Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
1725. M0ncsa (válaszként erre: 1724. - Guess)
2011. nov. 27. 10:20

Szia Guess,


nekunk a doki azt mondta, hogy nem a korat kell nezni, hanem a sulyat. Ha eleri a 2,5 kg-ot, mar ivarerett _lehet_. Szal elo a merleggel, es merd le a macsekot :) (en sima muanyag konyhai edenybe raktam, ugy mertem le a konyhai merlegen, ezt is jol turte...). A cica egyebkent most 6 honapos.

Sajnaltam en is nagyon, de az a helyzet, hogy kijaros cica, es a doki szerint nem erdemes megkockaztatni, hogy osszeszedjen valami betegseget (a cicabetegsegek tulnyomo resze ugyanis nemi uton terjed), most meg egeszseges. Meglepoen gyorsan kiheverik amugy a mutetet, nem olyan benak, mint mi :)))


Ha a cicad szigoruan szobacica, akkor meg raer (bar ha bagzik, kibirhatatlan lesz), ha kijaros, akkor ha elerte a 2,5 kg-t, ajanlatos ivartalanittatni.


Nagyon gyonyoru a cicad amugy, es remelem, hogy segithettem.

1724. Guess (válaszként erre: 1723. - M0ncsa)
2011. nov. 27. 10:08
Szia Moncsa! Megnéztem az elöbb a cicud az adatlapodon, nagyon jófej és bizti nagyon cuki :)mennyi idös most a cicud?mert az ivartalanitáson én is gondolkodom, de nem vagyok benne biztos, hogy miért is jó ez a cicumnak, jaj meg mellette nagyon sajnálom szegénykét. de örülök hogy a te cicud jól van már és már ugyanolyan ördögfióka mint régen:):)
1723. M0ncsa
2011. nov. 26. 09:38

Hello Mindenki :)

Csatlakozom a cicasokhoz ;)

Elso cicam ugyan, 2 honaposan ujitottam, szobatisztan, ugyhogy sok gond nem volt vele, leszamitva a bolhakat; de remelem, azoktol is sikerult megszabadulni... 2 honapja nem lattam egyet se (lekopogom).

Enni tobbnyire hazi kajat kap, halfejet, marhahust (multkor orjongott a marhahusert O.o), virslit, ami eppen van, szaraztapot csak vegso esetben. Neha meg tejet es tejszint is, attol sem volt meg hasmenese soha (megjegyzem, mi homogenezetlen tejet iszunk).


Egyebkent egy tunderi, jo termeszetu maccs, bujos, jol turi a nyaggatast is :)) Aranyos, ragaszkodo cica. Multkor, mikor furodtem, megcsuszott a kad peremen, es beleesett a vizbe :D Azt a menekulest LOL Sirtam a rohogestol.


Ket hete ivartalanitottuk is, milyen kis szerencsetlen volt utana, jaj... Mikor felebredt, nyujtotta felem a remego kis mancsocskajat, majdnem elsirtam magam :( Aztan meg mindenaron menni akart, de folyton felborult :))) Szegeny kis dog, ugy sajnaltam. De most mar jol van, megint a regi, alig lehet vele birni ;)

1722. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1720. - Timycat)
2011. nov. 25. 20:16
Tetszik...:DDDD
1721. Guess (válaszként erre: 1720. - Timycat)
2011. nov. 25. 14:49
köszi kedves vagy :) az én cicám neve Hutyutyú:) most olvasom milyen sok kis állat vesz téged körül, 5 cica:) plusz kutyus és egy nyuszi is...bizti sok örömer adnak :) a nyusziterápiához pedig sok sikert :):)
1720. timycat (válaszként erre: 1713. - Guess)
2011. nov. 25. 14:30

Gyönyörűséges jószág :)


Nekem is van egy hófehérkém, Lavinának hívjuk; mert hófehér és amerre jár kő kövön nem marad

1719. timycat (válaszként erre: 1708. - Zsuzsó64)
2011. nov. 25. 14:28

Jobbulást a cicusnak!


Nálunk szerencsére mindenki ép és egészséges. 1 hetet nem voltunk itthon, húgom volt megbízva az élelmezéssel; hazaértünk örülgettek, de nem feltűnően, nem viselte meg a cicusokat a "magány"; ugye öten vannak elszórakoztatják egymást.

A kutya viszont bukfenceket hányt örömében, meg pörgött, mint valami bolond. Viszont a nyulam megkattant, harap, karmol, morog; már napok óta nyúlterápiát tartok, kevés eredménnyel :(

1718. Guess (válaszként erre: 1716. - 2c56c03e37)
2011. nov. 25. 12:56
köszi:)most épp szunyókál mert éjjel nagylegény volt :)) aham, Zsuzsó nekem is nyugodtabb volt hogyha nem látja a szállitókáját :))nagy kincsek ök :) szép napot mindenkinek :)
1717. Zsuzsó64
2011. nov. 25. 12:30
Háát a hordozóból ki kell rázni, mert ki nem tudjuk venni...el is kell dugni,... egészen jól tűri a vizsgálatot, inkább érdeklődik, az asztalon az orvos után megy, nézi mit vesz elő, mit csinál, de az biztos, amint ott a hordozó slisszol vissza. Most is jól tűrte, pedig az orvos kiskutyája ott ült a gépénél, csak egy kicsit fújt rá...
1716. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1713. - Guess)
2011. nov. 25. 12:18
Nagyon szep! Olyan, mint egy plüsscica! :)
1715. Guess (válaszként erre: 1714. - Zsuzsó64)
2011. nov. 25. 12:10
Köszi Zsuzsó, kedves vagy! De szép kort megélt már veletek, 9 év az már cicusban nem kevés és még legyen is nagyon sokáig melletetek szívböl kívánom! :)jaj szegénykém, biztos hogy már a szuritól óráról órára jobban lesz...Múlt héten még én is jártam vele, és 5 napig mindig vittem, annyira tudta már hogy megyünk a dokihoz, hogy a hordozójából nem is akart kijönni...persze utána bebujt a kabimba azt hitte a fejecskéjéz bedugja nem látják. De viszont megdicsérte az orvos mert nem nagyon sírt. Tiéd hogy viseli az orvost? jobbulást a szépségnek, és a kádos jelenetet megnéztem volna én is :D
1714. Zsuzsó64
2011. nov. 25. 08:33

Nagyon értelmes szeme van, nagyon szép is!:))

Sajna nálunk egyre kevesebb a játék, pedig olyankor az egész család dűl a nevetéstől, mert már nem olyan fiatal: 9 éves volt nyáron.

Ma a szuri után már evett pár falatot, de azért még inkább alszik, de legalább gyógyulóban van...

Tegnap végre összejött, amit jósoltam, beleesett a kádba.... volt futás a lakásban, míg a pici fiam el nem kapta, és törölgette, ami persze nem tetszett neki!:DDD

1713. Guess (válaszként erre: 1712. - Zsuzsó64)
2011. nov. 24. 22:29
:) foglalkozom bizony, ha érdekel nézzétek meg épp most töltöttem fel cicumról két képet:):) szép estét :)
1712. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1711. - Guess)
2011. nov. 24. 20:36

Ilyenről beszéltem én is: elbújtam a spejzba, azt vettem észre, hogy szimatol és nem rohangál már össze-vissza, mert elsőre nem talált meg. Ő meg módszeres a bújj elre a sötétítő függöny mögé ül le... ha ő nem lát, akkor én sem.... mint egy kis gyerek!:))


Foglalkozzál vele sokat, annyi szeretetet tudnak adni!:))

1711. Guess (válaszként erre: 1707. - Zsuzsó64)
2011. nov. 24. 20:01
szegény cicud, én is most estem át a dokis idöszakkal...igen épp én is néztem ilyen videót hogy mennyire be lehet öket is tanitani. mi szoktunk bújócskázni, meg fogócskázni...lehet furi, de tényleg így van...egyszer én kergetem elbújik, utána én elfutok és osonkodva jön utánam...istenem mennyi szeretet van bennük az életem megváltozott mióta velem van...:)
1710. Guess (válaszként erre: 1706. - 2c56c03e37)
2011. nov. 24. 19:55
nagy karika fülbit emelget, de már persze dugom töle...:):)most épp a cipöm huzogatja, az elöszoba ilyenkor este olyan mintha valami bomba robbant volna,az elöbb pedig az ásványvízes kupakot pakolta egyik cipöböl ki át a másikba...:))) cicukám nem nagyon szereti a whiskast vagyis legalábbis úgy vettem észre, aztán mióta hasijával volt orvosnál, orvos javaslatára nem adok neki azt...épp ezért is kérdezem,hogy a ti kedvencetek mit szeret ...:)))
2011. nov. 24. 18:18

Szegenyke! Es most mi lesz, kapott gyogyszert? Vagy szurit? Azt a harcot nagyon utalom, amikor gyogyszert kell beadni, akkor mindig leizzadok.

Allatorvos kapcsan mindig eszembe jut az a vicc, hogy az allatorvos elmegy orvoshoz, mert beteg. Megkerdezi a doki, hogy mi a panasza. Erre az allatorvos: Ja, hat igy könnyü... :)

1708. Zsuzsó64
2011. nov. 24. 18:03
Hát nem a foga volt, hanem vírust szedett össze. Remélem nem tőlünk kapta el!:((
1707. Zsuzsó64
2011. nov. 24. 16:28

Húúú, nehéz ügy: egyik héten még odavan a whiskasért, következő héten már rá sem néz, most dm-es saját termékért volt oda meg gourmetért, de megint fáj a foga, s már két napja nem eszik csak pár falatot. visszük vissza az orvoshoz.:((

Egyébként sok mindent meg lehet tanítani nekik, ugyanúgy, mint a kutyusoknak / pedig én is kutyabarát voltam régebben/, csak többet kel gyakorolni velük. Múltkor láttam egy műsort, ahol olyan cicákat mutattak be, akik sok-sok pénzt keresnek a filmforgatásion. Mondtam a macsekunknak, hogy neki ott lenne a helye, ugyanazokat megcsinálja: hoppra ugrik, na nem a levegőbe, hanem valamire fel, leül, lefekszik, válaszol, bújj el stb /igaz, ahogy annak a gazdája is mondta, a cicáknak többször kell mondani, mint a kutyáknak, mert hajlamosak hamar elfelejtkezni róla/

Szóval csak türelem kell hozzá!:))

1706. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1705. - Guess)
2011. nov. 24. 14:08
Azert azzal a fülbevaloval vigyazz, nehogy lenyelje! En az ilyen mütyüröket mindig betegesen dugdosom, nehogy kedve szottyanjon megkostolni. Mi egyebkent sajnos whiskas-függök vagyunk, ami nem jo. Igyekszem is lejjebb csökkenteni az adagot, es masfajta kajakkal helyettesiteni, de eleg lassan haladunk. Annyit mar elertem, hogy a szaraztapnak csak kb az egyötöde whiskas, a többi ilyen light tap, mert az en fiam bentlakasos. Ö egyebkent nem is eszik meg "rendes" kajat. Multkor föztem neki csirkehust, azt se tudta, enni kell vagy jatszani vele. Szinte csak macskakajat eszik meg.
1705. Guess (válaszként erre: 1702. - 2c56c03e37)
2011. nov. 24. 13:31
Szemkontaktussal haladunk, azt a trükköt vetettem be,hogy egy napig nem néztem rá,még akkor sem mikor kajcsit adtam neki...majd megörült..csak nyávogott és sokkal jobban bújt hozzám...aztán mikor este rá néztem ö is rám, jutifalatot is kapott:))) nem tudom, hogy ez lett-e az oka, vagy egyszerűen már megnyugodott hiszen azt nem is írtam, hogy cicám nagyon beteg volt, már másodszor kellett vinnem dokihoz, mert nagyon ment a hasija...nálam ö most van itt az 5 hete állitólag anyukájától tesókáitól elkapott valamit..most már jól van a nagycsöppség nyugodtabb de annál rosszabb is...nálunk most az a hobbija hogy a fülbevalóimat cseni el és dugja vagy a szönyeg alá, vagy a cipömbe:)))te illetve a ti cicátok mit szeret enni? :)
1704. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1703. - Zsuzsó64)
2011. nov. 24. 13:16
Ez nagyon jo! A tied mar a torokköszörülesböl is ert! :) Mondjuk lehet, hogy az enyem is erti, csak sz*rik ra magasrol. Ebben a pillanatban is ragcsal egy dolgot, amit elvileg nem lenne szabad, es hiaba csörgetek egy zsebkendöstasakot, csapkodom vele az asztalt, csinalok zajt es siccegek neki, es csak rag es rag, es közben sandit ram... El van kenyeztetve, be kell latnom.
1703. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1702. - 2c56c03e37)
2011. nov. 24. 12:55
Az enyém is nagyon nézegeti az orchis polcot az ablak alatt...már készülődött, hogy felugrik !12 orchim bánta volna/, így rászóltam. Egy kicsit később megint próbálkozott, akkor már csak köszörültem a torkomat /tudja, mit jelent/, s más hely után nézett. A konyhaablak is megfelel a radiátoron melegen fekve...:)))
1702. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1701. - Guess)
2011. nov. 24. 11:24

Na, es hogy alakul a szemkontaktus? Hogy van az uralkodo? Valami fejlödes, valtozas? :)

Ma az enyem azzal ebresztett, hogy leverte az egyik kedvenc orchideamat, es el is tört a cserep is meg a virag is. Mi most haragban vagyunk egy kicsit. :(

1701. Guess (válaszként erre: 1700. - Judith.budapest)
2011. nov. 24. 10:42
Szia:)megnéztem az adatlapod, jaj de cuki,szépséges fekete kiscicát találtam.:)nekem csak egy cicum van, de egy biztos nekem ö szintén halmozza az élvezeteket, tegnap már kora reggel sírva keltem fel a nevetéstöl, összebohóckodott mindent, de ma viszont, nagyon leszúrtam ,mert szó szerint püfölt, hogy ne aludjak...nyávogott ugrált, karmolászott...de ma kajában is válogatós napja van, de imádom...:):)egyszer ilyen egyszer olyan...:):)
2011. nov. 23. 05:42
Sziasztok! mennyi aranyos cica, jó volt olvasni....nálam az a furcsa, akinek kettőnél több cicája van, és lakásban tartja....de végül is, mivel mindegyik más, így szerintem halmozza az élvezeteket, és mindig akad egy dorombolós....
1699. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1697. - 2c56c03e37)
2011. nov. 18. 22:20

Na ezt várom, mikor fog beleesni, s futni kifele...:DDDD


Az üres kádba ő is szívesen bújik el. Ma a fiam kipróbálta- mivel puszit úgy ad, hogy az orrát a mienkhez nyomja-,hogy az orrára tette a habot. Először az orrát nyomta oda, de a végén lenyalta, a fiam meg fújjogott, hogy milyen érdes a nyelve..:)))

1698. Guess (válaszként erre: 1696. - Zsuzsó64)
2011. nov. 18. 17:50
Zsuzsó nálam is ez van, sokszor elfordítja a fejét:) Képzeljétek az én cicum meg imádja a vizet, mindig várja hogy megnyissam a csapot és játszik vele, tegnap a fejecskéjét megmostuk, úgy ült és várta hogy csutakoljam simizzem vizzel a buksiját, annyira imádnivaló volt, aztán hajszáritóval meg akartam szárítani na azt valahogy nem bírja...biztos Zsuzsó imádnivaló cicád van neked is :):)a hunyorgást meg próbáltam ma, olyan érdekesen kuksizott...:):)
1697. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1696. - Zsuzsó64)
2011. nov. 18. 16:28
A habot az enyem is szereti kostolgatni. Prüszköl töle, de akkor is gyüri befele. Mostanaban meg raszokott arra, hogy ha üres, akkor a kadban jatszik. Beugrik es ott kergeti az egeret meg a labdat. Egyik este engedtem magamnak vizet, aztan eszembe jutott valami, otthagytam a vizet, es tettem-vettem. Egyszercsak bummmm es placcccs, macska meg vizes farokkal rohant ki a fürdöszobabol. :)
1696. Zsuzsó64
2011. nov. 18. 15:27

Érdekes, a hunyorgás tényleg bejön. Szoktam szemezni vele, van, amikor néz a szemembe, de legtöbbször elfordítja a fejét, de a hunyorgásnál ő is annyiszor hunyorog, ahányszor én.

Tényleg minden macsek másmilyen, azt szoktam mondani, ennek a macseknak heppjei vannak: pl egy hete elsőként szalad a kád szélére és eszi a fürdőhabot, eddig rá sem nézett. Este már odaül és várja hogy megteljen a kád és mancsával kihalássza még a víz sem zavarja. Remélem, nem lesz baja tőle, mert addig közlekedik a kád szélén és hasal lefelé, míg el nem éri. Egyszer úgyis bele fog esni.:)))

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook