Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


2007. márc. 19. 17:52
Bőrgyógyászhoz kell fordulni.
2007. márc. 19. 12:38
almaecettel kell bekenni!
112. Rika1 (válaszként erre: 111. - Vödör)
2007. márc. 17. 06:38
Nincs mit.Remélem fog használni:)
111. vödör
2007. márc. 16. 23:10
Köszi Rika1!
110. KGyula (válaszként erre: 107. - Rika1)
2007. márc. 14. 18:03

Szívesen, kedves Rika1!


Örülök, hogy használtak a szerek!

2007. márc. 14. 09:50
Canesten vagy lamisil krém!
108. Rika1 (válaszként erre: 106. - Vödör)
2007. márc. 14. 07:08
Szerintem az ecetes-fokhagymásat próbáld ki,nekünk bevált.Nálunk nem kifejezetten a gomba volt a probléma,hanem a bőr szárazság.:)
107. Rika1 (válaszként erre: 97. - KGyula)
2007. márc. 14. 07:02
Azt tudod,hogy milyen jót tettél,hogy leírtad a szereket:) Ahogy elkezdte használni a fiam,már javulás mutatkozott be.Mégegyszer köszi:))
106. vödör
2007. márc. 13. 22:38

Sziasztok!

Elolvastam az összes hozzászólást, hát, nem tudom bizakodjak-e vagy sem. Mindkét nagylábujjkörmömön elkezdődött a gombásodás (még elég kis területen), voltam bőrgyógyásznál, de azt mondta, hogy ez nem gomba. Szerintem az...szóval szeretném kipróbálni az általatok leírt praktikákat. Az ecetesfokhagymást és a teafaolajat írtátok a legtöbben.Gondolom egyéntől függ, kinek ez-kinek az jön be. Melyiket próbáljam ki először? Lehet -e a kettőt együtt, vagy az már túlzás? Köszi a segítséget!

2007. márc. 12. 07:51

Én a következőt használom: reggel és este ecettel bekenem a kérdéses körmöt,mivel a gomba nem szereti a savas környezetet éezért elpusztul

kb. egy-két héten belül már látszik hogy nem olyan sárga , tavasszal mindig csinálok egy hónapos kúrát

2007. febr. 26. 08:41

Sziasztok!

A gombásodás hátterében komolyabb dolog is állhat mint egyszerűen az, hogy elkapod az uszodában.

Amikor már a Candida fertőzésed nem csak az emésztőrendszeredet érinti mindenfelé jelentkezhet a testeden gombás tünet! (korpa, bőrgomba, körömgomba) és súlyosbodhat ha nem kezeled!!! Tessék figyelni a tested jelzéseire, mindíg!

103. droni
2007. febr. 18. 21:13
Sziasztok! Elkeseredésemben találtam Rátok, és olvastam bele a fórumba, de máris jobb színben látom a világot, az általatok írt, kipróbált módszerektől! Én 2x voltam gombalabor vizsgálaton, de mindkét alkalommal negatív lett az eredmény(?!). Ezzel szemben egyre intenzívebben terjed a lábkörmömön ez a valami, és már ott tartok, hogy a jobb nagy lábujjam körme szinte teljesen elvált a körömágytól. Minderre a bőrgyógyász csak széttárta a kezét, és mert nem voltam hajlandó gyógyszer (ill. megoldás) nélkül távozni, felírt körömlakkot (3.500,-Ft). Nőből vagyok, és egyáltalán nem mindegy, hogy egy-két év múlva köröm nélkül létezzem! Most azonban én is kipróbálom az ecetes-fokhagymás "csodát" - hátha... Bocsi, hogy ilyen hosszúra eresztettem! Puszi Mindenkinek, és fel a fejjel! :)))
2007. febr. 17. 12:27
Bőrgyógyászhoz kell fordulni,és az ő által felírt gyógymódot kell alkalmazni.Tudjátok,hogy a gombásodás, súlyos problémét okoz,ha másoktól elkapják?
101. KGyula (válaszként erre: 99. - Rika1)
2007. febr. 15. 01:58

Nem bátorság kell hozzá, hanem vízbiztonság (persze, nem árt, ha gyakorlott úszó vagy). Én pl. tizenötéves korom óta művelem ezt a sportot, nálunk a Konzervatóriumban heti kétszer egy óra úszást tartottak tornaóra helyett.


Nem vagyok versenyúszó, de úgy mozgok a vizben, mint a szárazföldön (sőt könnyebben, mert a súlyomat nem érzem).


A Balatont még a hetvenes években kezdtem átúszni, akkoriban, ha jól emlékszem Szántód és Tihanyrév között volt, kb. két kilóméteres szakasz.


A mostani átúszást (5,2 km) és az öbölátúszást (3,6 km), a kilencvenes évek elején kezdtem el, bár az utóbbi néhány évben csak elvétve fordultam ott elő: az időjárás miatt mindig elhalasztották (volt év, hogy teljesen elmaradt)...


A legjobban magányosan szeretek úszni: Balatonon, tengerben, sőt Domboriban is a holtágban, de ott hosszában.


Néhány éve majdnem ottmaradtam. Lehet, hogy már valahol írtam erről itt a portálon. Nem vettem észre, hogy a legmagasabb fokozatú a viharjelzés (a víz tükörsima, és szélcsend volt). Sokat úsztam befelé. Visszafele éreztem, hogy fütyül a szél a fülem mellett. Percek alatt ott volt a vihar. Nem sok hiányzott... Ha akkor csak öt perccel tovább úszom befelé, biztosan nem érek ki. Így is határeset volt: a hullámok olyan magasan csapkodtak, hogy nem toltak kifelé, hanem lenyomtak a víz alá. Plusz a víztükör lyan volt, mint a Vidámparkban, az Elvarázsolt kastályban a részeg-szoba. Kiértem a partra, éppenhogy elértem a faházig, akkor jött az igazi itéletidő, a szél az ablaktáblákat is leszakította.


Azóta, mindig lesem a viharjelzést...


Na, jól szétoffoltam ezt a topicot (is). Elnézést kérek érte!

100. negerne
2007. febr. 13. 18:51
Az anyósomék kaptak a dokitól rá krémet és gyógyszert, és az elmúlasztotta.
99. Rika1 (válaszként erre: 97. - KGyula)
2007. febr. 3. 06:14

Sikerült mindent beszerezni,most jöhet az ápolás)

köszi mégegyszer:)

Gratulálok a bátorságodhoz(Balaton-átúszás)

98. Rika1 (válaszként erre: 97. - KGyula)
2007. febr. 1. 04:35
Nagyon szépen köszönöm,máskor ide jövök rendelésre.:)tényleg már annyi mindennel próbálkoztunk,de a popsi kenőcsre nem gondoltam.:)
97. KGyula (válaszként erre: 95. - Rika1)
2007. jan. 31. 11:15

<b>Kedves Rika1!</b>


A bőrgyógyáésszal vagy a hiziorvossal írass fel mosdókenőcsöt (unguentum hydrophilicum nonionicum), uszoda után azt használja a gyerek szappan helyett.


Aztán: szintén írass fel úgynevezett "popsi kenőcsöt", azzal uszoda előtt kenje be a srác vékonyan az ujjak között a bőrt és hajlatokat is. (Balaton-átúszás során szoktam használni, három órát ázni a vízben nem semmi.)


Végül speciális szappant javaslok: dalli, ez a neve. Német gyártmány, nemestiszta, extra zsírtartalmú színszappan. Én, pontosabban Marika a DM-ben szerzi be.

96. Mókica (válaszként erre: 93. - Fcf0c655e6)
2007. jan. 31. 03:49

Ecetes vizbe kell melenyomni fokhagymát és abban áztatni szépen???

Én már próbáltam rákenni, de feladtam,met macerás volt...ez az áztatós jobban menni....

Szóval, hogy is kell?? Előre is köszike

;)

95. Rika1 (válaszként erre: 93. - Fcf0c655e6)
2007. jan. 31. 02:04

Még valami, nem tudsz ajánlani valami csodaszert a láujjaknál való szárazságra? a fiamnak száraz berepedezett ott a bőr.Úszik és a klór kiszárítja.

Előre is köszi:)

94. Rika1 (válaszként erre: 93. - Fcf0c655e6)
2007. jan. 31. 01:59
A fokhagymát meg megkell enni?vagy rákell tenni a lábra.:)vagy mindkettő?
93. fcf0c655e6 (válaszként erre: 92. - Cili59)
2007. jan. 29. 22:48
Ezt dumalom honapok ota, de senki nem hisz nekem! Ecetes viz es fokhagyma egyutt..visszahoz meg a sirbol is...:))
92. Cili59
2007. jan. 22. 11:45
Esténként ecetes vízben való áztatás nagyon jó a körömgomba ellen.
91. Mókica (válaszként erre: 89. - Betti82)
2007. jan. 20. 21:48
köszi:P
90. Mókica (válaszként erre: 89. - Betti82)
2007. jan. 20. 21:48

azt értem hova kell tenni, csak hogy ez az a krém amit "oda" kell normál esetben tenni, ha az ember lánya gombás, viszketős?:DDD

wow:DDD

Ha ezen múlik kipróbálom:)))

2007. jan. 20. 21:35
A körömre kell kenni.:D
88. Mókica (válaszként erre: 87. - Betti82)
2007. jan. 20. 21:02
az a kenőcs amit "oda" kell kenni??? Vagy hülye vagyok??? Félreértettem:D
2007. jan. 20. 20:45
Nekem azt mondták hogy a Canesten kenőcs a legjobb.Anyósom évekig szenvedett a gomba miatt.Kipróbálta a krémet és elmúlt neki.
2007. jan. 10. 12:12
Na úgy látszik a teafaolaj kezdi kifejteni hatását! 2 hete kenegetem, és a repedések kezdenek eltűnni, és már kicsit vékonyodott is. Lehet hogy teljesen elmulasztja? Mindenesetre folytatom tovább a kezelést, remélem beválik :-)
85. kkr (válaszként erre: 82. - AnyA0406)
2007. jan. 8. 15:59

Kedves Anya0406!

Ahol olvastam ezt a receptet, a gomba megszüntetésére írták, ameddig el nem kezd nőni az egészséges köröm, de szerintem ezeket az olajokat lehet használni megelőzésre is, én is ezt teszem. Nekem legtöbbet a fokhagyma segített és a teafaolaj.

üdv.kkr

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook