Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


82. rencsilany (válaszként erre: 80. - Dolores)
2009. márc. 4. 12:24

Sajnos én sem mondhatom,hogy apárom sokat lenne itthon.Sok a munkája...Utána meg itthon,mert épitkezünk folyamatosan.De azért igyekszünk úgy beosztani az időt,hogy legyen együtt is a család:)

Meg most olyan szempontból könnyebb,hogy a lányok oviban vannak.

De azért már nagyon kiváncsi vagyok arra,hogy milyen lesz a babával itthon.Hogy fognak telni a napjaim:)


Jó volt olvasni,hogy ilyen sokat törödsz a kislányoddal!!Ritka az ilyen szülő manapság!

Ehhez persze hozzá jön az is,hogy jó kislány,ahogy olvasom.

Éjszakai alvása pedig kincs!Nekem 1 éves korukig nagyon rossz alvók voltak.:(

81. dolores (válaszként erre: 78. - Lampakorte)
2009. márc. 4. 08:38

Szia lámpakörte!

Örülök, hogy szépen alakulnak a dolgaitok... Úgy tünik Hedvig javára válik az új hely...:)


Várunk vissza..

80. dolores (válaszként erre: 76. - Rencsilany)
2009. márc. 4. 08:33

Hát igen! Az aranyat érő párok! A férjem, ha itthon van ugyancsak segít...sajna sokat dolgozik... Nálam egy kicsit más a helyzet, mert csak egy kismanóról kell gondoskodnom,de én szertem ezt tenni...

Alapjábavéve én olyan ember vagyok, aki szeret emberek között lenni,a munkám is a gyerekek/fiatalok között volt, így tartottam tőle, hogy milyen lesz itthon, főleg ha a férjem csak 6 után érkezik...most azt kell, hogy mondjam jól bírom, sőt most ennek van itt az ideje, így teljesen jól vagyok..

Mivel Panni nagyon jó baba, a napjaink békések, sírásmentesek...próbálom minél többet figyelni, hogy kiismerjem őt... Házimunkát akkar csinálok, mikor ő alszik.. Mikor nem apszik, akkor foglalkozni szoktam vele:olvasok gyerek verseket, megbeszéljük őket, tornázunk(régebb fejletlen volt a csípője, de már behozta), sétálunk minden nap, ha egyszer lehet... beszélgetünk, játszunk és éneklek neki, amit nagyon szeret, mert midig mosolyog, akármit éneklek...

Szépen eszik és szerintem elég sokat is alszik...este 8tól reggel 6-7ig és napközben kb 5 órát... Szóval semmi panaszkodnivalóm nincs... Nyugisak a napjaink...


Gondolom neked sokkat változatosabb az életed... Tapasztaltabb vagy, viszont elfoglaltabb is leszel... Sok erőt hozzá..:)

2009. márc. 3. 19:16
lampakorte örülök, hogy a leirtak alapján minden jól halad előre a maga útján :) A továbbiakra is minden jót kívánok,és mielőbbi internet hozzáférést :)
2009. márc. 3. 18:51
Most sikerült beköltöznünk az új házba, sajnos nincs internet... Az öcsémék segítettek takarítani és rendet rakni... Most Férjem anyukájánál vacsoráztunk, innen írok. Hedvig nagyon szereti az új helyet, sokat vagyunk az udvaron, hintázunk meg az állatokat nézzük... Mindig sír, mikor beviszem a házba... Nagyon aranyos!!! Ha tudok, később is írok.
77. lampakorte (válaszként erre: 64. - Dolores)
2009. márc. 3. 18:24
Mi beadtok a rotavírus elleni oltást...
2009. márc. 3. 13:16

Köszi a kitartást.Igen a nagymamák tudnak segíteni.Az egyikük közel is lakik.No meg azért valljuk meg a párom aranyat ér!Ő is nagyon sokat segít nekem!!:)


Jobbulást kívánok!!

S ha van időd,mesélj arról,hogy milyen az élet egy kis csöppséggel.Én már annyira elfelejtettem...Milyenek a mindennapok?

A legkisebb lányom 4 éves és olyan furi lesz,hogy újra lesz egy baba a családban:)

2009. márc. 3. 08:43

Huh, nekem annyira faj a fejem...biztos ez az idő... Tegnap este migénem volt (sajnos öröklöt dolog) és azóta sem szünt meg a hasogató fejfáfás. Ameddig bírom nem veszek be gyógyszert, mert nagyon erős és kiöli a bélflórát... Megyek is, hogy a képernyő sugárzása ne ingerelje a szemem...


Sziasztok

74. dolores (válaszként erre: 73. - Rencsilany)
2009. márc. 3. 08:41
Kitartást az utolsó napokra és segítő kezeket a gyerekek ellátásában? Nagymamák tudnak segíteni?
73. rencsilany (válaszként erre: 72. - Dolores)
2009. márc. 2. 13:11

Köszi az Isten hoztát!Tényleg örülök,hogy van ilyen fórum is:)


Tppelgetünk,de hát az sosem biztos:)Mi azért szeretnénk egy kisfiút is,de végül is oda lukadunk mindig ki,hogy a kislánynak ugyanúgy örülünk majd.

Persze mi is kiváncsiak vagyunk nagyon!!


Hát az igazság az,hogy már türelmetlen vagyok,jó lenne tudni mikor szeretne kibújni a Pocaklakó.De ezzel szerintem mindenki igy van ilyenkor már.:)

Igy ennek az állapotnak a vége már nem könnyű.Gondoskodni arról,hogy mi lesz a gyerekekkel,ha menni kell,stb...


De az benne a jó,hogy a Jóisten tudja mikor mit hogyan és lesz segítség!:)

72. dolores (válaszként erre: 71. - Rencsilany)
2009. márc. 2. 12:20

Isten hozott közénk rencsilány!


Szép kis családod van.:)

Izgi..nem is tippeltek a baba nemére? Most úgy gondolom, hogy nem birnám ki, hogy ne tudjam...kis kíváncsi lennék... Az is igaz, hogy bármilyen nemű, akkor is Isten ajándéka.:)


Hogy bírod az utolsó napokat?

2009. márc. 2. 10:52

Sziasztok!

csak most találtam erre a fórumra:)

örülök neki,én is keresztény anyuka vagyok.Van 2 lányom(6és fél és 4 évesek)és bármelyik nap megszülethet a kistesó,akiről nem tudjuk,hogy fiú e vagy lány.Meglepetésnek szeretnénk,és idáig be is jött:)

Csatlakoznék én is szívesen Hozzátok!

70. dolores (válaszként erre: 69. - 19ba18c379)
2009. márc. 2. 09:12

Huha, Lia, kész vagy már egy újabb babára?

Én még nem.

Az első 3 hetünk itthon nem volt a legjobb...sőt, így azt mondtam, hogy babát soha tőbbé....de persze azóta másképp gondolom. Mivel a szülésem nem volt olyan nehéz, még aznap mondtam, hogy simán jöhet a következő...de aztán jött az első hét itthon...

Nekem az első pár hetem nagyon stresszes volt, mindenért izgultam, minden nap sírtam. Nagyon szerettem volna ha valaki elmondja nekem, hogy mire számítsak... Kiborított az, hogy a lányom mindenért sírt...értem, hogy ez természetes, de felzaklatott, mindadig, míg meg nem tanultam, hogy mikor miért sír...így most már a sírás hangjából tudom, hogy mi a gond. Viszont ehhez idő kell. Leraktuk, sírt...felvettük abbahagyta.... a férjem engedte volna, hogy sírjon, és nem... Próbálkoztunk, tapasztalatlanok voltunk.. Édesanyáink sem tudtak semmi használhatót mondani...sőt, még stresszeltek.


Tudom, hogy néhányan elitélik, de nekem nagyon sokszor segített a "suttogó". Nem mindenben értek egyet vele,de én úgy gondolom, hogy így vagy úgy minden könyvből lehet tanulni, így elolvastam...

Nekem sokszor segített az első része és a "Suttogó mindent megold". Értem, hogy nem minden gyereknél alkalmazható, de kiindullópontnak teljesen jó...van amit én is átvariáltam egy kicsit Pannira, hogy jó legyen neki.. Mikor kicsi volt a lányom, akkor nem tarottunk időbeosztást, de hamar saját maga rátéert a 3 majd 4 órás etetésre, így a könyvben leírt időbosztás nem alkalmaztam, viszont más témában szertem, miket ír...


Ti olvastátok? Mit gondoltok róla?

69. 19ba18c379 (válaszként erre: 68. - Kedit)
2009. márc. 1. 18:36
jajjj nosztalgiázok Veled :))) énisénis akarok szülni még egyet :D
68. Kedit (válaszként erre: 67. - Dolores)
2009. márc. 1. 18:22

Szia!

Én igazság szerint tavaly előtt tudtam előszőr átélni a húsvétot. Addig nem igazán jelentett semmit, csak "hosszú szertartások" voltak, amiket ki kell bírni. Most hamvazó szerdán nem tudtam elmenni a misére, tegnap voltam, és próbáltam ráhangolódni. De ezt minden nap kell gyakorolni szerintem, hogy igazán sikerüljön.


Köszönöm jól vagyok, kicsit nehezen mozgok, elég nagy a pocakom, húzza a hátam, meg a medencém fáj nagyon. De ez nagyon jó! :)


Örülök, hogy jól sikerült a lagzi!

67. dolores (válaszként erre: 66. - Kedit)
2009. márc. 1. 13:41

Az az igazság, hogy én még nem... Te/ti? Lehet, hogy kilógok a sorból, de én később szoktam ezt lelkileg megélni.... És sajnos olyan is volt, hogy az sem sikerült... Majd imádkozom érte...


Kedit...hogy vagy?

Tudsz éjjel aludni? MOzogni? Közérzeted?


Én végig olyan szépen aludtam, hogy csak na, viszont a közérzetem nme volt a legjobb... Már csak egy pár nap(?) és megláthatod a nagyon várt babádat. Hát igen, nem semmi az a feeling...


Tegnap éjszaka nagyon jó volt a lagzi...a Trófea Grillben volt Zuglóban... nagyon jót szórakoztuk mindenféle játékkal... Nemcsak a fiatal párnak volt teendője, hanem bevonták a násznépet is... Szuper volt...és az is jó volt, hogy csak 50en voltunk...Jókat dumcsiztunk, ettünk...megismértem egy másik keresztény anyukát(1 éves lány van), a kaja remek volt... Szóval, megérte elmenni. Itthon minden rendben volt.... és nem 1kor, hanem negyed háromkor kerültünk ágyba...és persze Panni 6.30kor kelt, ahogy szokott.... Azóta pihentem még egy fél órát,de nem volt elég...


Csodás az idő, ha ébred a lányom megyünk sétáni...végre nincs hideg! Hát igen mától már tavasz van!:)

66. Kedit
2009. febr. 28. 18:03

Sziasztok!

Megkezdődött a nagyböjti időszak. Készültök a húsvétra?


Dolores, jó szórakozást estére!

2009. febr. 28. 11:37
Ma lagziba megyünk. A férjem legjobb barátja kel el... A férjem a tanu, mivel ő sokat kell hurzolássza az ifjú párt, mi a templomba nem megyünk, csak estére... Hazajön a férjem, megfürösszük Pannit, megetetem...aztán tűz. Édesanyám vigyáz majd a kislányunkra....sőt a 11 órás etetést is ő intézi. Tegnap főpróbát tartottunk...nem volt semmi gond...remélem ma sem lesz. Éjfél körül jövünk majd haza....kb 1kor kerülünk ágyba.... Izgi.. Ez az első nagy kiruccanásom Panni születése óta... :)
2009. febr. 28. 11:33

Hahoka.... Mindenki...


Hogy vagytok? Mit csináltok?


Anyukák...beadattátok a babáknak a rota elleni szert?

63. lampakorte (válaszként erre: 62. - Dolores)
2009. febr. 27. 13:00

Sajnos nekem sem erősségem a Biblia forgatása, mindig elnapolom valamiért. Tudom, hogy lehetne sokkal élőbb a kapcsolatom Istennel, és az is biztos, hogy ezen csak én tudnék változtatni... Csak lusta vagyok, hogy teljesen őszinte legyek... És persze én vagyok a saját lustaságom vesztese...


Ma jön haza a férjem, már nem írok a hét végén... Nekem is épülés ez a fórum, szeretek Istenről beszélni... Persze a lányomról is... :-) Szombaton utazunk le Kecskemétre, kíváncsi vagyok milyen lesz ott élni... :-)

2009. febr. 27. 10:22
Én postán kapom az "Our Daily Bread"et (Mindennapi kenyerünk)....volt egy melléklete, hoghy hogyan közeledjünk Isten felé....melyek a mítoszok és igazságok ebben a témában... Ez a könyvecske segített nekem abban, hogy ki tudjam ismét nyitni a Bibliámat(ami lányom születése óta pihen). Tudom, hogy most először nekem kell keresnem Őt..bűntudatomat nem vetkőztem teljesen le....de azon vagyok...
61. dolores (válaszként erre: 59. - Lampakorte)
2009. febr. 27. 10:16

Olyan jó olvasni írásaidat! Olyan megerősítőek! Minél hamarabb gyere vissza hozzánk...:)


Szombaton költöztök? Erőt és bölcsességet kívánok hozzá.


Az ima mint a lélek levegővétele.... nem hallottam még ezt a hasonlatot, de nagyon találó és jónak tartom. Megörzöm azt. Kishitüségünk miatt pihegünk, mert nem tudjuk felgogni, hogy Ő mindig a legjobbat akarja nekünk és űgy érezzük, ha kezünk közül kiengedjük a gyeplőt, biztosan baj ér... Ő az Átyánk, aki fogantatásunktól ismer és szeret, miért akarna rosszat nekünk. Ha szüleink jót akarnak, akkor mennyivel jobbat akar az Úr. Miért olyan nehéz rábízni teljesen magunkat? Én most ezzel is küzködöm. Agyban tudom, de megsem vallja ezt a teljes szívem. Azért mert Ő más mércével mér? Lehet, hogy valamit csapásként élek meg, de Ő akkor is szeret... Egy barátnőm azt mondja, úgy érzi, hogyha elbukik és zuhan, akkor az Úr tenyerébe zuhan... Boldog az, aki ezt érzi..

60. lampakorte (válaszként erre: 49. - Egypt)
2009. febr. 26. 16:42
A biblia nem nagyon pártolja a felemás igát, azaz a hívő-hitetlen házasságot... Évekig voltam szerelmes egy olyan fiúba, aki nem szerette az Urat. Csak Isten kegyelme őrizett meg ettől a kapcsolatból. Ha nem közös a cél, és nem akartok együtt az Úr és a menny felé haladni, annak az a vége, hogy a hívő félt is magával rántja a "világ", és előbb utóbb a pároddal is egyre távolabb kerültök egymástól, mert nem engeditek, hogy Isten összefogja, megölelje a családot... A hármas kötél nehezen szakad el... Újra elő kéne venned a rég letett Bibliádat, és ha akarod küldök biztató igéket. Isten nagyon szeret téged. Jézust adta érted. A fiát. Hidd el, hogy fontosak neki a problémáid. Nem ő hagyott el téged.... Te is írtad, hogy te távolodtál el tőle. Ő vár rád. Neked kell keresni őt. Akkor tuti újra találkoztok!!!
59. lampakorte (válaszként erre: 46. - Dolores)
2009. febr. 26. 16:28
Szerintem az ima a lélek lélegzet vétele... Úgy alapból nem lehet rosszul imádkozni. Csak lehet mély levegőt venni, azaz Istennel összhangban lenni, úgy imádkozni, rábízni a döntéseket, kérni vezetést. És lehet pihegni, felületesen levegőért kapkodni, kérni, hogy a mi akaratunk teljesüljön a földön, még akkor is , ha Isten nem úgy gondolja. Egyik emberi ima, a másik szentlélek vezetése általi ima. De mind a kettő ima. Isten biztat, hogy minden gondolatunkat osszuk meg vele. MINDENT. Nincs olyan, ami ne kerülhetne elé.
58. lampakorte (válaszként erre: 43. - Dolores)
2009. febr. 26. 16:21
Igen, a héten már ő dolgozott, én fönn maradtam csomagolni... Nehéz volt ez a hét nélküle... De holnap este végre haza jön! Már nagyon várom!!! Három évvel ezelőtt költöztünk ide, ez volt az első közös otthonunk... :-) Szerettünk itt lakni, csak Pestet nem szerettük... Meg ki is nőttünk erről a 25 nm-ről... Együtt először költözünk. Pozitív értelemben izgalmas. :-) Mondhatni mindig is valami ilyesmire vágytunk... Vidéki munka, kertes ház, Isten vezetése...
57. 19ba18c379 (válaszként erre: 49. - Egypt)
2009. febr. 26. 14:45
szia Egypt itt is ... hidd el megtalálod azt a hitet újra !
2009. febr. 26. 14:25
Én most lelépek, mert a kislányom felébredt.....
2009. febr. 26. 14:24
Maradj köztünk ha jónak gondolod..
54. dolores (válaszként erre: 49. - Egypt)
2009. febr. 26. 14:23

Én úgy gondolom, hogy rábeszélni valakit a hitre nem lehet...így nem kezdem bizonygatni, hogy szerintem miért van.... Inkább bátorítani szeretnélek. Ha már egyszer megtapasztaltad Istent az életedbe, akkor tudod milyen jó a közelében lenni...Igenis vannak olyanok, amikor annyira eltávolodunk, hogy nem tudunk egykönnyen visszatérni Hozzá...ezt én is tapasztaltam. Isten tapasztalás....időnként ezért is imádkozom és szerintem ez helyénvaló és kell is...


Az Úr legyen veled a kereső utadon... :)

53. egypt (válaszként erre: 52. - Dolores)
2009. febr. 26. 14:16

Szia!


Köszi!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook