Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (15. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

39410. Csakpihe2018-01-05 22:21
Jajj lányok olvasom mennyien nem vagytok még rendben. Nagyon nehéz lehet lelkileg is, hogy mindig újabb és újabb probléma jelentkezik. Jobbulást mindenkinek, legyetek erősek!
Éppen olvastam hogy azért a műtét utáni közvetlen órákat sokan egész jól viselik. Nekem az életem egyik legdurvább élménye volt. Viszont lekopogom az első nap után minden nagyjából ok volt és napról napra jobb, második hét óta dolgozom. Én pld egyetlen napig sem véreztem a műtét után. Pisigond volt nekem is, de kaptam gyógyszert és rendbe is jött. Ami zavar még mindig hogy a bal oldalon egy ilyen kemény csomó még mindig van a hasamban, még a nadrágon is átlátszik.
Lehet hülyeséget kérdezek, de nekem pld mindent kivettek, egy petefészek maradt, ami még működik. Ilyen esetben azt honnan lehet tudni hogy az meddig működik?

39409. Mandra82018-01-05 21:31
Az lesz...
(válasz Katonca 39408. hozzászólására)

39408. Katonca2018-01-05 17:09
Akkor nincs más hátra SzTK, aztán épp aki rendel. Nem hiszem, hogy elküldenének...
(válasz Mandra8 39407. hozzászólására)

39407. Mandra82018-01-05 15:38
Köszi lányok! Itt fortyogok én is egész nap. Az a baj hogy ő nem rendel sztk-ban egyáltalán. Csak műt meg magánrendel. Persze a kórházban gondolom elláthatna ambulánsan. De ő nem fog úgy néz ki. Szóval passz.

39406. Diti19682018-01-05 15:22
Kedves Mandra!

Szerintem is köteles megcsinálni az SZTK-ban is a dokidnak! Nem valami szép ezért külön a magánrendelőben lehúzni a kedves pácienst!
Ne hagy magad lerázni és újra megműteni sem, mert ha tényleg granuloma, akkor azt ellátják ambulánsan!

Minden betegnek mielőbbi jobbulást kívánok!
Üdv,
Edit
(válasz Mandra8 39399. hozzászólására)

39405. Katonca2018-01-05 14:46
Nekem nagyon korrekt volt a nődokim, mindig az ambulanciára rendelt vissza. Én kérdeztem meg tőle, hogy a 6 hetes kontrollt nem e lehetne a magánrendelőjében lebonyolítani. (Mert őszintén megmondom, már nem szerettem volna a kórházat ismét látni.) Ez a doki a pozitív példa.
Az urológusom a negatív... :(
(válasz ukata 39404. hozzászólására)

39404. ukata2018-01-05 14:38
Köszi, megerősítettél, hogy ezt kell tennem. Most minden esetre megkerestem az irrigátort és irány a kamilla, mert egy kicsit csíp meg ég odabent.
Én sem értem Mandra dokiját. Végül is nem szívességet tesz, hanem befejezi a művét. Egyikünk se tehet róla, hogy ilyen szövődmények alakulnak ki.
Jól is néznénk ki, ha pl. a műtét utáni varratszedésért is a magán rendelőbe kellene menni.
(válasz Katonca 39402. hozzászólására)

39403. Mandra82018-01-05 14:35
Köszi Katonca!
(válasz Katonca 39400. hozzászólására)

39402. Katonca2018-01-05 14:31
Persze, hogy ellátnak! Normál esetben erre való a 6 hetes kontroll, hogy a műtét után kialakult vackokat megtalálják. Döbbenet, hogy milyen dokik vannak! Mi az hogy jó pénzért ellátja Mandrát. Nekem a dokim a vizsgálat után szó nélkül levette. Nem volt egy kellemes, mert marta a méhcsonkot mint a fene, meg egy napig fekete folyásom volt. Szó szerint fekete. De erre is felkészített a kis öreg nődokim. :) Én csak azt tudom ajánlani Kata, nyugodtan keresd fel a régi orvosodat.
(válasz ukata 39401. hozzászólására)

39401. ukata2018-01-05 14:20
Ezek szerint lehet, hogy én is ezért kezdtem el piros nyomot hagyni?
A jövő héten el fogok menni a régi nőgyógyászomhoz, aki már nem műt, de van magánrendelője. Csak nem fog kidobni és legalább megnézi, hogy minden ok-e. Max. kiderül, hogy esetleg a sarjszövet okozza ezt a vérezgetést, és remélem, ellát, ha mégis az a gond.
Mellesleg ő ajánlotta a fiatal kollégát, aki jó munkát végzett, csak az utókezelésre nem nagyon jut ideje. Állandóan a műtőben van, nehezen lehet elérni és még nincs magánrendelése.
(válasz Katonca 39400. hozzászólására)

39400. Katonca2018-01-05 14:12
Mandra, egy percig se aggódj! A Granuloma kifejezés sok mindent takar, de főként:
GRANULOMA=sarj daganat, vadhús
Magyarul ne engedd magad megvezetni! Nekem is ez nőtt a varratomon, és a nőgyógyászom lápiszrúddal fél perc alatt leszedte! Magyarul sarjszöveted van.
(válasz Mandra8 39399. hozzászólására)

39399. Mandra82018-01-05 14:01
Csak a magán rendelésén hajlandó megnézni. Viszont én meg ebben a hónapban már nem tudok ennyit kifizetni. Elmegyek jövő héten az sztk-ba és reménykedem, hogy ott is hajlandóak megcsinálni :(
(válasz ukata 39398. hozzászólására)

39398. ukata2018-01-05 13:25
Ez remek. Mi az, hogy jó sok pénzért megoldja? Ez a műtét miatt van, szerintem simán kutya kötelessége rendbe hozni.

Tegnap óta nekem is piros lesz a wc papír, még most is, de a betét nem.
Lehet, hogy én is meglátogatom a dokit a jövő héten. Már túl vagyok a 7. héten, nem gondolom, hogy ez normális.
(válasz Mandra8 39395. hozzászólására)

39397. Szamóca662018-01-05 13:22
Segítségül, szeretném megosztani az elég friss tapasztalataim a műtétről. (2017.11-28-án vették ki a méhem és mindkét petefészkem. 51 éves vagyok)
A műtét előtti este be kellett vonulnom a kórházba,beöntés, borotválás és egy injekción kívül más nem történt. Enni és inni nem szabad, a nővér utasításait be kell tartani.
A műtét reggelén kaptam egy bátorító injekciót az infúzióba. A műtét után magamhoz tértem, de kis idő múlva aludtam is tovább. Este már éreztem a katétert ami a hólyagomban volt, egy csövet ami a nem kívánatos váladékot vezeti ki a hasüregből. NEM FÁJ, DE KELLEMETLEN. Kaptam a különböző fájdalom csillapítókat. A katéter volt számomra a legkellemetlenebb. A műtét utáni reggel 5 órakor a nővérke segítségével mentem tusolni. Délelőtt kivették a katéterem, délután pedig a csövet ami a váladékot vezette ki a hasüregből. Aznap este már az oldalamra is tudtam fordulni, és picit tornáztam fekve. A nővérek azt javasolták ne egyek gyümölcsöt, ne igyak rostos üdítőt, csak vizet. Csőrös üdítős kis üvegbe kaptam a vizet. Nem hánytam, a szobatársam evett banánt és nagyon rosszul lett.Egyedül jártam ki a mosdóba, nem kellett segítség. Minden utasítás és tanácsot megfogadtam. Napról napra éreztem a változást. Kedden műtöttek és szombaton már haza is mehettem, varratszedésre mentem vissza hátfőn. Otthon nem hagytam el magam, sokat pihentem, de igyekeztem kisebb dolgokat elvégezni. Emelni tilos!
Nagyon szívesen válaszolok minden kérdésre, szeretnék segíteni és megnyugtatni azt aki a műtét előtt áll.

39396. Mandra82018-01-05 13:15
Jobbulást mindeniknek!

39395. Mandra82018-01-05 13:15
Szóval van egy granuloma a varratnál a hüvelyen. Az első doki azt mondta, újra altatás és műtét, és leveszik. Aki műtött, ő látatlanba azt mondta hogy simán leszedi egy oldattal. Persze jó sok pénzért. Most nem tudom még mi lesz velem.

39394. ukata2018-01-05 11:02
Nem értem én ezt. Egyikünk lebetegszik, és valahogy átterjed a másik sorstársra is.
Fertőz a net?:):)

Katonca, Neked is elég lesz már a jóból. Én nyomom a Supradin 50-et, hátha jó valamire. Most talán jól jön, hogy nem tömegközlekedéssel megyek dolgozni. Újabban rettegek a baciktól.
Ráadásul tegnap én öntöttem lelket Mandrába, utána meg éjfélkor, amikor pisilni mentem, meglepődve tapasztaltam, hogy többször egymás után is piros lett a papír. No komment.
Reggelre viszont nem hagytam nyomot a betéten. Ki érti ezt?

39393. Mnikii2018-01-05 10:15
Jajj szegény, nincs elég bajod, hogy mindig jön valami újabb hozzá, le van gyengulve az immunrendszerünk😒
te is Pihenj sokat, igyál rengeteget és hamar menjen át rajtad
Mandra jobban vagy?voltal már dokinal? Majd írj hogy mit mondtak
Most már lassan csak kifelé megyünk ebből
(válasz Katonca 39392. hozzászólására)

39392. Katonca2018-01-05 08:16
Na sikerült valami vírust begyűjtenem... Belázasodtam. Még jó hogy a pisire úgy is antibiotikumot kaptam tegnap. Habár ha vírus, arra úgy se hat. Csajok, gyógyuljunk már meg végre!!!

39391. Katonca2018-01-05 08:12
Kívánom pihend ki magad, de a köveidet ne rázasd sehogyan se! Addig jó míg nyugiban vannak. Pláne ha még zúzni se lehet! A dupla J-t jobb elfelejteni. 😉
(válasz lnmariann 39374. hozzászólására)

39390. Katonca2018-01-05 08:08
Mandra remélem már sikerült orvoshoz jutni, és megnyugtató dolgot mondott! Reméljük, csak a hüvelycsonknál van csak valami bibike, mint nekem volt, és azt hamar megoldják. Szorítok!

39389. ukata2018-01-04 22:28
Mandra, remélem, már alszol és reggelre nem lesz semmi gond.
Nekem a doki azt mondta, hogy 2-3 hónapig még vacakolhatnak a belső varratok, meg kell várni, amíg teljesen felszívódnak, addig pedig lehet folyás, vagy barnázás.

39388. lisa352018-01-04 21:57
Jaj jaj sajnálom. 😕Pihizzél drága. Holnap érdeklődöm felőled. Sok puszi, ölelés ❤
(válasz Mandra8 39386. hozzászólására)

39387. lisa352018-01-04 21:55
Szamóca, öröm a negatív szövettan.  Csak így tovább! 😊 Gyors felépülést kívánok.

Többieknek is minden jót kívánok. Gyógyuljatok csajok most már tényleg irgum-burgum! 😉

Szélanyó, Vony, többi műtét előtt álló társunknak megy sok-sok drukk.
Jó lesz rajta túllenni, meglátjátok. Aztán napról-napra egyre jobb. Most egy kicsit sajnos összeszaladtak a műtét utáni problémák itt, de ez nem mindig van így.

Úgy elrepültek a lábadozós napjaim, hogy csak kapkodtam a fejem, amikor a 7. héten mentem vissza dolgozni.
Most tudom Mandrától, hogy holnap már 10 hetesek leszünk mindketten. Én már nem is számoltam. 😁
Kórház válogatja, de legtöbb helyen nem hagyják, hogy szenvedjen az ember.
Én a SOTE I. női klinikáról csak ódákat tudok zengeni. Persze lehet, hogy ott sem mindegy, hogy ki a dokid és melyik osztályon műtenek. Én az onkológián feküdtem, úgy bántak velünk, mint a hímestojással, a "sima" miómások a nőgyógyászatra kerülnek. Persze az intenzív ugyanaz.
Addig és annyi fájdalomcsillapítót adnak, amennyi szükséges. Én a műtét után nagyon igyekeztem erősnek lenni, sétálgattam, jöttem-mentem már bent a kórházban. Illetve az intenzíven is, ahogy magamhoz tértem, tornaztattam a lábamat, a kezemet. Élveztem, hogy ékek! 😂😂 Aki látott, tuti hülyének nézett. 😀
4. reggelen hazaengedtek. Aztán persze itthon tovább extra pihi, semmi házimunka. Lábadozás sok-sok türelemmel. Voltak hullámvölgyek, azt nem vitatom. 😊 De hát ez egy rettentő nagy műtét. Megviseli a szervezetet. De abban sohasem inogtam meg, hogy jobb, hogy megtörtént a műtét.
Na jó, dokin is múlik. Én nagyon hálás vagyok a doki párosomnak, szerintem tökéletes munkát végeztek odabent. 😀
Sok vitamin, 2x 500 C, 2x 400 E, Magnézium. Homoktövis. Probiotikum. Tőzegáfonyás tea. Nagyon sok folyadék. Diéta.

39386. Mandra82018-01-04 21:41
A kocsi eleje csúnyán összetört, igen. :/
Én egyáltalán nem éreztem, hogy megütöttem volna magam. Mert nagyon lassan mentem és inkább alulról kapta el, szóval nem volt ütődés vagy hirtelen rándulás. Lehet, hogy semmi köze a vérzéshez, csak eszembe jutott, mert igazán semmi más nem történt, ami okozhatná. De holnap okosabb leszek majd.
Bevettem xanaxot, próbálok valamennyit pihenni.
Örülök, hogy te jól vagy ♥
(válasz lisa35 39385. hozzászólására)

39385. lisa352018-01-04 21:22
Vegyél be magnéziumot, hátha egy kicsit ellazít, ne legyél olyan stresszes. Hátha segít. Igyál egy citromfű teát és aludj egy nagyot. Hátha reggelre semmi sem lesz.
Jaj, szóval betontömbnek mentél. Sajnálom 😣😣😣😣😣 Nagyon összetört a kocsi? Nagyon megütötted a hasad?
(válasz Mandra8 39383. hozzászólására)

39384. lisa352018-01-04 21:18
Szia Kinga!
Én is refluxos vagyok. A műtét előtt én is bevehettem a gyomor gyógyszeremet. Esomeprasolt szedek. Eléggé hányingerem volt ébredéskor, de az örzőben amikor már letelt a megfelelő idő, kicsit jobban megemelték a nővérkék az ágyamat és engedték, hogy ropit ropogtassak. Nem hánytam. Nagyon sok vizet megittam 24 óra alatt, kb. 4 litert.
A műtét alatt is kaptam savlekötőt, ezt mondták.
Utána már nem volt semmilyen ezzel kapcsolatos problémám. Tartottam sokáig a ditetikus által előírt diétát.
Persze a beleknek idő kellett, mire helyrerázódtak. Volt az akár 3 hét is. De ez a nem refluxosoknál is így lehet. Nem is a hasam fájt, hanem a beleim, ahogy a szél szenvedett bent, ez volt a legkellemetlenebb számomra, de ez is, mint minden más dolog idővel szépen helyreállt.

Nekem még a 6 hetes kontrollon is azt mondta az orvosom, amikor meséltem neki, hogy néha a pisilés után is még egy picit úgy érzem, hogy pisilnem kell, hogy minden dolognak odabent új anatómiája lett, amihez alkalmazkodni kell a szerveknek. És ez idő.
Azt is mondta, hogy olyan jól megvarrták, rögzítették a hüvelyt meg a húgyholyagot stb., hogy max. akkor lehet olyan problémám, hogy tüsszentésnél, köhögéskor becsurran - ha esetleg hirtelen 20 kilót híznék. Így legyen ámen! Na nem a hízás, 😂 hanem a becsurranás mentesség. 😀

Mindenkinek jobbulást! Én el sem hiszem, hogy műtöttek. 😁
Na jó, ez vicc, ezt nem lehet elfelejteni, de olyan álomszerű.
(válasz kinga787 39349. hozzászólására)

39383. Mandra82018-01-04 21:08
Nem, nem maradt méhszájam sem. Csak a hüvely csonk. Ezért is nem értem.
Nincs lázam, semmi ilyesmi.
Végül nem vettem be az antibiotikumot, mert mintha elvágták volna, utána nem fájt egyáltalán.
Félek. De reménykedem, hogy semmi komoly.
Nagyon halványan mintha lenne pici menstruáció szerű fájdalmam, de lehet, hogy csak képzelem már itt a stresszben. De úgy igazi fájdalom semmi.
Már arra is gondoltam, hogy nem e tegnap, mikor nekimentem a hülye beton kőnek, akkor nem nyomta e meg a hasam a biztonsági öv. De akkor sem éreztem semmit, meg csak ma délután kezdtem vérezni.
Annyit éreztem, hogy nagyon szorongok, aztán hirtelen nagyon fáradt lettem. S utána pisilésnél láttam meg.
(válasz lisa35 39381. hozzászólására)

39382. vony2018-01-04 20:58
Szia!
Nekem január 15-én lesz a műtétem.
(válasz szélanyó 39330. hozzászólására)

39381. lisa352018-01-04 20:41
Jaj most olvaslak. 😣Bevetted végül az antibiotikumot? Mondtad a nagy fájdalmat pár napja.
Nem emlékszem, maradt-e méhszájad?
Nem, dehogy vágnak fel, nem hiszem.
Nincs hőemelkedésed, lázad?
Az a biztos, ha holnap bemész. Megnézik a méhszájat. Megnéznek ultrahanggal. Szobatársamból a harmadik hét körül dőlt a vér, a hüvelycsonktól. Valami kis vérömleny gyulladt be. Az antibiotikum kúra után rendbejött. Nyugodt éjszakát kívánok. ❤
(válasz Mandra8 39380. hozzászólására)