Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
427. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 425. - Cca887cff8)
2009. szept. 30. 07:45

At rudom , hogy az ORSZI .

De hol Pest ,vagy vidék ?

426. Rozália (válaszként erre: 421. - 1ebb4c5670)
2009. szept. 30. 04:41

A melltartó a legkevesebb....

Egyébként nálunk azért kell levenni, mert megvizsgál, tehát meghallgat elöl, hátul. Nekem minden alkalommal megnézi a mellrák-műtét utáni heget, meg is vizsgálja a mellemet. Értsd, nincs-e benne csomó...

Nálunk egy szál bugyiban lehet lenni, harisnyát, vagy zoknit is le kell venni, mert megnézi, hogy van-e pl. lúdtalpad, bokasüllyedésed, ilyesmi.

425. cca887cff8 (válaszként erre: 422. - 1ebb4c5670)
2009. szept. 29. 17:08
pesti oorszi-ban
424. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 404. - Vadasz61)
2009. szept. 29. 16:57

Mi az írás cime ?

És kiírta ?

423. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 410. - S700)
2009. szept. 29. 16:53

Igy igaz !

Aki pénzért vagy agyon iták és bagozták magukat , olyan rokkantak lesznek , mint én soha.

Mármint papiron.

Ezek a simlisek nemcsak elveszik az igazi betegtől a élhetés jogát, hanem adót és járulékot is csalnak.

Mert bizony akad szépszámmal akik csak ugy lettek " rokkantak " hogy megszünt a munkahely ,de volt fekete munka vagyis van !

12 órában hegeszt a " rokkant".

422. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 415. - Cca887cff8)
2009. szept. 29. 16:47
Hol jártál Vizsgálaton ?
421. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 400. - Vadasz61)
2009. szept. 29. 16:46

Végig olvasva az írásokat.

Elöszőr is azoknak cimezném kis írásomat , hogy bizony szépszammal vannak fizetett " rokkantak"

Akik eluatgatják az év nagyrészét.

Miért és miből?

Apucinak van jó vállalkozása, és anyuci méirtis menne dolgozni bagóért.


Kedves vadasz61.

Amit a Gyorskocsi utcai vizsgálatról irtál az páréve velem is ugyan ugy megtörtént.

Nemtudom miért kell egy melltartót levenni?

Ha megkaptad már a vizsgálati eredményüket , nagyon figyelmesen olvasd el.

Még azt is leírja , hogy hogyan öltözől és vetkőzől.


Kár lenne ugyan azt leirnom amit leirtál.

De mindenki csak jajgat és sápitozik , hogy mik vannak.

Igen én is sápitoztam amikor a magasvérnyomásom nemkerült bele és az inkontinenciám.

Mert éppen nemsikerült összesz@rnom és pisilni magam.


Vagyis az ORSZI ugy diagnosztizál amit lát az van .

Amit pedig nem az nincs.

Lehet az országoshírű orvos , nagyszaktekintély.

Az hazudik ,nemigaz.

Ezek nemlégből és csak hasamraütött szavak ezek tények.


Sokan eszik a jaradékosok kegyelemkenyérnek egyáltalán nemmondható valamilyét.

Ugyanakkor vannak olyan leszázalékoltak akik 6- 8 órát simán ledolgoznak.

Nekem ez nem megy !


Hiába fordultunk Szabó Máté ombochmannhoz .

Nem illetékes !


Akkor ki a Jó Isten az illetékes aki az igazi betegemberekért kiáll.

Aki kiboritja a bilit és felszinre kerülnek a pénzért vett rokkantságok.

420. 00346cf747 (válaszként erre: 419. - Rozália)
2009. szept. 29. 07:16
Sajnos így van, hiszen az egyéb segélyeket is a rosszul kinéző háztartásoknak utalják. Tudod... rosszul néz ki = elhanyagolt, koszos.
419. Rozália (válaszként erre: 418. - 00346cf747)
2009. szept. 29. 05:31
Azután itt jön be a szívás. A valódi beteg "jól néz ki", az alkoholista pedig romokban. Így ő könnyedén marad rokkant, őt nem fogják rehabilitálni.
418. 00346cf747 (válaszként erre: 410. - S700)
2009. szept. 28. 21:04

Van ilyen... egy infarktus után kivágnak hat hónap táppénzzel, az iszákos meg direkt rokkant, hogy még több ideje legyen vedelni. Amíg dolgozna, csak-csak tartaná magát...

Ami még fura, hogy rokkantak a régi munkahelyükön ugyanazt a munkát végzik, vagy néha erősebbet is, de szólni nem lehet érte.

Kell a felülvizsgálat, hogy a VALÓDI betegek pihenhessenek, magasabb járadékot kaphassanak, a csalók tűnjenek el.

2009. szept. 28. 21:03
Én is ismerek olyat, akinek nincs baja, csak szerzett papírt, hogy evesebbet dolgozzon a pénzéért...
416. kata1958 (válaszként erre: 415. - Cca887cff8)
2009. szept. 28. 21:01
Megtudhatom,hány éves vagy?
2009. szept. 28. 20:58

nem tudom én még nem tapasztaltam rosszat.

remélem nem is fogok.

elolvasták a papírjaim egy két kérdés, h van e panasz és ennyi. rögzítették amit mondtam.

remélem most is így lesz. 2008ban sem volt gáz.

bár nagyon féltem.

most jobban mert megtaláltam e fórumot meg azt a nyilatkozatot amit küldtek - attól félek mit hoznak ki belőle...

414. kata1958 (válaszként erre: 412. - Cca887cff8)
2009. szept. 28. 20:45

Sziasztok.Katalin vagyok,szintén rokkantnyugdijas.És szintén lázadó,hogy mit csinálnak velünk a Bizotságon.Én ez év márciusába voltam pesten,és porig alázva,tértem haza.De ez nem új,már számomra.1992-óta megjártam már a poklot az OSZI-nál.Jelenleg rehabos vagyok.

De látom nem vagyok 1dűl,akit a redszer kiakar és kilök magából,mert beteg.

413. Kiccicu
2009. szept. 28. 15:24
mindenképp írd meg mi volt! sok szerencsét!
2009. szept. 28. 11:07

köszi olvastam...

válaszolok is majd.


hét végén megyek a pesti oorszhoz- majd írok ide.


azt a cikket meg nem is mertem elolvasni mert akkor csak még szorongósabb leszek.


sziasztok én mindenkinek szerencsét kívánok.

411. Kiccicu
2009. szept. 28. 10:18
nikol1980 írtam neked privit.
410. s700
2009. szept. 27. 08:31

Sajnos nagyon sokan csaltak és jogtalanul veszik igénybe.

Nagyon sok alkoholistát tudok, akinek semmi baja, mégis megkapta, akinek meg baja van, miattuk nem adják meg neki...

2009. szept. 27. 08:20
Jogos bizony,már régen kellett volna....
2009. szept. 26. 23:11

[link]

ez a másik

2009. szept. 26. 23:03

[link]

ez az egyik

2009. szept. 26. 22:52
igen, megkeresem melyik számokban voltak
405. anyuca66 (válaszként erre: 404. - Vadasz61)
2009. szept. 26. 15:22
Az onlline oldalon is olvasható?
2009. szept. 26. 13:04
minden reklám nélkül a Magyar Nemzet
2009. szept. 26. 13:00
Igen, jogos. Csak nehogy attól vonják meg, aki az is és aki meg nem az, annak meg sem kell jelenni mert papíron már levajazták.
402. anyuca66 (válaszként erre: 401. - Vadasz61)
2009. szept. 26. 12:52

Elolvastam mindent amit írtál, azt hittem nem érek a végére. :-)

Melyik??

2009. szept. 26. 10:47

Na és mit gondoltok melyik újság volt az amelyiknek egy rendkívül szimpatikus szekesztője a két cikket leközölte??????

(Sőt egy harmadikat is, de az egy szórakoztató cikk volt a kórházi széf-témában.)

2009. szept. 26. 10:41

A második cikk:


0 forintból megélni (hihetetlen)

2. rész


Azt hittem szomorú tapasztalataimmal véget ért az egészségügyi-nyugdíjügyi vesszőfutásom.

Mai nap már azon gondolkodom, hogy melyik intézménybe vonulhatnék be, ahol egy pár napra ne is hallanék a világról. Hátha a tönkretett tett idegeim, egészségem egy kicsit regenerálódna. De mint kiderül lejjebb súlyos akadálya van ennek is!!!!

Szóval odáig jutottam el, hogy beadtam a Munkaügyi Bíróságra az ORSZI által hozott II. fokú szerintem rám nézve hátrányos és igazságtalan „szakvélemény” ellen a fellebbezést. Tudtomra hozták, hogy hosszú hónapok folyamata lesz.

Mindjárt itt van 10-e és fizetnem kéne az albérletet, számlát, a 20-25 ezer forintos gyógyszert, és enni is jó lenne valamit. Azt gondoltam, kérek rendszeres szociális segélyt, az is segítene valamicskét. Elmentem az illetékes Nyugdíj Igazgatósághoz a Fiúmei útra. Vártam, vártam, majd rám került a sor és egy rendkívül kedves középkorú hölgy átnézte az általam gondosan összekészített papírokat (már tanulom a leckét!) és egy hiánypótlást kért. Azon felül minden rendben van. Bevette az iratokat, adott róla elismervényt, majd elmondta, hogy vigyem vissza a pótlást (mindegyik kérdés olyan egyébként, ami a betegségeimmel kapcsolatosak és szerepelnek a papírokon). Majd feladják egy kollégának, aki átnézni, hogy jogosult vagyok-e egyáltalán és ha igen milyen segélyre, hogy állok a tb-vel, stb. Ha kész, ezt megfogalmazzák, majd felterjesztik jóváhagyásra, és ezután értesítenek a döntésről, ami ha szerencsés vagyok még ebben az évben!!!!!!! megtörténik. Köszönettel, elkullogtam.

Na de hát van még más remény is! Elmentem a Fővárosi és Pest Megyei Egészségbiztosítási Pénztárba, ahol két dolog után érdeklődtem. Az egyik a közgyógy-ellátási igazolvány. Húztam egy sorszámot. Vártam-vártam, rám került a sor. Kicsit arrogáns nő: először is a körzetihez menjek, hozzak egy bizonyos zárt borítékot, vigyem be az önkormányzathoz, ők majd általuk megnézetik, hogy mennyi a valós gyógyszer kiváltásom (ami tényleg annyi amit leírtam) és ők tájékoztatják erről az önkormányzatot, majd ekkor az önkormányzat hoz döntést, hogy kaphatok-e vagy se. Ez cca. 6 hét. Nem értettem teljesen, de azt mondta nem baj, majd az orvosom és a többi ügyintéző tudja. Igaz. Minek nekem mindent érteni? Köszönettel továbbkullogtam.

De hiszen még mindig van remény! Tudok róla, hogy egy évben egy vagy két alkalommal kérni lehet egyszeri gyógyszersegélyt. Na, legalább az e havit kiváltanám belőle. Újabb sorszám. Várok, várok, (55 perc) rám kerül a sor. Elmondom a végképp undok tyúknak, hogy milyen kálváriát járok meg. Összedugja a fejét a többi okos tojással és szinte rámförmed, hogy nem hogy egyszeri segélyt nem adnak, de jobban teszem, hogyha semmilyen vizsgálatra, orvoshoz sem megyek, gyógyszert sem iratok fel, tudniillik már nem vagyok biztosított és mindent 100 %-ban ki kell fizetnem. (A gyógyszerem így 55-60 ezer forintba kerülne) Na ekkor azt hittem, hogy egy idegen bolygón vagyok és mint egy hülye állok előttük, hogy mi a francért nem értem meg a 148-as IQ-mal, hogy nem elég, hogy szerintem jogtalanul elvették a rokkantnyugdíjamat, egy fillér nélkül hagytak, és cserébe még büntetnek azzal is, hogy meg ne próbáljak gyógyulgatni, illetve a rendszeres napi 24 db gyógyszeremet beszedni. Én azt mondtam a hölgynek, hogy ha nem szedem kb. 4 nap múlva a hiányuk és a megvonási tünetek miatt kórházba fogok kerülni, lehetséges, hogy hamarosan meg is döglök. De hát kórházba se kerüljek, mert azt is nekem kell kifizetnem. Sűrűn bólogatva megköszöntem a felvilágosítást és elkullogtam, mert éreztem, hogy itt talán két szót tudnék kinyögni, de akkor kidobatnak a biztonsági őrrel.

Tartva magam, de iszonyú fáradtan kisétáltam és az utcán sírógörcsöt kaptam. Rosszul lettem, két napig feküdtem itthon, mert nem tudtam kiheverni, hogy amit 30 éven keresztül levontak tőlem és minden alkalmazottól tb-járulékot, hova a p..…-ba tették, hogy ilyen esetben sem tudnak segíteni rajtam.

Na de még mindig van remény! OEP-ből elszármazott tiszteletreméltó egészségügyi miniszterünkhöz fogalmaztam levelet, a hosszú előzményeket összetömörítve, segítségét kérve. Ma reggel a rádiót hallgatva „kiugrottam” az ágyból és cafatokra téptem a levelet, miután meghallottam a következőket. Büszkén bejelenti Székely, hogy most már a 128-ik faluban a Julis néni is milyen jól jár, mert megújul az OEP honlapja!!!!!! (vajon ez is 200 milliónkba kerül?), és Julis néni felugrik a netre és beírja milyen rendelést akar meglátogatni, és az új honlap azonnal kiírja neki, hogy 15, vagy 115 km-t kell megtennie. Ez már valami nem? (Egyébként, hogy hol van bizonyos szakrendelés, azt eddig egy nagyon elmés módon pillanatok alatt meg lehetett tudni. Felhívtuk a tudakozót!)

Tehát az én kis rohadt egyszeri segélyemet, hogy a többiről ne is beszéljek, arra költi a miniszter, hogy új honlapot csináltat idióta új fenomenális ötleteivel….

Azt hittem azok után, hogy (az éppen jampingoló) Horváth Ágnest és az ő „széfproject”-jét túléltük, nála hülyébb eü. miniszterünk már nem lesz. Tévedtem.

Most már tényleg elszállt minden reményem!

2009. szept. 26. 10:38

Itt az első cikk:

Hogyan lehet 0 forintból megélni?!


Nagy dilemma elé állított az élet. Nem, inkább a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság, pontosabban az Országos Rehabilitációs és Orvosszakértői Intézet. Két éve 67 %-os rokkant vagyok. Elsődleges betegségem SM (szkelózis multimplex), ezenkívül magas vérnyomás, cukorbetegség, elég súlyos gerincproblémák, pszichés, depressziós betegség, agyi keringési gondok, gyomorproblémák (ami napi 22 db gyógyszer mellett nem is csoda). A SM egy autoimmun betegség, amiből kigyógyulni nem lehet. Aki ezzel él, az tudja, hogy, kiszámíthatatlanul, alattomosan, minden törvényszerűségtől függetlenül számtalan panaszt okoz Ezt kívülről orvos meg nem tudja állapítani, de ezzel egy beteg sem viccel. Az ORSZI-ban az orvosok mégis megint istennek képzelték magukat. Két évig elhitték és 67 %-kal „jutalmazták” betegségeimet, tavaly I. és II. fokon is úgy gondolták, hogy mostantól egészséges vagyok, 40 %-os rokkantságot állapítottak meg. Kaptam tőlük egy pótlapot is, melyen lottószerűen be X-eltek kis négyzeteket. Eszerint létrán, rámpán nem dolgozhatok, de ezen kívül 8 órában esőben, jégben, hőben, hóban, szélben, gőzben, egyhelyben állva, sőt azonos testtartásban igen.

Tudom, hogy tiszta lelkiismerettel nem tudnék 2 óránál hosszabb időt ledolgozni. Vagy keresek egy munkahelyet és elhazudom, hogy milyen jól vagyok, majd 3 hét múlva kidőlök mint a zsák, vagy harcolok az igazamért. Mindenképp emellett döntök, mert nem vagyok csaló! Nem én rajtam kellene elkezdeni a tisztogatást.

A problémám itt csúcsosodik ki. Harmadfok nincs, vagyis be kellett nyújtanom fellebbezésemet a Munkaügyi Bíróságra, ahol közölték, hogy néhány hónapot igénybe fog venni, mire döntés születik az ügyben. Mivel a NYUFIG határozata nem halasztó hatályú, abban a pillanatban megvonták a nyugdíjamat. Én pedig azonnal megvontam magamtól a pszichológus heti egyszeri látogatását, a heti egyszeri tornát, és a havi igazolt 20-25.000 Ft gyógyszerköltséget, (most élem fel a maradék gyógyszereket). És most gyakorlom az evés megvonását.

Óriási segítséget kapok, ha holnap bemegyek a Nyugdíj Intézet ügyfélszolgálatára, ott kitölthetek egy kérelmet 26.000 Ft rendszeres havi szociális járadékra. Ezt a kérelmet beveszik az összes iratmásolattal együtt, majd döntésre felterjesztik. Oszt majd meglátjuk, majd döntenek róla – szólt a tájékoztatás. Mennyi idő? Azt nem tudják, néhány hét esetleg. Világéletemben dolgoztam. Most 47 éves vagyok, elvált, albérletben lakok. De meddig? 10-én kifizetném az albérletet, a számláimat, kiváltanám a gyógyszereimet. De miből?

Kedves Embertársaim! Aki tudna adni egy jó tanácsot, miszerint hogyan lehet megélni 0, azaz nulla forintból, kérem mélezzen nekem nagyon gyorsan!!!

2009. szept. 26. 10:12

Sziasztok!

Tegnapelőtt voltam a Gyorskocsi utcában az Orvosszakértői Intézetben,miután Munkaügyi Bírósághoz fordultam a 67 %-rólvisszavett rokkantosításom ügyében (lejjebb megtalálható). Természetesen korábban odaértem, de nagyon kedvesen azt mondták, kopogjak csak be. Egy erős középkorú orvos bevette a papírjaimat és kb. fél óra múlva hívtak be. hasonló volt a vizsgálat, mint az OOSZI-nál, kicsit alaposabb, hosszabb (ja és itt a melltartót is le kellett venni????) Szóban ikérdezett ugyanúgy fel kellett sorolni a "szervi bajaimat". Szerintem annak ellenére hogy soha nem csalnék ilyen esetben rosszul adtam elő a dolgokat, mert pl. kihagytam a szédülést, fülzúgást. Mivel hirtelenjében elvetettem, hiszen nem tudom miért szédülök pl. Szóvalnéhány dolog kimaradt, de megpróbáltam sorba menni a fejemtől a lábamig és felsorolni azokat amiket már a papírjaimban is olvhatott. Természetesen egyetlen megjegyzést sem tett semmire. Illetve, amikor a gyógyszereket kellett felsorolni és a 10-ik nemjutott eszembe, akkor mondta, hogy semmi baj így is nagyon sok gyógyszert szedek... (25/nap). Amikor végzett kiültettek,majd behívtak egy másik helyiségben ahol az elmeorvos volt. Na itt a végefelé kibuktam. Azt mondta meséljek. Ami eszembe jutott de ez is hülyén jött ki, mert attól tartók, hogy egy részét a betegségemnek ráfogják a pszichés betegségekre (járk hetente pszichológushoz, és ellenőrzésre (gyógyszerért) pszichiáterhez. A végén még azt is kikotyogtam, hogy az unokám (5 éves) hozzám került, s úgy néz ki én leszek a gyámja. Na biztos azt gondolják, hogy azért akar ez otthon maradni.

Egyszer csak megkérdezi: miért nem dolgozik? Na mint a vízesés bőgtem. Mit gondol nekem ez így jó? 48 éves vagyok aránylag normálisan nézek ki, mégis másra vagyok rászorulva - sőt most már az unokámmal együtt - gondolhatja, hogy jobban érezném magam ha önálló lehetnék. Soha egyetlen napig nem voltam munkanélküli. Mióta beteg vagyok, viszont egyetlen napot sem dolgoztam. Kb. 2 órát tudnék tiszta lelkiismerettel, jól dolgozni, mert utána nem tudok már összpontostani. A rövidtávú memóriám feladja, és a kb perccel azelőtt hallottakat elfelejtem. Kinek kellenék? És főleg 2 órára? Fizikai munka már szóba sem jöhet, mert mosogatni is több részletben szoktam.

Jó munkahelyeim voltak, amit nem hiszem hogy bárki heccből otthagyott volna.

Szóval az egész kb 1 óra volt.

De ez most visszakerül a Bíróságra és majd akkor tudom meg hogy mi lesz. Akkor meg tudom mondani, mit nem mondjatok el soha, még ha igaz is, mert esetleg ellenetek fordítják, félreértelmezik.

Egyéként közben október 19-ére kaptam már a rendes éves OOSZI-s értesítést. Ha addig nem kapok a Bíróságtól eredményt, mennem kell. Muris lenne ha a két helyen mást állapítanának meg...

Hát ez volt.

A cikkeket két külön hozzászóléstként mindjárt berakom. És ami abban szerepel az SZÓ SZERINT IGAZ, ÚGY AHOGY LEÍRTAM!

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook