Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
262. Serry (válaszként erre: 261. - Egypt)
2009. márc. 19. 14:29

Értem mire gondolsz. S ez így van.

Csak néha némelyik védőnő olyan marhaságot tud mondani amivel többet árt int használ. S persze vannak olyan anyukák akik vakon követik őket. Meg is lehet érteni főleg egy első gyerekes anyukánál.

261. egypt (válaszként erre: 259. - Serry)
2009. márc. 19. 14:21
Nyilván nem csak egyetlen helyes út létezik hozzátáplálás témában sem. Én úgy voltam vele, hogy vagy elfogadom, amit a védnő mond, vagy nem, de ha igen, akkor mindenben követem a tanácsait, és nem keverek bele másféle elveket, mert annak nincs értelme. Nem tudom, világos -e, mire gondolok. Szóval szerintem egyféle utat kell követni, meg figyelni a saját gyerekünket persze.
260. egypt (válaszként erre: 258. - Serry)
2009. márc. 19. 14:17
Valamilyen baktériumfertőzés. Most arra gyanakodnak, hogy a kanülje fertőződött be, mert már hat napja lázas az antibiotikumok ellenére, ráadásul már a gyulladásos értékei is jók, mégis mindig belázasodik. Ha így van, akkor azonnal ki kell venni a kanült, de míg a tenyészet meglesz, az megint pár nap.
259. Serry (válaszként erre: 256. - Dolores)
2009. márc. 19. 09:22

Szia!

Én általában főzök,ha lehet. Univert és Kecskemétit szoktunk néha venni,mert az magyar. De úgy van ahogy egypt írja ha van mireleited az is tök jó.


Szerencsére nekem Gergő mindent eszik.


Egyébként tényleg úgy van,hogy ahány védőnő annyi féle variáció a témára. Sajnos nincsenek igazán felkészítve rá. Várandós, szoptatós anya táplálását éppen csak tanulják a hozzá táplálásról is némelyiknek elég hiányosak az ismereteik. Mondom ezt gyakorló anyaként és dietetikusként.

Sajnos a hozzá táplálásban én sem azért vagyok profibb mert tanultam, pedig kéne valakinek, hanem mert már másodszor csinálom.

258. Serry (válaszként erre: 255. - Egypt)
2009. márc. 19. 09:18
Mi van veletek? A kórház miatt kérdem.
257. egypt (válaszként erre: 256. - Dolores)
2009. márc. 19. 08:27

Szerintem egyforma.

A mi védőnőnk egyébként úgy javasolta a gyümölcsök bevezetését, hogy először pár kanál gyümölcslével kezdjem, és csak utána adjam a gyümölcsöt. De mindenki mást mond, csináld úgy, ahogy a védőnőtök mondja.

Ha a zöldség-gyümölcsnek nincs szezonja, akkor a mirelitet ajánlják import meg primőr helyett (ha nem akarsz bébiételt), állítólag sokkal nagyobb a vitamintartalma is.

256. dolores (válaszként erre: 253. - Egypt)
2009. márc. 19. 07:53

KÖszi, nézek akkor bébiételt.


Nektek melyik bébiétel jött be? Melyik jobb minőségű?

255. egypt (válaszként erre: 254. - Serry)
2009. márc. 18. 19:58
Nem tudom, mert most kórházban vagyunk szombat óta, de valószínűleg nem, mert a férjem mondta volna. De még én sem tudtam elküldeni a könyvet a fenti okok miatt, bár megvettem.
254. Serry
2009. márc. 18. 18:10
Egypt neked érkezett már valami a könyvkukaccal?
253. egypt (válaszként erre: 252. - Dolores)
2009. márc. 18. 17:59

A körte is hasfogó, ha jól tudom.

Egyébként sokkal jobb bébiételeket adni, mint primőr zöldség-gyümölcsöt. Babáknak nagyon árthatnak a vegyszerek. Nyugodtan adj neki bébiételben barackot, az ellenőrzött és jó minőségű.

252. dolores (válaszként erre: 251. - Egypt)
2009. márc. 18. 16:27
Azárt adtam almát, mert azt én tudom gyümölcsből elkészíteni neki. Barackot csak készen tudok neki venni...úgy gondolom, hogy esetleg a körte is megteszi. A piacon ma volt, így azt próbáljuk ma ki. Az is jó, nem?
251. egypt (válaszként erre: 247. - Dolores)
2009. márc. 18. 15:59
Szerintem a krumplit egy darabig hanyagold, és vezesd be a barackot. Az kicsit hajt, és ha krumplit adsz neki, akkor mellé ne almát adj, mert mindkettő székletfogó. Az én gyerekem pl. nem ette meg a krumplit, csak a gyümölcsöket. Esetleg adhatod később keverve, pl. krumpli barackkal.
250. Serry
2009. márc. 18. 15:58
Szerintem kint vannak:)))
249. dolores
2009. márc. 18. 14:11
Hahóóóóóóóóóóóóóóóóóó, mi jót csinál mincdenki?
248. lampakorte (válaszként erre: 246. - Dolores)
2009. márc. 17. 19:24
Tegnap voltunk oltáson a kislánnyal,eddig mindig én foghattam, most elvette a védőnő -már ezért is sírt- és lefogta, úgy adták be... Nagyon sajnáltam... A pesti doktor néni engedte, hogy én fogjam...
247. dolores
2009. márc. 17. 19:22

Képzeljétek bevezettük a krumplit, ez magában nem is gond, de a védőnéni úgy ajánlotta, hogy 10óraira alma(eddig is így volt), majd délben krumpli és utána tejci. Mondanom sem kell, nagyon beállt Panni hasa....valószínű ezért volt nyűgös... Több napon keresztűl nme volt széklete, így egy kamillateát ajánlott ismét a védőnő. Már megint nincs, habár próbátam tejcivel kezdeni a déli etetést és utána a krumplit... (tejci értsd tápszer). Le kéne mondanom a krumpliról?

Ti mivel kezdtétek a szilárd táplálékot? MOndjuk a gyümölcs után?

246. dolores (válaszként erre: 242. - Lampakorte)
2009. márc. 17. 18:39

Pannit mindig én fogom, megkérem , hogy így legyen.

Tőled elveszik? Elég rossz húzás...szerintem.

245. dolores (válaszként erre: 241. - Serry)
2009. márc. 17. 18:38

Persze, a könyv csak kiinduló pont. A Suttogó az életét szentelta a babáknak és így elég jól használhatóak a tanácsai. Természetes, hogy minden baba egyedi... de én sokat tanultam tőle.


Pl. tanácsot kértem a védőnénitől....nme igazán tudott válaszolni, kinyitottam a Suttogót és amit írt kipróbáltam, bevált. Mi ilyenek vagyunk. Más másmilyen.

244. dolores (válaszként erre: 240. - Serry)
2009. márc. 17. 18:35
Mi csak 4 és fél hónaposak vagyunk, még 3szor alszunk.
243. Serry (válaszként erre: 242. - Lampakorte)
2009. márc. 17. 17:04
Nálunk úgy adja be a doki néni,hogy én megfogom a kezét simogatom. A Lábát fogja le az asszisztens, hogy ne mozduljon el. S amint megkapta már veszem is ölbe,hogy megnyugodjon.
2009. márc. 17. 17:02
Védőoltásoknál Ti foghatjátok a picit, vagy elveszik tőletek, és más fogja(asszisztens, védőnő)?
241. Serry
2009. márc. 17. 08:46

A Suttogóról annyit. Mindenféle fórumon olvastam róla, magát a könyvet nem ismerem. De egy biztos,hogy ez is olyan mint anno Spokke könyve volt. Nagyon megosztja a véleményt. Minden esetre egy jó tanács. Minden gyereke más és nem lehet gyerekeket nevelni kizárólag könyv alapján. módszereket persze ki lehet próbálni és ha működik használni. De attól,hogy az én gyerekemnél működik a következőnél már nem biztos. Ez igaz a keresztyén irodalomra is.

Ha ilyen és hasonló könyveket veszünk elő akkor aszért mindig tartsuk szem előtt Én az anyja ismerem őt a legjobban és látom ha valami nem fog menni a könyv szerint. Ettől nem leszek sem jobb vagy rosszabb anya.


Legyen ma szép napotok:)

240. Serry (válaszként erre: 236. - Dolores)
2009. márc. 17. 08:41

Mennyi idős most Panni?

Lehet áll át a napi kétszeri alvásra. Próbáld meg valamelyik két alvását összehúzni. Hogy a régebbi másfél órás alvást egyszerre aludja meg.

Nálunk is hasonlóan ált át néhány nap alatt Gergő a 3alvásról 2 -re majd 1- re.

239. dolores
2009. márc. 16. 17:36
Többiek mit gondolt okróla?
238. dolores (válaszként erre: 237. - Rencsilany)
2009. márc. 16. 17:36
KÖszi.
2009. márc. 16. 17:34

lehet,hogy az időjárást érzi meg.Jönnek-mennek a frontok,szél van.Erre a Babáknak különös kis radarjuk van.

Gondolj csak bele,hogy mi felnőttek is hányszor nem találjuk a helyünket.

Szerintem továbbra is tartsd a megszokott kis rendjét.Aztán,ha nem megy ne rőlted,ráérsz gondolkodni változtatáson.:)

236. dolores
2009. márc. 16. 17:25

Tapasztalt anyukák segítsetek!


Panni eddig szépen aludt napközben is:egyszer fél órát(reggeli játék után), majd másfelet(ebéd után) és egy 2-3 órát du. Kb 2 napja ez nagyon lecsökkent. Mintha nem tudna elaludni.... Ha elalszik is nem alszik sokat... Ma csak kétszer másfél órát aludt...plusz most du egy héromnegyedet és most az ágyacskájában pihen, ásítgat és várja az álommanókat.


Az utábi napokban a családban semmi nem változott, nem történt semmi... A férjem szerint,mivel téli baba, nincs hozzászokva a meleg időhöz...


Ti tapasztalatok hasonlót?

235. dolores
2009. márc. 16. 17:19
Az jó! :)
234. Kedit
2009. márc. 16. 10:32
de általában 90et
233. Kedit
2009. márc. 16. 10:25
Igen. És változó, hogy milyen időnként és mennyit eszik. 2,5- 4 óránként és 70-130 gr-ot eszik.
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook