Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


1006. pitemaci
2008. szept. 4. 11:11

Sziasztok!


Most jöttem a terhesgondozóból és a TSH-m 8,4. Amikor teherbe estem 0,47 volt. Délután megyek a körzetihez nagyobb adagot feliratni. Szerintetek még nem történt semmi baj a babával? Aki volt hasonló helyzetben kérem írjon.

1005. pitemaci (válaszként erre: 1004. - Zsluzse)
2008. szept. 2. 13:40
Tulajdonképpen a férjem is ezt mondta amit te, hogy egyes élelmiszerekben is van jód, mégis esszük. Jövő hét kedden megyek a dokihoz, majd rákérdezek.
1004. zsluzse (válaszként erre: 999. - Pitemaci)
2008. szept. 2. 12:45
Igen ez érdekes kérdés és nem is igazán értem, mert a túlműködésre azt mondják, hogy jódhiány miatt alakul ki, viszont nem fogyaszthatsz jódot! ??? Ezt már eleve nem értem! És miután megvolt az izotópos kezelésem utána sem ehetnék jódot.... ??? Akkor most mi van? De én igazából sz@rok rá, nem figyelem, mert egy csomó felvágottban is jódozott só van....
1003. Bernibej
2008. szept. 1. 16:21
Hasimotora pl nem jo a jod.
1002. pitemaci (válaszként erre: 1000. - SIldi)
2008. szept. 1. 15:22
Az alulműködésnél olvastam, de természetesen megkérdezem a dokit is.
1001. Obsoleta (válaszként erre: 999. - Pitemaci)
2008. szept. 1. 15:01
Amikor nekem göböt találtak a pm-ben,akkor kifejezetten ajánlották a jódozott sót.De a doki biztos megmondja majd,ha megkérdezed.
1000. SIldi
2008. szept. 1. 14:54

Melyik pajzsmirigy betegsegben szenvedoknek?

Nemelyik esetben igenis javallt a jod bevitele.

2008. szept. 1. 13:45

Sziasztok!


Most olvastam egy cikket, amiben azt írják, hogy a már pm betegségben szenvedőknek tilos a jód bevitele. Én babát várok és vitamint szedek, abban pedig van jód.

998. zsluzse (válaszként erre: 997. - SIldi)
2008. szept. 1. 12:58
Na hát ezt én sem tudom, hogy fél óra mulva muszály enni vagy csak fél órának kell eltelnie? mert nálam is van, hogy jóval több eltelik... Meg olyan is volt már, hogy mielött bevettem megettem 2 szem szőlőt! Nem tudom az mennyire volt baj....
997. SIldi
2008. szept. 1. 12:11

Biza, annyi elletmondo informacio kozott nehez megtalalni a helyes, jo utat.


Szeretnek Toletek kerdezni valamit.

Miutan reggel beveszem az Euthyroxomat, egy fel orara ra kell enni? Vagy az a lenyeg hogy a gyogyszer es az elso etkezes kozott teljen el egy fel ora kotelezoen.


Reggel 7 es 8 kozott veszem be az Euthyroxot, de az elso etkezesem delutan 3-4 korul van. Szoval boven van ott egy fel ora :)

996. 4020 (válaszként erre: 995. - Zsluzse)
2008. aug. 29. 11:29
Ok, ok, csak tudod, azért 'miért'-ek mindig megfordulnak az ember fejében. Pláne annak aki tervez és mindent jól akar csinálni.....
995. zsluzse (válaszként erre: 990. - 4020)
2008. aug. 29. 10:38

Szia!


Az én eredményemet is mIU/L-ben adták meg. Szerintem ne agyaljál, hogy mi miért van, ha valami nem világos akkor kérdezd meg az orvost, mi csak fórumozók vagyunk!!! Ha azt mondta, hogy nem kockázatos babát vállalni akkor biztos úgy is van.

994. SIldi
2008. aug. 29. 08:51
Vagy pedig alulmokudesed volt es a gyogyszerrel a normalis szintre hoztak a TSHd. 11-151es skalan jo a 128as ertek. Ha terhes leszel, menjel meg el az endokrinologusodhoz, mert ha alulmukodes-gyanus vagy akkor a terhesseg alatt jobban kell monitorizalni az allpotod.
993. SIldi (válaszként erre: 990. - 4020)
2008. aug. 29. 08:48

Hello

ha a TSHd eddigi legmagasabb erteke 128.1 es a normalis ertetkek 11 es 151 kozott mozognak pmol/l-ben akkor nincs alulmukodesed.

Ezert adtak zold utat a babatervezeshez.

Lehet a problema a masik 2 vizsgalatnal van, ami mar nem befolyasolja a terheseget...gondolom en.

2008. aug. 29. 08:23

Sziasztok!

Az én eredményemet is, mIU/L-ben adták meg.

2008. aug. 29. 08:17

Szia!


Az én eredményemet mIU/L-ben adták meg.

990. 4020
2008. aug. 28. 22:10

Sziasztok.

Megnéztem a leletemet és az én eredményeim pmol/l egységben van megadva. Nem tudom a Tietek miben....

Természetesen 17-én viszek minden eddigi eredményemet!

989. 4020
2008. aug. 28. 15:32

Csak akkor azt nem értem, hogy miért emgedik, hogy tervezzünk??? Mert mindenkinek elmondtam, hogy babát szeretnénk.......

Hihetetlen........

988. Obsoleta (válaszként erre: 987. - Zsluzse)
2008. aug. 28. 14:57
Ez bizony így van,nekem a jó értékembe is belepiszkáltak,és negyed évet kért a doki,mert nem jó,ha terhesen állítgatják.Ha valaki tudja,hogy beteg,mindenképpen nézesse meg magát,mielőtt elkezdik a babtervezést.Én végigjártam legalább öt orvost,és mindenhol segítőkészek voltak.Inkább most várjunk egy kicsit,mint aggódjunk,hogy mi baja lesz a babának.Meg hát az eddig kapott gyógyszert is lecserélik néhány embernek ilyenkor.Nekem a Letroxra azt mondták,ez mehet végig a terhesség alatt.
987. zsluzse (válaszként erre: 982. - 4020)
2008. aug. 28. 14:15
A túlműködésnél is elvetélhetsz, illetve, ha arra szedsz gyógyszert akkor az károsan hat a babára, ezért túlműködésnél sem szabad gyógyszert szedni! Minden féle képpen normalizálni kell a hormon szintet mielött teherbe esne valaki.
2008. aug. 28. 11:22
Sziasztok, ez tényleg érdekes, hogy milyen mértékegységben mérik ezt a TSH-t. Nekem mikor kiderült 12,364 mIU/L volt az értékem, és 0,350-4,940 között jó az érték. Akkor az L-Thyroxin 50-et írták fel, és ebből napi 1 reggel. 3 hónap múlva mentem kontollra, akkor volt 9 egész valamennyi, sajna nem tudom hova tettem a labor eredményem, akkor a dokim felemelte az adagot 75re. Legközelebb októberben megyek kontrollra, remélem jóbb lesz az eredmény. Nekem ez a pajzsmirigy probléma a 2. gyermekem megszületése után 2 évvel jött elő. Olvastam is, hogy a szülés utáni hormonháztartás felborulása miatt elő jöhet, hát nekem elő is jött.
985. d88030a7e1 (válaszként erre: 970. - Obsoleta)
2008. aug. 28. 08:51

Hát azt nem mondta így ki , hogy daganat, gondolom nem is mondhatja. Csak annyit mondott, hogy "fennáll a hipofízis rendellenes működése" Ezt leírta a neurológusnak, aztán majd meglátjuk 15-én, mert akkor megyek.

Most meg húztam innen, mert nincs alulműködésem:-)))

Sok egészséget mindenkinek!

984. SIldi (válaszként erre: 978. - 4020)
2008. aug. 28. 08:31

Hogyha a te analiziseiden a hatarertek a TSHnal 11 es 151 kozott mozog, akkor valoszinu, hogy nem ugyanabban a mertekegysegben merik. Epp nem hiszem hogy hulyek legyenek a laborosok es ne tudjak hogy mi a normalis hatarertek.


A terhesseget befolyasolja, persze, alulmukodessel nehezen lehet baba.

17en vigyed a regi eredmenyeidet is mindenkepp.

983. pitemaci (válaszként erre: 982. - 4020)
2008. aug. 28. 08:18
Természetesen, bár én elég nagy adagot 125-os euthyroxot szedek. A baba csak abban az esetben születik betegen, ha a terhesség alatt ugyanannyi thyroxint szedsz. Ezért mondják az orvosok, hogyha terhes vagy akkor azonnal endokrinológushoz kell fordulni, mert emelni kell az adagot, hiszen akkor már a babának is kell, hogy jusson. Ha nem emelik az adagot akkor valóban van rá esély, hogy beteg lesz a baba. Terhesen egyébként ha jól tudom havonta kell orvoshoz menni. A túlműködésről nem sokat tudok, mert az engem nem érint ezért nem is kutakodtam utána.
982. 4020 (válaszként erre: 981. - Pitemaci)
2008. aug. 28. 08:11

ÉS Te gyógyszer szedése mellett lettél kismama? Olvastam, hogy sajnos fenn áll a veszélye a beteg baba születésére.... :( Ez mind a két rendellenességre igaz?

17-én tudok csak menni, de mindenképpen jelentkezek.....

2008. aug. 28. 07:52
Oké, hogy szeded a gyógyszert, de ez akkor is magas érték. Ha megnézel bármilyen pajzsmirigy alulműködésről szóló cikket, sehol nem írnak ilyen magas határértéket. De azért várjuk meg, hogy a többi fórumozó mit mond erre. Az én orvosom év elején a 6,6-os TSH-ra egyből felírt egy magasabb adagot, mert már az sem az igazi. Én is L-thyroxint szedtem, most Euthyroxot. Kíváncsi leszek mit mondanak a magánrendelésen, majd feltétlen jelentkezz.
980. 4020 (válaszként erre: 979. - Pitemaci)
2008. aug. 28. 07:43

Szia!


Bocsánat, ezt elfelejtettem írni, hogy tavaly január óta L-Thyroxint szedek. De nekem is minden eredményes papíromon ott van a minimum és a maximum érték és a TSH-nál 11 a min. és 151 a max. Akkor ezt nem értem.......

979. pitemaci (válaszként erre: 978. - 4020)
2008. aug. 28. 07:29

Szia!


Én nem tudom miért mondta a doki, hogy ezek jó értékek, hiszen a TSH 4-5-ig jó. Neked meg 128,1. És ahogy nézem nemhogy javult volna hanem romlott. Tényleg alulműködésed van, de már a 99,1-es eredmény után elkellett volna kezdeni a gyógyszeres kezelésedet. És mivel ilyen magas az értéked havonta kellene kontrollra járnod, ami persze később ha jól be van állítva elég fél évente. Feltétlen menj el arra a magánrendelésre. Egyébként én most várom a babámat, igaz már régóta kezelik a pm-met, de nekem is 129 volt az első TSH értékem. Most viszont már csak 0,49.

978. 4020
2008. aug. 27. 21:18

Sziasztok!

Jó hosszú már ez a fórum, nem tudtam végig olvasni, de ahhoz erőt adott, hogy írjak.

Ma este megnéztem az értékeimet, amit már tavaly január óta mérnek és mivel velem sem közölték, hogy túl vagy alulműködésem van, csak innen tudtam behatárolni, hogy valószínűleg alulműködésem van. A legutóbbi vizsgálatom eredményei:

TSH: 128.1

FT4: 16.3

FT3: na, ide nem írtak semmit...


3 hónappal ez előtti eredmnyek:

TSH: 99.1

ft4: 20.3

ft3: 3.9


Tehát amit nálatok olvastam, alulműködésem lehet???

Mivel már azt mondták elég 1 évben egyszer mennem ellenőrzésre, kicsit nyugtalan vagyok. Viszont 17-én megyek egy magánrendelésre, ma iratkoztam fel.

Babánk sajnos még nincs és azt hallottam, olvastam ez nagy mértékben befolyásolja. Viszont nekem nem mondták, hogy védekezzünk, mert jónak látták az értékeimet és tudják is, hogy babát szeretnénk.

Nagyon várom a 17-ét azért a pénz ellenében talán kapok én is pár perc figyelmet.....

2008. aug. 27. 20:55

Sziasztok, szóval még mielőtt kikapnék, tudom, hogy ez nem egy diétáról szóló fórum. Szóval én csak azoknak ajánlom ezt a diétát, akiknek tényleg sok a feleslegük, (min. 10kg).

Ja és nem egy olcsó mulatság.

Amúgy nekem azt mondta a dokim, hogy felesleges diétázni, mert ezek a kilók el fognak tünni. De én utána olvastam a neten, és ott azt írják, hogy ez nem igaz, most kinek higgyek? Mondjuk én ezt nem vártam meg, mivel ahogy már írtam korábban, le is adtam a plusszt, sőt még többet is, és ezt most szépen tartom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook