Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
6777. syria (válaszként erre: 6772. - Guruljka)
2019. máj. 5. 07:28
Egyelőre megelégszem kicsi terület művelésével; egynyáriaknak, fűszernövényeknek elég ennyi. Az is szempont, hogy hulladékból készül; s ahogy a műanyagokat ismerjük, évtizedekig nem fog lebomlani.
6776. Hajnali madar (válaszként erre: 6775. - Hajnali madar)
2019. máj. 5. 05:24

Ahogy érzékelem ez a távolság egyre jobban bővül.

:(

6775. Hajnali madar (válaszként erre: 6774. - 55Judit)
2019. máj. 4. 18:58

Köszi!

Sajnos az új kert még oly távol van, mint Makó Jeruzsálemtől, de majd ez is alakul idővel.

6774. 55Judit (válaszként erre: 6773. - Hajnali madar)
2019. máj. 4. 15:31

Ismerem az érzést, mikor végignézel a területen. Én is ezt láttam 13 éve, mikor ide költöztem. Mikor le lett kaszálva és elhordva a szemét, nekiveselkedtem az ásásnak. Akkor szembesültem azzal a ténnyel hogy a ház előtt és körül virágágyásom már nem lesz. vastagon szemét és murva töltés mindenhol. A kertben találtam egy kis részt amit meg tudtam ásni, de a mai napig szedem belőle az üvegdarabokat, söröskupakot, salakot, csempedarabokat, rozsdás drótot, szegeket. Most, öregségemre lassan kitisztul, de már nincs sok erőm művelni.Még erőltetem kicsit, és hálás vagyok hogy ennyit még bírok. :)

Kitartást, és sok örömöt kívánok neked az új kertedben!

6773. Hajnali madar (válaszként erre: 6771. - 55Judit)
2019. máj. 4. 15:23

Igen, csk épp nem voltam rá felkészülve.

Ugar földön kellene termelnem, amin márciusban még másfél méter magasan állt az 5 éve levágott faágak tömege átszőve az ugyanennyi ideje gondozatlan gazzal, ujjnyi vastag karókkal.

A srác, aki megígérte, hogy lekaszálja még nem érkezett meg erre a területre, illetve eltört valami rugója a készülékben és így ezen a héten sem lesz vetés.

Na de majd jövő hét végén talán.

6772. Guruljka (válaszként erre: 6765. - Syria)
2019. máj. 4. 15:14

Ez nem mondható magaságyásnak, csak dézsának.


A magaságyás több négyzetméteres, annyi a haszna, hogy a bele vetett növények védettebbek a talaj menti fagyoktól. Nem kell mellettük görnyedezni sem, és jobban szem előtt is vannak.

Van olyan megoldás is, hogy a széleit megmagasítják, és keretezett üvegtáblákkal lefedik, akár lecserélt ablakokat is használnak a célra. Persze felnyithatóan, vagy levehetően.

6771. 55Judit (válaszként erre: 6770. - Hajnali madar)
2019. máj. 4. 15:09
Mióta nem fagyos a föld, ezt már néhányszor megtehetted volna. :) Nálam az első vetés 2-3 cm magas, de utóbb látom nem is kellett volna vetni mert kélt magától is elég. Akkor vetek legközelebb, ha már szedhető az uborka. Addigra kezd fogyni a mostani zsenge kelés. :)
2019. máj. 4. 15:05

Megint nem tudom elvetni a kaporágylásom.

Igaz én nem 700 nm-n akarom, csak 60 cm széles, 5~6 méter hosszban.

6769. 55Judit (válaszként erre: 6767. - Syria)
2019. máj. 4. 10:08

Megpróbálhatod. Számolj azzal hogy a komposzt valamennyire még süllyedni fog év közben, és a konténerfal átmelegedése miatt sokkal gyakrabban kell öntöznöd a magas ágyást, mintha csak gyalogkertet művelnél. de ha kedved van foglalkozni vele, akkor hajrá, mert mutatós kis mini kert lehet.

Én a fügéimmel bíbelődök annyit, mint más fele annyit is nevetségesnek tartana. :)) Kinek mi. A lényeg, hogy jól érezzük magunkat! :)

6768. ab61752c45 (válaszként erre: 6766. - 55Judit)
2019. máj. 4. 08:48
szerintem is kicsi,és rengeteg föld kell bele.nekem is van egy hasonló,hát nem sok hasznát veszem.
6767. syria (válaszként erre: 6766. - 55Judit)
2019. máj. 4. 07:51

A nagyobbik rész átmérője 65 cm, a kisebbiké 50; 1/3, ill. 1/5 négyzetméter. A nagyobbat az előkertbe szánom egynyári növényeknek, a kisebbiket fűszernövényeknek: kakukkfű, bazsalikom, zsálya, citromfű, rozmaring stb.

Az aljukba zöldhulladékot raknék komposztszerűen.

6766. 55Judit (válaszként erre: 6765. - Syria)
2019. máj. 3. 21:11
A magas ágyás divat. Erősen be van korlátozva benne a hely. Több vele a munka, mintha gyalogágyásban kertészkednél. Ráadásul az a hordó rendkívül kicsi erre a célra. Persze ha csak egy dézsás növényt akarsz nevelni benne, akkor elég. Vagy mondjuk 1 szép virág a közepébe, körbe pedig valami lefut. Szép lehet. De nem írtad mire szánod konyhakerti magas ágyásnak, vagy virágnak. Én virágnak használnám.
6765. syria
2019. máj. 3. 12:40

Kilyukadt egy ismerősöm kb. 200 literes hordójának a feneke. Kidobás helyett nekem adta: vágassam ketté, az alját lyukasszuk ki, hogy ne pangjon a víz, süllyesszem a darabokat kicsit a földbe, s így csináljak magas ágyást. Vélemény? 3626-os bejegyzés.

[link]

6764. Százas Evelin (válaszként erre: 6761. - 55Judit)
2019. ápr. 25. 20:39

Igen, ezek "neves" banánok. Akkor oltványok. Hát látszik hogy nemigen értek hozzá, én nem láttam ezt rajta.

Amikor vettem, örültem hogy van kb. olyan amit szándékoztam szerezni, Prímát mindenképpen akartam, de Overleese nem volt, ahelyett vettem a Davist.

Azt mondod, helyrehozza magát a leharapott ágas? Ügyes kis növény ez. :-)

Örülök, hogy épségben van a légbujtásod. Mikor lesz abból eper-fügéd?

6763. ab61752c45 (válaszként erre: 6762. - Forrest2010)
2019. ápr. 25. 18:08
a nagyanyámnak is volt,meg a mezőn is.én is vettem, de elég gyatra,hogy lesz-e belőle valami?
6762. forrest2010 (válaszként erre: 6761. - 55Judit)
2019. ápr. 25. 18:01

...de jó Neked !!! gyerekkoromban volt néhány házzal feljebb 1 hatalmas fekete eperfa , amin kb akkora vurcnik termettek , mint a fél hüvelykujjam , éppen a patak szélén állt és mikor érett a patakból is kihalásztuk , mindjárt mosva is volt :) és megettük :) a nyelvünk is a szánk is lila volt tőle :( felmászni nem tudtunk rá , ahhoz túl magas volt :(


...olyan 20-25 évvel ezelőtt a faluba az utak szélére ültettek csüngő v szomorú eperfát , de már nem sok helyen látok :(

6761. 55Judit (válaszként erre: 6760. - Százas Evelin)
2019. ápr. 25. 15:53

Amit névvel ellátva árulnak, az biztos hogy oltvány. Ami nem oltvány, arra azt írják hogy asimina triloba, vagy indián banán, paw banán.Elnevezés nélkül.

Felső ágból ki fog alakulni takaros kora ne aggódj!

Megvannak a légbujtásaim. :)

6760. Százas Evelin (válaszként erre: 6758. - 55Judit)
2019. ápr. 25. 15:36

Kíváncsi leszek a gerilla kertészkedésed eredményére. :-)

Nekem egész biztos bármelyik paw ízleni fog. Most meg én sem találok a Davis-ról semmit, egyedül egy helyen láttam annyit, hogy az közepes méretű terméses.

Most nincs szezon, nem ugrik fel annak a kertészetnek az ismertetője, ahol mindegyik le volt írva, na majd meglesz.

A Prímának találtam viszont a tövénél egy gyűrűs, szabályos bemélyedést.

Majd még mégigtaperolom a másikat is. Talán ezek mégiscsak oltványok. Annyi pénzért már illene is annak lenniük. :-)

Fene a vakondjaidat, a legjobb fádat túrják ki... Azért egy beagle kutya sem a legutolsó. :-) Hogy fog az a Príma banán kúp alakú lombozatot növeszteni, ha nincs meg a főága? Na, majd kiderül... :-)

6759. 55Judit (válaszként erre: 6757. - Százas Evelin)
2019. ápr. 25. 13:34
A Prima1216 nem szelektálás útján való oltvány, hanem nemesített. Nagy előnye hogy ön termékeny, és hamar, sokat terem. Ezzel nagyon jól jártál. Nekem ezt a fajtát törte ki a vakondok.
6758. 55Judit (válaszként erre: 6757. - Százas Evelin)
2019. ápr. 25. 13:32

Meg fogsz lepődni. Szinte egyforma minden paw banán íze. Ami fontos az hogy jó ha ön termékeny, és lehetőleg tájékozódjunk bőtermő-e. A termések méretében és a színükben lehet némi külömbség, és van amelyikben annyi a mag, hogy alig van gyümölcshús. Még ami fontos, az érési idő. Mindegyik ősszel érik, de van a fajták között némi időbeni eltolódás. Ha 2 van, kicsit tovább tart a szezon. :)

Én a Sunflowerrel befürödtem, mert keveset terem. De aki megvette tőlem az fórumtárs, és tudja jól mit vett. Ő is ilyen különlegesség bolondja, a nick neve dospyros. Ebből tudni, a datolyaszilva a mindene. Hát, nekem is jobban ízlik mint a paw banán, viszont én meg füge mániás vagyok. :))


Nem titok, balatonvilágosi vagyok. A Club Aligában gerilla kertészkedtem kicsit. A Kádár villa mellett van egy nagyon finom termésű fekete eperfa. Nagy szemű. 2 ágára tettem légbujtást pár hete. Most lemegyek, megnézem húsvétkor a vandál kirándulók lebontották-e róla. Igyekeztem takarni, ne legyenek feltűnőek. :)

6757. Százas Evelin (válaszként erre: 6756. - 55Judit)
2019. ápr. 25. 08:43

Igen, a Prima az príma. De elolvastam én ezekről mindent a vásárlás előtt. Elvileg a Davies is öntermékeny, és arról is csupa szépet, jót írtak, hogy az is kitűnő ízű.

Valahol a nevüket is felírtam, nemcsak a rájuk kötött cetlire vagyok hagyatkozva, de most perpillanat az is megfelelt. Ha már a memóriám nem is annyira. :-)

6756. 55Judit (válaszként erre: 6755. - Százas Evelin)
2019. ápr. 25. 08:24
A Prima1216 állítólag a legjobb ízű. Sokat terem és öntermékeny. Jó porzója a többinek is. Ügyesen vásároltál. A Másikról semmit nem tudok, ha keresőbe írod, biztos találsz. lehet, külföldi oldalakon többet.
6755. Százas Evelin (válaszként erre: 6754. - 55Judit)
2019. ápr. 25. 08:03
Küldök, persze. :-)
6754. 55Judit (válaszként erre: 6753. - Százas Evelin)
2019. ápr. 25. 07:47
Majd 1 napos postázással küldesz nekem is kóstolót. :)
6753. Százas Evelin (válaszként erre: 6749. - 55Judit)
2019. ápr. 24. 19:37

Ez nagyon jól hangzik. :-)

Kibontottam a két kis fát a tujaágak takarásából, és elolvastam a cédulájukat.

Nem jól írtam az előtt, nem Sunflower egyik sem.

A nagyobbik az Davies, és most láttam, hogy azon van már vagy 12 virágocska, némelyik már pirosas, nagyobb.

a kisebbik az meg Prima. Ennek a főágát sajnos leharapta a kutya, amikor még hozzáfért. De szépen vannak oldalágacskái, és azon is van összesen már vagy nyolc virág, köztük egy-két nagyobb, piros.

Hát ez meglepi volt. :-)

Úgy leárnyékoltam, hogy nem nagyon láttam belőlük csak valamicskét, kukucskálva. :-)

Ennek örömére körbekapirgáltam, csináltam kis locsoló tányért, meglocsoltam, remekül elvagyok velük... :-)

Ha nagyon sok lenne majd, valahol a távoli jövőben a gyümölcs, majdcsak kitalálom, mit kezdjek vele. Vannak végülis családtagok is.

6752. forrest2010 (válaszként erre: 6751. - 55Judit)
2019. ápr. 24. 12:13

...ok :) eddig csak finom csirkeudvari földet kapott :)



... tavaly gyökereztettem a lányomnak a feketeribizlinkből :) alig 20 cm és van rajta 1 fürt :) remélem a banán is ilyen élni akaró lesz :)

6751. 55Judit (válaszként erre: 6750. - Forrest2010)
2019. ápr. 24. 12:00
Nem számít. Biztonság kedvéért tegyél 2 oldalára karót, kösd ki mindkettőhöz, hogy a viharos szél se törje ki. Már idén is sokat erősödik majd, főleg ha kap egy kis tápoldatot is.
6750. forrest2010 (válaszként erre: 6739. - 55Judit)
2019. ápr. 24. 11:36
....rettenetesen vékony a fa , amihez kötve volt a nád vastagabb :)
6749. 55Judit (válaszként erre: 6748. - Százas Evelin)
2019. ápr. 24. 11:14

Kívánom, legyen sok örömöd bennül.

Most hogy erről beszélgetünk, elgondolkodtam a termésén. Nem bántam meg hogy túladtam a fákon, mert azzal a rengeteg terméssel nem tudtam volna mit kezdeni. Tárolni sem lehet max. 2-3 napig hűtőben. Viszont ha tehetném, szezononként 2-3 db-ot szívesen megennék belőle. Nagyon finom, de a termés idején annyi más gyümölcs is van amit nagyon szeretek, hogy a paw kedvéért nem csökkenteném a fogyasztásukat.


Annak éri meg szerintem ilyen gyümölcsöt termeszteni akinek nagy családja van, vagy sok kedves ismerőse. A gyümölcsöt ha lehetne boltban kapni, iszonyú drága lenne. Csak a mag ami benne van egyben, 10-12 db, 1.000-1.200 ft árú. És akkor még a különleges gyümölcshúsról nem is beszéltünk. saccra minimum 2.500 ft lehetne darabja, amit meg nem venne meg senki, mert egy evésre be lehet vágni simán. :)

6748. Százas Evelin (válaszként erre: 6747. - 55Judit)
2019. ápr. 24. 11:02

Köszi a tudnivalókat, meg azt a linket is, jópofi az ecsetelő kisgyerek. :-)

Locsolgatom a banánkákat, persze. Ebben a nagy szárazságban... Alig esett tegnap egy pici eső.

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook