Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor nem csenget a Gólya... fórum

Amikor nem csenget a Gólya... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amikor nem csenget a Gólya...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. júl. 31. 15:08

sziasztok!

Ez a cikk szerintem nagyon szép és maximálisan átérzem, az én érzéseimet írta le. Megkönnyeztem azt a részt, ahol a még pakoló tündérkékről volt szó. Köszönöm a megnyugtatást és erőt, ami áradt belőle.

További minden jót kívánok a cikk írójának és mindenkinek!

Ági

2010. jan. 5. 14:56
Sziasztok! Kinek hogyteltek az ünnepek?
2009. aug. 8. 11:51
én még csak kb. 2 hete szedem, napi egy db. Alig voltam a megengedett hatáérték felett. Én sajnos hallottam olyat is, aki évekig szedte, de volt, akinek 1 hónap alatt használt.
500. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 499. - D4ae7d0bb0)
2009. aug. 7. 06:17

Nem voltam túl világos...úgy hallottam van, aki hónapokig is szedte, hogy összejöjjön a baba.

Te is hónapokig szedted, vagy csak 2 hétig (1 dobozzal)?

499. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 498. - Annamari7)
2009. aug. 6. 19:04
Mennyi ideig szedted?
498. Annamari7 (válaszként erre: 497. - D4ae7d0bb0)
2009. aug. 6. 17:16
Gondoltam, hogy ez lesz a baj. Nekem nem ezek voltak a tüneteim, sőt nekem semmi tünetem nem volt, csak nem jött össze a babó. És az orvos elküldött vizsgálatra. Mint kiderült, nekem is magas a prolaktin, és ez gátolja a baba megfoganását. Én is bromocriptint kaptam. A jövő héten megyek vissza a dokihoz.
2009. aug. 4. 08:40

Na...ez a fórum is meghalt.


Azért ezt még leírom. A prolaktin szintem (mint Annamari írta) úgy tűnik mégiscsak magas. Ha nem az lenne, nem folyna a tejem...ez okozza a hajhullást is, köztes vérzést, fájdalmakat és a terméketlenséget.

Most 4. napja szedek egy gyógyszert (Bromocriptin, 2hétig kell szednem), már látható a változás, megállt a hajhullásom. Ez azért jó jel. A többi meg majd kiderül. Aug. közepén kell visszamennem dokihoz.

496. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 495. - Annamari7)
2009. júl. 30. 08:41

Szia!


Nem, ahogy nézem ez az érték normális (nincs mellette semmilyen jelzés).

Az ösztradiol mellett van egy "+" jel, 1212.53 pmol/l (ref.tart. 82.2-939.5).

495. Annamari7 (válaszként erre: 490. - D4ae7d0bb0)
2009. júl. 30. 08:33

Szia!

én úgy emlékszem a tejfolyás a magas prolactin szint miatt lehet. Az nem volt magas?

494. Sznebk2 (válaszként erre: 492. - D4ae7d0bb0)
2009. júl. 29. 22:50

Hát nyilvánvalóan tényleg nagy mínusz... :(

Szerintem is jól teszed, ha csak ahhoz az orvoshoz mész, akit kinéztél magadnak. Én is utáltam ezeket a dolgokat, én is belefutottam egyszer-kétszer, és bizony nálunk is hónapok múltak rajta. Rossz eredmény, nincs injekciózás. És akkor csak várni, hogy megjöjjön, hogy végre elkezdhessük vagy másik eredményt kaphassunk.

Kitartás!

2009. júl. 29. 17:11

Amúgy hogy vagytok?

Kivel mi van?

Hogy telik a nyár?

492. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 491. - D4ae7d0bb0)
2009. júl. 29. 17:09
ref.tartomány: 10.62-81.28 ez nekem ugyan semmit nem mond, de nyilván van olyan akinek nagyon is sokat.
491. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 490. - D4ae7d0bb0)
2009. júl. 29. 16:47

Kihagytam egy fontos momentumot...a progeszteron szint alacsony (a leleten egy jó nagy "-" jel a van a hormon megnevezése mellett. Amúgy 7.05 nmol/l), de az ő megítélése alapján még elfogadható.

A ciklus 2. felében ez az érték ennél is alacsonyabb (feltehetően). Én az 1.felében (13.napon) voltam vérvételen.

Nem értem...szerinte ez normális érték?!

2009. júl. 29. 16:30

Ma voltam újra dokinál, megjött a hormonvizsgálat eredménye, tűréshatáron belül van minden. De akkor mitől fáj a hasam, miért folyik a mellemből tej és mitől hullik a hajam!????

Volt egy olyan érzésem, hogy nem jó időszakban mentem hormonvizsgálatra és bejött a tippem ( a doki mondta), mert a ciklus 2. felében szoktak drasztikusan jelentkezni ezek a tünetek. Valószínűleg sárgatestbibi. Kértem, hogy ismételjük meg a vérvételt, azt mondta nem kell...de miért nem? Most mennyibe telt volna egy újabb vérvételt kérnie is kinyomtatni egy újabb papírt? Akkor legalább biztos lenne a diagnózis és nem megint "fél lábon állnék"...

Még gyógyszert sem írt fel a tejfolyás megszűntetésére, pedig ez egyértelműen hormoningadozás jele.



Sajnos nem az a doki volt, akihez menni akartam...ezzel a dokival már többször is volt problémám. Legutóbb, mikor (kényszerből) hozzá mentem, a hüvelygyulladásra sem írt fel semmit. Elkerülte a figyelmét...egy másik doki (akit azóta választottam) írt fel egy rakás bogyót.


Gastroent. (egyéb gyulladásos góc okozhatja a hasfájást) vizsgálat után fel fogom keresni a dokimat. Akkor viszem az új eredményeket és ŐT fogom kérni, hogy csináljunk egy új hormonvizsgálatot.


Ja, és holnap 13.30-ra kaptam időpontot gastróra! Remélem, ott kiderül valami.

489. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 488. - Sznebk2)
2009. júl. 29. 16:12

Sziasztok!



Hát...ha az, hogy nem kellett ez idő alatt főznöm pihenésnek számít, akkor tényleg pihentem:) Amúgy lótás-futás volt a hét. De legalább végre otthon lehettem:) Már nagyon hiányoztak az otthoniak. Nem is szívesen jöttem vissza:(

488. Sznebk2 (válaszként erre: 486. - D4ae7d0bb0)
2009. júl. 25. 18:56

Szia!

Remélem kipihented magad...:)

Mi is nyaraltunk.

Én nem csak a saját nevemben beszéltem, de legközelebb azt teszem. Megint tanultam valamit.

2009. júl. 20. 09:24

Ma indulunk anyuékhoz, csak bő 1 hét múlva jelentkezek.

Mindenkinek szép hetet!


Sziasztok!

486. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 485. - Sznebk2)
2009. júl. 19. 11:30

Szia!


Egy kicsit még puskaporos lesz ez a hozzászólás...

Felhúztam magam? Nem, nem! Felháborodtam!

Le is írom miért, hogy végleg öntsünk tiszta vizet abba a bizonyos pohárba... nagyon úgy tűnt, sőt mi több egyértelmű volt, hogy félreértelmezted a hozzászólásaimat. Megkockáztatom, el sem olvastad a többit. Ha ez megtörtént volna és megfelelően értelmezed, talán nem sértődött és célzott lövést irányítasz felém. Hidd el, nem csak TI izzadtok mindenért!

Ezen a gondolatodon háborodtam fel.


Milyen érdekes...én emlékszem rád, bár nem mostanában olvastam soraidat... igyekeztem figyelmesen elolvasni egy-egy hozzászólást...


Tanácsot adsz, hogy hogyan is éljem a napjaimat? Tedd! Talán még meg is fogadom a tanácsodat és próbálok nyugodt maradni, nem felháborodni bizonyos helyzeteken. Néha kicsit nehéz.


Most, hogy kiírtuk magunkból a "felháborodást" és csak "beszélgetünk", javaslom, kezdjük tiszta lappal ezt az "ismeretséget"! :)))))

Nem azért vagyok itt, hogy másokkal vitatkozzak, hanem hogy megosszam a tapasztalataimat, bánatomat, örömömet és hogy meghallgassam ugyanezeket a "sorstársaktól" is.

Ámen!

485. Sznebk2 (válaszként erre: 483. - D4ae7d0bb0)
2009. júl. 18. 21:46
Szia! Szerintem jobban felhúztad magad, mint kellene. Nem is kellene. Igen, nem tudhattam, hogy konkrét ismerősről írsz, csak többes számban írtál, így hát én is hozzászólhattam, hogy sokan vannak úgy, mint mi. Nem személyeskedtem, sőt. Az egy szerencsés helyzet, hogy Te, Ti lakást kaptatok, másnak ez nem adatik meg. De semmi baj, ha másnak van, attól nekem nem lesz sem jobb, sem rosszabb, így nem is úgy írtam róla, hogy ez gond lenne. Pontosan nem tudom (bocsi, most nem tudok visszaolvasni), de ha Ti is éppen babát szeretnétek, hát ne idegeskedj, bosszankodj, én is csak beszélgetek Veletek. Pihenj és csak arra koncentrálj, ami igazán fontos, a babára. Ha még nincs, hát lesz, és kívánom, hogy olyan boldogan éljetek, mint mi. (az anyagiak ilyenkor már nem is számítanak)
484. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 478. - Jsanett)
2009. júl. 18. 13:36

Óóóó! Meg sem kérdeztem, pedig már régóta akartam.


Mik a terveitek? Ha jövő télig összejön a baba, kint szülöd meg vagy itthon?

Ha kint, akkor kaphat állampolgárságot? Nem ismerem az ottani szabályokat.


És tényleg. Angliában meddig maradhat otthon az anyuka a babájával?


Úgy hallottam, kint igen borsos ára van a bölcsinek és ovinak is. Igaz a hír?

483. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 482. - D4ae7d0bb0)
2009. júl. 17. 21:13

Mármint tehetek-e arról, hogy így alakult a mi életünk? Bárhogy töprengek rajta, csak a NEM válasz illik erre a dologra.


De miért is játszuk itt a sértődősdit? Mire jó ez?

Ez már tényleg messze eltér a témától.

482. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 481. - D4ae7d0bb0)
2009. júl. 17. 21:10

Ha jól végiggondolom, a megjegyzésem talán belefér az általánosítás kategóriájába.

Vannak, akik ésszerűen nyúlnak hitelért és vannak, akik nem. És túl sok a - mondjuk így - könnyelmű hitelfelvevő. Én sajnos ebből ismerek többet.


Ja, és még az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy amikor mi megkaptuk az életünkhöz a nem kis kezdőlökést (lakás), még híre hamva sem volt olyan hitellehetőségeknek, mint manapság. Ez nem mostanában volt. Akkor igencsak alacsony áron voltak eladó ingatlanok. Ha nem így lett volna, esélyünk nem lett volna semmire.


Szerinted engem nem ütött szíven a személyeskedésed a "vagyonunkkal" kapcsolatban? Szerinted tehetek én arról, hogy így alakult?

481. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 480. - Sznebk2)
2009. júl. 17. 20:41

Hopp, hopp, hopp!

Én nem általánosítást írtam, hanem ismerőseim esetét írtam le! Mert úgy gondolom, hogy luxuslakást venni (mert nekik az van) úgy, hogy csak egyiküknek van állása, szerintem igenis meggondolatlan! És nem ők az egyetlenek.

És sorry...valóban nem tehetek róla, hogy nagyapám meghalt és anyámat kidobták a munkahelyéről. És arról sem, hogy a jelen törvények szerint egy eladott ingatlanból (amit adózott pénzből vettek) származó "jövedelmet" vissza kell forgatni, különben durván megadóztatják! Másfajta kényszerhelyzetek is léteznek...

Ha megbántottalak volna, bocsánatot kérek...bár nem érzem úgy, hogy ez neked szólt volna. Mivel nem is rólad vagy neked írtam.


Abban igazad van, hogy a téma eltért a címben szereplőtől. Sorry..."beszélgettünk".

480. Sznebk2 (válaszként erre: 479. - D4ae7d0bb0)
2009. júl. 17. 20:22

Bocsi, de nem meggondolatlanság, ha boldogulni szeretne valaki, mert mi nem kaptunk lakást a szülőktől. (bár szomorú ára volt) Szóval mivel nem 60 évesen akartam a férjemmel összeköltözni, hát vettünk hitelre. És nem azért élünk gyomorgörccsel, mert csak úgy a vakvilágba költekeztünk és nem tudjuk, meddig ér a takarónk. Bocs, de ez nagyon szíven ütött, egyrészt semmi köze a témához, másrészt általánosítás anélkül, hogy látnád, mi van mögötte. Nekünk is 3 évi lombik után jöttek össze az iker-fiúk és ahhoz sem adott senki egy fityinget sem, a saját kétkezi munkánk van bennük is, sajnos. Na, az már elég lett volna egy hitel nélküli új autóra is.

Mindegy is, nem bántásból írtam, csak sokan ezt gondolják rólunk is, pedig nem így van, sokkal több van emögött.

479. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 478. - Jsanett)
2009. júl. 17. 19:49

Azért ez olyan kegyetlen, hogy az embernek évekre el kell hagynia a hazáját, otthonát, hogy boldogulni tudjon...és Ti még jókor mentetek ki, mert még nincs baba... egy gyerkőccel már sokkal nehezebb.

Még 5év kellene a "teljességhez"? De durva. 10 év idegenben, hogy itthon tisztességesen tudjatok élni. Ez kemény.


Na, azért minket sem vet fel a pénz, de mi szerencsésnek mondhatjuk magunkat, mert nincs hitel a lakáson és az autón. A lakást szüleim vették (ez sem nagy 54nm, nagyapám halála és anyu végkielégítése "kellett" hozzá), az autónk meg egy öreg szerkezet. Nem akartunk újat vagy használt drágát venni, mert nagyon is jól tudtuk, meddig ér a takarónk...megtehettük volna...most ugyanúgy gyomorgörccsel ébrednénk, kelnénk, mint sok ismerősünk, akik mindent hitelből vettek. Persze az hozzátartozik az igazsághoz, hogy nem gondoltak bele, hogy mi lesz később. Nekik kellett 100nm-es belvárosi v. vízparti lakás, ház, drága autó...most viszont isszák a levét a meggondolatlanságuknak...

478. jsanett
2009. júl. 17. 16:13

Pontosan! :)

Van 1 pici lakasunk, amin van 50% hitel, abbol akarunk letorleszteni amennyit csak lehet, meg 1 auto es toke. Nem vagyunk nagyra vagyoak, de tudom sokaknak a helyzete sokkal rosszabb.


Jol fizet az allasunk, mindketten irodai munkat vegzunk, s en meg melllette takaritast is vallaltam, hogy meg tobb legyen mit a tejbe apritunk ;)


Kene meg maradnunk vagy 5 evet, hogy ugy 100% ban meglegyen minden amit szeretnenk, s ne csak 1 40nm lakasunk, de azt mar nem birjuk ki. :S

477. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 476. - Jsanett)
2009. júl. 17. 15:54

Lakás + tőke?

Mit dogoztok kint? Jól fizet? Bár az itthoni fizukhoz képest bármi jobb...

476. jsanett (válaszként erre: 475. - D4ae7d0bb0)
2009. júl. 17. 15:44
Persze, 1 evben ugy 2x 3x, ami nem tul sok, de sajnos ha gyujtunk nem tudunk tobbszor hazamenni. De majd egyszer vegleg haza megyunk :)))
475. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 474. - Jsanett)
2009. júl. 17. 15:32

Szerintem én belehalnék a honvágyba.

Szoktatok hazalátogatni?

474. jsanett (válaszként erre: 471. - D4ae7d0bb0)
2009. júl. 17. 15:08
En 4 eve vagyok kint, ferjem 7 eve. TALAN jovo Kracsonykor (2010) megyunk haza ???? Most ez a terv... Mar nem birjuk az egyedulletet... Hianyzik a csalad, baratok (bar azok vannak itt is, de azok akikkel egyutt nottunk fel), a kaja, a NAPSUTES, stb.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook