Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
10606. Flórácska4 (válaszként erre: 10603. - Juditkecskemet)
2013. júl. 3. 13:13

Gondolom, mert nála nem egyértelmű, vagy nem tudom. Azt mondták, olyan tünetei vannak, amiket megfelelő fejlesztés segítségével elhagyhat.

Nála nincs kimondottan kedvenc játék. Időszakos kedvencek vannak. Ma ez a kedvenc, holnap amaz. Nincs olyan játék, ami ekkora motiváció lenne számára.

10605. Flórácska4 (válaszként erre: 10602. - Labolen)
2013. júl. 3. 13:10
Köszi, ebbe már beleolvastam, de nem nagyon találtam használható ötletet. :( Az a baj, hogy a lányom kicsit speciális eset, mert nem beszél még, nem tudom vele megértetni, hogy miért jó az, ha WC-be megy a pisi és nem a pelusba. Lányoknál meg ugye nem nagyon lehet észrevenni, hogy épp pisilni készül, akkor sejtem, hogy ilyesmire készül, ha kicsit elmereng, akkor felkapom és viszem, de mondom, nem segít, mert visszatartja olyankor. Nem meri elengedni. Már ez a harmadik nyár, hogy próbálkozunk. Az elsőnél még annyira nem erőltettük, meg volt 6 hét kiesés a bokaszalag szakadásom miatt, a másodiknál bilizés volt, de azon is elüldögélt 45 percet is eredmény nélkül, most WC-re szoktatom inkább (ovis tanács, hogy ha bármelyikre ráül ,akkor inkább WC-re üljön, így kikerüljük a biliről WC-re szoktatást), de tanácstalan vagyok. :( Régebben bejött mindig a WC-be, nézte mit csinálok, mutattam és mondtam is neki, utána húzott oda a mosdókagylóhoz, tudta, hogy kezet kell mosni, de ennyivel ki is fújt az érdeklődés.
10604. labolen
2013. júl. 3. 13:04

Ja és én még ilyet nem hallottam, hogy nem mondják autistának hat év alatt. Az én fiam 4 évesen kapott auti diagnózist, pedig beszélt is.

Hol diagnosztizálták?

10603. juditkecskemet (válaszként erre: 10601. - Flórácska4)
2013. júl. 3. 13:03

Szia!

Még 3-4 éves gyerekre is rámondják, hogy autista. Az én fiam 5 éves és kimondták (szerintük megalapozottan).


Szerintem túl sokat ülteted WC-re. Egy délelőtt 2-3-4 pisi elég.


A kisfiam a kakilással volt így. A jutalmat, amire tudtam, hogy nagyon vágyik a WC-vel szemben kiakasztottam - kis traktorokat, mindig csak egyet, később mást- és mondtam, hogy amint kakil megkapja. Ez annyira működött, hogy hihetetlen. Teljesen rászokott a kakilásra, minden nap sikerül, holott ezelőtt egy héten csak egyszer, azt is glicerinkúppal mikor már úgy gondoltam, hogy tovább nem halasztható. Már annyira természetessé vált neki, hogy jutalmat sem kér :-)

10602. labolen
2013. júl. 3. 13:01

[link]

Biztos írnak majd ide is ötleteket, de ha gondolod, itt már többen beszélgettek erről a témáról. Hátha találsz a ti problémátokra is ötleteket.

2013. júl. 3. 11:57

Sziasztok!

Én még új vagyok itt, szeretnék segítséget kérni. A lányom 4 éves és autisztikus tüneteket produkál (6 éves korig ugye nem mondható rá, hogy autista). Nem értelmi fogyatékos, tárgyakkal, a kezünk odahúzásával mutatja meg, mit akar. Tavaly állapították meg nála ezt, azóta speciális oviba jár. A gondom az, hogy nem nagyon sikerül a WC-re szoktatás. Nehezített pálya, hogy nem beszél, hanem babanyelven halandzsázik, de azt folyamatosan. A rövid, tevékenységre utaló mondatokat megérti, de a hosszabbakat nem, így nem tudom neki elmagyarázni ,hogy miért kell WC-re ülni. Marad az, hogy félóránként kiviszem. Nem tiltakozik, nem sír, csak ül ott. Az oviban javasolták ,hogy adjak neki valami édességet, amit szeret jutalomként, ha ráül. Ez működik is, de a pisit visszatartja. Folyatom lassan mellette a csapot, játszunk, ölelgetem ,elterelem a figyelmét, itatom a WC-n is, de semmi. 1-15 percet is elüldögél, aztán kijön. Ha pisilni kell, általában félrevonul, de ez sem jellemző mindig. Ha félrevonul ,akkor felkapom és viszem, de akkor is visszatartja. A bugyi miatti könnyebbség nem hatja meg, szereti a pelust, nem tudom ezzel motiválni. Amit eddig tanácsoltak szakemberek, kipróbáltam ,de nem hatott nála. Hogyan tudnám elérni nála, hogy pisiljen is a WC-be, ne csak üljön ott?

10600. labolen (válaszként erre: 10590. - Sly001)
2013. júl. 2. 12:35
Sajnálom, nem ismerem a történetetek hátterét. Azt hiszem én még mindig naiv vagyok néha a rendszerrel szemben. Remélem azért idővel sikerül dűlőre jutnotok velük.
10599. Sly001 (válaszként erre: 10598. - Sly001)
2013. jún. 30. 21:51

Idén még nem voltunk felülvizsgálaton, várjuk a behívót, reméljük a napokban érkezik is.

Majd elbeszélgetünk akkor a vizsgálatot végző egyénnel az SNI-ről. Mert szerintem a magántanulóságnak nem feltétele. Az a két óra plusz amit kapnánk cserébe, meg nem számít semmit.

10598. Sly001
2013. jún. 30. 21:48

Lehet, hogy ha kardoskodtunk volna a diagnózis ellen, akkor levették volna azt is, de mivel a jegyzőn keresztül ment a fellebbezés, és csak a tanulás formája iránt reklamálunk, így maradt rajta.

Meg akkor még csak elsős volt, és nem voltam benne biztos, hogy nem lesz gond pl. másodikban a tanulással. Most is félek, mert harmadik osztályban lesz egy új tantárgy, a fogalmazás. Remélem ez is menni fog majd neki.

10597. zebracsikó (válaszként erre: 10596. - Zebracsikó)
2013. jún. 30. 21:45
persze, lehet, hogy rosszul emlékszem, a Ti esetetek elég komplex volt :)
10596. zebracsikó (válaszként erre: 10595. - Sly001)
2013. jún. 30. 21:43
Igen, de most akkor baj vagy nem, hogy rajta hagyták annak ellenére, hogy kitűnő? Érted? Le akarták venni, úgy emlékszem, nem?
10595. Sly001 (válaszként erre: 10594. - Zebracsikó)
2013. jún. 30. 21:27
Mert így két órával többet kap az iskolától, mint magántanuló...
10594. zebracsikó (válaszként erre: 10593. - Sly001)
2013. jún. 30. 20:48
Értem, igaz, akkoriban erről sokat beszéltünk. Valójában az SNI-t miért is nem vették vajon le ?
10593. Sly001 (válaszként erre: 10592. - Zebracsikó)
2013. jún. 30. 20:45
A pesti felülvizsgálaton nem a diagnózis ellen fellebbeztünk, csak a magántanulóság miatt. Azt pedig meg is adták a szakorvosi javaslat alapján.
10592. zebracsikó (válaszként erre: 10590. - Sly001)
2013. jún. 30. 20:07
a pesti felülvizsgálaton is megkaptátok ezt?
10591. Sly001 (válaszként erre: 10569. - Labolen)
2013. jún. 30. 19:51
Linkelni nem lehet, de youtube-on fent vannak még az ítélet kihírdetései is, magyarországi esetekben, indokolatlanul fogyatákossá minősítés ügyében.
10590. Sly001 (válaszként erre: 10567. - Labolen)
2013. jún. 30. 19:50

Akkor gyertek el a győri Szakértőihez.

Mi 6 éve nem tudunk megszabadulni az F83 diagnózistól, pedig a fiam minden tantárgyból KITŰNŐ tanuló...

10589. zebracsikó (válaszként erre: 10588. - Madártej1)
2013. jún. 30. 18:35

AZ utolsó kérdésre válaszolva én csak annyit szoktam mondani: mostanában azt érzem, a gyerekek csak zavaró tényezők a mai oktatási rendszerben....

AZ utazó gyógypedagógusok az egymihez fognak tartozni, én így tudom. A nevelési tanácsadókhoz tartoznak majd a szakszolgálatok, pl. gyógytesi, logopédia.

Teljes a káosz. Mindenről csak úgy hallani, hogy "állítólag" meg "talán" meg "lehetséges" meg "azt hallottam"...

10588. madártej1
2013. jún. 30. 17:53

Kedves Szülők!

Higgyétek el, SENKI nem tudja mi lesz szeptembertől.3 éve dolgozom utazó gyp.-ként, akkor szerveztek ki bennünket az iskolákból áttéve a pedagógiai szakszolgálathoz (lánykori neve: nevelési tanácsadó). Most a szakszolgálati törvényből kivették az utazó gyp. szolgáltatást, ez tény. Állítólag a járási (régi, csúnya nevén kisegítő iskolának) kell megszervezni az egész járásban az ut. gyp. szolgáltatást, csak éppen az igazgatója nem tud róla. Lehet, hogy maradHAT a szakszolgálatoknál??? Senki nem tudja. Mi lesz azokkal a gyerekekkel, akik eddig SNI/B-sek voltak??? Senki nem tudja.

Lesz állásom 31 év munkaviszony után, ha lesz, hol fogok dolgozni, és mit fogok csinálni??? Ezt sem tudja senki. Bocsánat, ez már nem a Ti problémátok.

De mi lesz a gyerekekkel???

10587. labolen (válaszként erre: 10586. - Sünöcske)
2013. jún. 30. 12:17

Jaj Süni... :)

Nagyon tetszik, ezt a zenét imádom.

A fiam 6 éves, asperger szindrómája van és a kedvenc színe az összes. :)

De most már tényleg nagyon sokat sírdogáltam ma. :o :)

10586. sünöcske
2013. jún. 30. 12:01
Nagyon tetszik a meghatódós, sírdogálós dalod! E mellett találtam: [link]
10585. labolen
2013. jún. 30. 11:26

Oké, Süni, mára eleget sírtam.

Megnéztem a kedvenc meghatódós, sírdogálós dalomat is. Linkelem, hátha innen még nem látta valaki.

[link]

10584. sünöcske
2013. jún. 30. 11:14
Ja, Megnövök és akkor nem lesz ágyam, nem lesz párnám a küszöb!:)
10583. labolen
2013. jún. 30. 11:04

:(

Inkább jusson eszünkbe a mese vége. Hátha nálunk is úgy lesz...

10582. sünöcske
2013. jún. 30. 10:58

Labolen: a férjem unokatestvére mondott egyszer hasonlót. -Dehogy képzem magam tovább, még a végén megkapnám az összeset! (óvónő a lelkem, ő az okosokat csipi)

A Sün Balázs jut eszembe mindig:- Kivül rekedt Sün Balázs. Fürakodott, morgott... semmit se ért lefeküdt a küszöbre.:(

10581. labolen
2013. jún. 30. 10:45

MI van? Ki mondott ilyen okosságot? :O

Hát itthon nem arról szól az oktatás, hogy a tehetségeket felkarolják. Ne legyél lemaradva, de ne is emelkedj ki. Legyél szép kocka... És igen, pénz kérdés is, de azért a rendszer hozzáállása sem segít. Tudod, mondtam már, nekem egy "nagy ember" azt mondta: anyuka értse meg, nem akarunk olyan gyerekeket, mint a magáé. És akkor örülhetek, hogy ő legalább emberszámba vette a fiamat, és nem mondta marslakónak... :(

10580. sünöcske (válaszként erre: 10579. - Labolen)
2013. jún. 30. 10:04

Mi anno ugráltunk, hogy az integráló óvodában a gyerekek megkapják a megfelelő óraszámot, gyógyped. assz. -erre kivették az alapítóból. Amúgy jó, ha tudjátok nekem egy nagy ember mondta: a mi gyerekeink nem le vannak maradva, hanem máshogy vannak beidegelve. Ők a marsról jöttek, soha nem lesznek emberek!

Én azon bosszankodok még, hogy az ép, de nem integrálható autisták oktatását mért nem oldották meg, mért kell egy idő után gyógyped. tanterven haladniuk tovább. Megfosztva a társadalmat matek zseniktől, csillagászoktól és ki tudja még mitől, mert megpróbáljuk őket leépíteni.

10579. labolen
2013. jún. 30. 09:47
Emiatt tudok annyira bepöccenni, mikor nekem is azt tanácsolja valaki, hogy jelentsem fel a bizottságot, mert egy nem integráló többségi ovit jelölt ki nekünk, vagy mert nincs a városban integráló ovi/iskola. Hogy a túróba!
10578. sünöcske (válaszként erre: 10576. - Labolen)
2013. jún. 30. 09:44
Évek, kitartás, sok pénz kell és jó idegállapot! Ja és kiszúrják a szemet utána!
10577. sünöcske (válaszként erre: 10574. - Labolen)
2013. jún. 30. 09:42
Labolen: Ebben egyet értünk!
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook