Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? fórum

A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
289. Talian35 (válaszként erre: 287. - 14775640c4)
2008. jún. 30. 11:22

Még mindig nem érted.

A betegségeknél vannak sokkal veszélyesebb dolgok is. Erre irtam akár a közlekedési balesetet. Az ellen miért nem védekezel??? Egy diftériára oltás nélkül kisebb az esélyed, mint autóbalesetet szenvedni.

2008. jún. 30. 11:19

hidd el én sem adatok be feleslegesen oltást.

pl nem adatattam be bárányhimlő és influenza ellen sem.

de mégsem biztatom a többiekt hogy ha én sem akkor ők sem.nem akarom lebeszélni. pusztán azt mondom ha akarja adja be a bárányhimlő ellen ha nem akkor nem.

én csak azokat adattam be és adatom be ami kötelező a többi le van ejtve.

de aki be akarja adatni akkor csinálja.

és szerintem neked sem kéne mindjárt ellnevéleménnyel jönnie.

az emberek nem hülyék. el tudják dönteni nélkülem vagy nélküled hogy mi jó a gyerekének.

287. 14775640c4 (válaszként erre: 286. - Talian35)
2008. jún. 30. 11:16

de mégsem értesz egyet azokkal akik beadatják ellene az oltást.az előbb is te jöttél azzal hogy á nem is veszélyes a betegség.

ja

kapja csak el a gyereked.

meglátjuk...

286. Talian35 (válaszként erre: 285. - 14775640c4)
2008. jún. 30. 11:13

Te adsz a számba olyan szavakat, amik eszembe sem jutnak.

Oltási szövődmény nem feltétlenül halál. De többen osztották hogy a DiPerTe-ben a pertussis összetevő plusz rizikó ha a baba apnoés. Nem én irtam :-) Mások. Tehát nem én vagyok az egyetlen, aki tudja. Azt viszont az orvos nem tudja az oltás beadásakor, hogy a baba apnoés vagy sem.

Oltási szövődményről nem sokat irtam eddig, de az emberek akármit is mondasz, egyoldalú információkat kapnak. A pneumo-ra sem irtam, hogy haszontalan, megvéd ám persze bizonyos fertőzésektől. Csak éppen azt nem tálalják nekünk, hogy helyette lehet majd másik. És ez a hiba. A becsapás.

285. 14775640c4 (válaszként erre: 282. - Talian35)
2008. jún. 30. 11:03

vagy mint oltási szövődményben...ezt ki ne hagyd..


abban is elenyésző a halottak száma.

nem mondod hogy ne adassunk be de mégis ágállsz ellene, ha egy anyuka beir hogy beadasson-e valamilyen oltást, te rögtön ott teremsz naprakész oltási szövődményes cikkeiddel, és egyéb érveiddel és ksz vagy lebeszélni. ne mondd hogy nem igy van

284. 14775640c4 (válaszként erre: 281. - Talian35)
2008. jún. 30. 11:01

azért erre nem vennék mérget.

elég nagy a csóróság. az embereknek nincs annyi pénze.

hogy csak ugy dobálózzon.csak egy rétegnek esetleg. a nagy átlag meg azért meggondolja hidd el.


nem irom én jobban a szélsőséget mint te.

de azért látom mégsem annyira baj hogy minden a pénzről szól..

hisz azért te is belátod hogy vannak dolgok amik kellenek.


egyébként meg a cserére visszatérve hogy ki mennyire cserél mindent, akkor azt mondom tegye ha ez neki örömet okoz. elvégre megdolgozik azért hogy megtehesse..

most gondolj bele. menő üzletember vagy csak jól megy neki, de mégis megelégszik a régi cuccokkal. akkor minek is dolgozik?

igenisegy szinten felül kell a luxus.

és ne mondd hogy te nem tennéd meg. dehogynem ha megadadtna.

és igenis iszok colát, chipset is eszem. mert miért ne?

és nem azért mert reklámozzák hanem mert finom.

a tv is jó ha van.és imádok tv-zni. pedig elhiheted nálam jobban senki sem szelektája a hülye műsorokat.

de ebben is más véleményen vagyok. hisz az ember odavan dolgozik,elfárad, kell a kikapcsolódás. és nem az agymosás miatt, hanem mert ki kell kapcsolódni az egésznapos hajtás után.

283. böbe83 (válaszként erre: 281. - Talian35)
2008. jún. 30. 11:01
az oltást se adatjuk be minden évben :P
282. Talian35 (válaszként erre: 279. - 14775640c4)
2008. jún. 30. 10:55

Hol irtam hogy bárki is ne adasson be oltást? A felvilágositás hiányaira próbáltam rávilágitani max.

A balesetet azért irtam, mert abban többen halnak meg, mint akár egy járványban. Mégis autóba ülünk :-) EGy kicsit figyelmesebben kéne olvasnod, mert totálisan félreértesz mindent :-)

281. Talian35 (válaszként erre: 277. - 14775640c4)
2008. jún. 30. 10:53

Azért vannak fokozatok de Te rögtön a szélsőségeket irod.

Nem veszek évente új autót, új telefont, mert a régi is ugyanolyan jó. Amig működik, minek? De van aki 2-3 évente cserél mindent. És ez már nem biztos, hogy hosszú távon jóra vezet.

Az élelmiszert részben szabad csak idevenni, de az élvezeti cikkeket /chips, kóla &co/ nem lehet egy kategóriába sorolni alapvető élelmiszerekkel.

Tv-t nézni sem szükséges, amennyi marhaság megy benne. Max. agymosásra jó, hogy ne gondolkodj máson.

Van egy középút a fogyasztásban is, de az emberek zöme nem ezt választja, hogy túllép a lehetőségein a reklámok hatására.

280. 14775640c4 (válaszként erre: 278. - Böbe83)
2008. jún. 30. 10:42

ez az egyik. a másik hogy ha választani kell hogy pénzt áldozzak a gyerekem egészségére akkor megteszem.

nem értem miért baj....

de én azt mondom bár remélem sosem lesz egyik gyereke sem beteg akár ettől a pneumo..vagy más ferrtőző betegsétől.

hidd el másképp gondolkodna.

én nem adattam be mert akkor még nem nagyon volt ajánlva mikor a gyerekeim kicsik voltak. de ki tudja. ha ugy adódna hogy veszélyeztetve van,vagy lesz akkor ugy beoltatom én is mint a huzat.

és tuti hogy ő is . csak itt mondja hogy nem.

279. 14775640c4 (válaszként erre: 276. - Talian35)
2008. jún. 30. 10:39

autóbaleset és elgondolkodás.

tessék:

te pont ugyanezt teszed az oltással. adott egy gyerek aki oltási szövődményt kapott és egyből térítesz hogy jajj, be ne adasd, halálos...

bezzeg az autó az más. ott nem gond a baleset. pedig pont te mondod hogy az utakon többen halnak meg mint oltási szövődményben

278. böbe83 (válaszként erre: 276. - Talian35)
2008. jún. 30. 10:38

igen eredetileg a lép eltávolítás előtt, v. után volt kötelező. (most is kötelező, és ingyenes) Mert a lép biztosít védelmet az un. tokos baktériumok ellen. De nem is a prevenar-t adták idősebbeknek. Na de miután sokszor okoz súlyos lefolyású tüdőgyulladást kisdedekben, ezért lehet beadatni , mint választható oltást.

üzlet vagy nem üzlet ez van. Nem ajánlanák sokan, ha nem használna.

277. 14775640c4 (válaszként erre: 276. - Talian35)
2008. jún. 30. 10:30

miért?

neked is minden a pénzről szól hiába ágálsz ellene. te sem magad készíted a függönyt a szobába hanem veszed.

neked tán nincs autód?gyalog jársz?hm?

vagy nincs telód?

tv?

net?

te is ugyanúgy a fogyasztók közé tartozol mint azok akik ellen ugy ágálsz.

te is megveszed a kaját ésa nem elcseréled mint anno a cserekereskedelemben:(

ha szerinted ez oly bántó hogy minden üzlet akkor te miért veszel ruhát a gyereknek?miért van kocsid .tv.-d

stb?

asszem még az áram is pénzbe kerül. bakker:((

és tudod miért csinálja az ember így?mert a technika fejlődik. nem vagyunk barlanglakók.

276. Talian35 (válaszként erre: 275. - Böbe83)
2008. jún. 30. 10:24

azért nem véletlen, hogy eleinte maga a gyártó ajánlotta idült betegségben szenvedőknek, immungyengéknek, AIDS, stb. Valami oka csak volt? Csak aztán ezt valahogy kiterjesztették hogy boldog-boldogtalant beoltanak. Mert pénz. Mondhattok amit akartok, ma minden a pénzről szól. Arról, hogy fogyassz, fogyassz, fogyassz. Vegyél új autót, új gépeket, igyál cukormentes kólát, stb. stb. a lista nagyon hosszú. Vegyél új mobilt évente. És a legtöbb ember igy is csinálja.

Ha látok élet-halált vivni egy gyereket mert közlekedési balesetet szenvedett akkor azon is el kéne gondolkodnom, hogy legközelebb autóba ülök-e gyerekkel? Vagy kimegyek-e vele az utcára?

275. böbe83 (válaszként erre: 274. - Talian35)
2008. jún. 30. 10:15

nem igaz, hogy a legyengült immunrendszer számít, tök egészséges gyerekek betegszenek meg. Kell hozzá fogékonység, de ez nem az immunrendszer legyengültségét jelenti.

De az biztos, ha az egészséges gyereked mellkasát csöveznék heteken keresztül elgondolkodnál beadasd e egy ilyen "ártalmatlan" kórokozó ellen az oltást.

274. Talian35 (válaszként erre: 272. - 14775640c4)
2008. jún. 30. 10:11
szancsesz, a pneumo kb. minden 2. ember szájflórájában megtalálható anélkül, hogy bármi betegséget kiváltana. A gond akkor lehet, ha az immunrendszernek vmi hibája van. Nem terjed, tehát a gyereked nem kapná el egy másiktól oviban-bölcsiben. Ez az, amit viszont nem mondanak ki. És amit nem mondanak, az nem is hazugság természetesen. És ez több baktériumra is igaz, ott van Benned, a gyerekedben, anélkül, hogy bármi gondot okozna az esetek legnagyobb többségében.
273. böbe83 (válaszként erre: 266. - Welker Melinda)
2008. jún. 30. 08:52

szia

én is láttam egy két ilyen esetet, és ezért is írtam, hogy érdemes beadatni, és már a kisfiam meg is kapta. Mert lehet, hogy csak 1% ban okoz ilyen súlyos betegséget, de az egy egy embernek 100 % .

Remélem egészséges lesz mostmár a kisfiad.

272. 14775640c4 (válaszként erre: 271. - Talian35)
2008. jún. 30. 08:45
azért kivánom hogy a gyereked ne kapja el a pneumococcus vírust. akkor ne féj majd te is rohansz hogy oltassák be:(
271. Talian35 (válaszként erre: 269. - 1e958693ca)
2008. jún. 30. 07:41
Elnézést az offért de egyvalami nem fér a fejembe: szavazásod alapján az amalgámtömésben lévő higanyról tudod, hogy káros, mivel lerakódik a szervezetben. Viszont korábban azzal nyugtattál Caravellel, hogy a védőoltásokkal beadott higany 1-2 héten belül távozik a szervezetből. Nem értem, hogy rakódhat le az egyik, a másik meg mitől távozik? :-) Miközben a higanytartalom ugyanúgy ott van mindkettőben, legfeljebb más kötésben, de attól még higany a higany. Igen tudom hogy a mai oltásokban már nincsen higany, bár erre is azt mondtátok, hogy lecserélték jobbra, igaz a régivel sem volt gond. Nem értem a logikádat, akárhogy gondolkodom :-)
270. megyerizs (válaszként erre: 266. - Welker Melinda)
2008. jún. 23. 22:06

A hideg átrázott, amíg olvastam a hozzászólásodat.

Ezért vacicálok én is az oltáson, mert mi van, ha éppen az én gyerekem/gyerekeim lesznek betegek.


Remélem minden rendben lesz Veletek és újra egészségesek lesztek.


Köszi, hogy megosztottad velünk a történeteteket.

Mégegyszer Minden Jót!

269. 1e958693ca (válaszként erre: 266. - Welker Melinda)
2008. jún. 23. 20:01
Nagyon sajnálom, hogy ez történt veletek, én nem is tudom mit csinálnék. Azért örülök, hogy minden rendbejött. :-)
268. b75564a819 (válaszként erre: 266. - Welker Melinda)
2008. jún. 23. 15:13

Szia Melinda!

Azt hiszem, ez minden szülő rémálma. Hogy ne adj'Isten az ő gyermeke lesz ilyen betegség szenvedő alanya, ráadásul, hogy ennyire végletesen esik bele abba a bizonyos betegségbe. Szívből örülök, hogy a kisfiad újra egészséges! :) Szerintem jó, hogy megosztottad a tapasztalataidat...

2008. jún. 23. 11:22

Nekünk ajánlotta a gyerekorvos és az asszisztensnő is, mondták, ők is beadták a gyerekeiknek/unokáiknak. Nálunk egyelőre csak a nagyobbik gyerek kapta meg, nem volt semmi mellékhatás.


A meningococcus ellenit meg egyértelműen beadattam mindkettőnek, ugyanis itt a közelben meghalt egy másfél éves kisgyerek agyhártyagyulladásban...

2008. jún. 23. 10:28

Sziasztok.

Bocsánat, hogy így beletolakodok a beszélgetésbe. Az én kisfiam most 20 hónapos. Decemberben kezdődött egy nagyon komoly és elhúzódó betegsége: 41 fokos láza volt, tüdő- hörg- és gégegyulladása volt egy hónapig voltunk kórházban a tüdejéből nem tudták üríteni a gennyet. Közben felszúrták mindkét fülét mert az is be volt már gyulladva de a tenyésztése eredménytelen lett. (ne kérdezzétek hogyan) Közben versenyfutás volt már az idővel is mert a babám 7 kg-ot nyomott és már szteroidozták.

Míg végre valamelyik dokinak eszébe jutott hogy nem-e kéne még egy tenyésztést végezni. Ekor már MÁRCIUS volt és a gyerekem három hónapja beteg. A János kórházban nem találtak semmit ( közben mi Törökbálinton vagyunk a tüdőben) a Rókusban a mikrobiológiai laborban meg elszörnyűdve nézték hogy a gyerekben hemzseg a pneumococcus baktérium.

Ezt kezdetben megpróbálták antibiotikummal kezelni , de ekkor már túl voltunk 7!!! doboz antibiotikumon és számtalan más injekción. Nem segített és a baktérium szám nem csökkent hanem növekedett. Itt már nincs min gondolkozni mert a pneumococus agyhártyagyulladást is okozhat. Közben itthon még kétszer felszakadt a füle és folyt belőle a genny. Majd végre szóba került az oltás, mi a prevenart kaptuk meg és lekopogom, leugrálom leimádkozom meg minden, de azóta a gyemekem EGÉSZSÉGES és már 2 kg-ot hízott most 20 hónaposan 9 kg.

Ha tudtam volna hogy egy ilyen "egyszerű" oltás ennyit segíthet akkor az első pillanatban beadatom.

Persze mi nagyon a véglete voltunk a betegségeknek és ezt a kórházban is elmondták, hogy ez az eset ritka hogy ennyire beteg legyen egy gyermek a pneumococustól.

Csak azért mondtam el, hogy lássátok vanak végletek, én mindenkinek jevasolnám az oltást.

Köszi hogy elolvastátok. Szép napot.

265. b75564a819 (válaszként erre: 264. - 1e958693ca)
2008. jún. 22. 21:49

Megértelek, hogy ezek után nincs kedved az eszmecserét folytatni. Hozzáteszem, kár. :( Lehet, hogy böbének is elment a kedve valamiért a további disputától? (Az ő hozzászólásait szintén szívesen elolvastam ebben a témában - talán azért is, mert neki gyerekorvos a férje). Ti valóban eszmecserét folytattatok, de fanatikus érzelmű emberekkel (másik oldal) sajnos lehetetlen értelmes, észérveken alapuló, egymást tiszteletben tartó párbeszédet folytatni. Az érzelmek nem ismerik a logikát, észérveket. Pláne a fanatikus érzelmek. Ha pedig sarokba szorulnak, akkor jön a vagdalkozás...

Amikor azt írtam végezetül a vitapartneremnek, hogy számomra hiteltelen a véleménye, ezzel természetesen nem az általa idézett orvosi szaklapok, szakcikkek állításait vontam kétségbe, bár ő a válaszában erre utalt. Hol vagyok én ahhoz, hogy ilyen cikkeket véleményezzek? Nem venném magamnak a bátorságot. Bár halkan azért megjegyezném, hogy efféle cikkeket bármilyen nyelven idemásolni, aztán diadalmasan hivatkozni rájuk: nem nagy kunszt. (És talán az sem nagy feladat, hogy számadatokat, szakvéleményeket csűrjünk-csavarjunk a magunk szája íze szerint). Számomra emberileg sántított a vitapartnerem véleménye. (Talán mert gyanakvó vagyok a fanatikus, mániákus érzelmekkel kapcsolatban). Valahol itt nem stimmelt nekem valami...

264. 1e958693ca (válaszként erre: 249. - Megyerizs)
2008. jún. 22. 18:16

Dehogy kakaskodunk, eszmecsere folyik.

Magyarországon kétféle vakcina van forgalomban, az egyik a Pneumovax 23 - 2 év felettiek részére, a másik a Prevenar 2hótól-2évesek részére. A Pneumovax 23-féle Pneumococcus altípus(szerotípus) ellen, a Prevenar pedig 7 altípus ellen véd. Amik a vakcinákban vannak, azok a leggyakrabban előforduló, illetőleg a súlyosabb megbetegedéseket okozó törzsek.

Mert a dögnek kb. 90 altípusa ismeretes.

Az oltás az oltóanyagban lévő szerotípusok ellen nyújt védelmet, a többi ellen nem- és közhiedelemmel ellentétben nem erősíti az immunrendszert, egyszerűen csak az ellen véd, ami ellen ki lett találva.

A bölcsődébe, óvodába kerüléssel az a gond, hogy hirtelen nagy, zárt közösségbe kerül a gyerek, és ki mit hoz otthonról, az kiválóan elterjedhet.

Sajnos megfázást, hasmenést nagyon sokféle vírus, baktérium okoz, ezek ellen nem véd az oltás. Persze nem törvényszerű, hogy a gyerkőc elkapja, de előfordulhat.

A döntés rád van bízva.

Mielőtt egyesek megvádolnak, hogy egyoldalúan tájékoztatok, az oltóanyagok leírása fent van a neten több helyen is, a keresőbe ütve megtalálod.


A vitát nem folytatom, azon egyszerű oknál fogva, hogy meg lettem vádolva lefizetéssel, miután az észérvek elfogytak az ellenkező részről.

263. b75564a819 (válaszként erre: 262. - 09ca1d3343)
2008. jún. 22. 13:40
Ejnye, tényleg elszóltuk magunkat!:( Jobbulást kívánok nektek! Gyógyuljon meg minél előbb a pici fiad!
262. 09ca1d3343 (válaszként erre: 260. - B75564a819)
2008. jún. 21. 21:31

Hát,elszóltuk magunkat! :(

Úgy látszik az alkat nem minden.

Belázasodott a drágám,rendesen folyik az orra is.


No comment...:(((

261. 09ca1d3343 (válaszként erre: 260. - B75564a819)
2008. jún. 20. 22:23

Köszi!


Igen,én is kb. 7 hónaposan,de nem terhesen, írattam be!

260. b75564a819 (válaszként erre: 259. - 09ca1d3343)
2008. jún. 20. 21:56

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat. Ki tudja, lehet, hogy egyszer még nekem is el kell indulnom bölcsődét keresni, bár állítólag már most késésben lennék. Valahol olvastam, hogy vannak kismamák, akik már most terhesen feliratkoztak a bölcsődei listára... Nem egyszerű a dolgod! Elhiszem, hogy ellenérzéseid támadtak a látottak alapján. Hátha nem szedett össze semmit a kisfiad! Jókötésű kis legénynek látom...:)

Szép estét!

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook