Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
6717. Százas Evelin (válaszként erre: 6714. - 55Judit)
2019. ápr. 22. 20:29

Azok a kelyhek olyanok, mint egy lefelé álló harangvirág. Én nemigen tudok fotót feltenni, nem müxik az átvitel, ami a telefon hibája.

Talán majd az lesz a levél. Vagy levelek.

Az egyik paw 1,20 körüli, a másik kisebb.

De egyik sem ilyen szép egyenes, mint az index fotósok. Ámbár kitötöttem karóhoz, hogy formáljam.

6716. forrest2010 (válaszként erre: 6714. - 55Judit)
2019. ápr. 22. 17:14
...hát ezek valami gyönyörűségesek :D nekem a tetejükön lesz v 3-4 levél kb 70 centin , az alsó részén sehol semmi :(
6715. 55Judit (válaszként erre: 6714. - 55Judit)
2019. ápr. 22. 15:06
jav: De a hegye...
6714. 55Judit (válaszként erre: 6712. - Százas Evelin)
2019. ápr. 22. 15:05

Kerestem egy fotót, amin jól látható, hogy növekszik a csemete, de a helye olyan mintha fonnyadna. A tied hány centis? Lehet már kérdeztem, de én sajnos sokszor megkérdezek valamit. :))

[link]

6713. 55Judit (válaszként erre: 6712. - Százas Evelin)
2019. ápr. 22. 14:59

Nem tudom látatlanban megmondani milyen kehelyre gondolsz.

Emlékeim szerint először hosszúkás levélkék jelennek meg. Lefelé konyulnak, de azért növekednek. A hegyük sokáig lefelé konyuló lesz, olyan mintha fonnyadna. De nála ez a normális.

6712. Százas Evelin (válaszként erre: 6711. - 55Judit)
2019. ápr. 22. 14:53
Judit, az én paw banánkáimon most azok az eredeti, pici fügeszerű "dolgok" azok most lefele álló, kb. kétcentis kelyhek. Zöldek. Mi lesz abból, levél? Egy darab szóló levélkét látok csak, a hajtások végén. Az ott biztos levél. De mi ez a kehelyke?
6711. 55Judit (válaszként erre: 6710. - Forrest2010)
2019. ápr. 22. 13:07
Nem baj hogy kicsi a levélke, a paw banán későn hajt. Sőt, idén még nagyon keveset is fog nőni. Jövőre viszont kétszer annyit fog nőni mint idén, és az után meglódul. Majd mikor termőre fordul, kicsit megint mérséklődik a növekedése, és ekkor már nem fog zavarni. Légy hozzá türelmes! A vakond viszont nagy baj. Nálam egyet még a vásárlás évében kipusztított. Eltörhette a karó gyökerét, ami nagyon könnyen elpattan. Én ma egyébként kapával kifogtam egyet. :)
6710. forrest2010 (válaszként erre: 6708. - 55Judit)
2019. ápr. 22. 12:29
:D :D úgy legyen ! legyen szerencséd hozzá + egészséged :D hajt a banánom , bár itt még hideg van az egész levélke tán fél centis ha van :( de ami bosszant , a mocsok dög vakond a másik oldalon is csinált már járatot :( :(
6709. 55Judit (válaszként erre: 6708. - 55Judit)
2019. ápr. 22. 11:54
Vagy gyönyörűségnek ott a datolyaszilva. Ősszel minden tekintetet magához vonz a sok narancsvörös gyümölcs, miközben már levél sincs a fán. Az egyik fám tönkrement, de a másokon tavaly volt 2 szem. Idén jóval többre számítok.
6708. 55Judit (válaszként erre: 6707. - Forrest2010)
2019. ápr. 22. 11:52
Mifelénk eccerűen fosó szilvának hívják. Sok féle termése van, nem csak sárga. Szépnek szép, aztán mikor lehull lehet takarítani egy ideig utána. Mit mondjak? Többre becsülöm a finom termést adó fákat, bokrokat. Azok között is van rendkívül mutatós is. Hogy ne menjek messzere: Füge, paw banán. :)) Képzeld el a paw fát tele akkora terméesekkel hogy a két markoddal nem tudod elrejteni őket, és ezek 3-4-5-ös csokrokban állnak. Idősebb fán több is van egy csokorban. Én is meghagytam volna legalább az egyiket mert az ember szája tátva marad mikor a terméstől roskadó fát látja, vagy tavasszal mikor még egy levél sincs de tele van a fa különleges bordó virágokkal. Viszont nekem ( szegénységemben) olyan növényekre van szükségem ami jóllakat, és kis szerencsével talán el is adhatok keveset belőle. Ezért válogattam úgy össze a fügefajtákat, hogy kevésbé törődjenek, inkább aszalódjanak kicsit. Így könnyebben szállítható a termés. Idén még nem, de jövőre számítok rá, hogy kis dobozokban viszek le fügét a Balaton partra eladni.
2019. ápr. 22. 10:49
...a lányomnak van 1 Mirabolán szilvafája , minden évbe iszonyat sokat terem , de olyan borzalmasan savanyú / nem is nevezi másnak csak " fosókának " :( / már 1-2 éve le sem szedi , nem kell a kutyának se :( de azért a madarak csak eszegetik :( nálunk is kikelt 2-3 és már magasabb nálam , reménykedem benne h Bundy nem fogja kivágni , mert az egyik a terasz előtt nőtt egy kis árnyékot már most is csinál és látványnak se utolsó a dugig sárga apró gyümölccsel teli fa :) éppen tavaly fedeztem fel a templomdomb alatt is van 1 és tavaly az is rengeteg termést hozott , valaki le is szedte :)
6706. 55Judit (válaszként erre: 6704. - Százas Evelin)
2019. ápr. 22. 10:37

Biztos hogy az alacsony bokor vagy rövid törzsű kis fa. Mennél több ágat hagyunk a kis törzsön növekedni, annál később lesz hatalmas fa.

Az is igaz, hogy olyan fügét érdemes tartani ami repedésre nem hajlamos, túléretten inkább aszalódik de legalábbis töpped, majd magától egészségesen leesik. A fűből naponta fel kell szedni, mert ott is sok támadási éri.

6705. 55Judit (válaszként erre: 6703. - Forrest2010)
2019. ápr. 22. 10:33
A bokor az nem egy korszak, hanem egy forma. :)) Ha fát akarsz nevelni úgy éred el, hogy tőből kivágod az ágakat 1 kivételével. Az majd hozza az oldalágakat. Ezt lehet bármilyen koronaformára alakítani, vagy hagyni magának, mert egyedül is megoldja. Ha minél tovább alacsonyan akarod tartani, a fa törzsét alacsonyan vissza kell vágni, így majd elágazódik. Ha metszegeted sokáig alacsony marad, takarható. De ki kell tapasztalni melyik fajta hogy viseli a metszést. Én most éppen ezt tanulmányozom. Amelyik csak másodtermést hoz, azt késő ősszel kell visszavágni takarható méretűre. Következő évben az új hajtásokon lesz a termés.
6704. Százas Evelin (válaszként erre: 6701. - Forrest2010)
2019. ápr. 22. 10:01

De, lehet. Nameg jut is, marad is.

De amikor fa nagyságú már az a füge, leszedni is eléggé nehézkes. Le kell valahogy hajtani, húzkodni a hosszú ágait, csináltam ezt már az otthoni óriás bokorral. Amiből most nagyhirtelen egyszerre törpe lett. :-)

A szüleim csak alulról tudták esetleg leszedegetni, egyik évben meg későn szólt szegény apám (az élete utolsó éveiben nem igazán volt már topon) hogy szedjem le felül is, mert már beérett.

Tényleg beérett, nade olyannyira, hogy repedezett kifele, és hát azt a méhek, darazsak, ilyesmik egyszerűen imádják. Velük kellett közelharcot vívni, hogy valamennyit megmenthessek előlük… :-)

Szóval nem jó, ha túl magas a füge. :-)

6703. forrest2010 (válaszként erre: 6702. - 55Judit)
2019. ápr. 22. 09:44
...elég baj az , mert a miénk nem akarja kinőni a bokor korszakát se :( mikor lesz belőle fügefa ? soha !
6702. 55Judit (válaszként erre: 6701. - Forrest2010)
2019. ápr. 22. 09:36
Ez nem így működik.
6701. forrest2010 (válaszként erre: 6699. - Százas Evelin)
2019. ápr. 22. 09:24
...és az nem lehet ? ha má' fa akkor esetleg nem fog annyira visszafagyni :(
6700. syria (válaszként erre: 6697. - Forrest2010)
2019. ápr. 22. 09:22

Most az egyszer nem bánom, hogy az ács annak idején elcseszte a tetőt és kétszer akkorára csinálta, mint ami a tervrajzon volt. Azt hiszem, jó lesz berendezkednünk az eső(és egyéb)víz gyűjtésére, ha nem akarunk hamarosan úgy élni, mint ahogy Nagytarcsán már most is kell.

[link]

6699. Százas Evelin (válaszként erre: 6694. - 55Judit)
2019. ápr. 22. 09:20

A másodtermést is hozóakra biztosan jó lesz ez a szisztéma.

De az én négy egyforma bokrom, a tabáni, az csak egyszer hoz termést egy évadban. De nem egyszerre érik be, augusztus-szeptemberben lehet szedegetni, vagy ha melegebb az október, esetleg még akkor is.

És ezeknek az anyabokrán (ami vidéken van) látom, hogy ez a fajta aztán tényleg óriásira tud növekedni, igaz hogy már több évtized alatt bírta csak ezt megtenni.

De olyan bokrot, amihez már létra kell, én nem igazán akarok. :-) Na majd elintézem én szép finoman, kecske-káposzta alapon. :-)

Hiszen ha túl magas, akkor annak még a téli betakargatása is eléggé macerás lenne. Pedig az nagyon jót tett neki, nem fagyott el semmilyen része.

2019. ápr. 22. 05:20
Próbáljátok ki legközelebb az Aqua Basic cuccosom és tuti nem lesz annyi aszályos problémátok.
2019. ápr. 21. 13:04
...néhány éve a szomszéd házat felújították :) a régi tulajtól a mi oldalunkon lett levezetve az esővíz , az új is úgy hagyta , nálunk sehol nem folyik össze annyi , mint a szomszéd házról / a miénk jóval kisebb :) / már ha egyáltalán esik , mert az idén még csak 1x volt tele :( de aminek nem annyira fontos a csatornán lefolyni , az nálunk is mehet a kertbe , udvarra :)
6696. 55Judit (válaszként erre: 6695. - Syria)
2019. ápr. 21. 12:45
Nem. Én a konyhában összegyűjtöm a vizet, mert a kerti csapból rengeteget kell öntözni.
6695. syria
2019. ápr. 21. 12:14
Győzitek locsolással ezt a szörnyű aszályt?
6694. 55Judit
2019. ápr. 21. 11:14

van egy olyan fügém is, ami a másodtermését cseresznye nagyságú ként ledobálja, mert fügedarazsas beporzást igényel. Az első termése nem, és az nagyon finom. A vesszői korán beérnek.

Az alacsonyan tartás érdekében, idén ha leérik az első termése, erősen visszavágom az ágait. Így az energiát a növekedésre fordítja majd, és nem a másodtermés kinevelésére. Talán a vesszők is beérnek majd. Képzeletben így működik, és kipróbálom, hátha bejön.

A két hullámban termőknél meg szerintem vagy a legidősebb, legmagasabb hajtásokat kell kivágni időnként, vagy mérsékelten metszegetni a többit annak tudatában, hogy a levágott vesszőkön van a jövőévi termés. :)

6693. 55Judit (válaszként erre: 6691. - Forrest2010)
2019. ápr. 21. 09:13
Ügyes vagy. Nagyon szép lehet az otthonod. :)
6692. 55Judit (válaszként erre: 6689. - Százas Evelin)
2019. ápr. 21. 09:11

Gyakorlatom még nincsen, de filózok rajta erősen.

- Először arra gondoltam, hogy mindig kivágnám a 4 éves vesszőket tőből. Viszont a vastagabb vesszők/ágak jobban bírják a fagyot. Meggondolandó, de bokor amin kipróbálom.

- A Ronde de Bordeaux olyan fajta aminek csak másodtermése van, tehát az új hajtásokon van a termés, ezért az előző évit le lehetne vágni. Ősszel jól visszavágtam,most megfigyelés alatt áll, mikor hoz termést. Ha nincs bolygatva, augusztusban érik. Gondolom, visszavágás miatt kitolódik 1 hónapot, de akkor még jó idő van, beérhet. Ezt más fajtánál is meg lehet próbálni, de feltétlen olyanon, ami a másodtermést korán szokta érlelni, tehát a hideg idő miatt nem marad sosem éretlen füge a bokron.

2019. ápr. 21. 08:32

...van a hegyen valakinek másik fajta füge , mondtam a lányomnak h majd kérjem má' róla 1 hajtást hátha sikerül belőle nevelni 1-2 tövet , az övéké beérik :) hátha....


... csináltam néhány kefírespohárral gyökerezőedényt a fehér hortenziának :) olyan 10 centis kis új hajtásokra ráhúztam a talpán kivágott poharat és feltöltöttem jó kis tőzeggel :) h abba akkora gyökereket ereszt amekkorát csak akar / + tud :) / és majd ősszel nem kell kiásnom 1 db-ot se !csak elvágom a föld színén az 1-1 szálat és ott lesz benne a gyökeres vadi új növény :) mindig félek kibontani a tő körül , mert a frász környékez , h mit kaszabolok össze ? vágok el az ásással :( na de majd most ! rengeteg új hajtás bújt ki az öreg tő körül és amikor virágzik látok lassítani autókat előttünk , remélem h csak a virág kedvéért :D :D mert gyönyörűségesen szép :) :) mint a labdarózsa előttünk :) + az orgona :) anyák napjára szokták lopkodni is :) a néhány éve vett illatos bangitán lesz sok sok virág , úgy látszik tetszik neki a hely is + a sok tyúkcaros föld :) amit kap évente :)

6690. Százas Evelin (válaszként erre: 6688. - Forrest2010)
2019. ápr. 20. 23:24

Az is valami érthetetlen marhaság.

Csak elrondítottak valamit, ami szép volt.

6689. Százas Evelin (válaszként erre: 6685. - 55Judit)
2019. ápr. 20. 23:21

Én talán igen. :-)

Mellesleg még randa is lett szegény öreg füge, csak azok a vastag, csupasz ágak maradtak... Ez bizony nagyon barbár munka volt.

Nade hogy lehet megakadályozni, hogy hatalmasra nőjön a bokor? Minden évben nyirkálni egy keveset?

6688. forrest2010 (válaszként erre: 6682. - Százas Evelin)
2019. ápr. 20. 20:15
...azért van ám Bundynak rokonlelke is a faluban :( tavaly Anyum sírján levágatta a kecskerágót + a tiszafát a falu gondnoka ? v a temetőé ? nemtom ! de amit Bundytól kapott érte ! szerintem a nőnek a fél oldala azóta is rángatógöcsbe van , mert Bundy leordibálta a haját is a fejéről mikor előadta neki a nő h a kecskerágó törvényt sértett......na azóta én ezt havonta legalább eccer hallom :( :( h hogy lehet valaki ennyire setét ?!!!!!!!!!!!
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook