Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért probléma, ha egy állat- kutya/macska- nem emberként, hanem állatként van kezelve?! fórum

Miért probléma, ha egy állat- kutya/macska- nem emberként, hanem állatként van kezelve?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
137. andi6020 (válaszként erre: 102. - Loch ness)
2014. aug. 23. 14:44
Jó, hogy nagyobb baj nem lett.
136. Nyamitörp (válaszként erre: 131. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 23. 14:26

A bizalmuk engem is mindig nagyon meghat. Meg sok más dolog is persze, de ezt én is kiemelném. :)

Meg ahogy élvezik azt, hogy a gazdi közelében lehetnek, ahogy figyelnek minden mozdulatára, ahogy alkalmazkodnak a hangulatunkhoz.

Tegnap pl. iszonyatosan fájt a fejem egész nap és nálunk szokás, hogy este olyan 10-11 körül még játszunk egy nagyot a kutyámmal, de tegnap megérezte, hogy nem vagyok toppon és hiába csalogattam, inkább befeküdt az ölembe és simogattatta magát. És olyan aggódva nézett rám, nagyon édes volt. :)

Hagy ne mondjam, hogy a párom hazajött, evett, mesélt egy kicsit, majd lefeküdt aludni. Még csak gyanítani se gyanította, hogy valami bajom lenne. Igaz, nem szoktam panaszkodni, meg nem nagyon látszanak meg rajtam a betegségek. :)

135. Muraja (válaszként erre: 30. - Puszitolvaj)
2014. aug. 23. 11:23

Pontosan , nem beszelve arrol hogy egy kutya kierzi hogy kivel all szemben .

Mi esetunkben a lanyom parjat nem birta elviselni es egy total kitöresben manifesztalta az erzeseit iranyta . Nem talakosztak 5 evet es amikor a vöm ujra nalunk megjalent ugyan az törtent total kibukas a meregtöl . Hogy miert ? sajnos a föm egy dupla nulla es nem is akar milyen no de a lanyom tudja ... Alatok lelke tiszta es csak tele josagal .

134. Muraja (válaszként erre: 102. - Loch ness)
2014. aug. 23. 11:15
Termeszetesen hogy van , mi van evvel ilyen kulönleges ? Lehet kapni mindehol mar a vilagon kutyacska kocsit es ha plane mar idösebb akkor nincs benne semi furcsa. Nem beszelve sokan igy viszik att az urban teruletekröl a betonjardakrol ki a parkba. Miert lettel ettöl rosszul ? en attol vagyok rosszul hogy banak egyesek a kutyakal nem beszelve a brutalis bantalmazasokat. Az ilyen emberek nem erdemlik meg hogy embernek nevezzek. Igenis egy kutya a legjobb terapeuta es barat . Mi kutyacskank 20 evet elt , feltetel nelkuli es hatartalan szeretett amit soha embertöl a mai vilagban nemkapunk.
133. Muraja (válaszként erre: 99. - Mirandas)
2014. aug. 23. 11:06
Igazad van , undorito , embertelen es az sors majd vissza szolgalja a sajat modjan .
2014. aug. 22. 20:36
Na megyek kap is egy puszit és valami finomat!
2014. aug. 22. 20:36
Ha beteg jön hozzám úgy jelez,hogy segitsek. Ha vihar van spurizik hozzám és mellettem vagy rajtam alszik mert fél és akkor csak én vagyok a biztonság :) Ezek olyan dolgok ezekben annyi szeretet,bizalom van,hogy szinte már emberként kezelem. Persze nem az tudom jól.
2014. aug. 22. 20:33
Miért lenne probléma? A cicámnak én is az anyuja vagyok ő meg nekem gyerekszámba megy,de ez természetes ha egy állat pici kora óta a családban van.
129. Nyamitörp (válaszként erre: 128. - Grizus)
2014. aug. 22. 18:40

Nálam el van kapatva a kutya, de a kunyerálást pl. pont nem engedem neki. Szeretek nyugalomban enni, nem úgy, hogy kinézi a falatot a számból vagy ugrál, kapar vagy morog. Ha akarok neki adni, akkor miután én jól laktam, elpakoltam, utána szedek neki a saját tányérjába.

Embertől sem tolerálom, ha evés közben zavar, telefont sem veszem fel olyankor.

128. grizus
2014. aug. 22. 18:33
Nem szeretem, ha a kutya az asztalnál emberként van kezelve. Majdhogynem külön tányérja van, az asztalról eszik. Pláne ha vendégek vannak, különösen taszító.
127. Nyamitörp (válaszként erre: 92. - Mirandas)
2014. aug. 22. 18:31

Azon a bizonyos másik fórumon sem írta senki, hogy szar alak valaki, mert a kutyája nem aludhat egy ágyban vele. Legalábbis amikor ez a fórum indult, akkor ilyet még nem írt oda senki, azóta nem tudom, hogy mi történt ott.

Azért nem kell ennyire elmenni a szélsőséges irányba. Arról sem írt senki, hogy habos-babos ruhákba kell öltöztetni a kutyát, ahhoz, hogy jó gazdi legyél.

Ha már ki akarsz kérni magadnak valamit, akkor azt tedd a megfelelő helyen, a megfelelő személlyel szemben!

126. Kilimcs (válaszként erre: 83. - Puszitolvaj)
2014. aug. 22. 18:30

basszus déményista vagy?? :O :D jájjj....


tudod egyáltaln nem betegség ha a kutyát nem a lakásban tartjk... Ok ha egy ölebet kitesznek a hóra az az.. De azért a többségében nem lakásba valók az ebek.

Nekünk iylen kutyin voltak a nagyszülőknél: pl egy puli... na tartsd lakásban... mert az biztos jobb neki... vagy egy kaukzusi pumi keverék... Hát az végképp fasza lett volna odabenn :D


hagyjuk már... gazdi vagyok, társ. a férjem a társam, a kutya a kutyám.


nehogy mr csak az tarhassonllatot aki a élaksba engedi. Van neki háza, jó nagy területe, passz. amúgy is urambocs az ember házörzőnek is tartja...


azért jópran elvetik a sulykot, nekik kötelezően előírnám cesar millant!!! olvassák nézzék, htha beég a kicsi fejükbe, hogy a kutyák nem emberek!!

2014. aug. 22. 18:18

Amúgy Csányi Vilmos etológus azt írja: "a kutya egy szőrös gyerek". :)


Én hiszek neki:)


Az alapkérdésnél maradva: a gyerekeim sem aludtak az ágyamban, nekik is volt sajátjuk.

124. Nyamitörp (válaszként erre: 52. - Panka78)
2014. aug. 22. 18:15

Az én kutyám utálja, ha bögyörgetni akarják. A múltkor jött szembe két gyerek, a kutya már messziről ugatta, morogta őket, mert az egyiknél roller volt. Nem is tudtam elhallgattatni a kutyám, erre az okos gyerekek még megkérdezik, hogy meg lehet-e simogatni. Mikor mondtam, hogy most inkább ne még visszakérdezett, hogy "de miért"?

Hirtelen nem tudtam, hogy b.... megoljak egyet vagy nevessek. Ok, hogy kicsi kutya, de azért foga neki is van. :)

123. 82d45dcd14 (válaszként erre: 122. - Loch ness)
2014. aug. 22. 17:38
Jajj,nem az ő tányérjából..:)
122. loch ness (válaszként erre: 121. - 82d45dcd14)
2014. aug. 22. 17:37
Azért, mert leírta, hogy milyen lelkiismeretesen elmossa a saját edényeiket, meg az állatokét is, külön szivaccsal. Ezért nem értem, miért írtad azt, hogy nem ennél az ő tányérjaiból.
121. 82d45dcd14 (válaszként erre: 117. - Loch ness)
2014. aug. 22. 17:26
Miért?
2014. aug. 22. 17:26
Nyaraláskor természetesen eszem étteremben,és mivel 3 évet le is húztam mint étteremben dolgozó,tudom mik vannak,de akkor igyekszem ezt kikapcsolni :)
119. Cilumiluci (válaszként erre: 116. - Emagdi)
2014. aug. 22. 17:25
Hát ez igaz.
118. Cilumiluci (válaszként erre: 109. - Puszitolvaj)
2014. aug. 22. 17:24
Én is adok ám puszit nekik,honnan veszed,hogy nem ?:) Állatbolond vagyok,mint mondtam korábban :)
117. loch ness (válaszként erre: 110. - 82d45dcd14)
2014. aug. 22. 17:21
Nem értettél félre valamit? Mert nem tűnik logikusnak ez a hozzászólás.
116. emagdi (válaszként erre: 115. - Emagdi)
2014. aug. 22. 17:19
most az egy dolog, hogy te nem jársz sehova (mint írtad), és így védve vagy, mert csak otthon eszel a total safe készletből... de az emberek 80%-a eszik v iszik máshol is, és sejtelme sincs, hogy mennyire mocskos tálakból, poharakból és evőeszközökkel:)
115. emagdi (válaszként erre: 113. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 17:17
én teljesen értem amit mondasz, és arra írtam pont, hogy kár ennyire kényesnek lenni, szerintem az a tányér sokkal tisztább (mert a gazda tudja h beleevett a kutya, és jól elmossa), mintha bárhol máshol ennél vagy innál.
2014. aug. 22. 17:13
És feltételezem,hogy miután a kutya jóllakott az ember tányérjából,a gazdi elmossa az embertányért és visszateszi a többi porcelán közé a szekrénybe,na ez amit ami gáz nekem :)érted már?
113. Cilumiluci (válaszként erre: 111. - Emagdi)
2014. aug. 22. 17:11
Nem járok,sem etetőkbe,sem kocsmákba :)Háztartást vezetek,itthon főzök :)Kocsmában meg sosem jártam.Nem értesz még mindig,olvass már vissza.A kutya evett az ember tányérjából,amit letett az ember a földre.Erre reagáltam,emlékszel már ? :)
112. Cilumiluci (válaszként erre: 110. - 82d45dcd14)
2014. aug. 22. 17:10
Biztosan nem tálalnak abban :)
111. emagdi (válaszként erre: 107. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 17:08

köszönöm a gratulációt:) de egyrészt kutyám sincs, másrészt nem kutyatálból etetném a vendégeket. nem mondtam ilyet.


te írtad, hogy mennyire undorító, ha a gazda hagyja, hogy a saját tálába beleegyen a kutya, te ilyenhez nem mennél vendégségbe. csak erre reagáltam, hogy ha elmész bármilyen etetőbe, ott eszel csak igazán sok emberrel együtt, mert azért nem erőssége sok helynek a mosogatás.

különösen ideértve a különféle kocsmákat, na azokban aztán meg lehet nézni a poharakat :D :D (ideértve az übertrendi romkocsmákat is, szóval ne a késdobálós helyekre gondolj)

ezekhez képest semmi, hogy a kutya belenyalt a tányérba, ami aztán valószínűleg rendesen el lett mosva.

110. 82d45dcd14 (válaszként erre: 107. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 17:08
Atyaég!Sokat járunk vendégségbe,hát,biz'isten hazáig rohannék,ha Cilike tányérjában tálalnának!
109. Puszitolvaj (válaszként erre: 107. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 17:07

Erre meg csak annyit, hogy a kutyam utan inkabb ennek (mert tudom, hogy tisztan van tartva, feregtelenitve stb.,) mint sok gombas borbeteg, koszos,apolatlan ember utan...megjegyzem, hogy emberektol hamarabb el lehet kapni barmit is mint egy kutyatol...

Es inkabb hagyom hogy a kutyam orron nyaljon mint egy izzadt, budos emberrel kezetfogjak...

2014. aug. 22. 17:06
Ja,mosogatógépünk nincs,se abban sem mosogatnám együtt az ember és állatka edényeket :)Amúgy elárulom,hogy van saját ágyneműjük,takarójuk az állatkáinknak,(nem az ágyban használják,csak így hívjuk ) és azokat is cseréljük mossuk rendszeresen,mi, a rossz gazdák :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook