Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... ❯❯
17470. ganita73 (válaszként erre: 17469. - Channa*)
2015. júl. 4. 22:10
Köszi elég jól bírja a nyakam, nem szokott fájni, de elfeküdni sem szoktam.Sokszor előfordul hogy felébredek arra hogy lelapultak a párnáim, akkor felrázom őket, és alszom tovább.Na azért nem kell olyan magas toronyra gondolni, nagyjából 40 cm magas csak a párna tornyom :-)
17469. Channa*
2015. júl. 4. 21:57

Uhh...És, hogy bírja a nyakad?

Én 1 kispárnán alszok...

17468. ganita73 (válaszként erre: 17466. - Rosszcsillag)
2015. júl. 4. 21:48
Igazából már évek óta úgy alszom, hogy 2 db nagypárna kettőbe hajtva, az már 4 párnának felel meg, plusz a kispárna.Nem is tudnék máshogy aludni, csak ezen a "tornyon", mert ha laposan fekszem úgy érzem megfulladok.
17467. Channa* (válaszként erre: 17464. - Rosszcsillag)
2015. júl. 4. 20:25

Én is csak akkor szedek kálciumot, ha görcsölök. kb. havonta egyszer.

Én a bátorítótól elaludtam:D

2015. júl. 4. 14:52

Igen, a kispárna jó lesz, fel tudod vele támasztani a fejed, kéényelmesebb lesz úgy.

Biztos a Dormicum volt az oka. Ha már muszáj műteni, legalább ennyivel könnyebb...

17465. ganita73 (válaszként erre: 17464. - Rosszcsillag)
2015. júl. 4. 12:30
Köszi a jó tanácsokat, kispárna nélkül sehova sem szoktam menni, nem tudok aludni nélküle :-)nekem is ráírta az altató orvos a papíromra hogy műtét előtt egy órával kapjak fél liter infúziót, és 1 tabletta Dormicumot (gondolom ettől lesz a rózsaszín a világ)
2015. júl. 4. 11:15

Nekem is a kispárna hiányzott nagyon. Meg mondjuk nekem van más problémám is, ami miatt nagy adagban kaptam antibiotikumot, úgyhogy utólag hozattam be Lactiv- ot vagy valami probiotikumot. Az is jó ötlet volt.

Szívószál nekem sem kellett, kalciumot kaptam és kellett is, mert voltak tetániás görcseim. Arra amúgy a pezsgőtabletta semmit nem ér.

Ha rám hallgattok (persze nem akarok "okosabbb" lenni mint az orvos, de nekem ezt csak egy doki mondta és így csináltam és jó volt) ne igyatok "ész nélkül" kalciumot csak amikor göcsöltök, mert ha a mellékpazsmirigyetek mindig megkapja kívülről a ca- t akkor nem akar beindulni a műtét után (műtét utáni időszakról beszélek) . Én csak akkor ittam ampullát / injekciót amikor már görcsöltem, otthon is ígyí csináltam és be is indult a maradék mellékpajzsmirigyem, kb. pár hónap múlva már egyáltalán nem kellett plusz ca.

De nem okoskodni akarok, csak nekem ez így jó volt, mert amúgy a sebész dokim azt mondta, hogy igyak napi 2 ca pezsgótablettát.

Nekem a csövet másnap kivették, de az egyik úgyis falsot szívott. Egyáltalán nem volt semmilyen élmény, nem is emlkszem rá. Talán csak cuppant egyet.

Ja, még annyi: nyilván mindenki fél a műtéttől, de ha ez megnyugtat bárkit: adnak valami gyógyszert, ami nagyon jó cucc. Ahogy bevettem, minden rózsaszín lett :)

Tartsatok ki. :)

17463. ganita73 (válaszként erre: 17462. - Channa*)
2015. júl. 3. 23:38
Nekem nem tűnik furának, az tény hogy addig nem mondott semmit amíg az összes vizsgálat le nem zajlott, a biopszia volt az utolsó, akkor kiterítette maga elé a vérképtől kezdve minden leletemet, és közölte hogy a göbök nem fognak elmúlni, nincs rá gyógyszeres kezelés, csak a műtét a megoldás, és hogy nem érdemes sokáig húzni az időt, mert a göbök tovább nőnek, és minél nagyobbak, annál nehezebb eltávolítani őket szövődmény mentesen.
17462. Channa* (válaszként erre: 17461. - Ganita73)
2015. júl. 3. 23:24

Akkor jó!

Nekem is ő ajánlott doki, csak az Istvánba, mint írtam.

Hogy bírod Fenyvesit? Elég fura ember, nem?

17461. ganita73 (válaszként erre: 17456. - Channa*)
2015. júl. 3. 23:21
Igen, a Fenyvesi doki az endokrinológusom,jelenleg csak ő van egyedül, nincs másik endós doki.Ő kérdezte hogy ajánljon-e nekem sebészt aki profi módon és szépen megcsinálja nekem, így küldött át a sebészeti osztályra a Küttel Péter főorvos úrhoz.Én is úgy tudtam hogy a Károlyiba nem műtenek, de ez azóta változott hogy az Árpád kórházat bezárták.Imádkoztam hogy nehogy ide kerüljek, mer rossz híre van a kórháznak, de amikor felmentem a sebészetre, csupa jó tapasztalatokat szereztem, így már nem félek annyira, az operáló orvosom pedig egy tündéri ember.
17460. Channa* (válaszként erre: 17444. - IlDee)
2015. júl. 3. 23:15

KIS PÁRNÁT mindenki vigyen. Az nagyon hasznos. A szívószál nekem nem kellett, mert nem ittam. Infúziót kaptam 6 napig.

Én nem adtam sokat és nem is adtam volna, ha rajtam múlik. A férjem döntött és adott 15 ezret.

17459. Channa* (válaszként erre: 17441. - Anidebi)
2015. júl. 3. 23:12

Nekem a vágás alatt volt a cső. 2 db. Amikor kivették 4 napig volt bennem, nem fájt, csak csikis volt, és köhögnöm kellett tőle, de nem tudtam.

3-4 hónapig úgy nézett ki a helye, mintha gyulladt pattanás lenne, aztán teljesen elmúlt.

17458. Channa* (válaszként erre: 17436. - Kata7555)
2015. júl. 3. 23:10
Én is nagyon féltem, és nem is akartam, hogy megműtsenek, de annyira rosszul voltam, hogy bele kellett mennem....
17457. Channa* (válaszként erre: 17441. - Anidebi)
2015. júl. 3. 23:08

Nekem nagy volt és nem fájt. Nem daganat volt.

Amit kivettek az 11x5,5x2,6 CM volt. Nem MM!

Tehát az enyém elég nagy volt és a mellkasomba is lenőtt. Nem fájt sem a műtét előtt, sem utána.

A biopszia egy kicsit sem fáj. Nekem sokszor csináltak. Az elsőnél nagyon féltem, de tényleg még annyit sem éreztem, mint a vérvételen. A másodiknál meg pont annyit, mint egy vérvételen:D

17456. Channa* (válaszként erre: 17453. - Ganita73)
2015. júl. 3. 23:04

És a Fenyvesi doki az orvosod?

Vagy a nő?

És, hogy hogy műtenek ott? Engem onnan küldtek az István kórházba....


Ne félj! Nem fogsz bepisilni:D

17455. ganita73 (válaszként erre: 17454. - IlDee)
2015. júl. 3. 22:41
Igen, voltam 14 éves koromban kivizsgáláson, akkor mondták, hogy az átlagosnál kisebb a hólyagom.Viszont már nem egyszer volt hasi ultrahangom, ami előtt nem szabadott pisilni, már majd megőrültem annyira kellett, erre ráírják a papíromra hogy félig telt hólyag, vagy üres hólyag.Hát nem értem.A vakbél műtétem előtt elmentem pisilni, amint magamhoz tértem már éreztem hogy nagyon kell, és hát egy élmény volt takaró alatt ágytálba pisilni :-( aznap még egyszer kértem kb rá 2 órára az ágytálat, aztán úgy döntöttem hogy kimegyek inkább a wc-re.Az egy dolog hogy jól leszidtak hogy frissen műtött hassal minek mászkálok, de esküszöm iszonyúan jó érzés volt :-)
17454. IlDee (válaszként erre: 17453. - Ganita73)
2015. júl. 3. 22:17
Jujjj, akkor elszámoltam magam :) Akkor én leszek az első :) 20.-án a Bajcsyban, X.kerület. Érdekes... nekem hasonló gondjaim vannak a pisiléssel! Orvos azt mondta kicsi a hólyagod, azért van? Nem fogsz bepisilni a műtét alatt, hiszen éjszaka alvás közben sem pisil be az ember :) Viszont műtét előtt pisil ki mindent! :) Hogy az ébredés után ne egyből wc-re akarj szaladni. Engem a kacsába pisiléses dolog jobban aggaszt...
17453. ganita73 (válaszként erre: 17451. - IlDee)
2015. júl. 3. 21:58
Én is gondolok rád, kicsit megnyugtat, hogy nem én leszek az egyetlen :-) Téged hol műtenek? Én Budapesti vagyok, a Károlyi Sándor kórházban lesz a műtét 21.-én.A legnagyobb félelmem, hogy be fogok pisilni a műtét alatt.Sajnos elég kicsi a hólyagom, ha nem iszom semmit akkor is óránként kell pislni mennem, ha iszom akkor akár 5 percenként is.Hiába kell éhgyomorra mennem a kórházba a műtét napján, az altató orvos ráírta a papíromra, hogy műtét előtt egy órával kapjak fél liter infúziót.Na nekem annyi lesz, mert tényleg be fogok pisilni.Jobban félek ettől, mint a műtéttől :-(
17452. anidebi
2015. júl. 3. 19:42
Azt esetleg nem tudja valaki,hogy Kaposváron melyik sebész a legjobb? Olyan kéne,aki már csinált pajzsmirigy műtétet,olyanhoz nem szívesen mennék,aki még nem csinált ilyet,de sajna senkit nem ismerek:-(
17451. IlDee (válaszként erre: 17449. - Ganita73)
2015. júl. 3. 12:39
Nekem is jól működik. 8 éve küzdök vele, ez idő alatt csak 2x volt eltérés. De tüneteim ennek ellenére vannak bőven. És már másfél centi szövetté alakult, azt nem tudták leszívni. Ja, és az évek alatt sjögren szindrómás lettem, annak ellenére, hogy azt sem mutatja ki a vér :) Szóval nem egyszerű! Ha jól látom, egy napon fognak műteni minket :) Majd gondolok Rád!
17450. IlDee (válaszként erre: 17446. - Adri111)
2015. júl. 3. 12:36
Nagyon köszönöm!! :) Neked a műtéted óta, minden rendben van?
17449. ganita73 (válaszként erre: 17447. - Anidebi)
2015. júl. 3. 12:12
Nekem se alul,se fölül nem működik, és nem autoimmun a göböm (göbjeim)Teljesen normális a pajzsmirigy működésem, mégis tele vagyok göbökkel.Köhögni én is szoktam fekvő helyzetben, mert nyomást gyakorol a göb a nyelőcsőre és a légcsőre amikor fekszem.Még 18 nap és megszabadulok tőlük, nem szeretem hogy ott vannak.
17448. Adri111 (válaszként erre: 17447. - Anidebi)
2015. júl. 3. 09:52

Ezt nem biztos, hogy meg tudjak mondani, hogy mitol van. Autoimmun alulmukodes is okozhat gobosodest, tulmukodes forro goboket okoz (nalad ugye meg nem tudni, hogy melyik fajta van). De olyat is olvastam mar, hogy elofordulthat, hogy a pajzsmirigy daganat vagy egyeb elvaltozas valtja ki magat az autoimmun betegseget, a szervezet sajat vedekezo mechanizmusa, hogy el akarja pusztitani a beteg pajzsmirigyet. Emellett persze ott van a sima jodhiany, a gobosodesi hajlam, ciszta.

Amig nem tudni semmit a gobrol, meg a pajzsmirigy mukodesedrol, addig meg csak talalgatni is nehez, hogy mi okozta.

En is sokat kohogtem az elmult idoben, de nem tudom, hogy az okozta-e, erre sose kerdeztem ra. A mandulaim sincsenek a legjobb formaban, szoval nalam nem tudni, lehet ki kellene venni azokat is, a vegen ures lesz a nyakam...

17447. anidebi
2015. júl. 3. 09:39
Köszi,a tanácsokak,a calciumra nem is gondoltam. Amúgy olyan van,akinek alúlműködéstől lett göb a nyakán? Ha nem autoimmun eredetű akkor is előfordul?(látszó ,elég nagy göb) próbálok pozitív lenni,hogy csak valami apróság,de ha tovább nől,a műtétet nem kerülhetem el.meg nem is akarom,ha attól nem lesz később gond. Minden ismerősöm úgy veszi,hogy oh hát semmiség,gyorsan kikapják..aha,persze,gondolom ha ők lennének így,nem ezt mondanák. Ha fekszek,néha rámjön köhögés,az is a göb miatt lehet?
17446. Adri111
2015. júl. 3. 09:22

Nalunk peladaul senkinel se volt a csaladban pajzsmirigy daganat.


Ami hasznos az a szivoszal, konnyebb inni vele, mert nem mered majd mozgatni a nyakad. Ami hianyzott nekem az a rendes parna, azt erdemes vinni. Meg persze vinni kell mindent, amit az ember alapbol visz a korhazba, mert ugye semmit se adnak. Kell evoeszkoz, pohar, wc papir, kez fertotlenito stb. Vigyel calcium sandozt, mert azt se biztos, hogy kapsz eleget, ha esetleg alulmukodne a mellekpajzsmirigyed a mutet utan.


anidebi: biztos fognak vert is venni es TSH-t nezni, abbol kiderul, hogy van-e alulmukodesed.

17445. anidebi
2015. júl. 3. 06:21
Remélem minden rendben lesz,mindenkivel.próbálok nem idegeskedni,de még nem nagyon megy:-D nekem is nagyon kidudorodik már amúgy,olyan 3-4cm lehet.kérdezgettem családba volt-e ilyen valakinek,mamám azt mondta dédim annyának volt valami ilyesmi,de nem emlékszik jól,mert még pici volt akkor. Remélem Neki is,csak jódhiánytól volt,ebben reménykedek Énis,bár rengetek halat eszek.túlműködés tuti nincs,nincsenek olyan tüneteim,alúlműködés viszont lehet,mert fáradékony lettem,az elmúlt hónapokban,szó szerint állva tudnék aludni,már délelőtt.az nem tudom amiatt van-e,de a hajam rettentő száraz lett,kenhetek rá akármilyen csodaszert. Az tényleg jó ötlet,hogy aki már túlvan a műtéten,adhatna tanácsokat,mit hogyan..megköszönném Én is! :-)
17444. IlDee
2015. júl. 3. 00:01

A pajzsmirigy daganat a legjobban gyógyítható a ráktípusok közül. De ritka az, hogy egy göb, vagy ciszta, rosszindulatúvá váljon. Inkább örökletesen kell számítani pajzsmirigy rákra. De ott általában alapból nézetni szokták.


Anidebi ne aggódj! A biopszia kibírható, és közben le is szívják a cisztát. Utána pedig nem fog visszatelítődni!!!! Erre gondolj :)


Akinek volt már műtétje... tudna a műtét előtt állóknak pár hasznos tanácsot adni? Mi az, amit vittetek magatokkal, és hasznos volt. Mi az, amit vinnétek még? Mit csinálnátok másképpen?

Illetve a kényes téma... mennyi pénzt adtatok az orvosnak? Életemben nem műtöttek még, ezért fogalmam sincs, mi a szokás.


Hálásan köszönöm a válaszotokat!

Szép estét.

17443. ganita73 (válaszként erre: 17441. - Anidebi)
2015. júl. 2. 21:59
Nem igaz hogy ami nem fáj az daganat.Nekem iszonyúan kidudorodik az egyik göb a nyakam alján, ami nagyobb mint 3,5 cm,és nem fáj.Biopszia is volt belőle, plusz egy másik göbből is, nem volt rosszindulatú egyik sem.Kérlek ne parázz, mert rám hozod a frászt, már visszafele számolom a napokat, 21.én fognak műteni.Elöször ess túl a vizsgálatokon, és ha szükséges a műtéten.
17442. Adri111 (válaszként erre: 17441. - Anidebi)
2015. júl. 2. 21:21

Még az is lehet, hogy nem is pajzsmirigy probléma, lehet akár bedurrant nyirokcsomó is, ami teljesen normális. :) Ha véletlenül pajzsmirigy, akkor is simán lehet, hogy jóindulatú és még csak műteni se kell majd ha nem nagy.


Amikor kivették a csövet esküszöm alig éreztem, csak cuppant egyet. :) Nem volt semmi extra, nem fájt az tuti.


A biopszia az nem kellemes, de nem kell semmi erős, szúró fájdalomra számítani. Inkább kellemetlen érzésnek mondanám.


Nem mondom, hogy ne parázz, mert ilyenkor nem lehet nem parázni. De próbáld elfoglalni addig is magad más dolgokkal, hogy kevesebbet kattogjan az agyad ezen az egészen.

17441. anidebi (válaszként erre: 17440. - Adri111)
2015. júl. 2. 20:40
Az a baj,nekem a legrosszabb rémálmom az a cső,meg belegondolok,hogy olyan helyen műtenek,ami elég veszélyes,és kb.már most úgy félek,hogy hihetetlen,pedig még biopsia se volt.sajna nincs más tünet,tudom nem kéne neten okosodni,de mindenhol azt írják,ha nagy és nem fáj,az daganat.amikor kivették a csövet,az nagyon fájt? Én kaposvári vagyok,még utána kell járnom,ki jó doki,mert nem akarom,hogy olyan műtsön,aki esetleg nem túl jól érti a dolgát,mégse mindegy,mi lesz utána. A biopsia (vagy nem tudom mi a neve,mikor tűvel vesznek mintát) az mennyire fájdalmas?még 2hét a dokiig,addig tuti nem alszok rendesen
❮❮ ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook