Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? fórum

Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? (beszélgetős fórum)


25. 'szti (válaszként erre: 24. - Spatifillum)
2006. okt. 30. 06:47
egy diós-rumos-csokis sütemény, szintén nagyon finom, felteszem a receptekhez
2006. okt. 29. 22:27

Nálunk is hagyományos, mint 'szti-nél.

'szti, mi az a Részeges Izidor?:)

23. Venes
2006. okt. 29. 08:40
Már tudom, hogy habcsók tuti lesz, mert kedvesem nagyon szereti. Meg egy mandulás lepény, vagy torta, vagy mi az.:)
22. 'szti
2006. okt. 29. 08:01

a kaja nálunk hagyomány, minden karácsonykor ugyanaz: halászlé, rántott hal és krumplisaláta

sütiben megy a variáció a beigli és aprósütemény mellé

idén Részeges Izidort sütök :-))

21. daroki
2006. okt. 29. 06:53

Halászlé,húsleves,rántott hal,gyerköknek halrúd,rántott hús,kurmpli,rizs,fini savanyúságok.

Sütinek mindig van beigli,zserbó,kókusztekercs,vmi sós süti is.

25-26-án pedig töltött káposztázni szoktunk.

2006. okt. 28. 21:43

Lagzi Lajcsi szelet?????

hát az meg mi?

Nálunk egyébbként a sajtos pogi a mézeskalács és a diós kosár az elengedhetetlen!

Ja és a beigli!

2006. okt. 24. 00:42

én minden évben salátákat csinálok joghurttal és most norbi majonézzel szokott lenni francia sali uborkás és almás is sajt saláta sonka tekercsek többféle sonkábol és többféle töltelékkel

szoktam tormás brindzás tojásos töltivel csinálni

18. virkó
2006. okt. 23. 16:36
Idén még nem tudom.Tavaly ebédre vmi leves volt(nem emlékszem) mákos gubával.Vacsorára mustáros-mézes pulykamell,krumplipürével.Ja!keksztekercs volt a süti.
17. perfi
2006. okt. 21. 23:51

Az idei karácsonyra még nincs ötletem. Hátha itt a Hoxa-n akad majd valami fonomság! ;-)))


Tavaly volt az első 'háziasszonyos' karácsonyom.

Csirketortát készítetem petrezselymes rizzsel, sok savanyúsággal. Rántott hal is lett volna, de valószínüleg kifogtam a város legrosszabbikát, mert sütés közben szétmált, így a kukában végezte. Desszertként beigli és mákos guba volt.


Ha lesz ötletem, akkor megosztom veletek.

2006. okt. 21. 23:31

Nálunk szent este vacsi van, az ebédet csak könnyűre vesszük. Ilyenkor a férjem főz, így nekem van időm a fiaimmal feldíszíteni a fát. Bevált menű, a rácponty, ami kicsit ugyan macerás, de annál finomabb.

A követező napokon a nagymamákhoz megyünk, így nekem már főznöm ilyenkor nem kell. A sütit anyukámmal vegyesen sütjük és cserélgetünk, így olyan érzetünk van, mintha lakodalom lenne, annyi féle, fajta van.

2006. okt. 21. 22:34
Mivel a névnapom is akkor van igy halat is hallal eszünk. 23-án tejszines halat( a ponytszeletekeket száraz fehér borban megpárolom, főzőtejszinbe annyi trappistát reszelek, hogy közepesen kemény legyen, a párolt halszeleteket sorba rakom a tepsibe, rá a tejszines sajtot, forró sütőben ráolvasztom a sajtot. Igazándiból nem meg hozzá köret, de én burgonyapürét szoktam készíteni hozzá, azonban nem tejjel, hanem a főzőlevével. Másnap (azaz karácsony szenteste halászlé és rántott hal. Első nap házi nyúl varriációk, második nap sima sültkacsa.
2006. okt. 21. 09:36
Nekünk ez lesz az elsö szüleimtöl külön töltött karácsonyunk. Eddig együtt föztünk most valami különlegesebbet szeretnénk.
13. Venes
2006. okt. 21. 08:06

A családban mindig meg van a helye az adott étel észíésnek.

Apukámé a halászlé.

Anyum mindig köreteket csinál és a minden karácsonykor jelenlévő sajttal, sonkával töltött pulykamellett. Édesség terén ilyenkor szokott csinálni képviselő fánkot.


Idén én is sokat segédkezek, mert saját étket is csinálnom kell. Tavaly ő csinálta avega fogást is.:) Idén majdén. Asszem a muszakát fogok. Meg rántott sajtot, de azt anyu is szokott, szóval ráhagyom, ha lesz még ereje.:)

Sütik terén idén én próbákozom a mákos és diós beiglivel.

12. mese
2006. okt. 18. 14:47
Mi karácsonykor a családommal(szüleimmel és tesvéremmel)Mindig halászlét főzünk, azt ugyan nem tudom miért, csak így szoktuk meg.Szeretem a karácsonyi sütiket, bár a sütést inkább anyára hagyom, de szívesen segédkezem.Volz már, hogy nem tudtam milyen ajándékot kitalálni ismerősömnek, ezért sütöttem.Az ilyet nagyon szeretem, mert örülnek ennek, és én is boldog vagyok, míg készítem a finomságot.Különösebb nagy lakomát nem csapunk karácsonykor, van egy -két süteményválaszték, és úgy jól elvagyunk.A sütemény ilyenkor mákos, illetve diós biegli, de pogácsát is szoktunk sütni.
11. Rekus
2006. aug. 31. 14:08

Ha karácsony, akkor hal a párom szerint:)

Úgyhogy 24-én este halászlé, sült vagy rántott hal párolt zöldségekkel (nekem), és rizssel (neki) a menü. Édességnek mákosguba szokott lenni, nagy sütisütést nem csinálok, mert 25-én megyünk a nővéréékhez, ahol az ő családjával ünnepelünk.

A sógornőmnél általában húsleves, aztán főtt hús paradicsommártással szokott lenni, a fő étel tavalyelőtt római tálas tejszínes, ananászos sonka volt, tavaly meg olajbogyós nyuszihús volt. Mivel anyósom a klasszikus ízeket szereti szokott hozni sült libát, meg párolt káposztát. Esetleg még egy kis töltött káposztát is. Úgyhogy esélytelen végigenni a menüt:)

Késő délután megyünk tovább az én családomhoz Zalába. Anyu általában kocsonyával és boros teával vár minket.

Itt pár napot töltünk családlátogatással, ahol mindenki végig szeretné kóstoltatni velünk a sütijeit. Azért anyu zserbója, és a nagymamám diós bejglije kihagyhatatlan.:)

Ilyen menü után nem csoda, he feljön egypár kiló...

2006. aug. 31. 13:24
Tekintettel arra, hogy Szentestén heten ülünk asztalhoz és mindenkinek a kedvében szeretnék járni úgy, hogy csengetéskor még talpon legyek, úgy készülök, hogy egyszerű, ünnepi étel kerüljön az asztalra. Halászlét elkészítem előre (1-2héttel, mivel ez a legmacerásabb), lefagyasztom. 24-én este friss harcsaszeleteket főzök bele. Dióban panírozott csirke, vagy pulykamell,grillezett hal,köret, saláták, gyümölcsrizs (imádjuk).
2005. dec. 21. 15:22
Én is akartam írni ide, de nem volt időm sajna! Így mi sültet eszünk salival, na meg töltött káposztát!:)
8. Hoxa
2005. dec. 21. 13:59

Hát nem írtatok túl sokat, pedig már a nyakunkon a karácsony. Biztos mindenki a készülődéssel van elfoglalva. Tegnap sikerült 1 db étket kiötlenem a 3-ból. Szenteste töltött pulykatekercs lesz, valszeg fügével és barackkal töltve. Se a többi napra még nincs ötletem :((((

Bárcsak túl lennénk már rajta.

7. rika
2005. dec. 14. 08:47

Jelentem megcsináltam a sajtpogit. A recept a következő:

2,5dl vízbe fel kell olvasztani 10dkg vajat, meg egy teáskanálnyi sót (a só függhet attól, hogy a sajt mennyire sós). Ha felolvadt hozzá kell adni 15dkg lisztet jól összekeverni és amikor összeállt levenni a tűzről és hozzáadni 10dkg sajtot. Ezt a masszát langyosra hűteni (hamar kihűl mert a sajt lehűti), majd hozzá kell adni 3tojást (állítólag egyenként én robotgépbe csináltam ugyhogy egyszerre adtam hozzá). simára kell keverni (ez robotgép nélkül komoly kihívás). Majd hidegre helyre kell tenni pihenni. Sajtba mártva tepsire helyezve kb 150-200 fokon kell sütni. 20-30 percig.

Fontos a masszának csak a tetejét mártsd sajtba az alját ne mert ráragad a tepsire.

Akkor sikerült jól ha a poginak nincs közepe.

Remélem érthetően írtam le...:)

2005. dec. 12. 14:09

MÁKOS GUBA (1-es!) - kókuszkocka alaptésztájából


Azzal kezdődik, hogy gőzös sütit kell összeállítani. Akinek ez nem lenne evidens: felverek 2 tojást jó habosra, beleteszek 2 evőkanál joghurtot, 1 deci tejet, és annyi zabkorpát, hogy viszonylag sűrű legyen, Én folyékony édesítőt szoktam bele tenni. Nem mikróban kell megsütni, hanem tepsiben, mint a piskótát. Olyan lesz, mint egy piskótalap. Mikor megsült, hagyjuk kihűlni, majd kis kockákra vágjuk.


Majd ezek után leöntöm felforralt, édesítőszeres tejjel, és darált mákkal jól megszórom.

2005. dec. 12. 14:07

Sziasztok! :)


Én valószínűleg lightos töltött káposztát csinálok. Meg gondoltam valami sütőben sült halra, párolt zöldségekkel.

Halászlé, mert ugye azt szabad? :)

A sütivel még bajban vagyok, mert ugye sima bejgli és ishler kell a páromnak...szerintem én is valami lightos zabos dolgot fogok csinálni!

Van egy mákosguba receptem zabkorpával, majd beteszem ide, hátva valkinek elnyeri a tetszését :)

4. kisgé (válaszként erre: 3. - Rika)
2005. dec. 12. 13:32

Oké, én várom!


Én tk liszttel csinálnám, úgy már nem olyan vészes!:)

3. rika
2005. dec. 12. 11:34

Sziasztok!

Én sajtpogit fogok csinálni...igaz van benne liszt 10dkg, de a mennyiség miatt elenyésző. Ha sikerül leírom a receptet

2. kisgé (válaszként erre: 1. - Ekka)
2005. dec. 12. 09:52

Szia!


Én valamilyen zabkorpás piskótát fogok csinálni, meg zabkoch-ot!

1. Ekka
2005. dec. 10. 18:57

Sziasztok:)


Egy válaszra váró kérdés:))) Ki mit süt-főz az ünnepek alatt ill. az ünnepekre? Ünnepi, de nem hízlaló finomságokra várom a tippeket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook