Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
498. Tevemadár (válaszként erre: 497. - Incuska)
2010. márc. 26. 08:08

Szia,


megnyugtattál. köszönöm. :-)Méregetem én a cukrot, méregetem, de kaja után csak 1 órával szoktam, 2vel nem. Így is nagyon sokba kerülnek a tesztcsíkok. Ti hogy bírjátok anyagilag? Jól gondolom, hogy havonta 8-12ezer forintba kerülhet kb. a csík általában ilyen intenzív (napi 8-10) mérés esetén. (Nekem Accu check van - 50 csík / 4050.-huf) Ugye ezt orvos nem írhat fel... :-(


üdv.

497. incuska
2010. márc. 25. 19:41

Szia Tevemadár!

Én biztosan megenném reggelire azt amit leírtál! Nagyon fini! Arra figyelj, hogy éhgyomorra is mérj cukrot és a fini reggeli után 1 órával is. (Evés után 1 órával - úgy tudom - a legmagasabb a vércuki.)Utána 2 óra múlva is. Ha jónak, vagy elfogadhatónak ítéled az eredményt, akkor minden O.K., ráadásul ettél egy jót.

496. Tevemadár (válaszként erre: 495. - Incuska)
2010. márc. 25. 08:30

Szia incuska,


köszönöm a biztató szavakat.

Bevallom, lassan múlik a szorongó pánik. Már kicsit kezdek feloldódni... lassan.

A diétát tartom, számolok, eszek egy csomó zöldet. :-) /vagy inkább :-( ???/


És bár még nem adtak gyógyszert (másfél hónap múlva lett idő dietetikushoz), mérem a cukrot rendszeresen és nagyon lassan megy lefele!! No, ez ad egy kis erőt, hogy a diétát mindenképp végig vigyem. (20 kg kellene leadni)


Lenne egy kérdésem: Tudom, hogy elvileg tilos jól lakni. De olyat csinálhatok -e, hogy pl. a reggeli fél szelet graham kenyér+2 szelet gépsonka+5 dkg uborka mellé eszek vagy 5-10dkg savanyú káposztát? (Szeretem is, telít, meg szinte kalória mentes + 0 szénhidrát). Szóval 1-1 étkezést megfejelhetek egy kis zöldséges töméssel?


Köszönöm előre is a választ.

495. incuska
2010. márc. 24. 07:33

Szia Tevemadár!

Ne ess kétségbe, nyugi. Az életmóddal, táplálkozással kapcsolatban is sok infót találsz a neten. Sajnos ide nem nagyon jönnek a sorstársak, én is állandóan nézem, hátha valaki valami jó dolgot ír.

2010. márc. 22. 14:11

Szervusztok,


ne haragudjatok, hogy így ismeretlenül beesek. Sajnos én is sorstárs lettem. :-( Mai nappal "hivatalosan".

Már átolvastam az egész fórumot. Sok hasznos dolgot írtatok, köszönet érte.


Igazából kérni szeretnék, remélem nem haragszotok, amiért ilyen pofátlan vagyok. Az az igazság, hogy mindennek annyira az elején vagyok, annyi sok az info, és ételügyileg annyira tanácstalan (és teljesen kedvetlen, lehangolt...) vagyok, hogy szeretnék kérni recepteket (vagy linkeket) mail -be (kissatom kukac gmail pont com), vagy ide (bár az biztos sok lenne), és esetleg, ha van valakinek elektronikus formában kalória és szénhidrát értékekről vmilyen dokumentum, vagy csak link, azt is nagyon-nagyon megköszönném.


Köszönettel:


Tevemadár


És jó egészséget mindenkinek! :-)

2009. aug. 5. 13:02

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. A diplomamunkám témája a diabéteszesek fogyasztási szokásai, és a egy kérdőív segítségével szeretném ezt mérni majd a dolgozatomban kielemezni. A kitöltés teljesen névtelenül történik és kizárólag a dolgozatomhoz fogom felhasználni!

Nagy segítség lenne, ha minél többen kitöltenétek!

Erre a linkre kattintva tehetitek ezt meg:

www.kerdoivem.hu/kerdoiv/211647210/


Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

2009. márc. 28. 12:53

Azt hiszem vasárnap az estében lesz szó egy forradalmian új gyógyszerről a cukorbetegségre.

Tud erről valaki valamit?

491. b8d5e15ab5 (válaszként erre: 489. - Lidike1)
2009. márc. 9. 09:51
Köszönöm szépen az ötletet, az ismerőseim között van aki használja. Majd beszélek vele.
490. b8d5e15ab5 (válaszként erre: 488. - E1e9ab571d)
2009. márc. 9. 09:49
Azt tudom hogy szinte mindenben van cukor,de sajnos én mással nem is édesíthetek mert a mesterséges édesítőszerekre allergiás vagyok. A szénhidrát mennyiség sem sok. Talán nem jó inzulint adtak?
489. lidike1 (válaszként erre: 487. - B8d5e15ab5)
2009. márc. 7. 13:01

Szia!

Nem tudom h milyen gyógymódokat probáltál eddig,én egy alternativ gyógymódra hivnám fel a figyelmed,mégpedig a Bioptron lámpára.Mióta használom mindenkinek ajánlom!

Mivel a hasnyálmirigy nem termelkellő mennyiségű inzulint,vagy a szervezet nem hazsnálja megfelelő módon,ezért a vércukorszint rendellenesen magas.Kiegészitő kezelésként ajánlanám a hasnyálmirigy kezelését.Napi 2 alkalommal 8-10 perc rendszeres kezelés után érdemes ellenőrizni a vércukor szintet,akár a gyógyszeradagot is lehet csökkenteni vagy az inzulin adagot,persze csak ha az orvos előirja.

A cukorbetegségnek sajnos számos szövődménye van:látoideg károsodás,vesekárosodás,verőér károsodás,végtagi idegek károsodása.Ezek sajnos később jeletkezhetnek,de a megelőzésük elkerülése végett is jó használni a polarizált fényterápiát.

A sejtregeneráció és az immunrendszer működése is gyakran alacsony szinten van a cukorbetegeknél,ezért a sebek,sérülések kezelésére is kiváló.

Persze rendszeres használattal!

Nem mondom h ez egy csoda,mert nem az,de szerintem már az is jó eredmény ha csökkenthető az inzulin vagy gyógyszer adag!

2009. márc. 7. 09:05

Bár én nem vagyok orvos, de írok pár dolgot.

Az hogy folyamatosan magas a cukrod 2 féle ok miatt lehet. 1. Olyan ételeket eszel, amiben van cukor. Meglepő, hogy mennyi élelmiszerben van adalékként cukor. Gondolok itt felvágottakra,virsli egyes fajtái, olajos halra, mustár, ketchup, torma. Sőt nagyon nehét egyáltalán olyat találni amiben nincsen. A menzai kajákba szinte mindenbe raknak cukrot. De nem csak a cukor lehet sok, hanem alapvetően a szénhidrát is...akár sok almától is lehet.

2. Ezt már cukorbetegtől tudom: ha pld nem eszik a 6-körüli vacsora után este 10 körül 1 db almát, vagy egy falat kekszet, akkor másnapra felmegy a cukra reggelre, mert besokkol a szervezet, és sajnos így védekezik az alacsony cukorszint ellen. Ergo minden este eszik kicsit, és másnapra rendben van a cukra :).

2009. márc. 6. 07:41

Segítséget kérnék!!!

Lassan 1 hónapja 10 körül van a cukrom. Az inzulinnal sem megy lejjebb.

Már orvosról orvosra járok,de semmi eredménye.

Ha lenne valakinek ötlete azt megköszönném.

486. NOA
2009. febr. 6. 11:59
Olyan pici mint a bocicsoki és hálózaton keresztül vásárolható? Hallottam róla állitólag nagyon fini de még nem kóstoltam sajna.
485. kszilvi (válaszként erre: 484. - Picur 74)
2009. jan. 12. 16:16

Szia!

Most mennyi idős a fiad?

Hogy viseli a betegséget?

2009. jan. 12. 15:12

Sziasztok!

Nekem a nagyobbik fiam is cukorbeteg sajnos már -5-éve.Rengeteg mindent kipróbáltunk már....

483. kszilvi
2009. jan. 12. 14:53

Sziasztok!


Nekem a kisfiam cukorbeteg. Van akinek szintén a gyereke beteg?

482. Cielo74 (válaszként erre: 479. - 471d5eded8)
2008. nov. 10. 23:21

Még aranyabb árba kerül a gép, amivel lehet pH magas vizet előállítani.

Japánban kórházakban használják. Nálunk is legalább ott lehetne.

481. NOA (válaszként erre: 480. - 471d5eded8)
2008. nov. 2. 20:00
Hasnyálmirigy nem termel hormont akkor csak műtét jöhet szóban.-de ez várat magára.MÁs megoldás sajna...
2008. nov. 2. 18:29

Ugye azt tudod, hogy könnyebb meggyógyítani egy rákos betegséget, mint egy inzulinfüggő 1-es típusú cukorbetegséget????

Hát, ez az ami miatt kissé szkeptikus vagyok! Ha a 2-es típust említed, én is tudom, hogy gyógyítható is lehet...ez sem biztos minden esetben, de többnyire. Az iwiw-en nekem is van egy oldalam, a meggyógyulok....MEGGYÓGYULTAM! Talán ismered is.

479. 471d5eded8 (válaszként erre: 478. - H2ildiko)
2008. nov. 2. 12:00

A címe The pH Miracle for Diabetes és dr. Young a szerzője.

De pontosan erről a könyvről van szó, viszont itt megrendelve arany árban szállítják. [link]

478. h2ildiko (válaszként erre: 477. - 471d5eded8)
2008. nov. 2. 09:02

Mi a könyv pontos címe és ki a szerzője?

Hátha tudok segíteni.

2008. nov. 1. 23:26
Ugye ezt a 2-es típusú cukorbetegre érted? sajnos az 1-es típus jelen állás szerint nem gyógyítható...bár én nem adom fel. A fiam cukorbeteg 5 éve! Most két úton is haladok és nagy reményeket fűzök mindkettőhöz. Mindkét gyógymód külön említi az 1-es és a 2-es típust, tehát tesz különbséget. Az egyik egy könyvet is kiadott, sajnos nálunk még nem kapható...de beszerzem! Ha eredményt értem el, mindenképp felteszem ide! Az egyik a TIENS, a másik a PH csoda. Mindenkinek jó egészséget!
476. incuska
2008. okt. 17. 19:16

Szerintem teljesen jól látod a dolgokat, mert az étrendváltoztatással és a sok mozgással nagymértékben tudod javítani a cukrod.

Nem lesz könnyű, de annál nagyobb a sikerélmény!

475. h2ildiko (válaszként erre: 474. - Wicska)
2008. okt. 15. 17:59
senki nem néz bolondnak. Ez pont így van szerintem is. Egyébként akinek a kövérség hozta valóban elő az akár meg is tud gyógyulni. Illetve jódarabig tünetmentes tud lenni. (ilyen eset volt a korházban is.)
474. wicska
2008. okt. 14. 22:22
Tudom hogy nem csak a fogyás a megoldás, hanem az hogy megváltoztasam az eddigi életemet, mármint a táplálkozásra gondolok, leáljak azokka a dolgokkal amiket eddig ettem, szerintem ez egy figyelmeztetés amit a testem küldött, hogy változtassak (remélem hogy most nem néztek bolondnak).
473. incuska
2008. okt. 13. 20:45
Én 10 éve fogyózom, eredmény: -26 kg. Ennek ellenére a cukrom majdnem ott van, ahol kezdtem. Fel a fejjel, nem csak a fogyás a megoldás.
472. Icus (válaszként erre: 470. - Wicska)
2008. okt. 12. 16:25
Persze tudom:( Csak olyan egyszerű mindent a hízásra fogni:(
471. zsurmi
2008. okt. 10. 20:32
Szeretném megkérdezni, ha van köztetek olyan cukorbeteg, aki egyben lisztérzékeny is?
470. wicska (válaszként erre: 469. - Icus)
2008. okt. 10. 16:55
Ezer meg ezernyi oka lehet ennek a dolognak, hogy miért alakul ki nálam az elhízást mondták. Mindenkinek más a szervezete és az életvitele is, ez pedig nagyon nagy szerepet játszik nem csak a cukorbetegségben hanem minden másban is.
469. Icus (válaszként erre: 468. - Wicska)
2008. okt. 10. 16:38
Én voltam 130 kiló is még sem lettem cukor beteg:( A nagymamám nekem is cukros volt. Attól még nekem nem kell cukrosnak lennem. Az első gyermekemmel 108 kilós voltam amikor terhes lettem a másodiknál 118kg voltam. :( Nem győztek a dokik terheléses cukor vizsgálatra küldeni:( Sosem volt semmi problémám, hál' Isten:)
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook