Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bromocriptin vélemények? fórum

Bromocriptin vélemények? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
ápr. 6. 20:39
Sziasztok nekem is magas a prolaktinom 823 +az ACTH IS 18 fölött van Mrire már van időpontom bromicriptint szedek 1 szemet de a mellekhatasa nagyon rossz orrdugulas gyengeség hányinger
1269. Ágio8405 (válaszként erre: 1267. - Brigitta05)
febr. 5. 14:28
Igen ez mellékhatás. Nekem anno azt mondták csak este vegyem be pont ezért. Nem értem neked miért ne lehetne este egészet.🤷‍♀️
1268. BostonC (válaszként erre: 1267. - Brigitta05)
febr. 5. 14:25

Nem akarlak letörni, de szerintem mellékhatás. :/ Nekem is ez volt, mikor elkezdtem szedni, aztán hozzászokott a szervezetem.

Drukkolok, hogy ne legyen igazam! :)

febr. 5. 10:11

Sziasztok!


Október vége óta szedem a Bromocriptin Richtert. Eleinte csak fél adagokat, esténkét. Túl magas (666) prolaktinszintre kaptam. Novemberben ellenőrizték, lement 325-re, majd decemberben nem tudtam visszamenni a nőgyógyászhoz, ezért januárban megismételtem a vérvizsgálatot, ekkor emelkedett 445-re. Most már reggel szedek egy felet, és este egy felet, az orvos tanácsára.

Csütörtök reggel kezdtem szedni, azóta iszonyatosan álmos vagyok, minden délután alszom. Ma annyira rossz, hogy már a sírás kerülget,nyűgös vagyok, annyira aludhatnékom van. (Míg a napi 1 felet szedtem este, addig egyáltalán nem volt ilyen probléma) Esetleg volt valakinek ilyen tapasztalata? Mellékhatása? Az álmosság.. vaaagy sikerült teherbe esnem és esetleg a terhesség jele a fáradtság, aluszékonyság.

Jövő héten kellene megjönnie.. remélem nem fog!

2023. május óta próbálkozunk a párommal, vele minden rendben van. Már nagyon vágyunk egy babára..


Köszönöm előre is.

1266. juli3939 (válaszként erre: 1265. - Ágio8405)
2022. júl. 10. 20:30
59-612 miu/l
1265. Ágio8405 (válaszként erre: 1263. - Juli3939)
2022. júl. 10. 20:02
Mi a ref határ?
1264. juli3939
2022. júl. 10. 18:37
Nincs már itt senki?
1263. juli3939
2022. júl. 9. 23:46
Nekem 320 miu/l a prolaktin szintem, a doki szerint nem vészes. Menjek el másikhoz és írassak fel Bromo-t? Nem jön a baba, és minden más érték rendben van, peteérésem is van.
1262. eeb4344d51 (válaszként erre: 1260. - Emmaaaa)
2022. febr. 14. 23:54
Egyébként már az szuper,ha a hormonokat helyre teszi! Szurkolok neked a babával kapcs 🤞
1261. eeb4344d51 (válaszként erre: 1260. - Emmaaaa)
2022. febr. 14. 23:52
Szia! Bocsi,hogy csak ilyen késve válaszolok. Mri meg volt valamit találtak is,2mm elváltozás,majd kiértékeltetem még. A bromot szedem,teljes rosszul lét nálam,hányás de hurut jön,mindennap +étvágytalanság. Mondjuk irták mint tünet,nem lep meg. Elvileg lesz egy prolaktin ellenőrzésem a hónapban,attól függ mi lesz.Nekem alapból a merckformint is xr be irták fel,mert durva hasmenésem volt tőle,szóval bromon nem csodálkozom. Inkább kiváncsian várom mi lesz. Te egyébként próbáltál barátcserjét/myoinozitolt? Szóval ilyen természtes gyógynövényeket? Nekem totál barnázáshoz vezetett és nem hogy nem lett szabályos a ciklusom kétszer jött meg tőle :/ Egyébként a probiotikum jó ötlet megfogadom köszönöm :)
1260. Emmaaaa (válaszként erre: 1259. - Eeb4344d51)
2022. jan. 21. 20:45
Szia ! Én is ugyanezt a két gyógyszert szedem, csak kisebb dózisban. Enyhe Ir -em van és a prolaktinom gyógyszer nélkül 740 mIU/l körül volt. MRI - vizsgálaton voltál? Nekem a bromo helyre tette a hormonjaimat, viszont még nem sikerült teherbe esnem, kb 5 hónapja próbálkozunk. Egyelőre nem tapasztaltam mellékhatást. Szerintem amire figyel, hogy étkezés közben vedd be a gyógyszereket, vagy probiotikumot szedj, az sose árt. Neked mit mondtak, meddit kell szedni a gyógyszereket?
2022. jan. 21. 16:56
Sziasztok. Olvasgattam a forumót hát nagyon változatos dolgok vannak meg reakciók erre a bromocriptin dologra. Nekem 17 évesen inzulin rezisztenciát diagnosztizáltak amire akkor elkezdtem merckformint szedni.A prolaktin szintem akkor is az egekben volt, egyébként valamennyire csökkentette a merckformin akkoriban, de nem a normál értékekhez közelíre. Most közel 30 évesen kezdtem a férjemmel babaprojektbe és hát nem jött össze spontán agusztus-szeptember óta, de nem csodálkoztam rajta persze. Elmentem egy másik endokrinológushoz, aki ma felírta a bromocriptint, viszont picit félek tőle,hogy őszintén mondtam neki,hogy voltak a gyomrommal korábban bajok, felmarodás + reflux és olvastam a mellékhatások között,hogy gyomorfekélyt is okozhat a bromo. Azért megpróbálkozom vele,mert tudott róla,úgy írta fel. Egyébként nekem a prolaktinom baromi magas most így is: 1026,0 mIU/L (itt a leletemben van egy tolig határ 59 - 619 mIU/L) Közben visszaállítottak a merckformin 1500mg 3x 1 szedésére is, mert a hormonjaim is el vannak szállva sajnos nem szedtem rendesen a merckformint, nem tudom miért de külföldön csak cukorbetegek kaphatják így el kellett hagynom, mert sokáig nem tudtam hazajönni érte rendeszeren. Most ugye hogy a babaprojekt aktuális lett rákapcsoltunk a témára és igyekszem rendbe tenni a dolgokat. Valakinek van esetleg hasolnó tapasztalat? Főként a gyomorfelmarodás + bromo kombóra lennék kiváncsi. Köszi előre is :)
1258. Lilu8
2021. nov. 7. 08:12

Sziasztok.

5. hétben vagyok. Már több mint 1 éve szedem a bromocriptint, 1 szemet este. Ti meddig szedtétek mikor terhesek lettetek?

Jövő héten megyek dokihoz és addig szeretnék kicsit informálódni.

1257. Ágio8405 (válaszként erre: 1256. - Roni1000)
2021. okt. 21. 11:28
Próbáld meg aztán nezesd meg és kiderül elég-e. Este vedd be amikor már az ágyban fekszel, így kisebb az esély a mellékhatása. Lehetőleg hétvégén kezd szedni amikor nem nagyon mész sehova es ne vezess pár napig az elején lehetőleg.
1256. Roni1000
2021. okt. 21. 09:35

Sziasztok,


Nem tudom mennyien olvassátok még a fórumot, de kérdezek hátha. Nyáron voltam vérvételen, a prolactin értékem 420 miu/l, ami átszámolva 19 ng, TSH 2,8 volt akkor a legkisebb syntroxinet kaptam , T4: 11,76 pmol, T3: 4,84 pmol, LH 2,99 FSH 5,81 , AMH : 22 pmol, átszámolva, 3,2 ng.

De a lényeg, hogy nagy nehezen most kezdtem el a bromot , nem mertem eddig, de mondom ha ez miatt nem jon ossze a baba így belevágok.

Kérdésem az, hogy ha napi fél tablettat fogok bevenni az vajon elég , mert sokszor olvasom h az én értékem duplájánál is kb egyet szednek emberek, túladagolni se akarom.

Köszönöm aki esetleg olvassa és válaszol :)

1255. Edus0721
2021. aug. 15. 12:06

Sziasztok!

Van köztetek olyan, aki Szolnokon Bromocriptint szed?

2021. febr. 26. 22:03

Sziasztok!



Szuper, hogy van ez a fúrum! Elolvastam a fórumot az elejétől a végéig, érdekes volt ennyi különböző történetettel, tapasztalattal szembesülni. Mindegyik történet erőt ad a küzdelem folytatásához.

Mi a párommal 2 éve próbálkozunk, számos vizsgálatot megjártunk. Mindenféle labor, ezek alkalmával kiderült, hogy magas a TSH értékem (6-7 között volt), erre kaptam gyógyszert, viszont a rengeteg mellékhatása miatt váltanom kellett, a következővel már nem volt gond és be is állította szépen az értéket 1 körülire. Több nőgyógyászt és endokrinológust is megjártam, sajnos sok az olyan szakember, aki nem igazán törődik a beteggel. A ciklusommal sosem volt gond (lekopogom), 24-28 naposak szoktak lenni, ovulációm van (pozitív ovu teszteket produkálok minden hónapban) 11-14. nap környékén (szúróérzés szokta jelezni). Rendes menzesz előtt pár napos pecsételést szoktam tapasztalni (hol rózsaszínes, hol sárgás-barnás), ez progeszteron problémára utalhatna, de az értékeim a labor vizsgálat alapján rendben vannak (hacsak nem közvetlenül menzesz előtt zuhan meg). Fogamzásgátlót nagyon régen szedtem, csak pár hónapig. Átjárhatósági viszgálatom is volt, mindent rendben találtak, páromat is kivizsgálták, nála sem találtak eltérést. Pár hónapja váltottam endokrinológust, aki javasolta, hogy a 21. nap körül legyen egy prolaktin labor vizsgálatom, ez mutatta ki, hogy a prolaktinom a megengedett érték háromszorosa, 1321. Az aktív prolaktinom még több volt: 1523. Ez elvileg okozhatta az eddigi sikertelen próbálkozásokat. Nemsoká MR vizsgálatra is megyek, mert az agyalapi mirigyen lévő adenoma is okozhatja ezt a magas prolaktint. Kb három hete (ebben a ciklusban) kezdtem el szedni a magas prolaktinra bromót, valamint clostit (3. naptól a 8. napig 1x1 szemet), és duphastont (14. naptól 2x1 10 napon át). Cukorterhelésen is voltam, ott sem találtak eltérést. Egyébként gynositolt, D-vitamint, C-vitamint szedek. Korábban próbáltam a méhpempőt, cickafark, málnalevél, palástfű teákat, barátcserjét, de ezek nem váltak be. Próbálok egészségesen étkezni, igyekszem mozogni is. Mostanában még az aviva módszer felé is kacsingatok. :D

Ma vagyok a 24. napon, úgy néz ki meg fog jönni (pozitív ovu tesztem a 11. napon volt).


Mindenkinek minél hamarabbi babázást!


Írjatok tapsztalatokat, tartsuk a kapcsolatot. :)


2

1253. Dacu90
2021. febr. 15. 22:26

Sziasztok! Remélem még nézi valaki ezt a fórumot! ☺️

2hete szedem Bromocriptint... napi egy szemet este! Kb a 4. Nap után vettem észre hogy elkezdett fájni a hátam, ez azóta sem javult... a betegtájékoztatóban ritka tünetnek számít. Orvosommal beszéltem és adott fájdalomcsillapítót ami gyulladáscsökkentő is (aflamin) napi 2X1 szemet szedtem 4 napig.... ez idő alatt nemis fájt, viszont most 1 napja már nem szedtem be és újra nagyon fáj a hátam! Esetleg van itt valaki akinek volt ilyen tünete? És ha igen ez idővel enyhülni fog vagy elmúlik? 🥺

Előreis köszönöm ha valaki válaszol! ☺️

1252. globus (válaszként erre: 1251. - Globus)
2020. dec. 18. 23:37

Kb.12 évvel ezelőtt történt. Akkoriban szedtem egyéb gyógyszereket, egyiknek ritka mellékhatásai között szerepelt tejcsorgás. Abbahagytam.

Érdemes vizsgálódni ilyen vonalon.

1251. globus
2020. dec. 18. 23:32

Én nem szedtem be.

2400 volt a prolaktinom. Koponya MR negatív lett.

Tejcsorgás megszűnt magától.

1250. Lane02 (válaszként erre: 1249. - Névtelen1)
2020. dec. 18. 23:20
Szia! Én is csak 3 hete szedem még, úgyhogy nem tudok válaszolni a kérdésedre, csak annyit, hogy nekem nem késett tőle a menzeszem. Neked milyen magas volt a prolaktinod?
2020. okt. 22. 22:37
Sziasztok. 1 hónapja szedem a bromot. Kinek mikor jött össze bromo szedés következtében a terhesség? Illetve késik 5 napja és nem tudom mi lehet az oké lehet a bromo? terhességiteszt neg.
1248. Helga87
2018. ápr. 6. 12:27
Jaaa nem azért írtam nem gond :) Annyi nyugtat, hogy tényleg vkiknek sokkal magasabb ez az érték mint az enyém és mégis levitte a gyógyszer!
1247. Veró1
2018. ápr. 6. 11:50
Legyen úgy! 😊 Egy kicsit előre szaladtam, bocsi.
1246. Helga87
2018. ápr. 5. 20:26
En egyenlore csak azt akarom hogy menjen le a prolaktin szintem tovabb meg nem gondolkodok.
1245. Veró1
2018. ápr. 5. 19:34
Bízom benne! 😊 Ezt csakis azért kell átélnünk, hogy felkészüljünk az első trimeszterre. (ami ugyanilyen lesz) 😂
1244. Helga87
2018. ápr. 5. 19:26
Lehetseges😊 ilyen ez a borsodi levego😅 nekem a mellekhatasa eloszor fejfajas volt aztan almossag. De meg csak vasarnaptol kezdtem el szedni. Remelem a sok szenvedesnek lesz hatasa is!!!
1243. Veró1
2018. ápr. 5. 19:13
Vagy a gyors siker érdekében. 😊 Több hozzàszólásban olvastam, hogy fokozatosan kellett volna elkezdeni szedni, és akkor nem éreznénk ennyire a mellékhatásokat. (ezt nem mondta a dokim) Az első szem után megfordult a fejemben, hogy ki akar nyírni. Egyébként én Bp.-re járok dokihoz, de Mc-on jártam suliba, egy környező településen nőttem fel. 🤗 Lehet, a borsodi levegő az oka? 😂
1242. Helga87
2018. ápr. 5. 18:41
En is meglepodtem h nekem annyit irt fel. Akkor gondoltam arra h lehet h nagyon magas valoban a prolaktin szintem. En Miskolcra jarok dokihoz meg az is lehet h ugyan az a doki😊
1241. Veró1
2018. ápr. 5. 17:58
Nekem az volt a fura, hogy miért kell nekem 2*1-et szedni, amikor azt olvastam az összes netes fórumon, hogy mindenki azt írta, hogy csak felet kell szednie. Megnyugodtam, amikor láttam, hogy Neked is 2*1-et irt fel az orvos. Vagy lehet, hogy egyszerűen csak ugyanaz a dokink? 😁
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook