Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
9346. zebracsikó (válaszként erre: 9345. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 29. 20:17
kiraktak az oviból Benneteket??? Hogy?
2012. jún. 29. 20:16

Maradjunk annyiban, hogy a Vadas után találkozzunk... Nekünk ezt a sok hülyeséget ugyanis ott mondták, meg elolvastuk azokban a könyvekben, amiket többek között autisták, meg autistákat nevelők írtak a kérdésről...


Egyébként ezt az amerikai statisztikát én is láttam, és ott egyértelműen arról irtak, hogy bizony a diagnosztikai módszerek miatt is van a nagyobb szám..


Ettől még nyilván igaz, hogy stresszesebbek ma az emberek..


De pl. a fiamról sohase merült volna fel, hogy egyáltalán valami baja van, ha mondjuk vidéken élnénk, ahol hely, és más (neki jobb) lehetőségek vannak... Ha nem a városi négy fal között lenne. Így meg autista, akit kiraktak az oviból...

2012. jún. 29. 20:15
ezeket ne ilyen vehemenciával add elő majd a kórházakban , ahol pácienseket akarsz majd toborozni!
9343. Rita 72
2012. jún. 29. 20:14
Hidd el, aki ezen a fórumon van, mindenki legalább annyit olvasott az autizmusról mint Te. Nem kell itt kioktatni senkit sem.
9342. zebracsikó (válaszként erre: 9341. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 29. 20:12
én is azt hiszem, hogy visszafelé sült el a reklámja...
2012. jún. 29. 20:11
Hát kedves stresszoldó, én nem így reklámoznám magam...
2012. jún. 29. 20:09

Szerintem ha autistákkal szeretnél foglalkozni, előbb sokmindent kéne tanulni róluk, legalább annyit, amennyit a szülők is megtanulnak tréningeken, meg abból a kb. 10 alapkönyvből..


Arra nagyon érzékenyek a szülők, ha valaki olyan akar a gyerekükkel foglalkozni, akinek egyébként lelkileg-szellemileg fogalma sincsa a dolgokról, még akkor is, ha tényleg profi abban, amit csinálni akar.


Úgyhogy szerintem ezt a stílust ne folytasd..


Hogy hol vannak:


Tudok egy sírt mutatni a temetőben, apósom ott fekszik. A férjem meg dolgozni van. A fiam meg itt mellettem. Apósom apjáról is tudjuk, hogy furcsa ember volt.... Itt vannak.. Csak régen egy Aspergerest, meg egy enyhe autistát legfeljebb bogarasnak tartottak.. Attól van annyival több autista, hogy akin elsőre nem látszik, azt is tudják diagnosztizálni...


Egyébként meg ezek nem a diliházban voltak jellemzően, hanem az egyetemek professzori székeiben..

2012. jún. 29. 20:08

azt hiszem, az lehet a baj, hogy te az autistákat egyféle embereknek képzeled el.


Pedig ezerfélék, pl. a jól funkcionálók eddig is elvoltak a társadalomban, maximum furának, csodabogárnak, kényszeresnek tartották őket, ezért nem "találsz" a középkorúak vagy idősebbek közt egyet se - ők minden bizonnyal családban élő csodabogarak...


A súlyosabb autizmussal élők valószínűleg bentlakásos intézményekben vannak.

2012. jún. 29. 20:05
ha 50 éves autikat keresel azok valószínűleg elmeszociális otthonokban vannak alaposan leszedálva évtizedek óta.
2012. jún. 29. 20:04
ismerem a könyvet
9336. Rita 72
2012. jún. 29. 20:04

Vegyél vissza a lendületből...ha szabad kérni.

Ezzel itt nem sokra mész.

2012. jún. 29. 20:01

Az autizmus nem új betegség, hanem a diagnosztizálása új, és egyre fejlettebb.. Nagy különbség! Régen se lehetett sokkal kevesebb, csak fogalmuk sem volt róla, hogy ők azok. Az egy más kérdés, hogy az összességében stresszesebb élet még fokozhatja a tüneteket.


A kínaiak meg sok olyan dolgot tudtak több ezer évvel ezelőtt, amit ma "újrafelfedezünk". Én csak erre gondoltam.


Én nem kétlem a jószándékodat, és valósítsd meg a terveidet, minél előbb keresd fel a Vadast, és társaikat...


Biztos nincs negatív hatása, csak mivel én nem értek hozzá semennyire, nem tudom ellenőrizni, hogy mit csinálsz... (Már ezt ne magadra vedd, csak hogy értsd a dolgot.)


Én kívánom a Te érdekedben is, meg a sajátunkban is, hogy beinduljon a dolog, és minél nyíltabban, és minél inkább a "buta" nyugati ember számára megnyugtatóbban.


Hidd el, hogy ez a hosszú távú boldogulás titka..

9334. Rita 72
2012. jún. 29. 20:00

[link]


Lehet, hogy nincs meg a tíz, de még keresünk hozzá.

2012. jún. 29. 19:53

a diagnosztika fejlődött, nem feltétlen autistából lett több.

Régen pszichiátrián kezelték a feltehetően autista "betegeket", vagy simán diliházba zárták őket.

2012. jún. 29. 18:45

Tudod az a furcsa nekem ezekben, hogy ez az elmúlt párezer évben senkinek se jutott eszébe? Lehet, csak furcsa...


Ha meg valaki - akár Te - valami nagy dologra jösz rá, és modjuk pszichiátriai-pszichológiai sérülteket tudnál így gyógyítani, és 20 év múlva is vállalnád ennek hatását, akkor miért nem veszed fel a kapcsolatot valamilyen ezzel foglalkozó nagyobb szervezettel..


Mert ha mondjuk a Vadaskertben tanácsolnák ezt a módszert, vagy a Sotén, vagy akár a gyógypedagógusok, vagy akár "csak" mérvadó természetgyógyászok, vagy mondjuk az auti.hu-n akkor gondolkozás nélkül kipróbálnám..


De így akkor is úgy vagyok vele, hogy ne az én gyerekemen próbáljuk ki, mégha nyilván izgat is a javulás lehetősége...


Az, hogy trapiti orvos, ez számomra semmit se jelent. Mint ember sokmindent másként látok, mint ő, és ismerek én olyan orvosit végzett embert, akire a kutyámat se bíznám, és magam is hasonló szintű iskolát végeztem, bár egész más területen.. (Ez nem trapitire vonatkozott, mert egyébként semmi bajom vele, és azt is elhiszem, hogy a gyereke javult..) Azon kívül van olyan dolog, ami az egyik betegnek, meg egyik embernek jó, a másiknak meg nem..

Apám anno majdnem belehalt egy agykontoll-tanfolyamba, pedig mások esküdtek rá...

9331. Szanya
2012. jún. 29. 17:58

A reflexológia szót ismerem. Az autizmussal kapcsolatos kutatásokra lennék kíváncsi. Pontosan milyen eredményeket értek el (a kutatási csoport százalékában), hány fős csoporton végezték-e kutatást, volt-e kontrollcsoport, stb.


Láttam egy videót egy kínai autista iskoláról.

Az iskolában hagyományos autifejlesztés folyt (TEACCH-nek tűnt).

2012. jún. 29. 17:04

Tudod mindenütt felhívják a figyelmet, hogy az autizmus nem gyógyítható, és óvakodjunk a csodadoktoroktól..

Tudjuk, hogy "kelet" világa más, és nem alapból kételkedni akarok, de azért az emberek vigyáznak..

9329. Szanya
2012. jún. 29. 15:55
Kutatási eredmények a témával kapcsolatban?
2012. jún. 29. 14:36

Értem. Igen, a türelmetlenség, hiperaktivitás nálunk is sajnos nagyon vezető probléma. Az, hogy nézzen mesét, pláne hosszabb ideig, az nálunk kizárt.

Kérdezném még, hogy budapesti vagy,mármint itt Budapesten vannak a kezelések?

2012. jún. 29. 13:22

Szia!

Kérdezném, hogy az autizmusnál milyen változások tapasztalhatóak ezen módszerrel? Vagy a kezelt gyerekeknél milyen pozitív változások voltak észlelhetők?

2012. jún. 29. 11:18
hadd kérdezzem meg: a diszlexiánál pontosan mit gyógyít az agy öngyógyító mechanizmusa? Szóval hogyan avatkozik meg a folyamatokba? Mely részterületeken hoz változást?
9325. vicububu
2012. jún. 29. 09:21

Szia!


Csak álmában lehet maszzírozni a gyerkőcöt? A fiam 4 éves és komoly alvásproblémákkal kűzdünk a betegsége miatt, még arra is felébred, ha ugat egy kutya a szomszéd faluban...:-) szóval érdekelne a dolog, de csak ébren.

2012. jún. 28. 21:09

Köszi a hozzászólásokat!


Tervünk az, hogy mi is jutalomként fogjuk használni és időkeretet kap az ajtózás, csak várjuk, hogy legyen vége az ovinak. Ugyanis ott a dadus néni az első nyafogásra készíti fiamnak a papír ajtót :) Csupán szeretetből.

9323. scluk
2012. jún. 28. 21:03

Sziasztok!

Ezt a hírdetést olvastam az egyik közösségi oldalon:


Kedves szülők/tagok!

Végzett gyógypedagógus vagyok. Esztergomban, Dorogon, Csolnokon, illetve Dágon vállalom értelmileg akadályozott gyermekek egyéni fejlesztését. Egy éves szakmai tapasztalattal rendelkezem, mind egyéni fejlesztés, mind az általános iskolai speciális nevelés-oktatás területén.

Telefonszámom: 0620/5670764


[link]

9322. Szanya (válaszként erre: 9318. - Tavaszvirág)
2012. jún. 28. 18:32
Az enyém is ajtózik. Engem nem zavar. Szerintem még kb. 1 hónapig csinálja, aztán jön más.
9321. Edina 2 (válaszként erre: 9318. - Tavaszvirág)
2012. jún. 28. 17:15
Napirend használata .
9320. anyamedve (válaszként erre: 9318. - Tavaszvirág)
2012. jún. 28. 14:05
Nálunk egy időben porszívózás volt a mánia. Nekem az alábbi módszer vált be, talán segít Neked is. mindennap engedtem, hogy 10 percre bekapcsolja a porszívót és aztán eltettük közösen a helyére. Kb 2 hét után abbahagyta. Én beillesztettem a napirendjébe, talán nálatok is segítene. Még az is eszembe jutott, hogy jutalomként lehetne esetleg felhasználni. Ha megcsinál egy feladatot esetleg lehetne a mániájával jutalmazni, erősen időkorlátot szabva neki. Mondjuk 5 perc, aztán abba kell hagynia. Nálunk ezek a módszerek beváltak. Ő még kicsi és sok türelem kell hozzá, míg megérti, de meg fogja tanulni.Aztán el fog múlni és jön helyette más.Nekem az a véleményem, hogy nem jó a kényszereiben sokáig benne hagyni. Kíváncsi vagyok a többiekre is.
9319. kismackó2006 (válaszként erre: 9318. - Tavaszvirág)
2012. jún. 28. 10:37

Szia!


Nálunk lámpamánia van a meglévő autómánia mellett.

Minden ami lámpa, fény, és az ehhez kapcsolódó szín.No, meg kanyar, egyenes is erős témája.

Kizökkenteni nagyon nehéz, mert a témája mindig e körül forog. Én mindig másról kezdek beszélni, foglalkozni, tudom, nehéz, de próbálkozom több-kevesebb sikerrel.

Nálunk most a forgás (mármint forgószéken) megy. Tudja magát forgatni, de szól, hogy forgassam. Nem keveset. Minden gyerek más, nekünk meg a legnehezebb, főleg a tanácstalanság az, ami nyomasztó, tudom :(

2012. jún. 27. 20:34

Sziasztok!


Segítséget, ötleteket kérek, hogyan tudnám kizökkenteni gyermekemet egy bizonyos letapadásából.... Konkrétan ajtó/kapumániás. Csak e körül forog az agya, keze is ajtó, állandóan készíteni kell neki.... Mással szinte nem is játszik. Négy éves múlt,kb. fél éve tart már ez a ragaszkodás.

Gondolom másnál is előfordult ez a jelenség? Ti hogy oldottátok meg?


Válaszokat köszönöm!

9317. nagymacika (válaszként erre: 9316. - Edina 2)
2012. jún. 26. 17:32
Az én gyerekem 2000-ben kapta a védőoltást. Babanaplót vezettem és szembetűnő volt a változás az oltás előtti és utáni időben. Lehet nem bizonyított de sok szülővel ez a véleményünk. Illetve az orvosunk is megemlítette ,hogy tényleg fordulhatnak elő ilyen problémák az érzékenyebb gyerekeknél.
❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook