Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok fórum

Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1303. Nimrod08
2012. febr. 7. 11:56
Oké, értem. Csak gondoltam, h ezek a vajak (amik ugyebár zsírok) 100% zsírnak felelnek meg, mert pl sütni is lehet némelyikben.
1302. homokóra (válaszként erre: 1301. - Nimrod08)
2012. febr. 7. 11:37

Ezt nem vitatom, Nimród...de ezek a vajak nem zsírok..nem tudom, hogy láttál-e például már avokádó, vagy mangó vajat..ha igen, akkor érezhetted, hogy ezek, finom, selymes tapintásúak..gondolom, itt Ilcsi néni a polcokon található "mérgekre gondolt"

Szóval ezek a vajak 5 perc alatt beszívódnak a bőr mélyebb rétegeibe, és ott fejtik ki hatásukat..nekem például kiválóan bevált a vízhiányos bőrömre a mangó, és az avokádóvaj..de nyilván mindenkinek bőre válogatja, hogy mit kíván:)

1301. Nimrod08
2012. febr. 7. 11:23

Én a vajaktól kicsit ódzkodok valamiért...úgy érzem a bőröm sokallná. De biztos nagyon hatékonyak és jók. Elvégre a legtöbb civilizációtól távol élő nép és törzs is ezeket használja és nagyon szép a bőrük. Viszont az ozmózis törvényt sem árt szem előtt tartani, mert nem mindenkinek tesz jót a tömény zsír :

" Ezeknél a bőröknél a mélyebb rétegekben, az irhában és a kötőszövetben is nedvhiány van, ezt nevezzük szaknyelven mélyrétegi vízhiánynak. Nagyon lanyhán, alig működnek a verejtékmirigyek, így a felszínt nincs, ami hidratálja, és a puhító, finom olajos fázissal selymesítse. Szüksége van zsírozásra, de nem mindegy, hogy milyen arányban. Ha a zsír és vízhiányos bőröket vastag, sűrű, zsíros krémekkel kenik, életbe lép az ozmózistörvény, amely szerint a félig áteresztő hártya két oldalán lévő különböző sűrűségű elegy kiegyenlítődésre törekszik. A bőrt tekinthetjük a félig áteresztő hártyának, melynek egyik oldalán a nedvtartalmú sejtek vannak, a másik oldalán a sűrű zsíros krém, amely az ozmózis törvénye értelmében fel akar hígulni, ezért vizet kell felvennie, hogy hasonlítson a túloldali sűrűségre. Így aztán szép lassan átszívja a sejtek nedvtartalmát a bőrön, amitől a sejtek összeesnek, ellapulnak, elvékonyodnak, a bőr így megtörik, összeráncosodik. Az elszívott nedvesség azonban nem elég arra, hogy legalább a felszínt nedvesítse, puhán tartsa. Így marad a zsíros, selyempapírszerű bőr és krémek nélkül az állandó húzódó érzés." ... Ilcsi néni

1300. homokóra (válaszként erre: 1297. - Michelle.r)
2012. febr. 7. 10:57
Viszont sajnos, itt nem kapható natúr kakaóvaj:(és mangóvaj sem..
1299. homokóra (válaszként erre: 1297. - Michelle.r)
2012. febr. 7. 10:57
Igen..ezek a termékek is kiválóak!:) Én is pont most várok egy csomagot C.-ótól:) Mérleget, eszközöket, zöld, és rózsaszín agyagot, és sheát rendeltem:) Megmondom őszintén, szeretném összehasonlítani a shea vajat:)
1298. homokóra (válaszként erre: 1293. - Nimrod08)
2012. febr. 7. 10:53

"Azon is elgondolkoztam már, h annyira agyon kenjük magunkat, h a bőrünk saját maga már nem is tudja ellátni a feladatait. Ha jobban belegondolunk, olyan krémeket keresünk ami hasonló a bőrünk saját hidratáló faktorához. De ha ezt folyton krémekkel helyettesítjük, az nem is fog termelődni sztem."


Helyesen gondolod:) Viszont ezeknek a vajaknak, bőrünkkel azonos PH értékük van..éppen ezért hatásosak..nincs benne kőolajszármazék, nincsenek fehérítve, finomítva..hanem egyszerűen a természetből jön! Ezek a vajak meg is ehetők..és mi mást használhatnék a bőrömre, mint olyan terméket, amit belsőleg is alkalmazhatok:)

A kókuszvaj például kiváló immunerősítő..csak napi egy kávéskanál kell belőle:)A kakaóvaj (ha igazi) megehető..és nagyon finom íze, és illata van:)

Hirtelen ennyi jutott eszembe:)

1297. michelle.r (válaszként erre: 1291. - Yogin01)
2012. febr. 7. 10:49
Bár nem engem kérdeztél, én a cosmio vagy a jomtom webáruházból vásárolok. de ha beütöd a keresőbe, ezer számra fogja kidobni az oldalakat. én azért választottam ezt a kettőt, mert korrekt az ár, pontos a szállítás és értenek is hozzá, nem csak kereskednek vele.
1296. homokóra (válaszként erre: 1291. - Yogin01)
2012. febr. 7. 10:46

Szia, Yogin!


Nem szeretnék semmit, és senkit reklámozni..a célom az volt, hogy bemutassak néhány természetes alapú vajat....de biztos vagyok benne, hogy Ilcsi néni termékei is jók!

Én csak, kizárólag ezekről a vajakról tudnék nyilatkozni..mi a hatásuk, a gyógyító céljuk..ezeknek a vajaknak a használata után, mennyire jött rendbe a bőröm, és persze a családomé is..:)

1295. Nimrod08
2012. febr. 7. 10:41
Amúgy visszatérve az étkezésre...én látok némi igazságot a vércsoport szerinti táplálkozásban. Rám tök igaz - mint már írtam - hogy a hús az amitől érzem, h jobban vagyok. A tejtermékek pedig egyértelműen rossz irányba tolják az egészségem. 0-s a vércsoportom, ahol pont a hús az ami ajánlott és a tej nem. Meg egyszer kitöltöttem olyan tesztet, ami a hormonrendszer alapján ítélte meg mit kell enni (mellékvese, pajzsmirigy stb...) és ott is az jött ki, h egyek fehérjét minden étkezéshez. Én elméletben egészségtelennek tartom a sok fehérjét, ezért igyekszem keveset fogyasztani...de amikor olyan napom van, h majdnem minden étkezéshez eszek fehérjét akkor jól érzem magam. :S Ez hogy lehet szerintetek? Lehet, h valakinek tényleg nem káros ez? Volt időszakom amikor alig ettem húst, meg nagyon odafigyeltem, h sok teljes kiőrlésű ételt egyek, szójatej, zabtej...meg hasonló egészséges életmód mániás ételek. :D De akkoriban néztem ki a legrosszabban és gyenge, levert voltam.
1294. Nimrod08 (válaszként erre: 1288. - Yogin01)
2012. febr. 7. 10:22
Yogin! Aknés hátat nem szabad szemcsés radírral radírozni, sem nyomkodni. Legalábbis én úgy tudom. Csak enzimes radírt lehet használni (pl. AHA). De bőven elég sztem ha szappannal mosod. A hátat lehet mosni vele minden nap, mert ott más a bőr.
1293. Nimrod08
2012. febr. 7. 10:19
A szappan nagyon áldásos tud lenni bizonyos bőröknek, de nem mindenkinek. Mivel leoldja a szarut, a nedvesség és a bőr saját maga által termelt olajai a felszínre tudnak törni. Igen ám, de zsíros , komedókkal teli, mitesszeres bőrnél az erős zsírtalanítás és folytonos lipideltávolítás még több faggyú termelésére késztetheti a bőrt, ráadásul ha jól tudom, akkor a lúgosság következtében a szaru ugyan felpuhul, ezért érezhetjük puhának a bőrt, viszont ez a szaru megduzzadása miatt van és ez lehetővé teszi, h faggyúdugaszok keletezzenek, mert a megduzzadt szaru befedi a pórusok nyílását. Most, hogy ez a valóságban tényleg így van-e azt nem tudom megmondani...de egy biztos, h nekem a szappantól több komedóm van, ami lehet azért van, mert optikailag jobban láthatók a folytonos szaruoldás miatt. Azon is elgondolkoztam már, h annyira agyon kenjük magunkat, h a bőrünk saját maga már nem is tudja ellátni a feladatait. Ha jobban belegondolunk, olyan krémeket keresünk ami hasonló a bőrünk saját hidratáló faktorához. De ha ezt folyton krémekkel helyettesítjük, az nem is fog termelődni sztem. Lehet, hogyha pár hétig hagynánk mindenféle kence nélkül, a kezdeti kellemetlenségek után beállna. Ebből a szempontból nézve, elképzelhetőnek tartom, h a szappant használók eleinte húzódó érzést tapasztalnak ami később beállhat. Nem tudom, h tényleg beállna-e később a bőr magától, ha nem csinálnánk vele semmit. Valaki szerint a víz bőven elegendően tisztít. A port, koszt lemossa...a zsírt meg nem is kellene (kivéve aki sminkel) lemosni. Pl. Apukám soha életében semmit nem kent magára, most se ken és még télen sem száraz a bőre, teljesen normális. Fiatal korában háziszappannal mosdottak, amitől húzodott az arcra, de pár perc után már semmi gond nem volt vele...nekem ezt mesélte. De természetesen abban az időben csak az volt, mert ők szegények voltak. Egyszer olvastam egy fórumon, hogy egy lány kórházba került, több hétig bennt feküdt és nem használt semmilyen kencét, és még tükörbe se nézett mert felkelni se tudott...mikor hazaengedték akkor meglepődve látta, h milyen tiszta lett az arca.
1292. michelle.r (válaszként erre: 1290. - Klimpírozi)
2012. febr. 7. 10:15
oh, de kedves, már reppenek is :)
1291. yogin01 (válaszként erre: 1273. - Homokóra)
2012. febr. 7. 10:04
Szia! Ezeket a vajakat hol szerezted be? Én egyszer shea vajat akartam venni, sikertelenül (nem arcra, hanem szemkörnyékre szerettem volna használni).
1290. Klimpírozi (válaszként erre: 1287. - Michelle.r)
2012. febr. 7. 10:03
raktam be a naplóba pár linket, vannak hajas tippek is, kukkold meg, kérem...
1289. yogin01 (válaszként erre: 1268. - Nimrod08)
2012. febr. 7. 10:03
Köszönöm a tippet, megpróbálom! Egyébként használtam már vízzel higított almaecetet, csak nem arcra, hanem dekoltázsra, bőrfeszesítés miatt. Meg a hajamat is almaecettel szoktam öblíteni, szeretem nagyon.
1288. yogin01 (válaszként erre: 1267. - Nimrod08)
2012. febr. 7. 10:00
Azért gondoltam csak a kénes bőrradírra, mert azt írják az Ilcsi honlapján, hogy pattanásos hátra is jó, bár nekem szerencsére nem az egész hátam patis, de azért jó lenne eltüntetni azt a 2-3 makacs pattanást. Aztán elgondolkodtam, hogy nekem tulajdonképpen száraz a testbőröm, úgyhogy lehet, hogy nem is ez lenne a megoldás rá. A csipkebogyós radír szerinted jó lenne a hátamra? Úgy gondoltam, hogy nem az egész hátamat kenném be, hanem csak a patis területeket.
1287. michelle.r (válaszként erre: 1279. - Klimpírozi)
2012. febr. 7. 09:37

Remélem, a sarkadat nem mostad vele :)))))))))

szappantündér hasba szúrja magát, ha megtudja, hogy zoknikat mosol a csodaszappanával :D


Én a hatezer forintos Forever Jojoba samponomat használom tusfürdőnek, mert a hajamra lófüttyöt sem ér :(. Az első hónapban nagyon szép volt tőle, aztán kétnaponta mosni kellett, annyira zsíros volt.


Mit mondott a díler? Most figyelj Nimród! Nyugi, csak méregtelenít a fejbőröm :DDD

1286. homokóra (válaszként erre: 1284. - Nimrod08)
2012. febr. 7. 09:24

Igen, Nimród..teljesen egyetértek Vele.mindenki arról állapítja meg, h jó-e a termék, ha látja a pozitív hatást..nyilván mindenkinek más termék jön be..:) Sajnálom,hogy Neked nem használtak:(


A méregtelenítősről az a véleményem, h igazuk van..mert saját magamon tapasztaltam..15 éve fennálló ekcémám volt az arcomon, amit rendre Elocommal kezeltem..mert ha már két napot kihagytam, előjött a viszkető, száraz folt az orrom körül, a homlokon, és az államon..elég kellemetlen volt..tudjuk, h az Elocom egy szteroidos krém..ezt hosszan használva öngyilkosság a bőrnek!:)Kellett 4-5 hét, mire azt mondhattam, hogy sima, egészséges bőröm lett!

Aztán elkezdtem kutatni, hogy mit tehetnék saját érdekemben..így találtam rá a shea vajra, és egy szappanra..szeptember óta még csak híre sincs a a bőrbajomnak. Az arcom rendbe jött, és ezért nagyon hálás vagyok a sheának..

Tudom, hogy nem mindenkinek jönnek be a termékek..ezzel tisztában vagyok..de ha már egy emberen segítenek a tapasztalataim, akkor örülök:)

1285. Klimpírozi (válaszként erre: 1284. - Nimrod08)
2012. febr. 7. 09:03
érdekes, az Ilcsi krémeimtől - reklám nélkül - régóta , egyenletesen és teljesen rendben a bőröm..a szappantündértől meg kiver a víz..:))
1284. Nimrod08
2012. febr. 7. 08:38
Egyébként én sem értem, h miért mondják pl. a Manna szappanosok, h azért szárít eleinte a szappan, mert méregtelenít a bőr és éppen átáll....de pl. egy másik szappantól miért nem szárad, mikor az is természetes? Szóval sztem nagy marketing duma lett ez a méregtelenít a bőröd dolog. Ha vkinek beválik egy krém, mert folyton múlnak el tőle a pattanásai mondjuk...akkor miért maradjon egy olyannál amitől egyre több lesz? És ilyenkor azt mondják, h használd kitartóan, majd beáll...de mikor 1 hónap után dupla annyi pattanásod van, akkor az sztem gáz. Ki akar egyre rondább lenni csak azért mert ez így biztos egészséges? Sztem mindenki arról állapítja meg, h jó-e egy termék, ha látja a pozitív hatását és nem azt, h egyre szarabb a bőre.
1283. Klimpírozi (válaszként erre: 1280. - Homokóra)
2012. febr. 7. 08:38
no, bejelöltem bőrápolós naplód mazsolázni..:)
1282. Nimrod08
2012. febr. 7. 08:24
Érdekes egyébként, h az olajokat sokkal jobban elnyeli a bőr, mint a krémeket.
1281. Nimrod08
2012. febr. 7. 08:23
Őszintén frue...én elővettem a hauschka mélytisztítóját de semmit nem írok róla megfogadtam, mert ha elkezdem dícsérni, mindig szar lesz a bőröm. Egyelőre ezt használom amíg nem találok mást. :) Most az arcolajjal is ki vagyok békülve. Plusz használom még ilcsitől az aloés krémet, ami annak ellenére h olajos, nem csinál pattit és így télen igényli a bőröm. Jó neki. :)
1280. homokóra (válaszként erre: 1279. - Klimpírozi)
2012. febr. 7. 08:15
Ilyen esetben jót tehet a bőr "visszazsírozása" néhány hétig..azokkal a vajakkal, amiket használsz..egy idő után ez elhagyható..
1279. Klimpírozi (válaszként erre: 1275. - Frue)
2012. febr. 7. 08:07
a hipesrszuperextra természetes coco kókusz szappantól szárazra repedt a bőröm,az arcom, a testem szinte égően fájt..nagy lendülettel vágtam bele a mosógépbe mert senki sem szerette, mindenkit kiszárított, s lett belőle mosószappan egy tavaszi délelőttön..azóta kapom a mindenféle ajánlatokat a forgalmazókat, de többé nem...a vajakkal,olajokkal azonban jóban vagyok..:)
1278. homokóra (válaszként erre: 1276. - Homokóra)
2012. febr. 7. 08:06
Bocsi:"vajat":)
1277. homokóra (válaszként erre: 1274. - Frue)
2012. febr. 7. 08:06
A csipkebogyómag olaj, és a szőlőmagolaj segíthetne még..krémbe belekeverve+ teafa, vagy rozmaring
1276. homokóra (válaszként erre: 1274. - Frue)
2012. febr. 7. 08:00
Szia, Frue! A kakaóvajt is próbáltad már?
1275. frue (válaszként erre: 1272. - Nimrod08)
2012. febr. 7. 07:50

Sajnos engem is szárítanak a natur szappanok, a weleda babaszappan is! Pedig az elvileg nagyon gyengéd.

A rózsás arctejen gondolkodtam már. Régebben használtam a Hauschka tisztítótejét, az még egész jó volt, de a Hauschkával fenntartásaim vannak. (Ezt már beszéltük a Krémmánián.:-) )

1274. frue (válaszként erre: 1273. - Homokóra)
2012. febr. 7. 07:46

Sajnos nekem nem váltak be ezek a nagyon természetes, nagyon natur kizárólag sheavaj vagy csak kókuszolaj stb. Próbáltam, de a bőröm nem szerette,pár hét után romlott az állapota, látványosan. Pedig ellenőrzött shea vajat használtam, ellenőrzött illóolajjal stb.

Mindenhol lehet olvasni, hogy a mangóvaj meg kókuszolaj komedogén.

Nem értem, miért ajánlják érzékeny, pattikra hajlamos bőrre. Értem én, hogy el kell adni, na de hazugságok árán? Figyeltem, hogy ilyenkor jönnek elő a forgalmazók azzal a szöveggel, hogy most méregtelenít a bőr. Na, ez még egy baromság. Hosszú évek óta nem használok szintetikus dolgokat, nincs mit kiméregtelenítsen. Egyszerűen csak nem jött be az érzékeny, vegyes bőrömnek. Sajnos.

Az avokádóolaj is nehezítette a bőrömet, sok kis patti jött ki. :-(


Melyik szuper jó szappanra gondoltál, ami kincs a bőrnek? Most pont ilyet keresek.:-)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook