Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯
17500. IlDee (válaszként erre: 17498. - Channa*)
2015. júl. 17. 23:58

Állítólag nem is volt begyulladva, csak lyukas volt (mondjuk nem igy érzem most sem), és nagyon rossz volt már, azért fájt. De most túl vagyok életem első fogászati kezelésén, mert kihúzták :)

A göb jóindulatú daganatot feltételez, az hogy rákos-e vagy sem, azt a szövettan mutatja meg. De nem minden esetben az, sőt, kevesebb az esély arra, hogy rákos, mint arra, hogy nem :) Most igy nem tudom hirtelen mi a különbség a ciszta, és a göb között. De nekem sajnos van pár göböm, mindkét oldalon, ezért veszik ki végül az egész pajzsmirigyet.

17499. IlDee (válaszként erre: 17494. - Ganita73)
2015. júl. 17. 23:51
Én is kaptam augmentint. Érdekes, mert tudatosan meg harcolok érte, hogy ne halasszák el, essünk túl rajta! Az idő pénz!!!! De ma mondta a gégész, hogy akkor az egészet kiszedik. Gondolom azért ott több idő is, még beállitják a gyógyszert :S Neked már minden meg van a műtéthez?
17498. Channa* (válaszként erre: 17493. - IlDee)
2015. júl. 16. 06:02

Miért gyulladt be a fogad? Nő? Vagy rossz?

Ha nő, akkor a patikában lehet valami löttyöt venni, ami segít.

17497. Channa* (válaszként erre: 17492. - IlDee)
2015. júl. 16. 06:00

Hideg göböt leszívtak? Ne már! Hát...én nem akarok butaságot mondani, de ez nem pm. rák?

Leszívni max. a cisztát lehet, nem?

17496. Channa* (válaszként erre: 17491. - IlDee)
2015. júl. 16. 05:59
Én is írtam róla, de ha jól emlékszem, akkor Rosszcsillag fejtette ki bővebben. Én annyit írtam, hogy a vádligörcs 10x-e és persze sok helyen jelentkezik. Kézen, lábon, nekem legtöbbször a nyakamon.
17495. Channa* (válaszként erre: 17490. - IlDee)
2015. júl. 16. 05:57

Igen, én autoimmun túlműködő vagyok és kivették kicsit több, mint 6 éve.

A nyelésröntgen szükséges, mert nem tudhatjuk, hogy mikor kezd el jobban növekedni, minek a hatására. Nekem a stressz volt a ludas. A mellkasom alá is benőtt a pm-em. Volt félrenyelés, de az nem sűrűn, inkább a levegővétellel volt gondom, bár az is a magas pulzus miatt volt, mert hetekig 130 feletti volt, tehát olyan volt mintha hetekig futottam volna. Még nagyon lassú séta közben is szuszogtam.

17494. ganita73 (válaszként erre: 17493. - IlDee)
2015. júl. 16. 04:15
A házidoki írt fel antibiotikumot,azt mondta hogy ki kell gyorsan kúrálni,mert a szervezetben bármilyen gyulladás van,ugrik a műtét. A gyógyszer szedés nem tiltott műtét előtt,a gyulladásos folyamat viszont sok mindent befolyásol. Remélem te is ki tudod magad králni műtt előtt,és szerintem is lelki alapon produkáljuk a tüneteket. Gondolom tudat alatt elhúznánk az időt ameddig lehetne,hiába akarunk most mr gyorsan túl lenni az egész műtéten.
17493. IlDee (válaszként erre: 17489. - Ganita73)
2015. júl. 15. 23:27
Nem fogod elhinni!!!!!!!!!! Ma már nekem is megjelentek a hólyaghurut tünetei!!!! Nagyon durva! Én szerintem ez lelkileg jött most ki rajtunk, a szervezet védekezik a műtét ellen :) És allergiás tüneteim is vannak (tüsszögés, orrfolyás). Kiváncsi vagyok mit mond az orvosod a műtét előtti gyógyszerszedésre. Majd megirod, kérlek? Én most a fogammal is várok inkább, és reménykedem. Bár nem a legjobb, hogy egész nap fáj. De ezek nem befolyásolhatják a műtét kimenetelét (hogy ezek kijöttek rajtunk), nem?! Vagyis én úgy gondolom...
17492. IlDee (válaszként erre: 17488. - LC52)
2015. júl. 15. 23:22
Hideg göböm van (hétfőig), évek óta leszivogatják, de már 2 centi szövetté alakult. Ezért jött el a műtét ideje. De amúgy is a gégészem már rég megakarta csinálni, mert mondta, hogy ha összeadod hányszor szivják le, és mennyit, akkor kb. olyan nagyra nőtt volna már. Akkor Te még a vizsgálatok elején vagy?
17491. IlDee (válaszként erre: 17487. - Channa*)
2015. júl. 15. 23:20
Jajj hülye kérdés! Te irtad le, hogy milyen is a görcsölés :)
17490. IlDee (válaszként erre: 17487. - Channa*)
2015. júl. 15. 23:19
Akkor Neked autoimmun volt? És kivették már?
17489. ganita73
2015. júl. 15. 15:59
Na szépen vagyunk mi ketten,téged 20.-án műtenek, és begyulladt a bölcsességfogad, engem 21.-én és sikerült összeszednem egy jó kis hólyag hurutot. Megyek ma a házidokihoz, mert nem segítettek a jól bevált módszerek, gondolom ide már antibiotikum kell, remélem tud olyat adni ami nem zavar be a műtét előtt :-(
17488. LC52 (válaszként erre: 17486. - IlDee)
2015. júl. 15. 14:08

Szerintem felesleges vizsgálat volt,mert nem panaszkodtam nyelési problémára.Kiírták,elmentem.Azt kérdezte a rtg orvos,hogy szoktam e félrenyelni? Aztán jött a kontrasztanyag és a felvétel.Minden rendben volt.

Izotóp eredményem még kb. 2 hét múlva lesz.

Neked milyen göbjeid voltak?

17487. Channa* (válaszként erre: 17486. - IlDee)
2015. júl. 15. 06:58
Nekem is volt többször. Az én pm-em növekedett, így évente ellenőrizték, hogy nem nyomja e a lég és nyelőcsövemet.
17486. IlDee (válaszként erre: 17484. - LC52)
2015. júl. 14. 23:32
A nyelési rtg-t, miért kérték? Nekem sosem volt, pedig érzem a gombócot, és volt annó félrenyelés, de az uh szerintem nem nyomja a nyelőcsövet. Amikor megcsinálták az izotópos vizsgálatot, nem mondott az orvos ott semmit? Hol csinálták?
17485. IlDee
2015. júl. 14. 23:29

Köszönöm Mindenkinek, hogy leirtátok a tapasztalataitokat :)

Én ma voltam az altatóorvosnál, úgyhogy már minden vizsgálat meg van. Viszont most estére begyulladt a bölcsességfogam :( Nem merek semmi gyógyszert bevenni rá. De valahogy mielőbb el kell mulasztanom a gyulladást, mert gondolom emiatt lemondhatják a műtétet is, igaz?!? Muszáj most már túl lennem rajta. Az idő pénz :)

17484. LC52
2015. júl. 14. 10:53

Most voltam nyelési rtg-en.Ott minden rendben,várom az izotóp eredményét. Meg a sorsomat......

Mindenkinek jó egészséget.

17483. Manca (válaszként erre: 17482. - Bozsi61)
2015. júl. 8. 17:13
Nekem is vannak nyelési problémáim,de azt mondták ez reflux.Na ez tuti nem az.Igaz egyre kevésbé kellemetlen,de nem olyan,mint rég.
17482. bozsi61
2015. júl. 8. 09:15

Sziaztok!

Engem decemberben műtöttek,teljes pm eltávolítás volt. A műtét után természetes volt a nyelési nehézség, de most újra elő jött, érzem hogy kéne nyelnem de nem tudok. Volt valakinek ilyen problémája?

2015. júl. 7. 19:19

Nekem a tetániás görcs mindig a tenyeremben kezdődött. A közepéből indult, hamar behúzta mindkét kézfejem egy hülye tartásba, ennek van valami neve is cska már nem emlékszem rá. Aztán haladsz felfelé az alkaromon, sokszor annyira beállt, hogy olyan kemények lettek az alkar izmaim, mint a kő. Általában még izomélázam is lett utána. Közben indult a talpam közepén ugyanígy.

Érdekes volt amikor hazaköldtek a kórházból, egyedül éltem és jött ez a görcs éjszaka, össze- vissza vágtam magam a kalcium ampullával mire le tudtam törni végre, hogy megigyam.. :-/

Nekem ilyenek voltak a görcsök. Elmúlt, mára semmi ilyesmi nincs. :)

17480. LC52
2015. júl. 7. 13:08

Sziasztok!

Hála Isten túl vagyok az izotópos vizsgálaton.Eredmény....majd.

Nyelési jövő héten.Aztán majd eldől mi lesz velem.Minendkinek jó egészséget!

17479. Adri111
2015. júl. 7. 09:36

Nekem a bal kezem zsibbadt, de az nagyon, kalcium utan mindig jobb lett. Gorcsok nem voltak szerencsere. Az egeszben a nyakamban levo cso nyomasa, meg a kezfejemben allandositott infuzios bemenet volt a legrosszabb. De ezek is azert mert nyomtak, zavartak, nem azert mert fajt.


Kozerzetemmel nem volt baj, tudtam enni, inni es setalni a korhazban, (aludni nem tudtam a csotol es ugy mozogtam, mint egy robot, mert nem mertem mozgatni a nyakam, pedig minel elobb mozgatod annal jobb) otthon meg barmit csinalni, ami nem jar nehez targy emelgetesevel, hajolni is szabad peldaul. De hozzatennem, hogy nekem nem volt komplikacio! En az idealis eset voltam majdnem, csak mellekpajzsmirigy alulmukodesem volt.


En a mutet utani elso nap mar 100-as tiroxint szedtem. A korhazban 50-et adtak, de megbeszeltem az endo dokival, hogy mi az a mennyiseg, ami biztosan kelleni fog, es nyugodtan szedhetem kezdo adagnak, igy en 100-at szedtem, emiatt nem voltam faradt se, mert bar most emelni fogunk majd az adagon, arra pont eleg volt a 100-as is, hogy ne legyek alulmukodo.

17478. Channa* (válaszként erre: 17477. - IlDee)
2015. júl. 6. 20:01

Vádligörcsx10...és nem csak a vádlid, hanem a kezeid, stb. Nekem a nyakam szokott sokszor görcsölni.

Sajnos én elég bénán vettem az akadályokat. Beteg voltam, bár fájdalmaim nem voltak, csak nagyon fáradt voltam. Persze teljes pm. eltávolítás és gyógyszer csak 1 hónap múlva, pedig már a műtét itán néhány nappal alulműködtem. Én híztam 11 kg-ot 1 hónap alatt, de alulműködtem és szteroidot is kaptam.

Nekem a műtét előtt 2 évig nem volt rendes munkám és a kórházba vonulásom előtti napon vettek fel a jelenlegi munkahelyemre, akkor megbeszéltük, hogy március 2-án kezdek. Éppen, hogy összekaptam magam valamennyire....

17477. IlDee
2015. júl. 6. 18:33

Sziasztok!


Köszönjük mindenkinek a tanácsokat :) A tetániás görcsöket, úgy kell elképzelni, mint amikor begörcsöl a vádlid? Ezt a kálcium rögtön elmulasztja? A kórház után hamar vissza tudtatok térni a mindennapokba (nem a munka, inkább a közérzetre gondolok, fájdalmak, betegségtudat stb...)?? Mennyire fordul elő a műtét utáni hizás?? Nekem most sikerült leadnom 15 kilót, október óta, de még mindig van felesleg. Szóval eléggé tartok ettől. Meg attól is, hogy többet árt a műtét az életemben, mint használ. Főleg, hogy a munkahelyem is megszűnt, mielőbb újat kell találnom. Ezért érdekel nagyon a Ti tapasztalatotok. Szóval ne haragudjatok a nyaggatásért :) Szép Napot!

17476. Channa* (válaszként erre: 17475. - Ganita73)
2015. júl. 5. 11:40

Szerintem ehhez 1 hónap kell legalább.

Fizikai munka hetekig kizárt, illetve a gőzök sem jók szerintem a belső dolgok miatt.

Nekem a hangszalag probléma miatt a párásabb levegő is gondot okozott/okoz.

17475. ganita73
2015. júl. 5. 10:49
Köszönöm a válaszokat, én folyamatos három műszakban dolgozom, fizikai munka, emelés, erőlködés is van rendesen, és hozzá még vegyszerek, savak, lúgok gőzei ill.gázai. Víz-vegyi üzemben dolgozom, vegyész vagyok,ezért kérdeztem.
17474. Adri111
2015. júl. 5. 10:40
Nekem szerencsére nem volt komplikáció. Egy hetet voltam otthon miután kiengedtek a kórházból (irodai munka). A fejemet azért jó 3 hétig nem mertem rendesen forgatni, olyan voltam, mint egy robot. De egyébként nem volt semmi bajom, csak meg volt duzzadva, de azt jó sokáig. Pont így kerültem ide a fórumra, hogy az a nagy duzzanat a nyakamon vajon normális-e. :)
17473. Manca
2015. júl. 5. 09:57
Engem február 27.-én műtöttek.Kispárna kell,bár az ágyamat feltudták emelni ülő helyzetbe,csak az alvásnál nem kényelmes.Tisztálkodó szerek,ha valaki igényli ásványvíz,de mentes,ezenkívül szerintem nem nagyon kell már.Szívószálat nekem azért nem engedték a kórházban,mert ugye azzal szívunk és a friss műtétnek nem tesz jót,nekem ezt mondták,de simán tudtam inni üvegből,pohárból is.4 napig voltam becsövezve,semmi nem fájt jól voltam.A hirtelen mozdulatokat kerülni kell,én 2 hétig nem vezettem,utána igen.Emelni kb 5 hétig nem ajánlott.Sem a műtét előtt sem a műtét után nem voltak fájdalmaim,nekem is papillaris carcinomám volt,soha egy daganatos sem volt a családunkban,én inkább lelki okokra és a stresszre tudom magamnál visszavezetni.Bocsánat,nem tudom valaki kérdezett kaposvári dokit,tudok adni nevet akit ott műtöttek,ha még aktuális.Mindenkinek kitartást és erőt kívánok.Ha bármiben tudok segíteni,kérdezzen bátran.
17472. Channa* (válaszként erre: 17471. - Ganita73)
2015. júl. 5. 08:35

Ez is nagyon változó és embere válogatja.

Én béna vagyok, ahogy írtam is. Szerencsére a műtét után új munkahelyen kezdtem és azt beszéltük meg, hogy március 2-án kezdek. Január 26-án műtöttek, azaz a kórház után pont 1 hónappal kezdtem a melót. Az első időben úgy éreztem, hogy jó lett volna még 2-3 hét otthon, de végül is kibírtam:D

Én irodai munkát végzek, a nehéz az volt, hogy be kellett utaznom a munkahelyre. Napi 1 óra Budapesten belül, közben lépcső, stb.


De van aki már néhány nap múlva a műtét után képes dolgozni. Volt itt több ember, aki hamar el kezdett dolgozni. eAndi pl. 1 hét után?


Én biztos nem tudtam volna előbb hiszen, mint írtam nekem voltak komplikációk, amik nehezítették a dolgomat.


Arra mindenképp kell figyelni a műtét után, hogy a belső varratok miatt nem jó, ha emelgetünk néhány hétig, akkor sem, ha úgy érezzük megy ez nekünk. Kicsit nehezebb forgatni a fejet, így a vezetés is kicsit veszélyes, stb.

Van egy ismerősöm, akinek bár komplikáció mentes volt a műtét, de ennek ellenére 6 hétig otthon maradt. Persze ő megteheti, mert a férje nagyon jól keres.

17471. ganita73
2015. júl. 4. 22:14
Valaki meg tudja mondani mennyi ideig kell otthon maradni betegállományban műtét után? Nem szeretnék túl sokáig otthon maradni.
❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook