Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


774. Cszsuka (válaszként erre: 773. - Zsuzso100)
2008. júl. 7. 10:29
így is úgy is, akkor hatékonyabb!
2008. júl. 7. 10:28
Nos, a grapefruit-cseppet belsőleg kell? Nem a körömre csepegtetni? Vagy így is - úgy is!?
772. Cszsuka (válaszként erre: 765. - Mandula77)
2008. júl. 7. 10:22

Szia!

Osztom Lencsi véleményét, s még hozzátenném, hogy egy belső gombatisztító kúrát kicsit kevesebből megúsztál volna, s a körmeid is rendben lennének. Kár a sok pénzért!

Próbáld meg az életedből kihagyni a nagyon savasító dolgokat és igyál sok vizet!!!

771. Cszsuka (válaszként erre: 769. - Marcsi1967)
2008. júl. 7. 10:19

Szia!

Hát, majdnem jól jegyezted meg, úgy kellett volna, hogy 3x5, aztán 3-4 naponként 5 cseppel emelni, vagyis 3x10-re, majd 3.x15-re. Ha most itt tartasz,akkor emeld meg néhány napig 3x20-ra (4-5 napig), aztán csökkentsd vissza 3x15-re és így legyen, amíg el nem fogy, de szerintem már nem sok lehet az üvegben, lehet,hogy érdemes lenne még egyet venni, közben a körmödre is tenni belőle. Akkor kell a probiotikum, ha két hétnél tovább eszed a grapét. Bármikor elkezdheted, ne vedd be egyszerre a probiotikummal. Úgy tanultam, hogy nem bántja a jó flórát, de azért nem árt az óvatosság.

Ezt azokra a gyógyszerekre is mondom, amiket említettek a többiek, hogy a doki szerint csak egy hónap után káros. Ezek a dolgok minden esetben egyénfüggők, körülményfüggők, úgyhogy jobb az óvatosság.

2008. júl. 6. 19:40
Omicral-ra lehet alkoholt inni?
769. marcsi1967 (válaszként erre: 764. - Cszsuka)
2008. júl. 5. 19:57
Kérdés, ugy kezdtem el szedni a grepfruit cseppeket ahogy te javasoltad, elöször 3x5 cseppeket aztán három naponta emelni cseppenként, remélem jól értettem.Most 3x 14 cseppeknél tartok. Na de meddig kell emelni, és mikor kell ezt a pro micsodát szedni?
768. marcsi1967 (válaszként erre: 762. - Lencsi)
2008. júl. 5. 19:55
Dehogy sértödtem meg:))
2008. júl. 4. 20:58

Szia Mandula!

Most nagyon elkeserítettél ezzel a gyógyszeres dologgal!Én holnap kezdem a kúrát!A gyógyszer neve: Omicral. Én azt olvastam a tájékoztatójában, hogy csak akkor (esetleg) májkárostó hatású, ha egy hónapnál tovább folyamatosan szedi az ember.Amúgy no problem.Nekem azt mondta a doki, hogy 1 hét szedés, aztán 3 hét pihi és ezt ismételni 3szor.

Majd megírom a fórumon, hogy hogyan sikerült!

Nagyon bízom benne, hogy újra szépek lesznek a körmeim!Már annyira elmennék egy jó manikűrözésre...

Puszi mindenkinek és jobbulást, kitartást!!!!

766. lencsi
2008. júl. 4. 19:47
Szia Mandula! hát nagyon ijesztő amiket írsz. Biztos, hogy kitartóan kezelted eddig is? mert amiket most írsz azok nagyon jók, de a "titok" a rendszerességben van. Igen fárasztó, és unalmas, hónapokon keresztül napi 2x foglalkozni a körmökkel, sőt még a cipő és az egész környezet fertőtlenítésével,(törölköző, zoknik) de remélem megéri. Ha közben lakkoztad a körmöd, hogy ne okozzon komplexust, akkor hogy tudtad kezelni? Lakkozott köröm nem biztos, hogy reagál a kenegetésre... Türelmet, kitartást és gyógyulást kívánok.
2008. júl. 4. 11:24

Sziasztok! Én már régebben is írtam többször ebbe a fórumba és sajnos még mindig itt vagyok.

Most ott tartok, hogy 5.hónapja szedem a lamisil tablettát. A bőrgyógyászt kérdeztem májkárosító hatásáról, de csak legyintett, hogy ezek az új gyógyszerek már nem ártanak. Kérdeztem azt is, hogy lakkozhatom-e a körmöm, hogy ne okozzon komplexust a beteg köröm látványa, azt mondta, hogy nyugodtan. Ez furi mondjuk mert több helyen olvastam, hogy hagyjuk levegőzni.

Jelen pillanatban csak a Batrafen lakkot használom, naponta áztatom a lábam és kezem (mert ez a genyó gomba átment az egyik hüvelykujjamra is)ecetes, sós és fokhagymás lötyiben. Minden nap kitartó vagyok pedig fárasztó és kellemetlen ez az egész, főleg, hogy az ember azt sem tudja, hogy pontosan használ-e amit csinál. Iszom a grapefruit oldatot, napi 2x20 cseppet és be is szoktam kenni teafával. Kész vagyok már teljesen ettől a undorító ásókától. Hallottam olyanról is, hogy le kell pisilni a beteg részt. Nem tartom kizártnak, hogy ezt a módszert is bevetem nemsokára....

Az a dühítő az egészben, hogy már 70000 Ft-ot költöttem a gyógyulásra és még mindig ott tartok, hogy nem látom a végét. :-(

764. Cszsuka (válaszként erre: 762. - Lencsi)
2008. júl. 3. 20:46

ÁÁ, csak nem bírtam ki.. A helyesírási topicba is benézek időnként: oltári heccelődések mennek. Elég ott...

De én sem akartam senkit megbántani!

763. lencsi (válaszként erre: 756. - 81002da781)
2008. júl. 3. 20:23
nem bántja, saját magamon tapasztaltam...
762. lencsi (válaszként erre: 757. - Cszsuka)
2008. júl. 3. 20:19
köszi Zsu, de remélem, és úgy látom Marcsi nem sértődött meg ezen....
761. Cszsuka (válaszként erre: 760. - Fe6fe7671f)
2008. júl. 3. 11:33
És te? :D
760. fe6fe7671f (válaszként erre: 757. - Cszsuka)
2008. júl. 3. 11:31
Nagyon negatív vagy! Hallottál már a humor szóról?
759. marcsi1967 (válaszként erre: 756. - 81002da781)
2008. júl. 3. 09:23

Gratulálok, megkérdezhetem, mennyi idö után sikerült elérned? Tudom, hogy mindenkinél más,csak mégis kiváncsi vagyok.

További kitartást kivánok.

758. bigggie
2008. júl. 2. 19:32

Helló mindenkinek! Én nem rég fedeztem fel valami oda nem illőt a lábkörmömön, szerencsémre épp hogy a tetején van, úgy tűnik Ásóka most szervezi a bulit!:-)

A körmösöm azt mondta,hogy tény hogy furcsa de nem meri 100%-ra mondani, hogy körömgomba, a bőrdoki meg azzal sokkolt, hogy VALÓSZÍNŰ, hogy az! De azért segítőkészségét mutatva, megdobott egy lakk-recepttel!

Szerintem meg tuti az, van már némi tapasztalatom, anyukám évek óta küzd vele! Felbuzdulva az itt olvasottakon, elvonultam a boszorkány konyhába és elkészítettem a gyilkos löttyöt! Decis gyógyszertári üvegcsébe 20%-os ecet + 5-6 gerezd fokhagyma... ütős a cucc!:-) A tüdőm már tuti patyolat tiszta!:-)

Mindenkinek kitartást! Szép lábakat és mancsokat!:-)

757. Cszsuka (válaszként erre: 755. - Fe6fe7671f)
2008. júl. 2. 11:44

Szia!

Édi vagy:))

De: eltévesztetted! Ez nem a helyesírási topic!

Ráadásul mindenki tudja, hogy melyik ujjról van szó... vvvaaaggyyy tttéévveedeekk???:((

2008. júl. 2. 09:44

Sziaszok Lányok (Fiúk),

El sem hiszem, hogy tegnap este a bal nagylábujjamon megjelent 1-2mm rózsaszín köröm!!! :)

Oh édes ecet! :)

Ha ez ennyire egyszerű, sokan miért nem tudnak róla? Tudom, tudom a gyógyszergyáraknak valamiből meg kell élni... (szegények!)

Viszont továbbra is fent tartom azt a kérdést, hogy ugye az ecet nem bántja az új körmöt?


Barack


ui: most még valami gyors körömnövesztő kellene... :)))

755. fe6fe7671f (válaszként erre: 750. - Lencsi)
2008. júl. 2. 09:38

Én meg ezen tudok mosolyogni: "...nagyl.ujjad melletti ujjadon..."

Miért, van kislába is és nagylába is?

A lábad nagyújja van, vagy a lábad kisújja, nem? :) (bocsi)

754. marcsi1967 (válaszként erre: 750. - Lencsi)
2008. júl. 2. 09:22
Na jó tudom egy kis túlzás az 1 cm:))) Tegnap sikerült jól lenyirnom a körmömet ahogy tudtam. Ezt az intenziv kezelést, kb 3 hete csinálom elött voltam dokinál az Batafren ecsetelöt irt fel, persze semmit nem ért. Aztán véletlenül látaláltam erre a fórumra és elolvastam az egészet elejétöl és most kb. 3 hete csinálom szorgalmasan, most jó is mert nyár van szabadon lehet az ember lába, tudom hogy kitartás kell, és hogy nem fog meggyógyulni, egyik napról a másikra. Mindenesetre kitartást kivánok mindanyiunknak akik ebbe a cipöben járnak.
753. marcsi1967 (válaszként erre: 752. - Lazlo)
2008. júl. 2. 09:17
:))))
752. Lazlo
2008. júl. 2. 07:44

Köszi a tanácsokat! Akkor levágom amíg csak tudom. Ha mással nem megy akkor birka körmölővel, mert olyan vastag hogy az egyszerű olló nem vágná le :)

Jut eszembe egyszer már levágtam legalább a feléig, és ezután azt mondta a bőrdoki amikor meglátta, hogy ezt nem kéne, mert csak ártok vele. De neki már nem hiszek, inkább rátok hallgatok és levágom.

Mégegyszer köszi!

Sziasztok!

Laci

751. Cszsuka (válaszként erre: 749. - Marcsi1967)
2008. júl. 2. 07:26

Szia!

Lencsi válaszolt itt, én meg válaszoltam a candidás fórumban!

Üdv: Zsu

750. lencsi (válaszként erre: 749. - Marcsi1967)
2008. júl. 1. 20:43

Marcsi, 2x elolvastam amit írtál... és jót mosolyogtam azon, h a nagyl.ujjad melletti ujjadon, ill. gondolom a körmödön van a gomba... akkor mekkora ott a köröm, h a tetejétől 1 cm...?

De egyébként jól csinálod a dolgokat, az elöbb arra írtuk, h le kell vágni, ami már elválik. Illetve, egy-egy áztatás után amennyit csak bírsz vágj le belőle, ettől gyorsabban fog nőni is.



5 éve van, de gondolom a kezelést nem olyan régen csinálod, türelem, pár hét után próbáld ki az ecetet, néha nem árt váltogatni....

749. marcsi1967 (válaszként erre: 747. - Cszsuka)
2008. júl. 1. 17:22
Na most segitsetek mert már most nem értem. Nekem a nagylábujjam melletti ujjamon van gomba.kb. 5 éve, viszont valaki irta, hogy nem terjedt tovább a gomba, hát nekem se. èrzéketlennek érzéketlen de nem tudom hogy levágni, max reszelni. Aztatom a lábam ecetes vizben heti1x iszom a grépfruit.ot, kenem naponta többször teafaolajjal, és szabadon van. Ezek szerint rosszul csinálok valamit, le kell vágni a körmömet ahogy csak tudom? A másik kérdésem, nagyon érdekesen néz ki, vagy lehet hogy csak nekem. a köröm tetejétöl 1 cm-van egy jónak látszó csik, ´de után sajna megint jön sárga szinü köröm mi lehet ez?
748. lencsi (válaszként erre: 743. - Lazlo)
2008. júl. 1. 16:32

Szia Laci! Ahogy Zsu is mondja, nyugodtan vágd le az elhalt, elálló körmöt amennyire csak tudod, azáltal jobban tudod kezelni az alatta lévőt, és gyorsabban megindul a növekedés is.

Azért, ez több hónapos folyamat, ne add fel!!!

747. Cszsuka (válaszként erre: 746. - Pankavera)
2008. júl. 1. 15:51
:))))
2008. júl. 1. 14:41

Szia Cszsuka!


Nagyon aranyos vagy, hogy drukkolsz Nekem. Nagyon jó érzés,hogy tudok valakivel beszélni erről a problémáról.Eddig szégyeltem és nem mertem róla beszélni. De remélem nem kell hozzá sok idő és nem kell elrejtenem.Csak kitartónak kell lennem. ez eddig sikerült.

745. Cszsuka (válaszként erre: 743. - Lazlo)
2008. júl. 1. 10:16

Szia Laci!

Ha már teljesen elvált a bőrödtől, én a helyedben addig vágnám,amíg élő részt nem találok. Egyébként így kell csinálni: azt a részt, ami érzéketlen, le kell vágni. Utána kezelni.

Ha találsz a közeledben Ökonet termékforgalmazót, ajánlom a Candcell nevű gombaölő gyógynövényes készítményt, ami eredetileg belső alkalmazásra való, de egy ismerősöm most hozta rendbe vele a körmét, kitartó egy év alatt. Nagyjából annyi ideig elég is egy üveggel, az ára elég húzós, de ha az eredményt tekintjük, megéri és kb.. 2 doboz orungalba kerül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook