Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 9. 08:30
JA! Ibab! Gombóc Artúr lettem (lennék) én is! DE cukros vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. márc. 9. 08:27
HORMONT NE!!!
2013. márc. 9. 08:26
javítás: "kommentjeit"! :) megyek kávézni, szerintem félig alszom még! A többi hibát nézzétek el, szóköz, meg stb. :):):)
2013. márc. 9. 08:24
javítás:" a takarót" (tkarótó?- hogy lehet így elütni?)
2013. márc. 9. 08:20

Szép reggelt lányok! Végre szombat, és nem tudtam aludni...! Amikor menni kell, akkor meg elalszom állva. Nem erről akartam persze beszélni. Visszaolvasva látom, hogy féltek a változó kortól!Pedig nem kell, akkor könyebben elviselitek. már a műtétemkor benne voltam javában, de én nem szenvedtem, és most sem. Agyilag lerendeztem, hogy ez van, ez következik, és nem lesz semmi problémám.Elhiszem, hogy többeknek hihetelenül hangzik, de tapasztalom kolléganőimnél, hogy mennyire működik a hozzáállás! Nekem is van hőhullámom, de lezuhanyozom, áttörlöm magam nedves kendővel, iszom egy pohár jeges teát, stb. este két takaróm van, egy a huzat, a másik a bélés. Már fel sem ébredek rá, hogy a hőháztartásomnak megfelelően kicserélem magamon. (ez sem állandó) Nem vagyok boszorkány- ezt mondják - higgadtabb vagyok, mint bármikor előtte! Szerintem nagyon sokat jelent, hogy mennyire tudod irányítani az aggyal a tested működését. Lehet!!!

Sebviszketés: (nem tudom miért, ebből kimaradtam, mert egyáltalán nem viszketett) Gyorsan gyógyult, ma már alig látszik. De! Ez adottság kérdése is!

Ha mégis türhetetlen, én is azt mondom, hogy körömvirág, vagy aloé! Bugyimosás- nem mosószer, (én mosakodó-gélben mosom), és pamut legyen, és fehér! Aki még ágyból ki-be járkáló, az ne vegye föl, ágyban fekve is hagyjátok szabadon, tkarótó félretolni! Hintőport ne!!! Szárít, még erősebb lesz a viszketés!

Ibabnak megint igazat adok, hogy nagyon sokan vannak allergiások virágporra, ami a készítményekben található. Ezt rögtön észrevenni, mert már a felvitel után pár perccel erősebba viszketés-érzés!

A viszketés jó jel, simogasd át újjbeggyel a varratot óvatosan, enyhít a viszketésen, és jót tesz a hegképződésnek! Egy év múlva már nem fog viszketni!

Türelem! Süssetek, főzzetek! Az újjak szolgáltassák ki magukat! Aki műtétre vár, ne féljen!!! Jöjjön és olvassa az okos lányok kommnetjeit! :)

18145. Bogyó1977 (válaszként erre: 18139. - Ibab)
2013. márc. 9. 08:12
Sziasztok! Tökéletesen egyetértek Ibabbal! Én pl.fogamzásgátlót sem szedtem soha, és a nagylányomnak sem engedek semmiféle hormontartalmú izét beszedni...csak a természetes anyagok jöhetnek szóba nálam... Nekem egy petefészkem maradt csak, működik..hogy meddig? Majd kiderül.. Pozitív gondolkodás,öröm,nevetés,boldogság,barátok,család, azt hiszem így minden rendben lesz..ha gond lesz,esetleg,mindenképpen gyógynövény alapú termékeket fogok keresni, HORMONT soha!! Sajnos így is kapunk elég mérget mindenhonnan... És hát a gyógyszergyáraknak pont az az érdekük,h eladhassanak mindent..csak a profit meglegyen.. Szép napot Nektek! Hétfőtől már én is dolgozom..az idő elég párás ,esős,arra ébredtem,hogy ég a heg a hasamon.. Jobbak leszünk,mint Aigner Szilárd.. :D
18144. cicaaa65 (válaszként erre: 18139. - Ibab)
2013. márc. 9. 07:50
:)))
18143. ibab (válaszként erre: 18141. - Lila virág)
2013. márc. 8. 20:34

autoimmun, a lila virágokra :-)


amúgy meg érdemes a curiosa-t kipróbálni,az is lehet hatásos....

18142. lila virág (válaszként erre: 18139. - Ibab)
2013. márc. 8. 20:21

Nem is tudtam, hogy ilyen kellemes tünetekkel jár a klimax :) Nekem eddig mást mondtak. Lehet, hogy akkor a gólyamese is igaz? :)


A körömvirág biztos, hogy jó, de nem tudom, gátolja-e a csúnya hegesedést, azért kell a Contratubex, mert az viszont igen. Csak azt nem tudtam, hogy ilyen kegyetlen vámot szed érte! Bár a kórházban láttam egy-két olyan beteget, hogy azt mondtam, én ezentúl meg se mukkanok, nekem nincs is olyan nagy bajom...

18141. lila virág (válaszként erre: 18140. - Ibab)
2013. márc. 8. 20:18

Úgy gondolod, hogy autoimmun betegség? :)


Szerencsére eddig még semmire nem voltam allergiás (kivéve néhány embert, de az más tészta :)

18140. ibab (válaszként erre: 18138. - Lila virág)
2013. márc. 8. 20:09
Hali! NEm lehet, hogy virágpor allergiád van? :-))))
18139. ibab
2013. márc. 8. 20:08

SZiasztok! Minden ZOltánnak boldog nőnapot kívánok:-)))) Igyekszem lányok írni és humorban nem ismerek tréfát,mert ez az egész téma megérdemli, hogy néha humorizáljunk, ugyanis akkor gyorsabban gyógyulunk :-)Néha fáj a röhögés,mert vagy húz a seb még valakinek, vagy az orrunkon jön ki a tej,de megéri a vidámság higyjétek el:-) örülök NEktek. LÁtom, már többször is írtátok, hogy nem mertek a dokiktól kérdezni, nehogy zaklassátok. Én pedig azt mondom Nektek, hogy elég jó órabérben zaklatjátok. úgy hogy bátran kérdezzetek, nehogy feleslegesnek érezze magát bármelyik doki is!!!!!! Kivéve, hogyha hormont akar felírni, akkor ne hallgassatok rá, az hülyeség, hogy elsorvad a petefészek gyorsabban ez csak duma, hogy felírja a szinesdobozos hormonjait. Mozgás, pozitív életmód és természetes anyagok ( Remifemin) ami segít a klimaxos tüneteknél ha van.NE szedjetek mérget, mert abból sokkal nagyobb gáz van utána (mellrák stb)FÉl éves vagyok most, de nem érzem hogy sorvadna, de ha a klimax első tünete az, hogy tele vagyok energiával és utána fordulok a pasiknak, meg imádom a csokit, akkor jöhet a klimax. De én úgy hallottam , hogy más tünetekkel jár, no ilyen még nincs.

A körömvirág az nagyon jó a sebekre, már a gyerekeimnél alkalmaztam anno,mert mindentől viszketett ha volt sebük, csak a a körömvirág krémtől nem.Még főzni is tudtok, itt a neten találtam rá egy adalékanyagtól mentes receptre.pusszantás mindenkinek.....szép estét nektek!!!

18138. lila virág (válaszként erre: 18137. - Lenvirág)
2013. márc. 8. 18:58

Kösz szépen a megnyugtató választ!


Esetleg tudsz valami másik kenőcsöt, ami szintén segít, és nem viszket tőle ennyire az ember? Muszáj kennem a sebet, mert különben nagyon rondán szoktam hegesedni. Ha kell, elviselem ezt a viszketést is, de ha van másik, akkor az jobb lenne.


Ja, még egy Curiosa gélt ajánlgattak, hogy az állítólag jó, de addigra már megvettem a Contratubexet.


A hintőporról tudsz valamit? Esetleg azzal is be lehet szórni néha kenőcs helyett?


Amúgy üdv, gondoltam is, hogy a "virágtársam" rég volt itt. De lehet, hogy csak én nem láttalak, mert én se tudtam jönni hetekig.

18137. lenvirág (válaszként erre: 18136. - Lila virág)
2013. márc. 8. 17:46

Valóban hamarabb kimerülnek a petefészkek, de azért nem fél év alatt. Azt mondta az orvosom kb. feleződik az idő.

Nekem a Contractubex-től viszketett nagyon, amint abbahagytam, elmúlt. Tarts egy kis szünetet, közben kend körömvirággal.

2013. márc. 8. 17:08

Sziasztok!


Bújtam a netet, lehet, hogy nem kellett volna… Egy menopauzás tanácsadási oldalra tévedtem, ahol azt kérdezte egy fiatal nő, hogy méheltávolítás után fél évvel van, és kezdődik neki mindenféle klimaxos tünet. Az orvos meg azt írta, hogy kezdődhet is, mert hiába maradtak meg a petefészkei, azok főleg a méh felől kapták a vérellátást, és előbb-utóbb elsorvadnak, leáll bennük a hormontermelés. Na ne!!! Ez most komoly? Nektek mit mondtak az orvosaitok? És aki már fél-egy éve túl van a műtéten, és megmaradtak a petefészkei, érez valami ilyet?


Mondjuk ez az orvos minden nőnek azonnal hormonpótlást akart javasolni, élete végéig, még azoknak is, akiknek természetes módon jött a klimax, műtét és egyebek nélkül, úgyhogy azért nem veszem teljesen komolyan, de egy kicsit azért megrettentem… A kontrollon majd megkérdezem a dokimat, de az még odébb van.


Esetleg valaki nem tudja, a sebre hintőport is lehet szórni? Megengedhető? Mert ma bekenni se mertem, nehogy olyan tűrhetetlenül viszketni kezdjen, mint az elmúlt egy-két napban.

18135. Cicus 67
2013. márc. 8. 16:35
Sziasztok lányok! Segítséget kérnék: szokott fájni a derekatok és a hasatok olyankor, amikor megkellene jönnie...!A klímax tünetei is szoktak jelentkezni nálatok is? Hőhullám, szédülés, hányinger.....!Azt hittem, hogy terhes vagyok, de rájöttem: az nem lehetek. Vagy mégis.....??? Lehet, hogy csoda történt! Egyébként nagytakarítok, lehet, hogy még nem kellene??? Segítség!!!
18134. perudó (válaszként erre: 18113. - Ibab)
2013. márc. 8. 16:28

Szia Ibab!

Annyira jó a humorod,jó hogy vagy nekünk:)

Terminátor?:)a fiam ugyan ezt mondta valamelyik nap.

Nehéz megállni hogy ne csináljak semmit,de igyekszem.

A baj az hogy én már Január 10.-e óta csak pihenek,ugyanis akkor eltört 2 bordám,egy köhentéstől.Na ez se sok emberrel történik:)

Voltam ma dokinál,azt mondta minden ok,a fájdalom az még belefér.Remélem az elkövetkezendőkben már csak jó dolgok történnek velem.


Köszönöm mindenki hozzászólását,és mindenkinek Boldog Nőnapot kivánok!

2013. márc. 8. 15:52
Boldog Nőnapot Nekünk!!)))
18132. anci38
2013. márc. 8. 14:42
Mindenkinek nagyon boldog nőnapot kívánok! aki még nincs túl rajta kevés félelmet, aki már gyógyul annak sok erőt és türelmet. Ma vok 5 hetes, tegnap nyilalt ide-oda, mindenhova, aztán bejöttem ide és olvasom, h mindenkinek volt panasza az eső miatt, egyből megnyugodtam.:) puszi nektek
18131. cs45
2013. márc. 8. 10:03

Mindannyiunknak nagyon szép Nőnapot kívánok!

Azt kívánom,hogy minden kívánságunk teljesüljön! <3

18130. Picurka1968 (válaszként erre: 18129. - Lila virág)
2013. márc. 8. 08:15
Elképzelhető,hogy kaptál egy gombás fertőzést,ezért a viszketés.Nekem is volt,kaptam rá gyógyszertári kamilláskúpot,de nem igazán használt.Írták már mások is,én megismétlem:Cikatrinida hüvelykúp!Kicsit drága,de nagyon jó!
2013. márc. 7. 23:12

Sziasztok!

Visszatértem! Elég rég nem tudtam jelentkezni, most se tudok korlátlanul, de azért beköszönök. Gyarapítom azok számát, akik túlélték a műtétet :) Három héttel ezelőtt estem túl rajta. Teljesen meg voltam lepődve, mert sokkal rosszabbra számítottam. Erre sebfájdalom, mint olyan, szinte nem is volt (kivéve, mikor fel kellett kelni, meg mikor nevettünk…), rosszabb volt, ahogy a bélműködés megindult, meg most az, hogy majd megőrülök, úgy viszket a sebem. Kenegetem Contratubex-szel meg körömvirággal, de annyira viszket, hogy majdnem rosszul vagyok tőle. És a hüvelyem is egyre jobban viszket – volt így valaki közületek? Nem tudom eldönteni, a betét irritálja, vagy összeszedtem valami fertőzést. Tanácsokat kérek szépen! A dokit nem merem felhívni, egyszer már kerestem, nem akarom folyton zaklatni.


Örülök, hogy egyre többen túl vagyunk a műtéten és mindenki gyógyul. Az újaknak most már én is azt mondom, hogy ne féljenek, legalábbis ne túlságosan. Persze, hogy komoly műtét, és komolyan is kell venni, de a kórházban nagyon jó volt látni, hogy az én műtétem csak egy a sok közül, és azért általában mindenki épségben kerül vissza a műtőből… És nekem is kijutott, amiről többen írtatok, hogy nagyon vidámak voltunk a kórteremben, és ez sok mindenen átsegített. Nekem előtte nem voltak komoly panaszaim, egészen az utolsó hónapig, úgyhogy még nem is nagyon érzem, hogy nincs ott a mióma, pedig nagyon nagy volt – de annak nem tudok örülni, hogy nem lesz többet menzeszem, és az is sokszor belémnyillal, hogy nincs meg a méhem, kész vége, most már sohasem lehet gyerekem… De ezen túl kell jutni valamennyire. Egy kicsit úgyis megmarad, de az ember legalább érzékenyebb lesz mások szenvedéseire.


Mindenkinek további gyógyulást kívánok, és ha valaki tud írni valamit a viszketéseimre, szánjon meg, és írjon valami jótanácsot!

18128. Emeke
2013. márc. 7. 21:49
Ibab! Te vagy a fórum non plus ultrája! Imádom olvasni a hozzászólásaidat! Ha könyvben meg akarnád írni, benne lennék a megvalósításában! Szerintem a félelmeink leginkább a nemtudásból erednek. Ez a csapat annyira jó és tapasztalt... Igaz, én a doktoraim felkészültsége miatt abszolút nem paráztam egy percre sem, de ha tudtam volna, hogy ez nem akkora szörnyűség, mint amennyire sokak arcán megnyilvánult... nem hezitáltam volna ennyit. Az ember sokkal felszabadultabb és nem hiányzik semmi!!!!
18127. ibab (válaszként erre: 18124. - Gombszem)
2013. márc. 7. 15:55
Mi a csudát akarsz nagy dolgot emelni??? NEm szabad még max 5 kilót!!.Mondjuk ha jól emlékszem, neked nem nyiszálták a hasadat,hanem hüvelyi úton szabadultál meg a dolgoktól, de akkor is vigyázz nagyon, mert odabent sok minden megváltozott!!Ha sokat emelünk, akkor jöhet a sérv(főleg akinek vágtak), vagy egyszerűen meglazulnak a szalagok,megsüllyed a hüvely: nekem azt mondták, hogy amúgy is sokan hajlamosak vagyunk a kötőszöveti gyengeségre és főleg a kor előrehaladtával lazulunk ,nyúlunk,ereszkedünk.Ne kapáljak és ne spinningeljek-mondta a doki.:-) No én erre megfogadtam, hogy nem leszek négyes metró alagút,sem tehénkolomp, úgyh emel a család helyettem, max 5 kiló,de több nem is esik jól.Most vásároltam egy karton ásványvizet,de azt is bicóból emeltem fel és odalent összeszorítottam a fogsoromat:-)....
18126. ibab (válaszként erre: 18125. - Bogyó1977)
2013. márc. 7. 15:49
hááááát,mind1:-)
18125. Bogyó1977 (válaszként erre: 18123. - Gombszem)
2013. márc. 7. 11:57
Köszönöm! <3 Ibab,te csúcs vagy! :) :) ízű vagy illatú.. Mindegy is.. :D :D
18124. gombszem (válaszként erre: 18121. - Ibab)
2013. márc. 7. 11:17

Ez nagy hír lenne a TV.-ben!!!!


Ibab!! Én azt kérdezném, h én már 14 hetesen... ha többet emelek, az még árthat ilyenkor is???? éés mire van hatással, mit okozhat ha sokat emelünk, vagy többet mint lehetne?????

Köszönöm ....

Pusszantás, és mindenkinek szép napot!!!!!

18123. gombszem (válaszként erre: 18120. - Bogyó1977)
2013. márc. 7. 11:15

Drága Bogyó1977!!! Ez is bizonyítja, hogy napról, napra egészségesebbek vagyunk.. és a vágyainkat nem vették el!!!!!

Sőt még jobban is érezhetjük magunkat, minden aggodalom nélkül lehet belevágni a dolgokba!!!!

Hajrá!!! Itt a tavasz!!!! :-)

Kívánom neked is a legjobbakat!!!!! ♥

18122. ibab
2013. márc. 7. 10:50
basszus!! Ízeket írok illatok helyett,még azt hiszitek, hogy valami perverz gondolataim vannak így tavasz idején :-DDDDDDD
18121. ibab
2013. márc. 7. 10:49

Jó reggelt kislányok! AKinek fáj, meg húz, ugye tudja, hogy esős,nedves időben és időjárás változáskor ez teljesen normális.Akár ég a heg, akár görcsöl ott belül, ezt még megérezzük egy ideig!!! No para!!

Ez a síkosító téma tetszik, majd mondja a híradó,hogy a statisztika szerint, megnövekedett a síkosító fogyasztás Magyarországon :-DDD csak mi tudjuk, hogy miért....amúgy a naatúr ízű a legjobb,mert abban nincs allergén,szemben a gyümölcsös ízesített változattal.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook