Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
2015. febr. 18. 17:59

Végigolvastam a fórumot, bár elég időigényes volt, de úgy érzem, megérte. Szeretném megköszönni mindenkinek, aki megosztotta a tapasztalatait. Motiváló ilyen dolgokat olvasni.


Nekem eddigi tapasztalat, hogy frissebbnek érzem magam, mint máskor. Csak hat órát tudtam aludni (időhiány miatt), máskor ilyen esetben már remegek a fáradtságtól, most viszont egyáltalán nem érzem, hogy álmos vagy fáradt lennék. A másik dolog, hogy mielőtt elkezdtem a gyakorlatokat, naponta kb. 30 hőhullámom volt, és nagyon durva, percekig eltartott egy-egy. Tegnap és ma ritkábban fordult elő. Ez még nem biztos, hogy a tibeti hatása, majd kiderül.

4989. ed04de8868 (válaszként erre: 4988. - Zotya710420)
2015. febr. 18. 17:54

Persze, nyilván a sérv az már komolyabb. De akinek olyan fájdalmai vannak, mint amit ő írt, annak is már elég komoly gond lehet. Talán írhatnál neki priviben, ha még Hoxa tag.


Megkérhetnélek, hogy írj máskor is, ha folytatod a gyakorlatokat? A barátomnak most lett elég komoly gond a gerincével. Én is szeretném tudni, hogy mennyire jók rá a gyakorlatok.

2015. febr. 18. 17:09
Elolvastam.Derákfájdalma majdnem minden embernek van,de a sérv ennél azért komolyabb kérdés.Ma is zsibogott a gyakorlatok után a lábam.Pedig korábban nem volt jellemző.Ugyanakkor érzem a pozitív változásokat is.Könnyebben mozgok,hajolok,stb. Köszönöm még egyszer!
4987. Zotya710420 (válaszként erre: 4986. - Ed04de8868)
2015. febr. 18. 17:01
Köszönöm!
4986. ed04de8868 (válaszként erre: 4985. - Zotya710420)
2015. febr. 18. 16:59

Nekem nincs ilyen gondom, így nem tudom, de olvasd el ezt a hozzászólást: 3776. ginóné

Neki voltak gerincproblémái.

2015. febr. 17. 20:44

Én 9 ismétlésnél járok a héten,de nem tudom biztosan eldönteni,hogy minden gyakorlat jó e az ágyéki gerincsérvemre.Tudtok erről valamit?

Köszi!

2015. febr. 17. 19:07
Nekem ma a negyedik nap, hogy elvégeztem a gyakorlatokat. Ma hajnalban tipikus méregtelenítős fejfájásra ébredtem (régebben csináltam léböjtkúrákat, jellegzetes fájdalom). Enyhe émelygést is éreztem. Megittam egy nagy pohár vizet, és visszafeküdtem (még volt egy órám a felkelésig). Elkezdtem izzadni, de ez nem a hőhullámokkal járó izzadás volt. Amikor egy óra múlva felébredtem, már nem fájt a fejem. Tehát a méregtelenítő hatás már beindult.
4983. ed04de8868 (válaszként erre: 4982. - ßeu$)
2015. febr. 17. 18:55

Szia Beu$! Miért hagytad abba?

Mindegyik rítust háromszor kell megcsinálni kezdetben, tehát a forgást is. Ezen a videón 18:15-től bemutatnak egy teljes gyakorlatsort 3 ismétléssel (ez valójában elírás, hogy sorozatnak nevezik, szerintem ez okoz sokaknál fejtörést, mivel ezek nem sorozatok, hanem ismétlések). Bár a forgásból itt én négyet számoltam, de a könyv szerint minden gyakorlatból egyforma mennyiség van, tehát kezdetben az is három 360 fokos fordulatot jelent.

[link]

4982. ßeu$ (válaszként erre: 4979. - Ed04de8868)
2015. febr. 17. 16:08

Én újra gondolkodok rajta, hogy elkezdjem.

Előzőleg nem sokáig jutottam.

Volt is számomra kérdéses rész, rögtön az első rítussal kapcsolatban, hogy hányszor ajánlatos körbeforogni? Amíg el nem szédülünk, vagy az elejéről kezdve 3-szor, majd fokozatosan emelve ezt a számot is 21-ig? Köszönöm előre is a választ.

4981. ed04de8868 (válaszként erre: 4980. - Csipkerózsika)
2015. febr. 16. 19:27
Igen, tudom. Azzal sincs most semmi problémám, pedig amikor először próbáltam, az is nagyon nehezen ment. Most szinte természetesnek érzem, hogy úgy csináljam, ahogy elő van írva.
4980. Csipkerózsika (válaszként erre: 4977. - Ed04de8868)
2015. febr. 16. 19:06

A légzést is fontos betartani.

Nekem is 7-11 körül ideális, annál több megerőltető.

2015. febr. 16. 17:49
Sajnos egy kicsit ülni látszik a fórum. Mint új tibetis, remélem, vannak még a régiek közül, akik nem adták fel. Jó lenne, ha írnátok, és ha vannak újak, azok is, hogy megint egy kis lendületet adjunk egymásnak. Sajnos én is hajlamos vagyok abbahagyni a testgyakorlást, de most nagyon elszánt vagyok.
4978. ed04de8868 (válaszként erre: 4976. - Varbóc)
2015. febr. 16. 17:45
Szia varbóc! Mire írtad, hogy így igaz?
4977. ed04de8868 (válaszként erre: 4975. - Csipkerózsika)
2015. febr. 16. 17:44
Köszönöm a választ. Igazán sajnálom, hogy ő is abbahagyta. Már majdnem az egész fórumot végigolvastam az elejétől, nagyon tanulságos. Köszönöm szépen, hogy elindítottad. Elkezdtem a gyakorlatokat, de igazából újrakezdő vagyok. Tavaly vagy tavalyelőtt már elkezdtem, akkor is a fórum inspirált, de nagyon nehezen ment, nagy erőfeszítésnek éreztem, és nem vettem észre különösebb pozitív hatást. Most az olvasottak alapján azt gondolom, lassabban kellett volna emelni az ismétlésszámot. Amikor csináltam, azt hiszem hét vagy kilenc ismétlésig eljutottam, de nekem az valószínűleg sok volt. Most érdekes módon sokkal könnyebben tudom megcsinálni a gyakorlatokat, mint akkor.
4976. varbóc
2015. febr. 15. 12:00
Így igaz !
4975. Csipkerózsika (válaszként erre: 4974. - Ed04de8868)
2015. febr. 15. 11:07

Nem csinálja, mert lusti, halogatós típus szegényem. Pedig nagyon jót tett neki anno. Az izületeinek főleg meg energiában jelentett sokat.

Szerintem nincs mit vesztened, csak javíthat ezen is. Próbáld meg!

4974. ed04de8868 (válaszként erre: 46. - Csipkerózsika)
2015. febr. 14. 10:43
Szia! Szeretném megkérdezni, hogy édesanyád csinálja-e még a gyakorlatokat. Nekem most lettek menopauzás tüneteim, anyukád tapasztalata alapján talán azon is segítene?
4973. kinga35 (válaszként erre: 4972. - Csipkerózsika)
2014. dec. 6. 18:44
:)
2014. dec. 6. 12:42
Szuper, hajrá-hajrá! :)
4971. kinga35
2014. dec. 4. 22:01
Sziasztok, 1 hete kezdtem újra a tibetit, máris izomlázam van tőle, igaz 7-tel kezdtem és már 9-nél tartok. Régebben hónapokig csináltam kitartóan, fogytam, elmúlt a migrénem, átvészeltem a telet megfázás nélkül, amikor körülöttem mindenki influenzás volt én nem kaptam el. Szóval tényleg nagyon jó, nekem bevált anno és szerintem most is be fog.
4970. 4e1d0ec474 (válaszként erre: 4949. - 20a5495f4f)
2014. nov. 15. 23:20

Szia!


A légzés minden jóga gyakorlása esetén fontos. A gyakorlatok a légzéssel együtt teljesek, ezért van meghatározva, hogy mikor van a ki - és belégzés. Azt nem tudom, hogy hol olvasta xy, hogy a légzés utána lett hozzáadva, de szinte biztos vagyok benne, hogy ez butaság. Már csak azért is, mert a könyvben, ami a nyugatiak számára az egyetlen forrás, hangsúlyosan le van írva a légzés fontossága. Persze, hogy számít! De nem csak a légzés fontos, hanem a gyakorlatok közben végzett mentális munka. Ha nehezen megy kiüríteni az agyad, vagy koncentrálni, kezd az egészet egy kis meditációval, elmélyüléssel. Figyelj a testedre, miközben végzed a gyakorlatokat. Ha valamelyik nagyon nem esik jól, hagyd ki, vagy csinálj kevesebbet. Koncentrálj a légzésed és a mozgásod összekapcsolására. Nem baj, ha nem tökéletes. Az a fontos, hogy irányítsd oda a figyelmed és próbálkozz. Idővel csodásan össze fogod tudni hangolni.Mint mindennél, itt is minőség és nem a mennyiség a fontos. Mármint, persze, meg van adva a gyakorlatok száma, de a kezdeti időszak erről szól. Hogy jobban megismerd magad, a tested. Majd amikor készen állsz (helyesen végzed a gyakorlatokat), akkor kezdd el növelni az ismétlések számát. Hagyj időt a testednek! Ha nem olvastad még a könyvet (Fiatalság forrása), tedd meg, sokat segíthet!

Jó gyakorlást!

2014. nov. 15. 23:01

Sziasztok!


Kedves Ilona18!

Bár biztos nem vagyok benne, de úgy gondolom azért lettél rosszul a forgás megfordítása miatt, mert a forgás iránya azonos a csakrák forgásának irányával. Ez azt jelenti, hogy a forgással elősegíted, aktivizálod az energiaközpontok működését. Ezeket a központokat úgy képzeld el, mint a ventilátorokat, melyek mind azonos irányban forognak. Betegségkor, stressz esetében, túlterheltségkor és még sok más esetben, egyszóval blokkolt állapotban ez a mozgás lelassul, van, hogy le is áll. A csakrák mérete és tisztasága is változik aktuális állapotunknak megfelelően (akárcsak az auránk), nem csak a mozgásának sebessége. Az első gyakorlattal "hangolod" és gyógyítod a működésüket. Ne fordítsd meg az irányt, nem szabad! Mindenesetre remélem jobban vagy már!!!

2014. nov. 2. 18:21
De nagyon örülök, hogy hasznos volt a fórum és főleg hogy bevált neked (is) a tibeti.
4967. Csipkerózsika (válaszként erre: 4966. - Ilona18)
2014. nov. 2. 18:06
Válaszolok: sajnos fogalmam sincs róla. :)
4966. Ilona18
2014. nov. 2. 10:23
Ha még van valaki a fórumon, akkor legyen szíves válaszoljon, hogy a forgás mitől lett ütős, ahogy ellenkező irányba kezdtem el? Gondoltam teszek pár kört jobbról balra... hát azóta is rosszul vagyok. A balról jobbra levő körök nem jelentenek problémát, hiszen két éve csinálom.
4965. Ilona18
2014. nov. 1. 18:09
2012 szeptemberétől csinálom az öt tibetit. Szívritmus zavarral kezeltek ebben az évben nyáron, nem akartam, hogy a vérhígító gyógyszer határozza meg a további életemet, ezért kerestem, hogy mi az az egészséges és könnyű torna amit mindennap csinálhatok és jobban érzem magam tőle. Tehát kerestem és az öt tibetit találtam. Jól érzem magam tőle. Feszesebb a testem, pl. a mellem is jobb lett, a fenekem már laposodott most éppen kerekebb lett. Kezdetben elég nehéz volt hozzászokni és pl a negyedik gyakorlat, a fordított fekvőtámasz már úgyis megy, hogy nem esik le a fenekem a talajra. Szóval sok sok gyakorlás kell ahhoz, hogy érezzétek a változást. Kitartás kell hozzá, mint ahogy minden máshoz és jön az eredmény. Itt a fórumon is elég sok tanácsot és tapasztalatot olvastam amit tudtam hasznosítani, ezért köszönet mindenkinek. Még mindig tanulom a gyakorlatokat, ez főleg a légzésre vonatkozik és persze egy kicsit meditatív az egész. Van amikor oda tudok figyelni a mozdulatokra, van amikor elkalandozik a figyelmem és másra gondolok. A végén megpróbálok egy kicsit meditálni jógaülésben. Szerintem mindenkinek meg kell találnia a maga útját, csak keresni kell.
4964. Csipkerózsika (válaszként erre: 4963. - Blackmoira)
2014. szept. 15. 12:06
Szívesen. Sok szerencsét kívánok a megoldáshoz.
4963. blackmoira (válaszként erre: 4962. - Csipkerózsika)
2014. szept. 15. 10:04
Köszönöm a választ. Elgondolkodom a lehetőségeken.
4962. Csipkerózsika (válaszként erre: 4954. - Blackmoira)
2014. szept. 15. 00:59

Elviekben a tibeti csak akkor "okozhat" hízást, ha valakinek alacsony a testsúlya, vagyis ha igazából sovány, akkor előfordulhat az étvágy és a súly gyarapodása is, addig, míg eléri a normálist. A normális az, ami a testének ideális.


Nem hinném, hogy ezt a tibetinek köszönheted, a helyedben biztosan elmennék orvoshoz.

De betegségen kívül lehet más oka is: pl. fogamzásgátló gyógyszer, vagy lelki problémák Pl.: rossz kapcsolat(ok), stressz. Ez utóbbiak még úgy is eredményezhetnek hízást, hogy az ember nem is eszik többet, mint korábban. Ez saját tapasztalatom.

4961. zefex
2014. szept. 12. 12:56
Köszönöm, nekem is megvan, olvastam :)
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook