Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Munkába Bringázók Baráti Köre fórum

Munkába Bringázók Baráti Köre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2016. nov. 1. 12:39

Köszi a sztorit, nagyon aranyos lehetett a jelenet:)


Kézmosás -> A gyerekek szinte egyáltalán nem mosnak kezet, kivéve az ebédlőben, mert ott kötelező...

Észrevettem, hogy WC használat után is elég sokan "elfelejtik". Ők már nem kisgyerekek.


Mindezek ellenére a papírtörlő mennyisége nem elég, a törülközőt más célra használják.

Van folyékony szappan: a legolcsóbb, persze, ezért kézkrém kellene utána. Rengeteget mosok kezet...de nem én vagyok a fő papírtörlő fogyasztó:)


Vasárnap "elbicikliztem" a fél délelőttöt, semmi sem jött "össze": elromlott a konyhagép, nem tudtam az összes húst felaprítani. Nem kaptam gyertyaizzót 3 nagyobb boltban sem (mivel a Wc-ben égett ki és a búra alá másik nem fér).

Egy darab öreg füstölt szalonna volt csak a hentesnél és a boltban is csak két darab árválkodott a polcon:) Nem kenyérszalonnára volt szükségem.

A férjem elfelejtett savanyú káposztát venni - pedig előző nap megbeszéltük, - ami otthon volt az kevésnek bizonyult.


Kellemes őszi nap van, melegen süt a nap.


Remélem, felétek is jó az idő!

218. Dodi44
2016. nov. 1. 07:13

A gyerekvirusoktol tartsd tavol lehetoleg magad!

Nekem Edesanyam mindig ramszall az olyan idoszakokban, kezet mosni, meleg-szappanos vinben, naponta sokszor. Mondtam Edesanyamnak, mar kezd oreg lenni a kezem, mert a melegvizben, persze a pancsolas kozben kiazott, az az megrancosodott a kezement, inkabb az uj hegyeimen a bor...

Ami erre ket dekeddel kesobb tortent, a gyerekeim is nagyon szerettek a melegvizes kadban eljatszadozni furdeskor, es a fiamnak is kiazott a bore az ujja hegyein, es akkor meg csak negy eves korul volt, es egyszer csak a kadban ulve elkezdett keservesen sirni! Persze megijedtem, hogy mi baj tortent! A kis kezeit elebem tartotta es mutatta a rancos uj hegyeit es azt mondta: oreg vagyok!!! sosem felejtem el...

Hat igen egy szulo az ilyen nuanszokra egy eletre a memoriajaunkba vesve tartjuk, amit ok meg aznap elfelejtenek...

217. spatifillum (válaszként erre: 215. - Dodi44)
2016. okt. 27. 21:43

A munkahelyemen loptak el egy lezáratlan biciklit. Fénykép alapján viszonylag rövid időn belül "megkerült". Szerintem tudták, kinél kell keresni...

Viszont jó néhány éve sorozatban, nagy tételben tűntek el a városban.


Gyerekvírusok tevékenykednek, remélem megúszom.

Jövő héten "szabadságolva leszek", nem szeretnék összeszedni semmiféle nyavalyát. Bele kéne húznom a takarításba....csak semmi biciklizés :)


Ma este is elkerekeztem egy előadásra:

Jirí Menzel volt a műv.ház vendége egyik filmjének 50 éves "évfordulója" alkalmából.

Legalább jó hangulatom lett :) Igaz a film címe: Szigorúan ellenőrzött vonatok nem Biciklitolvajok...pl:)

216. spatifillum (válaszként erre: 214. - Sanyinak)
2016. okt. 27. 21:32

Igazad van, de hárítok, ami viszont elég gyerekes-> Sokan nem viselnek láthatósági mellényt.


..nem tudok szerelni...

215. Dodi44
2016. okt. 25. 05:18

Erdekes feherre mosas!!!


"Tekintettel arra, hogy a nyomozas soran felszinre kerult, hogy a fiatalkoru gyanusitott nem eltulajdonitasi szandekkal tavolitotta el a kerekpart, hanem csak kozlekedni akart vele.

Fuggetlenul attol, hogy a lezart kerekparrol eltavolitotta a zart, lopas buncselekmenyenek nem minositheto!

Tovabba, mivel nem gepi meghajtasos jarmu, ezert a jarmu onkentes elvetelenek a buntette sem allapithato meg, valamint a jarmu erteke sem eri el a lopasi ertek ertekhatarat.

Tekintettel arra, hogy a feljelentes targyat kepezo cselekmeny nem buncselekmeny, ezert a rendelkezo reszben foglaltak szerint a nyomozas megszunteteserol hataroztam.

X Y ezen cselekmenye a 2012 evi II. torveny 177.&

(2) alapjan, tulajdon elleni szabalysertes, Ezert a Dunakeszi Kereskedelmi Osztaly Szabalysertesi hatosaga illetekes a tovabbi eljaras lefolytatasi celjabol.

Dunakeszi Oktober 13. Dunakeszi Rendor kapitanysag *12* "

Tehat ha az autodat elviszem, azt nem ellopni akartam, csak kozlekedni vele...

Igy azutan jol fog alakulni a bunozesi statisztika...

214. sanyinak (válaszként erre: 213. - Spatifillum)
2016. okt. 24. 21:33

Miért nem "szereled" a mellényt a bicajra?

Ha ronda is, azért nem árt, ha észrevesznek...

2016. okt. 24. 21:29

Szerencsémre alig látok a bicikliseken mellényt. Ez egy banánzöld/sárga színű nylonból készült borzalom. Állítólag kellene viselni...

Természetesen egy méretben kapható, nekem is kallódik egy valamelyik fiók mélyén. Nem divatholmi, de rólam a cúg levinné menetközben illetve kabátra nem fér rá.

Bocs, én csak "kukás-mellénynek" hívom. Van egy gyerekvers, a Bors néni. Ott található:"...megjöttek a kukások, narancssárga ruhások".

Tudom, a hasznosság nem divat kérdése, de ezt ne....mellőzöm, amíg lehet.


A biciklit állandóan lezárom, ahány helyre küldenek. Ugyan most nem hallani sorozatos lopásokról, de időnként elemelnek egyet-egyet.

Persze, egy ideig nem zártam, gondoltam, sietek, de mondták, hogy nagyon merész vagyok...


Ma jó idő volt, maradhatna Karácsonyig.

212. Dodi44 (válaszként erre: 211. - Spatifillum)
2016. okt. 18. 06:49

Ha siet az ember, konnyebben elfelejti az elovigyazatossagokat. De a sotetebb kabatok a szurkuletekben es a sotetben kulonosen eltudja tuntetni a biciklist, es kesz a szerencsetlenseg, mert az autos keson veszi eszre az elotte tekerot!

Igaz en nem igen hasznalom, szinte sohasem, kozlekedesre a bicajt, nem hagyom ott valamihez tamasztva, mert azert az ordog sosem alszik, es a bicajnak hulthelyet talalhatjuk konnyen, de en ra csavaroztam a lampakat elolre is es hatulra is. Az elso lampanak is van villogo allitasa, es a hatso pirosnak is, igy ket evig eleg bennuk a AA ceruza elemek.

2016. okt. 17. 21:30

Szerencsére nem autóval voltál...veszélyes az ilyen találkozás....

Múlt héten egyik este majdnem megijedtem, mert a járdán láttam valamit futni: csak egy aranyos sünike menekült a gazba:)


Reggel borult volt,szitált a köd, de nem tettem fel a lámpáim, mert siettem. Útközben egyetlen biciklist sem láttam "kivilágítva", csak autósokat.

Napközben tűrhető volt, helyenként szemerkélt az eső, de itt sem volt hideg...télikabátban.

Ma vettem egy kicsit vékonyabb dzsekit, de azt jobb lett volna, kicsit hosszabb.

210. Dodi44
2016. okt. 17. 08:02

Itt ma esett az eso, majd megallt, felszaradt, es ujra esett... 23C volt, de a nap nem akart elobujni a korulottunk levo magas fak kozul, es a napelemeim nem csinalhattak a dolgukat. Mar nagyon meglatszik, hogy a globusunk felsoresze elfordul a napunk tol es alacsonyabb szogben futja be napunk a pajajat.

Vettem ujfajta lampakat elore, hatra a bicajra, es sotetben is tudok menni kicsit bicajozni a mar megszokott reszeken. Kepzeld mitortent, az egyik este kerekezek a mar nagyon felhomalyban levo utcan, es a bokrok kozott elottem ugrott at harom ozike! Anyuka volt ket gidaval, elugrandoztak ugy nyolc meternyit es az utaolso ugrasuk utan a foldre erve mozduletlenna valt mind a harom! Eloszor a mama, es utanna a ket majdnem anyanyi gidaja. Szepek voltak, kecsesek.. kisse meg is lepodtam amikor keresztben atugraltak elottem...

2016. okt. 15. 17:05

Remélem, jól vagy és jó kedvvel tekersz:)


Nem leszek edzettebb a bicajozástól, a vitaminok ellenére "lekvár" vagyok. Pedig örülök, hogy nem vagyok egész nap "folyosó-cirkáló", jólesik napközben a biciklizés.


Köszi a sztorit, kellenek az élmények illetve vannak kihagyhatatlan helyzetek.

->...a vizes élményhez, ami számomra nem volt vicces: tizenévesként bikinit vettem, narancsos árnyalatban. Nem is gondoltam rá, ha vizes lesz, akkor átlátszik+ testszínű lesz. Jó drága volt, mert nem mertem olcsót venni. Ezután már csak "napozni" használtam a szőlőben:D


Jó időt ígérnek a hét végére, de ma sem sütött sokat a napocska. "Konyhamalackodni" fogok, így tulajdonképpen nekem mindegy, milyen az idő, mert a bicikli a garázsban várja a hétfőt.


Biciklis dal gyerekeknek:)

[link]

208. Dodi44 (válaszként erre: 207. - Spatifillum)
2016. okt. 4. 05:33

igen megneztem azt a aromkereku "bicajt" erdekes otlet, de nem latszik, hogy gyors lenne.. :DDD


En egy komisz kolok vagyok...

Az egyik baratomat Vietnamban fejbelottek, es a jobb oldali vegtagjai nem mukodnek, de ez nem zavarja ot, bicajozik, a jobb kezet ra huzza a bal kezevel a kormanyra, a jobb labat oda koti a pedalra, es a ball labaval hajtja a bicajt, es jo gyorsan is megy!

Mindig vicceltunk egymassal...

Egyik alkalommal levettem a baloldali hajtokart, es ugy tettem vissza, hogy mind a ket hajtokat egymassal parhuzamos volt. Amikor rendesen allitva, pont az ellenkezoallasban volt amikor az egyik lefele, a masik felfele all.

Az en Karcsi baratom felult a bicajara, beletette a jpbb labat a tartojaba, es indulni akart a masik labaval a foldon lenduletbe hozta a bicajt, de amikor mar gurul, nem talalta a masik pedalt, mert az is ott volt, mint a masik! :DDD persze ugye azonnal az en nevemet kialtotta! Nem tudom ugyan miert???? :DDD Masik alkalommal meg kimentunk egy tora csonakkal, nekem volt egy un. vizi szankom, amit a motorcsonakkal huzunk, es arra eloszor a kezdok felfekudnek, a csonak felhuzza a viz tetejere, majd felallnak raja, mint a hullamlovasok az oceanon. csak az enyem az a csonakkal van huzva. Karcsi baratom is kiakarta probalni. Ki is mentunk, betettem a szankot, a huzo kotelet kiengedtem, es ugy kb 20M-re a csonak mogott fekudt ra Karcsi. Megegyeztunk, ha gyorsabban akar menni csak integessen elore, ha meg akar allni csak tegye fel a kezet, es ha lassabban akkor a kezet lefele integesse. El is indultunk, nezek hatra , Karcsi integet, hogy gyorsabban, mar eleg jo iramban mentunk a szanko a felszinen vagtazott, de en Karcsit csak latom hogy integet. hogy gyorsabban, gyorsabban... Egyszer csak elengedi a kapaszkodo kotelet, es lecsuszik a szankorol a vizbe! Visszafordulok, es melle erek, es ram szol, hogy nem lattad, hogy integettem, hogy lassabban??? En gyorsabbnak lattam az integeteset mondtam en, hat igen rosszul lattad, mert, amint felemeltem a kezem a gatyam csuszott lefele es oda kellett kapnom, de a vegen mar nem tudtam elkapni! Most meg forduljunk vissza amerrol jottunk, mert a viz lehuzta rolam a furdo nadragomat! --- es valahol ott van egy parszaz meterre vissza fele!!! Mert amikor kisse felhuztam magam elore a szankon a vizben, a gatyam utan kaptam, mert az meg csuszott is lefele, es azt lathattad te a "gyorsabb" jelnek!

A gatyesz meglett a vegen, de nem azonnal, mar azon dillemazott, hogy hogyan fog kimenni a partra, a kedvenc furdogatyesza nelkul... :DDD

Hat igen, akasztottak mar jobb embert is nallam...

2016. okt. 3. 21:51

Az alsó tagozat körül reggel és délután alig lehet biciklizni, mert az összes helyet elfoglalják az autók. Itt a felsőben tele a tároló a bicajokkal, sőt, én már oda sem férek és a tanárok sem ->

Emlékszem, a lányaim mennyire hiányolták, hogy ők mindig biciklivel mennek iskolába, nem viszi őket soha senki. Ezeknek már az nem normális dolog, hogy a saját lábuk vigye előre őket.


Továbbra is beérem a napi körbe kerekezéssel, elég az nekem:)

Lehet, ez kényelmesebb lenne:)->

[link]


(remélem, meg tudod nézni:))

206. Dodi44
2016. szept. 27. 04:10

Tolem a masodik utcaban van egy kozepiskola, ezek a gyerekek mar "nagyok" a negyedikesek mar kocsivaljarnak suliba... vettem a bicajomra uj lampakat, elol-hatul ugy villognak, mint a pek kutyaja a melegkiflire!

Estenkent szoktam a ket nagy haztombot korul tekerni. Eleg huss van mar, de egy macko felso es also estenkent jol esik manapsag. De csalok, mert ugyan azt az utat eloszor korbe gyalogolom, utanna megegyszer vegig bicajozom egy raadassal.

Eddig meg szerencses voltam, engem kikerult a nyavalta, nem vagyok gothos... :DDD

2016. szept. 26. 22:41

Köszönöm a jó tanácsot:)


Reggelente hideg van, aztán lehet a "rétegeket" levetni. Kimelegszem biciklizés közben, viszont az iskola sötét folyosója illetve a huzatos udvar nem kellemes tartózkodási hely.

Ráadásul elszórják a zsebkendőiket is a diákok :S...nem elég, hogy minden tele bacival.


Remélem, neten keresztül nem vagyok fertőző:)

204. Dodi44
2016. szept. 25. 05:43

Tana probald meg, meg sosem artott meg senkinek sem...

Magamreszerol ha odakerul a sor, egy zacsek citromot veszek, es citromos valamiket csinalok, teat, halat, limonadet, keves cukorral...

Emlekszel meg a "Hipolit a Lakaj" -ra,:

"Hagymat fogok enni, hagymaval"!!!

A hagymat a citrommal helyettesitem...

Szerintem segit, es ha mar a testunknek nincs mar szuksege tobb C vitaminra, az eltavozik testunkbol a hagyomanyos uton...

2016. szept. 24. 21:24

Tegnap, és ma este is fűszeres,forralt bort iszom...ki tudja, jót tesz-e, de a tánti fura ízű bora fogy legalább:)

Lekopogom, nem rosszabb a nyavalyám, mint tegnap...

[link]


Kellemes hétvégét!

202. Dodi44 (válaszként erre: 201. - Spatifillum)
2016. szept. 23. 00:00

Itt a szezonja a torokfajasoknak, megfazasoknak, mert a testunk nem mindig tud alkalmazkodni az idojaras szelsoseges homerseklet ingadozasaihoz. De egy bizonyos fokig jo is mert ellenorzi az immunrendszerunket, felebreszti a keszenletet.

Ugyan ugy, mint a bicajokat is neha olajozni egy jo szokas, hasonloan a testunknek is jol esik a vitamindus gyumolcsok valtozatai.

Sajnalom, hogy a fogad "begyulladt", nekem a begyulladas akkor szokott bekovetkezni, ha egy nagy kutyat latok felem vicsorogni! :D

2016. szept. 22. 21:23

Általános, hogy a többség megfázott...

Reggelente hideg van, később rám melegszik a ruhám, főleg biciklizés közben, aztán újra a huzatos udvaron...

Multivitamint és torokfertőtlenítőt vettem ma, de lehet, kár volt. Ja, és papírzsebkendőket.

Pedig az antibiotikum kúra is "letudva" -> Begyulladt a fogam.


Felétek is fertőznek a bacik? :)

200. spatifillum (válaszként erre: 199. - Dodi44)
2016. szept. 20. 23:22
Köszönöm szépen:)
199. Dodi44 (válaszként erre: 198. - Spatifillum)
2016. szept. 20. 06:33

Koszonom, es engedd meg, hogy viszonozzam:

www.youtube.com/watch?v=ItfyoMvJnx0

2016. szept. 19. 23:16

Jó kis pedálozós zene..hegyi etapot is lehet közbe iktatni:)

[link]

2016. szept. 19. 23:10

Dodin kívül senki sem tekert errefelé....pedig biztosan többen is biciklizünk...


Távollétem oka-> Kissé "kivoltam", de kezdem összeszedni magam.


Megjött az özönvíz, hiába voltam beöltözve a biciklin, a cipőm szétázott...még rövid távon is:)

Nem hiányolom a hőséget.


Dodi, a 15 éves biciklim akkor kb 22000 Ft-ba került, ma 40 000 körül lehet megvásárolni...persze sokkal szebbek, mint az enyém.


Kellemes hetet kívánok!:)

196. Dodi44
2016. aug. 1. 01:19

[link]

hat ezek amatorok, de jobb mint semmi...


Ha vasarolok, es ugylatom, gondolok a gyerekeimre. Miota egyedul elek, haatnem tul nagy rend van a hazamban, es a gyerekeim sem jonnek latogatni. Az anyjuknak nagy befolyassal van folottuk.

De a heten, csutortokon vettem ket hatalmas sargadinnyet, bevallom ekkorakat csak egyszer lattam! Mivel a fiam, most O-Hazankban tolti a szabadsagat (udvarolgat, onnen szeretne feleseget hozni) igy csak a lanyom es csaladja kapta meg a nagyobbik sargadinnyet, ami mara, vasarnapra meg is erett ugy gondolom.

A bicaj teren en dillemaban vagyok... az itteni tavolsagok egeszen masok mint otthon. Pl. a baratom a varos keleti oldalan lakik es ha meglatogatom, oda vissza az kozel 90 kilometer. Cleveland varosa az egy megye, es 64 kulvarosa van, itt minden az autokra van epitve, mint kozlekedesi eszkozre.

A bicajt az csak testedzesre lehet hasznalni.

Mostanaban nezem az "orszaguti" bicajokat, hat micsoda hatalmast emeltek az araikat. Igaz, amikor az en primem volt akkor meg nem voltak Carbon Fibre vazak es villak az alkatreszeik kozott! De a mai araikat ezrekben merik! Nagyon kapzsik lettek az emberek! Annak idejen harom jo bicajt vettem es a negyediket az ex felesegnek, mindegyik jo konnyu orszaguti bicajok Campanolo valtokkal, fekekkel, pedalokkal, alkatreszekkel nekem a 105 series a leg durablenak bizonyult, es a gepeimen mindegyiken azok vannak, de be kell vallanom, a gumijai nem igen kopnak manapsag sokat, mert pl. a jobbakat az utolso evekben le sem vettem az akasztojukrol. Vettem hozzajuk uj jo konnyu gumikat, de meg fel sem tettem rajuk.. Azt hiszem talan, hogy meg mindig versenyt tudok tartani az eletuk primejukben levo nallam joval fiatalabbakkal. ---el kellene fogadnom, hogy a folott mar lement a nap. Az igzi Brook nyereg is mar eleg kenyelmetlennek bizonyul... nem is beszelve, a lancom derailerje mar nem a kissebb fogadkerekeken tartja a lancot, hanem ugy a kozepeseken... Talan, gyongul a motor...

De fel a fejjel, neha azert nem adom fol a regi gondolataimat, es megigerem magamnak, hogy meg a nyaron felteszem az uj pirosfekete gumikat es teszek ra egy parszaz merfoldet, igaz a kis kormanyon levo dobozomban ki kell cserelnem a gomb elemeket, hogy bizonyithassam magamnak milyen gyorsan porog a pedalom, mekkora volt a max sebessegem, mekkora volt egy egy utam hossza, es atlag sebessege, es az osszes uttam hossza es atlag sebessege. Sok kutyu van rajta a gombok nyomogatasaval sok a kijelzoje valaszteka.

Ugye tudod, hogy mi valasztja el a kidfiukat e ferfiaktol? A ferfiaknak dragabbak a jatekei.

2016. júl. 31. 20:18

Hiába minden igyekezeted, megtéveszthetetlenek:)

Szerintem 35 fok körül alakult a nappali hőség ma.

Nemrég nyitottam ki az ablakokat, viszont így a szúnyogok repkednek...és csípnek.

Nálunk volt eső a napokban+napokig fullasztó hőség is.


Jó ideig nem kellett pumpálni a bicikli kerekét, de úgy látszik, a hátsó mindig előbb leereszt.

Délelőtt eltekertem a boltba a hétvégi akció miatt és már bánom, hogy nem vásároltam több hagymát, mivel rengeteg fogy nálunk -> Sokszor nagyüzem van a konyhámban, mert apámnak is főzök hétközben (hétvégén megyek hozzá), anyósomnak hétvégén+a lányom jön haza, ő csomagol is.


Szóval, nem tudom nélkülözni a bicajt.


Ja, ezt a nótát sem ismerem:)

194. Dodi44
2016. júl. 30. 00:22

" "faluvégen" lakunk, "

Emlekszel meg arra a dalra:

Falu vegen van egy haz,

Falu vegen ujidrafidrom,

galica szikszom van egy haz,

Abba lakik egy asszony...

Gyerekeimmel enekeltuk ezt a kocsiban utazaskozben...

Ja kedves, hogy jartam, vettem colibri etetot kettot is es anyagot is hogy csinaljak nekik etetot, de a madarkak a trombita tolcseres viragjara raszallnak a nektarert, de a bolti etetot nagyivben kikerulik! Jo szemuk van, tudjak mi az igazi es mi a hamissag! pedig igazan vigyaztam a viz-cukor keveresi 1:4 aranyara... :(

Itt most nagy a szarazsag, es nagyhoseg van, a bicajra csak neha felsotetedeskor ulok ram, hogy korul bicajozzam a nagyobb haztomb koruli utcakat.

2016. júl. 28. 17:20

Köszi a tájékoztatást.


Mi a "faluvégen" lakunk, a szántóföldek mellett. Sajnos, láthatóan fogyatkozik évről-évre nem csak a száma a madaraknak, hanem a "féleség" is...de nagyon!!!!


Etető nálunk is van a kertben, jönnek is gerlék, verebek, néhány rigó (ha le nem vadássza a kutya), de válogatósak szerintem. Kiválogatják a napraforgót a keverékből, a többi meg kicsírázik. OK, megvan, hogy melyik madár mit eszik, de ilyen nem szokott előfordulni.


Kevesebb biciklizés lesz, megszűnik helyben a KLIK iroda, marad az intézmények közti "papírkézbesítés".

Pedig a mozgás nem ártott...

192. Dodi44
2016. júl. 27. 06:58

Ami erdekes, mindenutt a vilagon colibrinek hivjuk azt az aranyos madaracskat! Kivetel az angol : azok "Hummingbird" neven ismerik...

A kornyezo boltokban sokfele eteto kaphato, de ugy hataroztam, hogy egy kiserletet fogok elkovetni... Veszek egy etetot, es csinalok egyet, es nezzuk melyik fajta eteto vonz tobb madarkat???

Es ha az en csinalta eteto gyoz, akkor csinalok tobbet is. Azt mar osszeszedte az infot, hogy eloszor meg kell forralni a vizet, es negy egyseg viz, egy egyseg kristalycukor a korrect keveresi aranya, ha tobb a cukor azt is elfogadjak, csak ha mar 1;6 akkor keresnek edesebbet. Szegenykeim az allado repulesukhoz sok energiat igenyelnek.

De ami nekem igen erdekes, hogy oldalra is pontosan tudnak repulni. Es gyorsan tudnak meg is allni! Nagyon aranyosak, ahogy szaguldoznak le fol, es baarmely iranyban...

2016. júl. 25. 21:27

Milyen ötletes a kolibri etető:)


Már felétek is "szahara-klíma" van?!

Azt gondoltam az a sok tó talán enyhíti a hőséget...


Na, ja, te is tudod, mi a jóóó:D Gondoskodsz a barátok kalóriapótlásáról:)

A heti akciós újságot nézegetve, én is azt gondoltam, hogy oldalast/dagadót vennék hétvégére. Sajnos, nem barbecue, csak sütőben sütve. A dagadót töltve készíteném, persze.

190. Dodi44
2016. júl. 25. 19:53

Igen, ez az! negy eves koraban , most hozta az elso gyonyoru viragjat! Nekem nagyon tetszik a szinei!

A colibri igen, tropusi, de vandorolgat is feljebb eszakfele, mert itt is mostanaban tropusi eghajlatunk van. Amig sok nektart termelo viragot talal addig szepen megvan a nyari idoszakban itt is. Kulonosen, ha meg etetot is teszunk ki itt neki, ami semmi mas mint forraltvizben cukrot feloldunk es egypiros virag alaku kehely hozzaferhetoseg legyen rajta... Ha egyszer kedved tartja, nezz ra a foldgombunkre, es mi ugy Roma koruli magassagban letezunk, csak a karpatok helyett a nagytavak vannak.. hi hi

Egy ismeros par szokott hozzam bicajjal meglatogatni, es neha megvendegelem oket a barbecuen sutok "Baby ribs" diszno oldalast, es mind a tiz ujukat megnyaljak utanna! hihihi

Mostanaban en is csak estenkent kerekezek...

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook