Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
10636. labolen
2013. júl. 10. 13:39

Mi is oda megyünk ősztől, csak iskolába. De ismerek valakit, akinek a fia odajár az oviba. Szólok neki, hogy vegye fel veled a kapcsolatot, akár itt is.

Ami az intézményhez közel van fejlesztő, és szerintem jó is, (járnak oda is az oviból, suliból hozzájuk), az a Mi világunk alapítvány. De igazán fejlesztések a nyári szabadságolások miatt csak ősztől lesznek, de felmérni már most is szoktak, hogy ősztől kit hogyan osszanak be.

10635. Laci1973
2013. júl. 10. 13:22

Sziasztok, 5 éves autista kisfiú apukája vagyok.

A gyerek most ősztől megy a 3 ker. Szellő utcai EGYMI intézetbe eddig integrált óvodába járt de nem fejlődőtt a normális gyerekek között és sajnos nem való már közéjük. Ismeri valaki ezt az intézményt?

Tudtok ajánlani egy szakembert aki esetleg felméri a gyereket és járnánk hozzá. Párnak írtam nem is válaszoltak. köszönöm

10634. labolen
2013. júl. 10. 10:34

Én most tanultam a sérült gyerekek szobatisztaságra szoktatásáról, és ott azt mondták, hogy nem javasolt a bilin, vécén ülni sokáig és játszani.Nem fogja tudni megkülönböztetni később, hogy mit vársz el tőle, mit kéne csinálnia. Miért dicséred meg éppen, azért mert ügyesen pancsolt, vagy a pisiért...

Mikor az én fiamnak tanítottuk, neki sem ment rendesen. Én azt csináltam vele, hogy nyáron kisnadrág nélkül kiengedtem a kertbe, pucér volt alulról, és figyeltem. Amikor pisilt, (azt ugye így jól látni), akkor mondtam neki, hogy látod, most pisilsz. Így kell pisilni. Így könnyebben megértette, mire gondolok, mikor a vécén azt mondom neki, most pisilj.

Nem tudom milyen lehetőségek vannak, van-e kert, de én azt tanácsolnám, hogy vedd le a pelust, és úgy ő is jobban érzi és látja, hogy mi az hogy pisilni. Kicsit takarítani kell, nem mondom, de szerintem ez is egy lépés lehet a pisilés megértéséhez.


Én inzulinos gesztációs diabéteszes voltam mind a három gyerekemmel. A másodiknál és harmadiknál már az első hetektől tartottam a diétát, mégis kellett az inzulin. Van konkrét kérdésed is ezzel kapcsolatban? Ja és úgy néz ki, csak az egyik gyerek lett auti, a másik kettő szerintem nt. :)

10633. Flórácska4 (válaszként erre: 10631. - Fortuna79)
2013. júl. 9. 20:39

Én a terhességem alatt semmit nem kívántam extrémen. Mindenből mértéket tartottam. Az elején az olajos magvakat kívántam meg a csemegekukoricát (fagyasztott, morzsoltat vettem), mindegyikből 1-1 maréknyi elég volt. Utána pedig már semmi különös nem kellett, ugyanúgy étkeztem, mint azelőtt, havi 1 kg-ot híztam csak.

A terheléses vércukrom épphogy a normál tartomány felső határánál volt, tehát ha szűken is, de nem voltam cukros sem.

2013. júl. 9. 20:36

Köszi, hogy leírtad, bár ez nekem nem sokat segít, mert nem beszél, nem is érti a hosszabb beszédet, csak nagy ritkán a megszokott, rövid mondatokat (evés, ivás, tisztába rakás, udvarra menés). A matrica meg nem érdekli, doktor néninél is szokott kapni, dobja is el egyből. :(

A múltkor belinkelt WC-s képeket kinyomtattam, kint van a WC falon. Tegnap el is nézegette, mutattam neki, mit csinál a kislány, meg a wc papírt a épen meg ott mellette is, próbáltam minél egyszerűbben, de szerintem még kell hozzá pár alkalom. Már az is nagy dolog, hogy érdeklődött iránta, mert előtte az első nap a színek miatt megnézte, de amúgy azóta rá se nézett. Múlt hét pénteken déli alvás után volt pár csepp pisi a biliben, azóta semmi. Inkább a bilire ül rá napközben, alvás után reggel és délután viszont inkább WC-re. Ez is elég fura nekem. A WC-ben csorgatom neki mellé a csapból a vizet, hátha ettől pisilni fog, de nem, semmi eredény. :( A bilin tök jól elülünk akár fél órákat is. Nézi a rajzfilmet, könyvet lapozgatunk (imádja a szakácskönyveimet nagy képekkel), eszik, iszik, sőt most már azt is csinálom ,hogy hozok be valami kis edénybe hideg vizet és abban pancsol a kezével, hátha megjön a pisilési inger, de semmi. Sőt, most már azt sem tudom, mikor pisil, mert félre sem vonul, nem lehet rajta látni, mikor szalad be. :( Csökkentettem a bilizéseket, most már délelőtt 3-szor, alvás után pedig még 3-szor ültetem rá fekvésig. Próbálok türelmes lenni, de jó lenne már valami kis eredmény újból.

Valaki tudna valami módszert még, amivel a vizelési ingerét növelhetném bilizéskor? Tudom, hogy most még fél az ismeretlentől ,mindig így van addig, amíg meg nem tapasztalja, hogy jó. Ennél is az kéne, hogy egyszer belepisiljen, utána érezni fogja, hogy jobb így és gyorsan rászokna, csak addig el kéne jutni vele. :(

10631. Fortuna79
2013. júl. 9. 10:49

Sziasztok :)


Van itt valaki aki még a terhessége idején ( én is) extrém módon kívánta a grapefruitot?

Illetve az autis szülők között akinek volt terhességi cukra?


Ha valaki nem akarja itt leírni, írjon privátban. Köszi :)

10630. 091111
2013. júl. 7. 10:35

Sziasztok!

Nálunk a wc-re szoktatás az alábbiak szerint alakult (hátha ez másnak is beválik):

Matricával jutalmazunk.

Készítettem egy két-oszlopos táblázatot. Egyik oszlop tetején apa fényképe, ahogy a wc-n ül, a másik oszlop tetején a kisfiam fényképe (amikor sikerült ráültetnem a wc-re).

A pisilés 1 matricát ér, a kakilás 2 matricát.

Amikor apa produkált a wc-be, kapott matricát és kisfiam ezt nagyon "megirigyelte". 1 nap kellett hozzá és anyák napján először bele is pisilt a wc-be. Azóta már éjszakára sem kér pelenkát és nem pisil be. Nagyon büszke mikor sikerül a wc-be pisilni és ragaszthat matricát. De sokszor már nem is igényli ezt.

A lényeg, hogy lássa hogy mit kell csinálni.

Ő is ráült a wc-re és mondta, hogy pisilt, holott nem. Azt se tudta mi az, hogy pisilni. De amikor apukáját látta, hogy mit csinál, úgy megértette jobban.

10629. Sly001 (válaszként erre: 10628. - Sly001)
2013. júl. 3. 20:58
De megrovást azt kaptak Budapestről :)
10628. Sly001 (válaszként erre: 10627. - Madártej1)
2013. júl. 3. 20:57

Ezek itt nyári szünetre mentek, de kiharcoltam egy időpontot aug 26-ra.

Tavaly úgy mentünk Budapestre fellebbezni (mert nem akarták megadni a magántanulóságot szakorvosi javaslatra sem), hogy nem volt részletes szakértői véleményünk, csak egy előzetes cetli...

Az ELTE épületében voltunk. Azonnal megadták az immunológus szakorvosi javaslatára a magántanulói státuszt, és azt mondták, hogy az orvosi papír a döntő, ezt nem szabadott volna figyelmen kívül hagyniuk itt a helyi Szakértői Bizottságnál. Tulajdonképpen feleslegesen mentünk fel Budapestre...

10627. madártej1
2013. júl. 3. 20:46

Biztosan nem felejtették el a vizsgálatot, nálunk is minden kötelező kontrollost nyáron fognak behívni vizsgálatra.

Hidd el, lejárt szakvélemény nem marad érvényben, ez TÖRVÉNY!

Ha a kontrollon kérésetek ellenére sem "veszik le" az SNI-t, jogotok van fellebbezni az országos szak. bizottsághoz.

10626. zebracsikó (válaszként erre: 10625. - Sly001)
2013. júl. 3. 20:45
ha lejár a szakvélemény, én is úgy tudom, hogy onnantól kezdve nem érvényes az SNI státusz
10625. Sly001 (válaszként erre: 10624. - Madártej1)
2013. júl. 3. 20:28

Az iskola már kérte a felülvizsgálatot, még 2012 decemberében...

Ezen kívül a párommal személyesen is bent voltunk márciusban, az SNI levétele miatt. Mondták, hogy tanév végén, még a nyári szünet előtt behívnak minket. Utána még többször is rájuk telefonáltam, de elfelejtettek így is, pedig még egy ismerősünk is ott dolgozik, aki közbenjárt az ügyünkben!!!

Az SNI státusz nem szűnik meg, csak annyi lesz, hogy az előző (lejárt) szakvélemény marad érvényben...

10624. madártej1 (válaszként erre: 10620. - Sly001)
2013. júl. 3. 20:23
Az utolsó (vagy egyetlen) szakértői véleményben szerepel a következő kontroll időpontja. De erre a szak. biz. nem hívja automatikusan a gyereket. Ha már óvodás, akkor az óvodának kell írásban kérnie a kontrollvizsgálatot. Ha ezt nem teszi (tette meg), akkor annak a nevelési évnek a végén (aug. 31., amelyikben a kontrollja lenne, automatikusan megszűnik az SNI státtusza, diagnózisa is. De akkor az óvodának ezzel is tisztában kell lennie, tehát nem jár emelt normatíva, de fejlesztést sem kell biztosítania. Így szüntethető meg az SNI, de nagy felelősséget igényel a szülő és az óvoda részéről is. Utána már nincs "add vissza a babaruhát!" Kívánom, hogy a Ti esetetekben valóban ne legyen szükséges továbbra a fejlesztés.
10623. Sly001 (válaszként erre: 10621. - Labolen)
2013. júl. 3. 20:20
Megnéztem a papíron, az az idős nőszemély gyermek ideggyógyász szakorvos. Szerintem ugyan az, mint a neurológus.
10622. Sly001 (válaszként erre: 10621. - Labolen)
2013. júl. 3. 20:17

Sajnos nem ér semmit, figyelembe sem veszik más szakorvos véleményét.

Hogy ki vizsgálta? Van ott egy idős (ha jól tudom pszichiáter) doktornő, ugyan azt nézi, mint a neurológus, a reflexeket, meg idegrendszeri dolgokat (nyelvet ki kell ölteni, vakjárás, 1 lábon ugrálás, stb...).

Minden papíron le van írva, hogy semmilyen idegrendszeri eltérés nincs, de a diagnózis persze marad...

Most már annyira elfelejtettek minket, hogy kimaradtunk a nyári szünet előtti kontrollvizsgálatból is, majd augusztusban kerülünk csak sorra, ezt is alig tudtam elintézni a héten. Itt újra harcba szállunk a diagnózis ellen. Kész kabaré az egész!

10621. labolen (válaszként erre: 10620. - Sly001)
2013. júl. 3. 19:33
Én legközelebbi vizsgálatra külső neurológus szakvéleményét vinném, hogy nincs gond a gyerekkel. Lehet, nem fogadnák el, de talán igen. Vagy milyen orvos vizsgálta ott?
10620. Sly001 (válaszként erre: 10600. - Labolen)
2013. júl. 3. 19:28

Az én fiamnak nincs autizmus diagnózisa, egyik ismerős által jutottam erre a fórumra, hogy segítséget és tanácsot tudjak adni esetleg más szülőknek.

Mi koraszülöttség miatt kerültünk a korai gondozás keretében Szakértői Bizottsághoz, ahol 3 évesen F82 (motoros funkciós zavarok) diagnózist tettek a gyermekemre, hogy "fejlesztést" kaphasson.

Ez a fejlesztés mindössze 11 alkalomból állt, nagyon amatőr módon végezték azt is, utána a gyermekem bekerült az óvodába, ezért ez a fejlesztés megszűnt a Szakértői Bizottságnál..

Viszont azóta sem tudtunk a diagnózistól megszabadulni, pedig nincs semmilyen problémája az immungyengeségen (IgA hiány) kívül, ami ugye csak orvosi dolog lenne...

10619. zseba (válaszként erre: 10618. - Madártej1)
2013. júl. 3. 15:47
Köszönöm szépen a válaszod!
10618. madártej1 (válaszként erre: 10615. - Zseba)
2013. júl. 3. 14:56
Nem szülő vagyok, csak nagynéni. Mi most hoztuk el B.-t, majdnem 20 évesen az ASK-ból. Csak jót mondhatok Róluk, nagyon sokat köszönhetünk Nekik. Rengeteget fejlődött a sok-sok év alatt. A szülők 2 hetente hozták haza hétvégére, és az összes tanítási szünetre. B. is szeretett ott lenni, szívesen ment vissza. Szívszorító a döntést meghozni, de ha látod az eredményt, megnyugszol, hogy elsősörban ez az Ő érdeke.
10617. labolen (válaszként erre: 10616. - Flórácska4)
2013. júl. 3. 14:37
Kíváncsian várom, remélem hamar lesz eredményetek. :) De ha csak lassan az sem baj, idővel tutira sikerülni fog. :)
10616. Flórácska4 (válaszként erre: 10614. - Labolen)
2013. júl. 3. 14:35

Igen, én is arra gondoltam ,hogy a WC-re ülésért továbbra is meglesz a jutalom, a pisilésért meg majd valami mást kap. Ha ugyanazt kapná, mint eddig, csak most már csak a pisilésért, azzal csak összezavarnám szerintem.

Nagyon remélem, hogy sikerülni fog a képekkel megértetni vele, miért csináljuk ezt. Majd beszámolok róla, hogy eredményes volt-e ez a módszer. :)Köszönöm a segítséget.

10615. zseba
2013. júl. 3. 14:19

Sziasztok!

Van itt olyan szülő aki a Gyöngyösi ASK-ba hordfja a gyerkőcöt?

Ha igen, mi a tapasztalat, vélemény az intézetről?

Előre is köszi!

10614. labolen
2013. júl. 3. 14:17
Nem tudom, hogy megy most a jutalmazás, ki kell találni, hogy az ülésért adod, vagy a pisilésért. Lehet mind a kettőért is akár. Amúgy ez a képoes dolog csak annyit ad pluszban, hogy most már jobban fogja érteni az összefüggést, és van mire mutatnod, hogy mire vársz. Oké, hogy érti az egyszerű mondatot, de képekkel sokkal jobban értenek mindent.
10613. Flórácska4 (válaszként erre: 10611. - Labolen)
2013. júl. 3. 14:14

Ez jó ötlet, köszi. Mondjuk ez a jutalmazás eddig is megvolt, de csak azért kapta, hogy megült a WC-n vagy a bilin, mert azelőtt még ez sem ment.

A pisilésért akkor kitalálok valami más jutalmat.

2013. júl. 3. 14:06
( a szóközt törölni kell a linkből, akkor bejön)
10611. labolen (válaszként erre: 10610. - Flórácska4)
2013. júl. 3. 14:01

[link]

[link]

a másodiknál a toilet trainingre kell kattintani, és kiválasztani a lányosat.

Én azt mondom, ártani nem árt, hátha megérti, mit szeretnél tőle.

Ha pedig képen mutatod a pisi-jutalom összefüggést, talán azt is jobban megérti.

Képen pisil a lányka, mellé rajzolod a jutalmat. Csak ennyit mutatsz neki, és ha pisil kap jutalmat. Ugyanez kakival. Csak előre megbeszélni, rajzolni, hogy mi a jutalom. Ez nyugodtan lehet egy pici édesség is, amit szeret, de nem kap sokszor. Egy fél ropi, egy fél kocka csoki, bármi. Nem fog elhízni, és később le lehet szoktatni róla, de amíg megtanul egy új dolgot, addig be lehet vállalni az azonnali nasit is jutalomként.

10610. Flórácska4 (válaszként erre: 10609. - Labolen)
2013. júl. 3. 13:54

A második link nem volt jó, nekem nem jött be az oldal, de az elsőt megnéztem. Nem tudom ,hogy ez nála működik-e, mert ő inkább tárgyas, mint képes beállítottságú. Viszont ebből talán valahogy meg tudnám vele értetni, hogy mi a jó a WC-zésben. Egy próbát megér, hátha segít.

Köszi.

10609. labolen (válaszként erre: 10607. - Flórácska4)
2013. júl. 3. 13:39

Hogy ez a fülész, mit mond autizmus témában, az nem mérvadó szerintem.

Autizmusban nagy szerepe van a vizuális megjelenítésnek. Rajzos folyamatábrát próbáltál már?

Van többféle:

[link]

[link]

2013. júl. 3. 13:26

Az én kisfiam is beszél. Sőt van egy kislány az oviban akit nagyon szeret. Játszik vele, beszélgetnek, kacagnak. Azt mondták, hogy egy ilyen kislány kirángathatja őt az állapotából. Most egy kisfiú van itt nálunk (szomszéd) és rá sem ismerek a fiamra. Játszik ezerrel, kacag, beszél.


Úgy vagyok vele, hogy majd az idő eldönti, hogy hogyan tovább..(no meg a fejlesztések stb.)

10607. Flórácska4 (válaszként erre: 10604. - Labolen)
2013. júl. 3. 13:17

Autizmus alapítványnál. De ezt nem ott mondták ,hanem a Heim Pál Gyerekkórházban, mikor elvittem hallásvizsgálatra a gyereket, hogy azzal minden rendben van-e, ott elkérte a doktornő a diagnózis papírját és elolvasva ő mondta, hogy ez a szabály. Én ebben nem voltam otthon előtte, elhittem neki.

Az Autizmus Alapítványnál a vizsgálat után tulajdonképpen csak röviden megbeszéltük, mi legyen a teendő a továbbiakban a gyerekkel, nagy vonalakban tényleg, ott nem igazán magyaráztak semmit. Külön konzultációs időpontot kéne ehhez kérni, de vidékiek vagyunk, ráadásul úgy érzem, sokkal többet tud segíteni az ovi és az ottani nevelők, akik mindennap látják a gyerekemet, ismerik, foglalkoznak vele, mint azok, akik egy évben egy órát vannak vele, a vizsgálat idején.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook