Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
6445. 0636571bd4 (válaszként erre: 6444. - Edja)
2013. ápr. 2. 10:38

Szia Edja!

Csak azokat a tapasztalatokat tudom leírni, amit én is átéltem akkor, amikor december elején elhoztam az akkor 3 hónapos kisleány kutyusomat, a már meglévő és öt hónappal idősebb fiam mellé.

Baromi nehéz összeszoktatni őket ez tény. És pláne idő.

Idő mindkét kutyádnak: Az egyiknek azért mert új jövevény van a háznál, aki ugynazt kapja: kaját, szeretetet stb., amit eddig csak ő kapott. Esetleg elveszi a játékát, ami eddig csak az övé volt és ez világháborúval egyenértékű. Egyáltalán ott van, ahol eddig csak ő volt kedvenc. Ez az alap, mert ez van a kutyában. És ez így természetes, sose feled!

Másik részről: Odakerült egy idegen helyre, ahol nem lehet ELSŐ, mert már van valaki ott, akinek a szaga betöltötte az egész környezetet, ahol él. És a gazdi is szereti azt. A játéknak, a fekhelynek, a gazdinak már szaga van: a régi kutya szaga az.

Rajtad múlik minden olyan dolog, hogy nem hagyni elnyomni az új jövevényt úgy, hogy ne bánts azzal a régi kutyust. És ez a nehéz. Az összhang megtalálása. Tanács ide-oda, ezt neked kell megtalálnod. Figyelembe kell venni a kutyáid karakterét, a helyzetet, ki, mire hogyan reagál. Figyelni őket. Kutatni mi a gyenge pont és ezt neked a gazdinak korrigálnod kell, úgy hogy mindenki fogadja el és senkinek az érdeke ne sérüljön. Te vagy a gazdi. Te beszélsz, a kutya ugat...

De! Ha az egyik a szobában alszik, akkor a másiknak is ott a helye. Vagy mindkettő kint alszik a nappaliban. Az egyenlőségre kell törekedni. Az IDŐ fogja megmondani hogyan sikerült ezt megvalósítani.

Nekem az első kutyám az ELSŐ kutyám. De ha az első kutyámat ölbe veszem, akkor miután letettem felveszem a másikat is. Ha bármi jutalom falatot adok nekik a kezeből, akkor is az első kutyám az első, de a másodiknak ugyanakorra szelet jut két másodperc múlva. És nincs olyan hogy az első odakap, hogy ne adjak a másodiknak. Mert azt elrendezni a gazdi dolga.

Én ezt az irányt javasolom neked.

Szia!

6444. Edja
2013. ápr. 1. 16:14
Sziasztok! Ha van valakinek tanácsa, arra, hogyan tudok összeszoktatni egy elkényeztetett, nagyon-nagyon szeretett bullit és egy örökbefogadott kis keverék kislányt szivesen fogadnám. Yoda, a mi kis bulldog fiunk teljesen hozzánk nőtt, kutyákkal nemigen volt kapcsolata. Úgy alakult, hogy vagy elhozom a sintértelepről ezt a kis árva keverék kislányt, vagy elaltatják, persze elhoztam. Nagyon félénk, Yodának kedveskedik, bújna hozzá, de ő ki nem állhatja. Nem bántja, de méla undorra kerülgeti, hozzá sem akar érni. Nem szeretném ha depressziós lenne. Vagy ez hülyeség? Ő továbbra is velünk egy szobában alhat mint eddig, a kis örökbefogadott pedig a nappaliban alszik, szóval igyekszünk, hogy őurasága nagyon ne sértődjön meg :), de hát most már mégiscsak ketten vannak. Valakinek valami parktikus tanácsa van? Köszönöm előre is.
6443. Vigyorex6 (válaszként erre: 6441. - LadyGirbal)
2013. márc. 29. 18:58
Szia! Kezelgesd neki továbbra is minden nap. A szőr ami már elszíneződött, idővel ki fog "cserélődni", azzal már nem tudsz mit kezdeni. De ha tisztítod a redőket, akkor az új szőrszálak már nem fognak elszíneződni.
6442. Vigyorex6 (válaszként erre: 6439. - Ancspancs)
2013. márc. 29. 18:53
Szia! Előfordulhat, hogy csak kicsit felspanolta magát. Ennyiből még ne vonj le messzemenő következtetéseket negatív értelemben.
2013. márc. 29. 17:43

Sziasztok!

Főleg fehér, vagy foltos kutyásoktól szeretnék kérdezni. Van egy blue fawn színű fiam, neki tök jól tudom tisztogatni a ráncait a borvízzel, gyönyörű szokott lenni. 4 hete került hozzám egy beige foltos csepp kisördög, az egyik szeme fehér, a másik foltos. A fehér szeme alatti ránc elszíneződik neki, pedig naponta mosom bórvízzel, és vettem neki a fressnapfban egy francia szemkörnyék tisztítót, de egyik se szedi le neki. Ti mivel mossátok nekik? Mivel tudom leszedni a könnyfoltokat? Előre is köszönöm!:))

6440. PártosJ (válaszként erre: 6439. - Ancspancs)
2013. márc. 29. 12:09

Szia!

Az enyimeknél többször előfordult, hogy rágnak egy kis füvet és akkor vagy fűrágás nélkül elkezdenek öklendezni és fehér habosat buknak. Szerintem ha csak ennyi történt nem kell izgulnod.

Szia Judit

6439. ancspancs
2013. márc. 29. 09:58

Sziasztok!


Megint én...

Tegnap Benivel sétáltunk és észrevettem, hogy elkezdte furán "ringatni" a fejét és lehajoltam, hogy megnézzem mi a baj, és a szájából elkezdett ömleni a hab! nagyon megijedtem, letörölgettem a szájáról, nem tudtam, hogy most mit cináljak, de pár pillanatig tartott és mintha mi sem történt volna futott tovább... már rémeket láttam, a legrosszabbra gondoltam, de semmi baja azóta sem, ugyanolyan virgonc és eszik rendesen. Nem evett fel előtte semmit, mert minden mozdulatát figyelem séta közben. Ti tudjátok mi lehetett? vagy ez is ilyen "bulldog dolog"?

6438. H.Ancsi (válaszként erre: 6436. - Ancspancs)
2013. márc. 23. 20:11
már nyugodtan ehet kétszer és néha adjál már neki valami finomat is, ha más nem rá a tápra egy kis szaft, vagy ilyesmi...:)
6437. dömperke (válaszként erre: 6436. - Ancspancs)
2013. márc. 23. 16:59
Szia :) szerintem siman atterhetsz a napi 3x-i etkezesre. En is akkor tertem at, mikor lattam nem fogy el napi 4x az etel. Ha eddig ette, es most nem eszi, akkor valoszinuleg azt jelenti eleg neki az a mennyiseg. :)
6436. ancspancs
2013. márc. 20. 18:38

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy hány hónapos kortól lehet áttérni a napi kétszeri étkeztetésre? A kutyusom már 4 hónapos még 3szor kap egy nap enni és a reggelijét sokszor akkor eszi meg amikor már az ebédjét kéne kapnia. A táp mellett nem nagyon kap mást, szóval nem azért csinálja, mert reméli, hogy finomabbat kap. Mostanában már azt csinálom, hogy ha fél órán belül nem nyúl az ételhez, akkor a következő kajálásnál kapja meg, de ez sem megoldás, mert így meg kimarad egy étkezés. Lehet, hogy sok már neki a napi 3 adag?

6435. bessy74 (válaszként erre: 6433. - Dömperke)
2013. márc. 19. 12:40

Szia! Köszi a véleményedet, okosabb lettem!

(Gyerekeim alig várják)

Amit nem hittem volna korábban, hogy nagyon nehezen lehet őket megvásárolni.

6434. Encsi05
2013. márc. 19. 07:05

köszönöm a válaszokat! :)

igen, nekem is van egy ismerősöm 3 bulldogja van és ő is csirkefarháttal eteti őket csak még nem mertem próbálkozni ezzel a régi hasmenés meg a mostani szorulásos dolgok miatt, de úgy érzem hogy tesztelve lesz! mekkora adagot szoktál neki adni?

már jó párszor rávettem magam az állatorvos témára, de mire indultunk volna addigra pont sikerült a dolog és utána napokig nem volt semmi gond.. aztán megint előjön.. most lesz pár nap szabim mindenképp elviszem!

igen ő szép izmos, vele úgy igazából nincs problémám inkább a kislánnyal :) olyan kis csöpp még, bár így cuki :) mennyi idős korra érik el általában a "végleges" formájukat?

6433. dömperke (válaszként erre: 6432. - Bessy74)
2013. márc. 18. 23:02

Szia :) Szerintem a fajtara jellemzo, hogy imadjak a gyerekeket. Nalunk meg nincs baba, de ahogy kisgyereket lat az utcan azonnal rohan oda, es oromeben ugy lerohanja oket, hogy orom nezni :)) Tehat ettol nem kell tartanod. Az ara nem mindig fugg ossze a minoseggel... Megfelelo korultekintest igenyel honnet veszed, hogy kesobb kimeld a penztarcadat. Nezz meg tobb helyet, szuloket, tartasi korulmenyeket, mert sokat elarulnak. Nem mindig a legdragabb a legjobb! A tanitas pedig... makacsak, rettenetesen :) de jutalomfalattal rengeteg mindenre megtanithatoak, csak turelem kell hozza, es ido. Szerintem pedig nem egy gazdis, csak tudtatni kell vele hol all a rangletran, nekem ez a tapasztalatom. Es persze o a nyakig szem,- es ful :D neki mindent latnia kell, es hallania, folyton a nyomotokban lesz meg a lakasban is :)

Sok sikert a kutyushoz, biztos masok is meggyoznek majd, hogy bulli mellett donts, en imadom az en kis rofogomet :D

6432. bessy74
2013. márc. 18. 13:53
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni mindazoktól akik már megtapasztaltátok a Francia Bulldogok természetét, gyerekes családban szeretném.A kérdéseim: a kutya árából tudok következtetni a "minöségéröl", mennyire nehezen vagy könnyen tanitható? (szobatisztaság, alap vezényszavak)Minden fajta leírásban azt olvasom, hogy szeretik a kisebb gyerekeket is, így tapasztaljátok ti is? Szerintettek egy gazdis? Bocsi ha sokat kérdeztem egyszere,jól szeretnék dönteni.
6431. H.Ancsi (válaszként erre: 6429. - Encsi05)
2013. márc. 18. 12:49
szerintem nem lehet, hanem kötelező nekik mást is adni, az enyémek mindenevők!!! Hús, zöldség, kenyér, joghurt, bármi.... Tudom, ma az a trendi, hogy kizárólag minőségi táppal etessünk, én nem ezt vallom, mint ahogy itt már jó néhányszor leírtaetm. Én amugy nem etetek táppal, csak nagyon ritkán, főzök nekik. Ha megy a hasa májat, ha szoruálsa van zsírosabbat, és még sose volt allergiás kutyám. Nálam a kölykök 7 hetesen főtt cs.farhátat ettek -lehet szörnyülködni- , és közülük sem allergiás egy se.
6430. 0636571bd4 (válaszként erre: 6429. - Encsi05)
2013. márc. 18. 10:28

Szia! Azért a 10 hónapos kutyád azon a labdán lógó képen nem rossz izomzatú. A hátsó lábai szépek. Ráadásul lóg a teste lefelé, mondjuk így kevésbé lehet látni az arányait.

A feje 1 éves kora után fog majd szépen fejlődni, úgy tudom. Viszont ha már most megvan az rágóizom kitüremkedés, olyan másfél-másfél centi akkor véleményem szerint nincs gond.

Etetted őket ezt megelőzően más táppal is?

A szorulás viszont rossz hír. Az megérne egy orvosi látogatást. Addig míg rá nem szánod magad, próbálkozz egy nagykanál kefírrel, jogobellával van hasonlók, amit keverj csak nyugodtan a táphoz. Esetleg májkrém, vagy bármi ami segítheti a "kiutat". De a szorulás a nem vicc. Mi sem örülnénk annak...

Szia!

6429. Encsi05
2013. márc. 18. 07:51

sziasztok! két kis bulldogom van, 8 és 10 hónaposak. jó mínőségű táppal etetem őket (Orijen 6 Fish) viszont néha még is olyan nyüzügének látom őket a többi bullihoz képest.. mit javasoltok váltsak esetleg tápot? vagy nem lehetne néha adni nekik egy kis főtt husit amit külön nekik készítek? nem felhízlalni akarom őket, hanem inkább egy kicsit izmosítani :)


a másik kérdésem pedig az lenne, hogy mit tegyek ha néha az egyiknek szorulása van? sőt általában 5-10 percig is erőlködik mire sikerül neki.. az az érdekes, hogy kisebb korábban meg mindig az volt a probléma hogy hasmenéses volt :/

6428. Barbra
2013. márc. 17. 21:32

Sziasztok!


Kivételesen nem kérdést teszek fel, hanem dicsekszem :)

Ugye leköltöztünk Pestről vidékre, és képzeljétek, elmúlt a kutymónk vakarózása :) Még csak 3 hete vagyunk itt, de elkezdett teljesen visszanőni a szőr a szeme körül, nem vakarózik egyfolytában, és a hangulata is sokkal jobb :) Úgy látszik jót tesz neki a vidéki levegő.

Jó, most biztos lesz olyan, aki szerint nem emiatt gyógyult meg, de szerintem ez is hozzájárult :)

Lehet, hogy a dicsérő szavak teszik, mert az utcán nem tudunk úgy végigsétálni, hogy meg ne állítsanak, én meg dagadok a büszkeségtől :)

Apropó, szeretnék érdeklődni, hogy itt nincsenek véletlenül szombathelyi buldogosok? Olyan jó lenne itt is "haverokat" keresni Neki :)

6427. Forrai Tamara (válaszként erre: 6426. - Rudibaba)
2013. márc. 14. 10:18
Rendben:) koszonom a valaszt! Ezt jo tudni! Majd veszek egy jo kullancsirtot akkor.
6426. Rudibaba (válaszként erre: 6424. - Forrai Tamara)
2013. márc. 13. 21:23

szia!

ez egy a kullancsok által terjesztett betegség, legjobban úgy tudsz védekezni, ha megfelelő kullancs elleni szereket használt! a lyme kór elleni oltás nem hatásos ellene!

6425. Rudibaba (válaszként erre: 6420. - Ancspancs)
2013. márc. 13. 21:22

szia!

mi vettünk kullancsriasztót, most jár le az egy év hatóidő, ha lehet elemet cserélni benne, akkor cserélek, vagy veszek még egyet, de tuti idén pluszba veszek minden hónapban spot ont is, nem kockáztatok!

2013. márc. 13. 17:57
Sziasztok !A babéziózis ellen véd a kullalncsirto ugye? vagy van erre valamilyen oltàs? csak erdeklodom, mert olvastan a neten rola , de nem irt vedekezest:) koszike
2013. márc. 10. 18:36
Szia H.Ancsi! Gyorsan megkerestem azt a menhelyet amit itt írtál. Elmondanám neked hogy sajnos onnan hoztam el a kiskutyit. Évek óta építik az új menhelyet valahol, remélem egyszer talán készen lesz és normális körülmények között lehetnek ezek a szerencsétlenek nem a mocsokban,na mindegy csak azt hittem hogy van Debrecenben másik menhely is.Ez a kis nyakigláb azóta jól van és nagyon jól érzi magát lizikével , teszek fel képet.
2013. márc. 10. 16:32

Akit érint, mert arra lakik:

Francia bulldog klub (FB) oldalán olvasható, hogy


"XI. ker Albert u. - Major u. sarkán lévő kutyafuttatón ma mérget szórtak szét, kerüljétek nagy ívben!!!!"


Sajnos egy kutyus már elpusztult, kitettek többiek papírt is a többi kutyásnak, de mivel konkrétan tudom van itt olyan bulldis társam,aki velem együtt kerületi lakos gondoltam szólok.

Szomorú ilyen emberek vannak :(

6421. H.Ancsi (válaszként erre: 6419. - Kulcsár Csabáné)
2013. márc. 6. 07:34

igen, tudom , sajnos még nincs elég "normális" menhely, de azért egyre több lesz -reméljük-. Semmi személyeskedés nincs abban amit irtam, csak azt próbáltam elmondani, hogy a menhelyes kutya már nem feltétlenül jelenti azt, hogy zárt rácsok, kaja és ennyi.

Amúgy sztem Debrecenben is van normális menhely / [link]

6420. ancspancs
2013. márc. 6. 07:13

Sziasztok!


Ti hogyan védekeztek a kullancsok ellen? Melyik módszer a leghatásosabb? Valaki próbálta már az ultrahangos kullancsriasztót?

Előre is köszi a választ!

2013. márc. 2. 18:24
H.Ancsi! nem szeretném ha azt hidnéd hogy én bántani akarok egyetlen egy állat menhelyet is. De nekem sajnos itt Debrecenbe ahova szoktam tápot vinni a kutyáknak az egyszerüen elképesztő, és én erről irtam. Azt is tudom hogy hol van itt a sintértelep, ott nagyon régen jártam de lehet hogy a körülmények jobbak. A nogyobb kutyákkal már láttam hogy járnak többen sétáltatni, de a kicsiket amit én is elhoztam azokat csak bezárva láttam. Ahol ez a kis vacak volt abban az olban legalább 20 kölyök volt bezárva. Akkor remélem érted miről beszéltem. Nem arról amit te ismersz, mert te meg ezt nem ismered, hidd el legalább úgy szeretem én is a kutyákat mint Te és örülnék ha itt is lagalább olyan körülmények lennének mint amiről Te beszélsz. Tibi66 érti hogy én miről beszélek, de ha itt vagyok akkor nem járom be az országot hogy találjak egy jó kutyamenhelyet ahonnan elhozhatok egy kutyit. Mint ahogy Tibi66 írta ez is egy állapot és remélem hogy itt Debrecenben is lesz majd egy olyan menhely ahol úgy törődnek a kutyákkal mint ahogy Te írtad. Addig viszont sajnos ez az állapot van. És ez tudod nagyon szomorú. De tudod megnézem majd a sintértelepet is,hogy ott mit látok és megírom. Jó hétvégét kívánok!!!
6418. Párduc11 (válaszként erre: 6417. - Barbra)
2013. febr. 26. 10:32
:( szegényke! Nem hiszem, hogy te vagy türelmetlen, de ha gondolod én megtudok neked adni egy telefonszámot, egy Pesti állatorvos. Komondottan bőrproblémákkal foglalkozik, és egy ismim ajánlotta, hogy az ő nagyon alergiás cicáját meggyógyította és tud segíteni. Én még sajnos nálla nem voltam, mert még mindíg nyőgöm a majdnem 60 ezer forintba kerülő alergia vizsgálatot :( Ő állítólag vesz vért és az alapján ad valamit. 10-15 között van egy ilyen vizsgálat!
6417. Barbra (válaszként erre: 6416. - Párduc11)
2013. febr. 26. 10:09

Húú, sajnálom a kutyádat :(

Most megint elmúlt neki ez a vakarózós dolog, valószínűleg legutóbb a szeme a hó miatt gyulladt be, előtte viszont nem tudom. Mire elvittük orvoshoz, már nem volt semmi baja. A miénknek már volt egy étel allergia vizsgálata, de itt már más kell. Most az a következő lépés, hogy az új lakhelyünkön megpróbálunk egy hozzáértő állatorvost találni, és hátha tud nekünk érdemben segíteni.

Tudom, hogy nem szabadna azt mondanom, hogy nem értenek az orvosok a szakmájukhoz, de sajna ezt tapasztalatból mondom :(

Majdnem egy éves koráig nem kapott semmi csirkés kaját, mert az előző állatorvos biztosan állította, hogy csirkeallergia, és nem is kezelte atkával....még jó, hogy akkor elhoztuk az előző gazdájától, és elvittük más orvoshoz. Gondolhatod, hogy mennyire komoly lehetett ez az egész fertőzés, ha ilyen sokáig nem volt kezelve :( Lehet, hogy most viszont csak én vagyok a türelmetlen, és én akarom siettetni a gyógyulást, de már 4. hónapja van nálunk, és még mindig nem nőtt vissza a szőr a szeme köré :(

6416. Párduc11 (válaszként erre: 6408. - Barbra)
2013. febr. 25. 21:26

Szia.

Én megpróbálok egy két infóval szolgálni hátha segítek! Az én francia bulldogom kicsi 6 hetes kora óta vakarózott. Minden vizsgálat volt, eleinte atkára kapott kezelést, szegényke nem kevesett :(...Mondtak csirke alergiát, ezért kizárólag csak akanát adtam neki /bárányos-almásat/...de tovább szenvedett! Majd azt mondták, hogy bolha alergia, rendszeresen kapta a bolhaírtókat, tovább szenvedett! Csináltattam bőrkaparék vizsgálatot állatkorházba, azt mondták szintén, hogy szuris kezelés. Nem mentem bele, mert hülyeségnek tartottam, csórinak már semmi immunrendszere nem volt a sok kezeléstől. Idegig óráig persze jól volt tőle, de mindíg rosszabodott. Majd bűzmirigyet mondtak, azt is nyomattam rendszeresen. Végül alergia vizsgálat, amin kiderült, hogy semmilyen húsra nem alergiás, de bizonyos ételekre igen/burgonya, paradicsom, árpa, szója/...ez még kikerülhető, de sajnos ami a legrosszabb, hogy kiderült porra, pamutra, műszálra, és nagyon sok növényre alergiás! Mai napig sokat szenved, talán soha nem gyógyul meg, de legalább nem kezelik össze vissza többet. Olyan tápot kap amibe ezek a dolgok nincsenek, gyapjú helye van, de sajnos nem lehet kikerülni mindent, csak amibe tudok változtatok és megadom neki! Ha már nagyon rosszul van kap injekciót, de ez mellett adom neki az immunovetet és halkapszulát!

Hát nagyjából ennyi az én tapasztalatom. Hála azért már sokat javult és bízok benne, hogy idővel mindent amire alergiás ki tudom zárni az életéből!

Szóval bármi lehet, de sztem az atka kezelés a legrosszabb amit kaphat egy kutyus :(

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook