennyi. 1-2 óra.

431. csutika100 (válaszként erre: 430. - Mmacus)
2009. nov. 27. 14:48

Én is pont igy jártam:)

Bejgli, szines barackok,( pontos nevét nem tudom)

hájas süti, mézeskrémes, pogácsa. Ünnepi tortának

gyümölcstorta, kiwit teszek rá, megszórom kis kókusszal mint ha havas lenne, közepére angyalkát vagy kiskarácsonyfát teszek marcipánból.

Mútatós és nem annyira édes mint a többi torta.

Kaja, halászlé, a többit nem tudom csak azt, hogy az idén káposztát nem akarok csinálni.

430. mmacus
2009. nov. 27. 14:37

De "jó", hogy összevonták a fórumot!


Csak éppen én az eredetiben írtam és az el is tűnt.


No akkor még 1X


Zserbó, biztos, hogy lesz a sütik sorában, meg aprósütemények (mézes, különböző linzerek) amiket előre megsütök és fémdobozba rakok. 24-én vacsorához valamilyen gesztenyés finomságot (tortát) tervezek.

És jó lenne végre a Flódnit is kipróbálni, csak ahhoz előtte kellene egy főpróba is, nehogy akkor jöjjek zavarba:)

2009. nov. 27. 14:32
én hólabdát,métereskalácsot,piramis szelete,kokusztekercset,valami almás sütit.+sós féléket fogok sűtögetni.kajcsi pedig.halászlé magunknak,rokonoknak másnap ragúleves,rántott pipi,hal,sült malac,krupli mindenféle,rizibizi,kompot,sav,majonézes kukorica...talán ezek lesznek,ja és maj elfelejtettem a kedvencem tajszines-gombás húsika:)
2009. nov. 27. 14:20

Adjunk tippeket, recepteket és segítsunk egymásnak eldonteni, milyen finomságokat sussunk Karácsonyra.

Jó otletek, prakitikák amikkel még hangulatosabbá és oromteljesebbé tehetjuk az év unnapét.

...na meg mikor visszahízzuk nehezen leadott kilóinkat 8-DDD

427. agis
2009. nov. 27. 13:26

káposztaleves


rántott gomba, sajt, esetleg máj


kuglóf


(mi hagyományosan csak éjféli mise után eszünk húst)

426. Kangaroo (válaszként erre: 424. - Riamiam)
2009. nov. 27. 13:24

Basszus, rendesen éhes lettem! Megkordult a gyomrom!! :-D


Köszönöm! :-)

425. laszlozsu (válaszként erre: 423. - 454db8ee37)
2009. nov. 27. 05:02
Köszönöm.
424. riamiam (válaszként erre: 415. - Kangaroo)
2009. nov. 26. 21:04

Sajtos-konyakos csirkemell /a konyak elhagyható, ha gyerekek is esznek belőle/. Hozzávalók : csirkemell, vaj, sajt/ok/ és ami nagyon fontos, az a friss petrezselyem bőven.

Előző nap : a csirkemellet sózni, borsozni, majd a petrezselymet apróra vágni. Serpenyőben a vajat felhevíteni beleszórni petrezselymet és a cs.melleket kisütni halvány pirosra. /Én úgy szoktam, hogy két-három db csmellet sütök egyszerre és minden adaghoz szórom a petrezselymet és pótolom a vajat, így nem ég el/le sem a vaj, sem a petr., ez a része kicsit időigényesebb, mivel 10 főre készülne/. Egy megfelelő nagyságú tepsit v. jénai tálat kivajazni vastagabban, aljára beleszórni friss petrezselymet és a kisütött csmelleket belerakni. Ha maradt petrezselyem, akkor a végén rá lehet szórni a tepsibe rakott husikra és a serpenyőben lévő maradék vajat is rá lehet locsolni. Be a hűtőbe, majd másnap kivenni sütés előtt egy-két órával,hogy szobahőmérsékletű legyen, ekkor lehet pár evőkanál evőkanál konyakkal meglocsolni, majd ráreszelni a /sok/ sajtot, v. sajtokat, ízlés szerint lehet sima v. füstölt, vagy a kettő keveréke. Ha ráolvadt és picit megpirult a sajt, akkor kész is. Nagyon finom, persze el lehet készíteni aznap is, de sokkal finomabb, ha előző nap készül, az ízek sokkal jobban összeérnek. Krumplipüré nagyon passzol hozzá, de természetesen a köret lehet bármi más, amit jobban szerettek.

2009. nov. 26. 19:29

Már judyt640 is kíváncsi volt rá. Olvasd el a 406-os hozzászólásomat.Nem bánod meg ha megcsinálod!

Töltött káposzta helyett ideális és különleges,nagyon finom!!És most például volt egy fél csomag juhtúróm, azt is rámorzsoltam.

Sok sikert, ha elkészíted!

422. laszlozsu (válaszként erre: 421. - 454db8ee37)
2009. nov. 26. 18:32

Miből áll a káposztástál? Leírnád nekem.

Köszönöm.

2009. nov. 26. 18:18

Na, ma sokat termeltem a fagyasztóba:

-megcsináltam a káposztástálat.

-a káposztástálból kimaradt karajból betöltöttem a gordon bleut.(panírozni csak frissen szoktam)

-mivel tegnap maradt csirkemell nyersen, ezért ezt felhasználandó, megcsináltam az aszalt szilvás-csirkemájas-baconos csirkemell tortát is.

-Ja, és ajándékba kaptam süllőt, ami szintén tisztítva a fagyasztóba került.

Szerintem a karácsonyi húsételek ezzel előkészítve. Ha van még valami tuti ötlet, akkor azt is megcsinálom, aztán majd eldöntöm, mikor használom fel.Lesz amit szilveszterre meghagyok.

Szilveszterkor egyet biztosan megcsinálok:

juhtúrós-kapros tepsis csülök.ISTENI!!!

Aztán újévre van két tuti szerencsehozó lencsés recim,azt mindenképpen, mert bevált, és nagyon-nagyon finom!!

Na, mostmár ti is nekiállhattok a készülődésnek!!!

2009. nov. 24. 13:09

Helyesbítek : "szőrözni" a konyhában


:-)

2009. nov. 24. 13:08

A káposzta sajnos nem nyerő, mindenki csak a gombócot eszi ki!

De a vadpöri remek ötlet, talán rá lehet bízni a nokedlit Apára! :-)


Gondoltam rá, hogy rendelek 1-2 hidegtálat is, annyival kevesebbet kell szőrözni a "konyhában".

Mert ugyebár a nagytakarítást is valakinek (nekem :-S) meg kell csinálni a héten...előre utálom az egészet!)

2009. nov. 24. 12:57

Ha van hutod, akkor nincs problema, mert egy finom husleves, utana egy jo kiados porkolt, pl vadhusbol.. Finom es megis kulonleges. A legfontosabb elore elkeszitheto.

A szuleimnel a toltott kaposzta volt meg mindig karacsonyi szam, az is elore elkeszitheto, es mint tudod, minel tobbszor melegitik annal finomabb.. voila

417. Pné Veronika (válaszként erre: 415. - Kangaroo)
2009. nov. 24. 12:56

:-O Nem irigyellek, 10 főre egy délután alatt rákészülni és ellátni őket...

Szétnézek, miben tudnék segíteni, és írok. :-)

416. s700
2009. nov. 24. 12:56

Szia!

Töltött káposztát javaslom.

Azt 1-2 nappal előtte meg tudod főzni, sőt egyik este elkészíted, másik este megfő és szenteste meg ehetitek!

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook