Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
443. 099c0bed40 (válaszként erre: 440. - 2bc3a3b27f)
2011. jún. 24. 07:24

Szia, ha megnyugtat a tesztelés, akkor tedd azt.


Az hogy nem rendes mennyiségű a menzeszed, a gyógyszerben lévő magas hormontartalom miatt van, ami a Te szervezetedben valószínűleg nehezebben bomlik le.

Ahány Nő, annyiféle reakció tapasztalható az esemény utáni tabletta bevételét követően, úgyhogy amennyiben a tesztek megbízhatóan negatívak, egyáltalán nem aggódnék a helyedben.

442. 099c0bed40 (válaszként erre: 441. - Encsike01)
2011. jún. 24. 07:22
Szia, egyáltalán nem előírás a gyógyszer utáni vérezgetés, úgyhogy emiatt egy szemernyit se aggódj!
2011. jún. 23. 20:33
Sziasztok! Napok óta olvasgatlak Titeket! Én is balesetes vagyok.Ráadásul elméletileg peteérés előtt voltam 2 nappal. 16-án 12 órán belül vettem be egy Escapelle tabit, de a fejfájáson túl nem sok tünetem volt. Most 3 napja szúrogat a hasam. Mennyi re valószínű, hogy nem esek bele a 85%-ba ha én nem vérezgettem? Egy picit sem.
440. 2bc3a3b27f (válaszként erre: 439. - 099c0bed40)
2011. jún. 23. 15:35

köszönöm a segítséget, de azért én még csinálok egy tesztet.

Nekem az a fura, hogy ahelyett hogy normális mennyiségben megjött volna CSAK ez a pecsételő barnás akármi van... alig alig, napijában épphogy egy kisebb tampont megtöltene. Nem tudom, hogy ez az escapelle miatt van-e vagy ez már a menstruációm csak hát ennyire kevés.

Mindenesetre érdekes... azért remélem a köv teszt (extra érzékeny) is negatív lesz... holnap reggel :-)

439. 099c0bed40 (válaszként erre: 438. - F8693a2246)
2011. jún. 22. 20:07

Szia, igen, természetes a pecsételő vérzés, ugyanis tablettában lévő extra adag progeszteron sok esetben átmeneti időre megbillenti a hormonegyensúlyt.


Ha a terhesteszted negatív és továbbra is pecsételő vérzésed van, véleményem szerint nem szükséges megismételni a tesztelést, mert kizárható hogy terhes legyél.

Üdv: Eszter

438. f8693a2246 (válaszként erre: 437. - 099c0bed40)
2011. jún. 22. 18:03

csináltam tegnap tesztet.. negatív...

Azért még pénteken reggel csinálok még egyet... biztos ami tuti.

A pecsételő vérzés amúgy normális escapelle után x nappal? Az is hogy késik? vagy az már csak az idegesség miatt is lehet?

437. 099c0bed40 (válaszként erre: 436. - F8693a2246)
2011. jún. 22. 06:59
Szia, megnyugtatásképpen csinálhatsz, de minden jel arra mutat hogy nem estél teherbe.
2011. jún. 21. 17:35

szisztok.. az alábbi gond van:

nekem 28-30 napos rendszeres mensim van.. pont félidőben volt egy baleset.. bár időben észleltük hogy elfelejtette felvenni az óvszert, így csak pár percig volt ott védekezés nélkül... (szal nem ment el bennem) ennek ellenére, mert parázós típus vagyok:-) irattam escapellt és bevettem. Rosszul voltam de nem hánytam ki.

Ma kellene megjönnie és már 2 napja görcsöl a hasam és pecsételő vérzés van CSAK.. más nincs.. ez mennyire normális? csináljak tesztet...?

435. Lius21
2011. jún. 21. 09:21
Sziasztok újra!Túl vok én is az escapelle-s rémálmon,bár szerencsésnek mondhatom magamat,azon kevés emberek közé tartoztam akinél a tabi szinte semmilyen mellékhatást nem okozott,némi mellfeszülésen,meg kis alhasi fájdalmon kívül,bár ez is elhanyagolható szinten történt!Szerencsére nálam hatott is....sőt normális időpontban megjött a rákövetkező is...mint a nagykönyvben:-)persze addig is idegeskedés volt a köbön....szóval együtt tudok érezni minden erre "tévedővel"....kitartás nektek!
2011. máj. 31. 08:22

Szia Hanna, először is szögezzük le azt, hogy egyáltalán nem vagy felelőtlen, hisz a rendelkezésre álló lehetőségek közül mindent megtettél azért, hogy ne légy terhes.


Sajnos az Escapelle nem csodaszer,így mindössze az esetek nagyjából 85 %-ban képes megakadályozni a petesejt beágyazódását, a maradék 15 %-ban nem.

Ráadásul az is tény, hogy minél fiatalabb valaki, annál termékenyebb, és annál hajlamosabb a szervezete "kijátszani" a gyógyszer által kiváltandó hatásokat.


Sajnos Te is ebbe a csoportba estél, szívből sajnálom, és meg is értelek, nekem is volt egy abortuszom 17 évesen.

( annak idején még csak Postinor létezett mint esemény utáni tabletta, bevettem, de részben későn, részben az még csak 50 %-ban bizonyult hatásosnak , sokan teherbe estek mellette.)


A döntésed--amit meghoztál--egyáltalán nem elítélendő, nagyon nagy lelki teher maga az abortusz is, de az talán még nagyobb ha kihordasz egy babát, majd miután megszülted, engeded hogy elvegyék(vigyék) Tőled.


Őszinte szívből kívánom hogy minél kisebb testi-lelki károsodással tud átvészelni a Rád váró nehézségeket!


Üdvözlettel: Eszter

433. hannaaa
2011. máj. 30. 19:19
Nos íme az én történetem. Az utolsó menstruációmtól számítva 14 vagy 15. napra feküdtem le a párommal, szokás szerint óvszerrel védekeztünk. Utólag vettük azonban csak észre, hogy elszakadt a gumi...Másnap mentünk esemény utáni tablettáért, amit pont 24 órán belül be is vettem. A menszeszem azóta se jött meg és jelenleg itt állok három pozitív terhességi teszttel az érettségi előtt, pedig sose voltam felelőtlen lány, aki fűvel-fával összefekszik védekezés nélkül. Hamarosan megyek nőgyógyászhoz, de már nem is azon izgulok terhes vagyok-e, hanem válaszokat akarok, hogy miért történt ez az egész és, ha tényleg igaz, hogy a petesejt beágyazódását nem akadályozza meg a tabletta, akkor erről miért nem szól egy tájékoztató sem. Egyszerre vagyok ideges, csalódott, dühös és leírhatatlan érzés, hogy ez az egész addig nem fog nyugodni hagyni, amíg vége nem szakad. Hatalmas teher nehezedik rám, mert, ha egyszer gyereket szeretnék, akkor megfelelő egzisztenciát szeretnék neki biztosítani és mindent megadni neki, de ebben a helyzetben ez nem így történne, bár a párom és anyukám is támogat. Nem érzem magam késznek erre az egészre és bármennyire is nehéz, de úgy érzem az abortusz lesz a megfelelő döntés. Tudom, hogy sokan szeretnének gyereket örökbefogadni, de ha én már egyszer kihordanék és megszülnék egy gyereket az érzelmi kötelék miatt képtelen lennék másnak átadni...Lehet, hogy sokan elítélnek a döntésem miatt és lehet, hogy életem végéig furdalni fog a lelkiismeret, de minden nap ezzel a tudattal ébredek és fekszem le. Nem tudok enni, élni és levegőt venni, amíg vége nem lesz ennek a rémálomnak.
432. Hellcat
2011. máj. 18. 13:34
hát a mellfeszülés okés,csak számomra meglepő,hogy 3 nap alatt megnőjön tőle:) de persze,lehet,hogy nálad ezt okozta
431. Lius21
2011. máj. 18. 12:47
Szia!Köszi hogy válaszoltál,amúgy visszaolvastam,csak mivel dolgozom így nem jutott időm teljesen átbugászni a fórumot!Egyébként viccet félretéve tényleg kicsivel nagyobb azóta....rákerestem és elvileg okozhatja a tabi,mint ahogy a mellfeszülést is!
430. Hellcat
2011. máj. 18. 11:07
3 nap alatt tuti nem nő meg a melled tőle:D amúgy meg NEM kötelező,hogy mindenkinél legyen mellékhatása,ha kicsit visszaolvastál volna,akkor tudnád:)nálam 2 esetből egynél sem lett semmi mellékhatás,és nem is kötelező egyből megjönnie.A legtöbb embernél még késik is...
429. Lius21
2011. máj. 18. 10:55
Sziasztok!Még annyi lenne a kérdésem,hogy az baj ha a tabit már 3 napja bevettem,és eddig semmilyen mellékhatás nem jött ki rajtam?Vagy csak jól reagált a szervezetem,sem hányás,sem émelygés,első egy órában volt olyan érzésem kicsit mintha meg akarna jönni azóta semmi!Még annyit észrevettem hogy a mellem mintha megnőtt volna kicsit.Ez lehet a tabi hatása?
428. Hellcat
2011. máj. 16. 16:23
szerintem nem kell aggódni:)ráérsz akkor ha tényleg baj van.amúgy nem kell 4 óra a felszívódásnak,de szerintem mensi után 7 nappal amúgyse vagy még termékeny:)fel a fejjel,én 2x jártam így,és nem lettem terhes:)
427. Lius21
2011. máj. 16. 11:55
Ja,annyit kifelejtettem,hogy a mensim szinte mindig 28-29 napos,csak akkor volt kilengés ha épp beteg voltam,és antibiotikumot szedtem!
426. Lius21
2011. máj. 16. 11:53
Sziasztok!Sajnos nálunk is megtörtént a "baleset" méghozzá a múlt szombaton( május 14-én).Annyit tudni kell hogy május 8-án kezdődött a mensim,tehát rá 7 napra történt a "baleset".Mivel szombat késő este volt már, így csak vasárnap délelőtt tudtunk bemenni a sűrgősségire feliratni a gyógyszert,ahol még másfél órát várattak minket, így kb az aktus után 14 órával tudtam bevenni,plussz még gondolom 4 óra mire felszívódik!Szerintetek mennyi az esélye hogy terhes legyek?Nagyon nem szeretnék még gyereket,és nem is voltunk felelőtlenek,mert védekeztünk,csak kiszakad az óvszer!Megmondom őszíntén félek kicsit.....valaki nyugtasson meg:-)
2011. máj. 14. 07:47

Szia, annyi amennyi a gyógyszer tájékoztatóján van, azaz 10-15 % körül.( ha jól emlékszem).


Hogy most nem vérzel az nem baj és nem jelent rosszat, ha azonban a várt vérzés se jön meg, akkor érdemes csinálni egy terhestesztet.

Remélhetőleg nem kerül sor rá, mert meg fog jönni, így legyen!

Üdv: E

424. bnk0411
2011. máj. 13. 16:43

Sziasztok! kb egy hete voltunk együtt a barátommal,és kiszakadt az óvszer. Rá kb 14 órára bevettem egy Escapelle tablettát. A baj csak az,hogy én pont félidőben voltam nagyjából,a menstruációmat tekintve. A gyógyszertől még mindig nem jött meg,pedig már majdnem egy hete bevettem.

Igaz,hogy érzem,hogy feszülnek a melleim, és görcsöl a hasam közbe, de még mindig semmi.. Mennyi az esélye , hogy terhes vagyok? :(

423. 099c0bed40 (válaszként erre: 422. - Booooo)
2011. máj. 3. 20:19

Szia, nőgyógyász válaszol rovatban azt írta a szakember , hogy a bevételtől számított 6 óra után már felszívódott, és ironikusan azt is hozzáírta a válaszhoz, hogy az illetőnek igazán nem ártana elolvasni a gyógyszer-tájékoztatót mielőtt beveszi a tablettát .

Nos én már csak ösztönös kíváncsiságból is azonnal elolvastam, de bármennyire is figyeltem, NEM találtam semmilyen erre vonatkozó utalást, pedig az lenne a minimum hogy ezt is leírják. Illetve ha már egyszer nem írták le--pedig nem mellékes körülmény-- akkor a T. orvos ne példálózzon, hanem vegye a fáradtságot és a válaszadás előtt győződjön meg saját szemével arról, hogy tényleg nincsen benne!!!

422. Booooo
2011. máj. 3. 08:58

Sziasztok!


Nem tudja valaki, hogy mennyi az Escapelle felszívódásának az ideje???

421. 099c0bed40 (válaszként erre: 419. - Panni21)
2011. máj. 1. 09:49

Szia, félreértettél, de nem magyarázkodom, mert hosszadalmas lenne, és nem is tartozik a témához.


Ez a tabletta --ahogy a tájékoztatóján is szerepel--senkinek sem ígér 100 %-os védelmet, mint ahogy egyik fog. gátlási módszer sem 100 %-os.

Valójában csak az nem eshet teherbe, aki egyáltalán nem él nemi életet, illetve akinek kivették a méhét és/vagy a petefészkeit, avagy már túl van a klimax időszakán.


Gratulálok a babához,ahhoz is hogy megtartottad, jó egészséget kívánok Mindkettőtöknek!

2011. ápr. 28. 18:29

nekem is ilyen problémám van.. kérlek válaszoljatok, lehetőség szerint. hálás lennék érte.

szóval 23-án voltunk együtt és kiszakadt az óvszer. tegyem hozzá, hogy már voltak alhasi görcsei. 1-2max 3napra már jönnie kellet volna a mensinek.

szóval 11:00kor +-néhány perc csináltuk. elmentem, és kért hogy még kicsit csináljuk. ez volt olyan fél-egy perc. kivettem, ellenőriztem, és lyukas volt. (az első lyukas óvszerem.. :S és talán az utolsó is, ha baj lesz.. :( ). fél órára rá már 11:36kor be is vette az első tablettát. másnap 11:40kor kb a másodikat is..

szerintetek lehet baj?.. mennyit késhet a vérzés? vagy mikor kéne megjönnie? és már nem fáj a melle, tegnap és ma pedig már alhasi görcsök sincsenek.. irjatok. köszönöm. (akár privátba is bárki)

419. panni21 (válaszként erre: 421. - Öregnéneőzikéje)
2011. ápr. 26. 21:35
Azt h tesztet érdemes e csinálni én is nemet mondok de a megtermékenyítéshez nem kell ennyi idő mert én az aktus után kb 38-40 órára vettem be a tablettát és most vagyok 27 hetes 2 napos terhes!!! Kisfiúval mert a kisfiúk gyorsabbak ha a peteérés idejébe voltunk együtt ezt a nőgyógyászom mondta!!! Attól h a teszt nem mutatja még a terhesség fentállhat sőt a 4 és fél hetes terhességet még nem látta az ultrahang sem így rá egy hétre vettem a tesztet és az pozitív lett majd ismét uh ami már 1-1,5 héttel később alátámasztotta hogy várandós vagyok!!! De remélem ez itt nem így lesz!!! Én nem bántam meg csak váratlanul ért!!!
2011. ápr. 20. 13:53

Sziasztok!

Segitséget szeretnék. Az utolsó menzeszem április 1-jén jött meg. Pont félidőben ,ápr. 16-án hajnalban együtt voltunk a pasimmal,de megszakitott közösüléssel.Mivel ez szombat hajnal volt,igy csak hétfőn reggel 10-kor ,vagyis az eset után 52 órával jutottam hozzá a Rigesoft esemény utáni tablettához.Be is vettem rögtön,majd 12 óra múlva a 2.szemet is,ahogy kell.

Tudom,hogy nem élvezett el bennem,de nagyon félek,mert még nem voltam ilyen helyzetben.Az esemény utáni tabinak semmilyen mellékhatását nem észlelem!Szerintetek?

Kérlek irjatok!!!! Nagyon ideges vagyok!!!

417. Hellcat
2011. ápr. 16. 11:57
szia!szerintem nem lehetsz terhes,szóval nyugi:)
2011. ápr. 14. 17:46
Sziasztok! Nekem a következő problémám van. Április 2-án voltunk együtt a vőlegényemmel, megtörtént a baleset. Pontosabban nem bennem ment el, maximum előváladék kerülhetett belém (ha került.) Viszont 2 nappal voltam túl a ciklus közepén. A gyógyszert pont 36órára rá tudtam bevenni. Most 13-án kellett volna megjönnie, ehelyett már 10e óta barnás folyásom van. Igaz nekem minden rendes menstruáció előtt 3napig ilyen folyásom szokott lenni és utána jön meg. szerintetek lehetek terhes? Vagy ez csak a hormon?
415. Hellcat
2011. ápr. 4. 19:31
most bevetted az escapellét de utána megint nem védekeztetek?vagy mi?mert ha igen akkor az nagy butaság volt...amúgy azért mondta mert ettől a bogyótól felborul a vérzésed és a fog.gátlótól is és durva lenne egymás után...ezért várj kicsit,hogy ne zavarodjon meg teljesen a hormonrendszered.
414. zsebibaba2 (válaszként erre: 413. - Hellcat)
2011. ápr. 3. 11:35

Sziasztok. Segítsetek nekem légyszi.

Pénteken bevettem egy Escapelle tablettát. Azóta voltunk együtt a párommal, de nem védekeztünk. Miért mondta azt a nőgyógyász, hogy csak ha megjön újra a vérzésem akkor kezdhetem el szedni a felírt fogamzásgátlót?Mi van, ha én most kezdem el szedni?

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook