Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


518. Ardilla
2013. máj. 23. 21:55

Én most megnéztem,nagyon jók. Tekerem, tekerem lefelé, Hürrem, Hatidzse, Gülfem, stb.. végül egy nő, aki 16 kilót fogyott. Először azt hittem, az is hozzá tartozik. :-)

Túl sokan őrültek ebben a palotában. Mi a fenétől? Jó dolgukban vagy ettek valamit?

2013. máj. 23. 21:09
Nem tudom ki nézte most a naplòm de a bejegyzésekel együtt ùj képek is érkeztek!
2013. máj. 23. 18:38
Esett a Szulejmán nézettsége, véleményem szerint azért, mert csaknem azonos időben megy vele az AXN-n a Hannibál. Szerintem azt nézik inkább sokan pedig ahogyan hallom másoktól igen "beteg" tartalmú sorozat. Persze ha belegondolunk a történelmi sorozatok mint a Szulejman és persze az m1-n vetített Tudorok is tartalmaznak szörnyűségeket, de legalább nem elmebeteg szüleményeket. Én személy szerint nagyon várom szerdánként a filmet és kíváncsi vagyok mennyire fog eltérni a történelmi igazságoktól.
2013. máj. 23. 07:22
Jó volt a tegnap esti rész, várom a folytatást :)
2013. máj. 22. 17:30

Izgi magyar rész jönn most 22-dike és 29-dikén,írom is:

22: Hürrem nem jòl viseli szultán távolétét és a terheséget semm.A háremben már nem tisztelik anyira és mindenki ùnya hogy folyton azt hajtogatja neki ismét fia lesz.A hajòt amin Szulejmán és Ibrahim van megtámadják és elsülyed de semmi gond fojtatják a hadjáratott.Közben a palotában azt rebesgetik hogy a szultán meghalt a támadásba.Beveszik Rodoszt és még két szigetett.Niger Hürrem pártjára áll ám ezzel magára haragitja Mahidevránt.


29:Hürremnek megszületik a lánya.Ő ezt nagyon roszùl fogadja és azonal elùtasitja.A szultán anya elnevezi Mihrimahnak.Este amikor békén hagyák Niger oda viszi neki a lányát és a kezébe adja majd magára hagya őket és az ajtònál fülel.Hürrem elsirja magát majd azt mondja: "Én kicsi lányom én mindig szeretni foglak.Akkor is ha senki más nem akar nem szeret csak mert lány vagy." Ezùtán elfogadja.Közben a szultán imádkozik a többiekel hogy megköszönje Allahnak a győzelmet.Ekkor valaki az emeletről egy kést hajit felé de Ibrahim észre veszi fékre löki ìgy a kés Ibrahim hátába furòdik.Támadást Murat herceg inditotta.

Mahidevrán örül hogy Hürremnek lánya lett és nem fia.Amikor Ibrahim jobban lesz a szultánal hazatérnek.

2013. máj. 22. 13:50

Ùtánna néztem Sahnak és a férjnek:

Azért érkeztek a palotába mert meg lettek hivva Mihrimah lánya születésének alkalmábòl.Aztán ott ragadtak.A szultán ekkor már tudta Ibrahim végét és megkérte Sahhot hogy maradjon és támogassa Hatidzét.Sah ùgy gondolta ez jò alkalom hogy férjét bejutassa a tanácsba.Így került Lütfi Ibrahim helyére.Sah még félelmetesebb Hürremnél is.Mindenkin átgázol még Hatidzén is.Hürremet azért ùtálja mert rabnőből lett a szultán felesége tùl kicsi rang.Ő Sah azt képzeli hogy ő a minden és mindenkinek ő akar parancsolni a férjét pòrázon rángatja és felsőbb rendünek képzeli magát.Sah ha férfi lett volna félelmeteh hadvezér lett volna.

2013. máj. 21. 20:28

A szultán ùjabb rémálma:

Musztafa egyre nagyobb hatalomra tesz szert most hogy fia is van.Ibrahim már nyiltan Musztafa felé fordùl és Hürrem is tömi a szultán fejét.A szultán ezùtán ezt álmodja :

Álmában azt látja hogy a gyerekei holtan fekszenek fehér lepedőbe csavarva.Ezùtán a saját szobájába siett ahol Hürrem fekszik az ágyán szintén holtan.Majd megpillantja Musztafát a kezében véres bozsetel(egyfajta kés). Musztafa felveszi a köpenyét és a sapkát majd a trònra ül.Ekkor a szultán előrántja kardját és megindùl Musztafa felé.Itt felriad.Ez ùtán fordùl a szultán Musztafa ellen.

2013. máj. 21. 20:19
Lütfi pasa megcsalta a feleségét Sahhot.Amikot Sah rájönn és a képébe vágja hogy elválik Lütfi csùnyán megcsapja.Ezùtán a szultán kijelenti a vállást és Lütfit kitiltja a fővárosbòl valamint minden hatalmátòl megfosztja.Mivel Ibrahimot kivégezték Lütfi volt a Nagy Vezér miùtán ő is távozott Rüsztem lép a helyére.
2013. máj. 21. 20:14
Rüsztemnek és Mihrimahnak lánya születik Ajsa Humejsa.Mindenki örül a kicsinek.Nigert azzal biza meg Sah és Hatidze hogy ölje meg Hürremet és Rüsztemet.Nigert a lányával tartják sakba.Niger azonban ezt nem teszi meg inkább felkapja a kis Ajsat és elmegy vele.Mindenki a kicsit keresi és meg is fogják találni.Ekkor Niger öngyilkos lesz vagy kivégzik ez nem tiszta(később pontositom).
2013. máj. 21. 20:10
Hürrem először ellene van Mihrimah házaságának de később ùgy dönt mégsemm olyan rosz választás.Mihrimah kiborùl ő Bali Béghez ment volna feleségül.Bali Bég eközben másba lesz szerelmes.Hürrem közli lányával hogy férjhez kell mennie Rüsztemhez meg kell ezt tennie a testvéreiért.Mihrimahot hozzá adják Rüsztemhez de sír a fátyol alatt hisz ő ezt nem akarta.Àm az esküvő előtt még egy kis bonyodalom.Miùtán Sah és Hatidze látja hogy Hürremet nem tudják igy támadni ráadásùl Rüsztem oda adò Hürrem iránt igy e házaságtòl csak erősebb lesz ellene fordulnak és már nem is akarják az esküvőt.Sah azt mondja a szultának hogy hirt kapot miszerint Rüsztem leprás lett igy nem adhatja hozzá Mihrimahot.A szultán orvost küld az meg is érkezik de ott van Rüsztemnél egy lány aki valamilyen bogarat tesz rüsztem fejére.Rüsztem megfogja a bogarat és megmutatja hogy a leprásokon nincs bogár ez a bizonyiték hogy ő nem beteg ezt az orvos el is hiszi és ezùtán lesz az esküvő.
2013. máj. 21. 19:58
Rüsztem pasává lép elő és kap egy régiò félét hogy ott uralkodjon.Nigernek természetesen vele kell menni mint feleség.Niger lánya továbbra is Ibrahim kezében van nem láthatja.Közbenn ùjabb hadjárat kezdődik amiben Mehmet is részt vesz.Sah közbenn megérkezik Hatidzéhez és azzonal Hürrem ellensége lesz.Sah és Hatidze kieszelik hogy Hürremet a lányán keresztül támadják.Azt találják ki hogy Rüsztem jò férj lenne Mihrimahnak így ők meg lennének semisitve.
2013. máj. 21. 19:38

SAJÀT BEJELENTÉSEM :

Mint írtam nálam szeptemberig szünetelnek.Most a you tube-on nézem és időbe telik a török részeket értelmezni.Ritkábban fogom irni hogy mi történik de nem tüntem el !

Emelett persze nyugodtan kérdezhetek !

506. bnedora (válaszként erre: 505. - Napranyíló)
2013. máj. 20. 21:20
Igen, amit az elmúlt szerdán adtak, azt néztem meg.
2013. máj. 20. 19:17
Hozzászólás az 505-hez Melyik utolsó részt,ami most volt szerdán? A leírások szerint nagy szerelem volt Hürrem és a Szultán között. Ezt nem tapasztalom és várom, hogy úgy rendezik meg. Aki tudja írja meg!
504. bnedora
2013. máj. 19. 20:51
Sziasztok! Megnéztem az utolsó részt. Örültem, hogy jó pofára esett most Hürrem.
2013. máj. 19. 18:32
Unalmas a sok intrikázó nő, akiről látszik, hogy bármikor megmérgeznék egymást. Meg ott van az a két pöffeszkedő "csodahím".
2013. máj. 19. 17:11
Kár,hogy nem túl nagy a nézettség,sajnálnám,ha befejezné az Rtl. Tapasztalataim,szerint,csak a kommersz filmeknek /semmi értelme/ van nézettsége. Az Rtl szánhatna egy kissebb csoportra is figyelmet. Nincs is sok reklám 2. Ez egy kereskedelmi Csatorna!
2013. máj. 18. 08:05
Nagy kujon volt ez a Szulejmán.
500. 46f2f563a1 (válaszként erre: 499. - L.luiselotte)
2013. máj. 16. 22:27
Sajna igen,nem fogják leadni ha igy csökken a nézetség.
499. l.luiselotte (válaszként erre: 494. - Xdgrfzhz)
2013. máj. 16. 21:41

Igen eleinte én is nagyon szerettem a filmet, de lassan már nézhetetlen ilyen tálalásban, viszonylag későn, 4-5 részben, az este is azt hittem, hogy 1/4 10 körül befejeződőfött, hirek,. reklám stb éppen el akartam zárni, amikor az utolsó részt berakták.

Komolyan le akarják venni a műsorról ?

498. whitelily (válaszként erre: 497. - 46f2f563a1)
2013. máj. 16. 21:01
Köszönöm :) Végignéztem a képeket, amiket feltettél, végigolvastam a fórumot is már, sok dolog kitisztult, hogy ki-kicsoda, mert sok mindent ki tudok következteni a török részekből, de mivel törökül nem tudok, néha homályos a történet. Sajnálná, ha az RTL befejezné, mert nem vagyok egy sorozat-néző, de ezt szeretem.
497. 46f2f563a1 (válaszként erre: 496. - Whitelily)
2013. máj. 16. 20:44

Afife hatun a 3-dik évadban a háren főfelügyelője.Hárfás lány Firuze igen a szeretője lesz erről bőven találsz a fòrumban.

Hatidze és Hürrem Firuze miatt veszekszik mert Hatidze intézte ùgy hogy Firuze a szultán ágyában kösön ki.A szultán Hürrem féltékenysége miatt haragszik meg.

2013. máj. 16. 20:14
Sziasztok! Most csatlakoztam, tetzik ez a fórum :) Én "törökül" a 65. résznél tartok. Több kérdésem is lenne, aki már látták ezt a részt: Min veszekszik az elején Hatice és Hürrem? Ki az a Afife? A szultán beleszeret a hárfás lányba? Most miért haragszik a szultán Hürremre?
2013. máj. 16. 18:27

Ezek még nem voltak nálam de ellesttem:

3-dik évad. Nigernek csùnya véget szának,kivégzik.Niger lánya a hárembe kerül.Rüsztemnek és Mihrimahnak lánya lesz Ajsa Humejsa.Hürrem örül az unokának.Hatidze ùj férje mindent megtesz érte de Hatidze elùtasitò marad.Bali Bég ismét nem a megfelelő szeméjbe lesz szerelmes.Lütfi pasa és Sah elválnak.Gülfem elhagya a háremet.Afife hatun átáll Hürrem mellé.Hürrem bajba keveredik egy pénzkölcsön miatt.Bajazid nagyon önfejü lesz és nem birnak vele.

2013. máj. 16. 18:07
Akkor mi a francnak kezdik el ha nem adjak végig?????? Kene írni sok mindenkinek az RTL klubnak sztem hogyha esik a nézettsége az azért van mert heti egyszer adjak 100 reklámmal es fel részt!!!!!!! Meg ha elkezdik Adni igenis adjak végig!!!!
493. Hmv.
2013. máj. 15. 23:18

Én szinte csak a gyerekek miatt nézem, nagyon aranyosak, kedvesek, őszinték........ még.


Ellentétben a felnőttekkel.

2013. máj. 15. 22:02
Imádom..
491. bnedora (válaszként erre: 488. - 46f2f563a1)
2013. máj. 15. 21:54
Nem csodálom, hogy esik a nézettsége, így, hogy hetente 1x adják.
490. Cippora (válaszként erre: 488. - 46f2f563a1)
2013. máj. 15. 17:26
Várható volt,belefáradtak az emberek,hogy vagdalják a részeket,azt is 4 reklámmal tarkítva adják le későn...
489. Ardilla (válaszként erre: 488. - 46f2f563a1)
2013. máj. 15. 14:36
Semmi gond, a családom támogatja a Szulejmán-rajongásomat. A fiammal le tudom töltetni. Remélem spanyolul is meglesz, mert törökül nem értek. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook