Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯
17650. ganita73 (válaszként erre: 17649. - Channa*)
2015. aug. 11. 13:18
Igen, sajnos olyan. Mindegy, akkor próbálok türelmes lenni, és nyugton maradni.
17649. Channa* (válaszként erre: 17648. - Ganita73)
2015. aug. 10. 21:15
Ha olyan a munkahelyed, akkor inkább ne menj valóban. Én, mint írtam már 1 hónap és 5 nappal a műtét után kezdtem dolgozni és annak ellenére nehezemre esett, hogy csak ücsörgök az irodában.
17648. ganita73 (válaszként erre: 17647. - Channa*)
2015. aug. 10. 20:51
Körömvirágkrémmel, mert a contratubexre én is allergiás vagyok. Eddig nem volt gondom a körömvirágkrémmel, de lehet hogy most hanyagolom egy idejig, és kiderül.Olyan béna voltam, hogy ma voltam házidokinál, és nem kérdeztem rá, mert lesokkolt hogy nem enged dolgozni.
17647. Channa* (válaszként erre: 17644. - Ganita73)
2015. aug. 10. 19:57

Mivel kened?

Én a contratubexre allergiás voltam és attól jöttek ki ilyenek, na meg a letroxot is meg kellett szoknom és most meg a melegtől vagyok állandóan kiütéses...

17646. ganita73
2015. aug. 10. 19:44

Sziasztok! Ma voltam a háziorvosnál, holnap lesz 3 hete hogy műtöttek.Kérdeztem mikor mehetek dolgozni, közölte hogy majd.

frown hangulatjel

Az operáló sebészem 5 hét táppénzt javasolt, mert folyamatos 3 műszakban dolgozom, és vegyész vagyok. Erre közölte a házidokim, hogy még most fog elkezdeni ürülni a pajzsmirigy hormon a szervezetemből, és jönnek majd a rosszullétek (mindkét lebenyt eltávolították) Endokrinológiára szept 1-én kell visszamennem, elötte héten lesz a vérvétel, és akkor derül ki hogy mennyi gyógyszert kell szednem. Addig nem mehetek dolgozni. Most egy kicsit elkeseredtem, mert úgy érzem hogy simán bírnék menni, de azt is mondta a házidoki, hogy ez egy 4 órás nagy műtét volt, és nagyok voltak a göbök, és hiába szép a nyakam a belső dolgoknak idő kell regenerálódni.

17645. LC52 (válaszként erre: 17644. - Ganita73)
2015. aug. 10. 12:39
Jobb ha orvost kérdezel.Én erre nem tudok mit mondani.
17644. ganita73
2015. aug. 10. 08:44
Segítség! Ma reggelre a nyakam jobb oldala tele lett apró kiütésekkel,olyanok mint valami mini pattanások,szinte csak azon a részen van ahol alőtte a pajzsmirigyem volt.Tudja valaki hogy mi a fene ez? Ja és viszket is de nagyon.
17643. LC52 (válaszként erre: 17642. - Channa*)
2015. aug. 9. 11:48

Én tekéztem.:))))) Keményen igénybe veszi a térdet,hátat,vállakat,csuklót. Én erre gondoltam,amikor megjelentek az első tünetek kb. 15 éve.Akkor még nem volt vészes,de most két hónapja nagyon fáj a jobb lapockám alatti hátizom meg a vállaim. Időnként úgy érzem mintha valami belemarkolna....és leginkább ha éjszaka fordulok.

Nappal el vagyok vele. Én mindig azzal nyugatatom magam,hogy a kor elszállt felettem is. A zuram azt mondja nézzek a naptárra,mi már nem fiatalodunk.

Az az érdekes,hogy a pulzusom alacsony.Ha nem vagyok túlműködő,akkor mitől a fogyás? Az alulműködők inkább híznak.A szívverésem sem szapora,de a többi tünet inkább túl- mint alulműködésre jellemző.

fel a fejjel.Várom az eredményt és műtét,akkor minél előbb,mert nem akarok szenvedni.

Gyógyszert szedsz? Teljesen kiszedték a pm-edet vagy csak részleges?

17642. Channa* (válaszként erre: 17641. - LC52)
2015. aug. 9. 08:21

Igen, már jól vagyok:D

Bár, mint írtam a súlyom kordában tartása elég nehéz.

Judóztam:D

A versenysport valóban nem tesz jót, de nekem biztos, hogy nem a sport volt a hibás, hiszen a mai napig rengeteget mozgok és semmi bajom nincs és ha annak idején az orvos nem hajt el, hogy túl fiatal vagyok a derékbetegséghez, akkor valószínű, hogy nem lenne ennyi sérvem, mert ugye a mozgás hozta rendbe:D


Én is ilyen voltam! És nagyon zavart, mert én is egy vidám ember vagyok egyébként:D És nekem is vegyesek a tüneteim, hiszen a vizesedés az elvileg tipikus alulműködős tünet, illetve a magas koleszterin is. Én autoimmun vagyokígy lehet belefér a változó tünet együttes.


A fogyás nálad valóban lehet az epediéta, bár a túlműködősöknek felgyorsul az anyagcseréje, így attól is lehet sokat fogyni. Nekem nagyon magas volt pl. a pulzusom és valószínű, hogy emiatt fogytam.


Te mit sportoltál?

17641. LC52 (válaszként erre: 17640. - Channa*)
2015. aug. 9. 08:01

........és akkor mondják azt,hogy depis vagy,ahelyett,hogy alaposan kivizsgálnának.Igaz a tünetek hasonlóak,csak nem mindegy,hogy telenyomnak egy csomó dilibogyóval vagy megtalálják a betegséged okát. Még szerencse,hogy sokak tanácsára én nem pszichológushoz mentem,hanem a háziorvosomhoz,kértem egy nagylabor beutalót....innen egyenes út a többi vizsgálat.

Nálam a hangulatváltozás volt feltűnő.Egy én vidám,jó kedélyű,az életet szerető ,a korom ellenére aktiv ember vagyok.Feltűnt ,hogy ehhez sincs kedvem,azt sem szívesen csinálom,padlón a hangulatom,bőgök indokolatlanul.Tipikus depis tünet.Ki voltak akadva rajtam,menjek pszichés dokihoz.de jól tettem ,hogy nem oda mentem,ugyanis én tudtam,hogy ez nem lehet depi.Már valahol bámbán bámulnék a világba,ha telenyomtak volna antidepivel....mert szerintük ez a megoldás.

Nálam váltakozóak a tünetek.Fogytam is kb. 10 kg-ot,de mint mondtam én azt epediétának tudtam be....báááár ki tudja így utólag. Nálam vannak alul és túlműködésre utaló tünetetek is.


Te most már jól vagy?

Mit sportoltál? Lehet,hogy az izületi fájdalmadat a sport is befolyásolja.Én arra gyanakszom,nem keveset vesz ki az emberből.

17640. Channa* (válaszként erre: 17638. - LC52)
2015. aug. 9. 06:24

Na igen, a hangulat ingadozás is ettől van. Sok pm. beteget kezelnek antideprenszánssal aztán egyszer csak kiderül, hogy pm. beteg.

A barátnőmnek mondtam, hogy pont az endokrinológián kell annyit várni, nem név szerint behívni? Ahol csupa "agyas" várakozik? Ezek nem gondolkodnak, hogy micsoda stresszt okoznak nekik?

Aztán csodálkoznak, hogy "hőbörgünk"....


Én kb. 10 évig hol kezelt, hol kezeletlen pm. beteg voltam, ha épp nem működtem jól, akkor bizony én is depressziósnak tűnhettem, hiszen hol nagyon jó kedvem volt, hol nagyon rossz. Egy jó nagy stressz helyzet miatt indult be ismét a pm. túlműködésem. Kirúgtak a munkahelyemről. Az első időben örültem is, mert végre pihenhetek, de miután 3 hónap múlva sem volt állásom, kezdtem ideges lenni. Beindult a fogyásom. 6 hét alatt 25 kg minusz, majd jött a többi. Magas pulzus, fáradtság, gyengeség, vízesedés, stb....

17639. ganita73 (válaszként erre: 17637. - Channa*)
2015. aug. 8. 23:34
Igen, én is a jódizotóp vizsgálatra tippeltem, mert már csak az maradt, miután márciustól újfajta vizsgálatokat végeztünk a laborban, és elkezdtem nyomozni utána hogy melyik új vegyszer tartalmazhatott jódot, de mivel kiderült hogy egyikben sem volt még jódos összetétel sem, így maradt az, hogy az izotóp növesztette meg a göbjeimet.
17638. LC52
2015. aug. 8. 22:29

Bocsánat,de közben vizilabda döntőt néztem....

Szép történetek.Én 19-én megyek endós dr bácsihoz,aztán kiderül műtét vagy nem műtét.Az itteni endós néni azt írta a papíromra,hogy műtét szóba jöhet.Mindezt a vizsgálatok elején az UH alapján.

Én is elmondtam a panaszaimat az endós dr néninek,csak nézett ,nem sok mindent fűzött hozzá.

Engem leginkább a hangulatingadozás zavar.Először azt hittem depis vagyok,mert hasonlók a tüneteim.Erre a dr néni azt mondta,én nem is úgy nézek ki mint aki depis.

Namármost....azt olvastam valahol,hogy a pm tipikus pszichoszomatikus betegség,ami hihető is,mert mutassatok nekem egy olyen embert ,aki a mai világban megússza a stressz helyzeteket.

Na meglátjuk mi lesz.....ha műtét,akkor állok elébe,mert a tüneteket nehezen viselem.

17637. Channa* (válaszként erre: 17635. - Ganita73)
2015. aug. 8. 21:57

A jód bezavart a pm-be.

A nénikém járt így. Olyan gyorsan nőttek a göbök, hogy nem győzték a fejüket kapkodni a dokik. Neki kezelése volt.

17636. Channa* (válaszként erre: 17632. - LC52)
2015. aug. 8. 21:55

Én 48 éves vagyok:D és 22 évesen kezdődötta gerinc problémám. 33 évesen diagnosztizálták a pm. betegségemet, pedig már előtte többszőr csontsoványra fogytam, de csak vonogatták a vállukat a dokik. 36 évesen korai menopauza, 42 évesen pm. műtét.

Igen! Az epe is a pm. miatt van, csak a dokiknak kényelmesebb azt mondani, hogy nem attól van. A pm-től az egész szervezetünk beteg lehet, az összes hormontermelő belsőszerv. Már azt hiszem írtam....Petefészkek, mellékvese, hasnyálmirigy, agyalapimirigy, stb. És ezekből jönnek a betegségek, amikre azt mondják nem ettől van. Cukorbetegség, vese elégtelenség, epe és májproblémák. Nekem a májértékeim mindig magasak, amióta pm. beteg vagyok, így persze szórakozik az epém is.

Ezért nem járok endokrinológushoz. Szorgalmasan jártam, minden alkalomra felírtam a panaszaimat (dagad a lábam, hullik a hajam, elmaradt a menzeszem, túlpörgök, depis vagyok, rosszul látok, puffadok, stb.

A doki megnézte és: nem ettől van, nem ettől va, nem ettől van. Én meg megkérdeztem, hogy miért raboljuk egymás idejét?

4 éve kb. kérek vérvételre beutalót, elmegyek vérvételre, megnézem a leletem és megyek a háziorvoshoz, ha valami újat látok rajta....a gyógyszer adagomat én határozom meg, mert a doki szerint nem is kellene szednem a gyógyszert úgy, hogy a maradék pm-em semmit nem csinál. Persze! majd a s@ggfej miatt feldobom a pacskert vagy az életem minősége a béka feneke alatt lenne....

17635. ganita73
2015. aug. 8. 21:55
Igezából anyukám már legalább 10 éve mondta, hogy kezd a nyakam vastagodni, és szerinte engem is "bicskázni" fognak majd.Ezen jót nevettem,pedig hallgathattam volna rá, őt 3x műtötték strummával. Amikor először éreztem meg egy göböt középen a nyakamnál, az tavaly nyáron volt, de csak akkor éreztem ha hátrahajtottam a fejem. Elmentem az üzemorvoshoz, szerinte nem volt ott semmi,így nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Nagyjából ez év januárjában tapasztaltam először, hogy nem tudok a jobb oldalamon feküdni,mert folyton köhögnöm kell,és úgy éreztem nem kapok levegőt.Hozzá teszem hogy kb.tavaly nyár óta háton már azért nem aludtam, mert nem kaptam levegőt, és a férjem szerint iszonyúan horkoltam, és nem egynletesen vettem a levegőt. Idén márciusban olyan szinten beindult a göbösödés, hogy rendesen eldeformálódott a nyakam, szemmel láthatóvá vált az isthmusban lévő nagy göb, akkor mentem el a háziorvoshoz, aki tovább küldött minden vizsgálatra. Az is mutatta hogy milyen gyorsan nőttek a göbök, hogy áprisban volt az ultrahang,ott 3,5 cm-nek mutatta a legnagyobb göböt, ami a műtét utáni szövettan alapján már 7 cm-es volt,és azt kell mondanom hogy az izotóp vizsgálat után rohamosan vastagodott a nyakam, így a júliusi műtétnél már tele volt a két lebeny göbökkel.
17634. LC52 (válaszként erre: 17633. - Ganita73)
2015. aug. 8. 20:53

A pm problémád mikor kezdődött...illetve mikor diagnosztizálták?

Keresem az összefüggéseket.. :)))))

17633. ganita73 (válaszként erre: 17632. - LC52)
2015. aug. 8. 19:24
Én a 42-őt töltöm decembemberben, az első izületi problémák úgy 9 éve kezdődtek :-)
17632. LC52
2015. aug. 8. 18:58

Hány évesek vagytok drágáim hogy ennyi mozgászservi problémátok van? :((((((

Az én 62 évemmel ez már normálisnak mondható,de ilyen fiatalon? Úristen szegények.

Az inhüvely gyulladás, derékfájás nálam sem most kezdődött.A pm göbjeimet "találták" meg most.

Reggelente az ujjaimat tornáztatnom kell,mert nyúlnak ki .

Most,hogy soroljátok a problémáitokat,keresitek az összefüggést a pm és izület között elkezdtem vájkálni én is multamban.:))))

Channa! Én is NB I-es sportoló voltam,mégpedig olyan sportágban,ami igénybe veszi a lábakat,hátat,különösen a jobb kart.Betudhatom ennek is,de lehet,hogy rásegített a pm.

A pm okozhat menzesz zavarokat...ezt olvastam.36 évesen azért nem normális,hogy abbamaradt a menzeszed.

Csak érdekességképpen írom,hogy az epés fórumon nagyon sokunknak hasmenéses problémái vannak az epehólyag eltávolítás után.Keressük a megoldást és az összefüggést,mert szerintünk igenis van.....dokik szerint kizárt.

Lehet,hogy mi már többet tudunk a pm és "járulékos" betegségeiről,mint sok doki. :)))))

17631. Channa* (válaszként erre: 17628. - Pieta4)
2015. aug. 8. 18:19
Én pont nem vállalnám ezt a kezelést, ha még baba előtt lennék, meg amúgy sem, max. akkor, ha már 60-70 éves lennék. Nem tudhatjuk, hogy mit okoz a szervezetünkkel. Persze ha kell, akkor kell, de ha lehet műtéttel, akkor inkább azt, mert szerintem humánusabb...
17630. Channa* (válaszként erre: 17629. - Ganita73)
2015. aug. 8. 18:18

Elvileg nekem azért vannak sérveim, mert van egy felesleges csigolyám és így nem elég stabil a gerincem. Amíg sportoltam nem volt gond, aztán terhes lettem, így abba hagytam, szülés után meg már nem bírtam sportolni, mert akkor kezdődtek a problémák. Gyönyörűséges kismama voltam. Nem tudtam kiegyenesedni és ha menni épp tudtam, akkor is sánta voltam meg elég fura tartásom volt.

11 évig nem is kezeltek szinte, mert szerintük fiatal voltam ahhoz, hogy ilyen bajom legyen. Hát én is így gondoltam, de akkor is fájt. A férjem urológusa kezelt:DDDD

Aztán eszembe jutott a sport kórház, hiszen csak élsportoló voltam, így elmentem oda, ahol azt mondták, hogy 5 műtétem lesz, körbe rakják lemezzel a gerincemet, stb. Na, ebből nem kértem, hiszen még mindig fiatalnak éreztem magam egy kerekes székhez, így kértem próbáljunk ki még valamit. Na ez a valami a gyógytorna volt:DDD

Azóta csak nagyon ritkán fáj a derekam, persze folyamatosan tornáznom kell. Sajnos időnként az időjárást megérzem, illetve a nem megfelelő cipősarok magasság miatt szokott fájni a derekam, de már közel nem olyan, mint annak idején:DDD


Aztán amit még a pm. okozott: korai menopauza. 36 évesen vége lett a mestruációmnak, de ezt sem hozták összefüggésbe a pm-el, hanem azt kérdezték, hogy volt e a családban másnak ilyen?

Ja, meg egy nőgyógyász azt is mondta, hogy kövér vagyok, ezért nem jön meg. Nem voltam ekkora mint most:D

Mondtam is neki, hogy: elmondom még egyszer, hogy ön is megértse: nem jön meg a havim, így híztam néhány kilót, pontosan 5 kg-ot! És nem fordítva történt! Azaz nem meghíztam és nem jött meg, hanem fordítva!

A Fenyvesi doki azt mondta, hogy a műtét után ez is rendeződik. Hát nem így történt....

Ennyit a dokikról....

17629. ganita73 (válaszként erre: 17626. - Channa*)
2015. aug. 8. 17:14
Nekem is 3 db porckorong sérvet diagnosztizáltak a derékfájás miatt, hát remek hogy mire kiderült hogy a pajzsmirigyemmel van baj, addigra minden izületem tropára ment. Kezdődött egy olyan térdproblémával, hogy egyik napról a másikra nem bírtam felállni,a diagnózis porckopás a bal térdben. Gyógytornára, és porcépítő gyógyszerekkel 1,5 hónap alatt jött rendbe. Utána robbant le egymást követő 2 évben is a derekam, terápia medrol kúra, gyógytorna, ultrahangos,és fizikoterápiás kezelés,diagnózis porckorongsérv. Aztán ráestem a bal kezemre, eltört, 10 hét gipszben a legnagyobb kánikulában, és idén jött a vállfájdalom, amit már írtam hogy nem javult, de a műtét óta azt sem tudom mi az a vállfájdalom.Azt azért furcsállom hogy egy reumatológus nem is gondol arra hogy ez lehet hormonális problémák miatt. Mindegy, kiváncsi leszek hogy ezek után lesz-e gond az izületeimmel. Bár azt is hozzá kell tennem hogy a munkahelyi ártalomnak is lehet köze hozzá, mert víz-vegyi üzemben dolgozom, jó nagy vizes tartályokk között, van amelyikben 11 fokos a víz, de olyan is amiben 40, úgyhogy ki vannak téve az izületeim minden földi jónak, a vegyszerekről nem is beszélve.
17628. pieta4
2015. aug. 8. 15:21

Nekem a túlműködő pm nagyon szépen beállt napi fél szem Propycillel. Mivel sok éve szedem, lépni kell valamit.

Eddig abban voltam,hogy műtét. Most előállt a doki ezzel a radiojódos kezeléssel.

Mert kisebb kockázat. Gyerekvállalás szempontjából meg csak egy kicsit kell többet várni, mint egy műtéttel.

Nem tudom....

17627. Channa* (válaszként erre: 17625. - Ganita73)
2015. aug. 8. 15:00
Én túlműködő vagyok de nem is ajánlották.
17626. Channa* (válaszként erre: 17621. - Ganita73)
2015. aug. 8. 14:59

Na igen, én is 60 kg-al jöttem ki a kórházból, de már a műtét után vénásan kaptam a medrolt, majd otthon is kellett szednem. 1 hónap alatt 11 kg-ot híztam. Egyik napról a másikra abba hagytam a medrol szedést, mert nem akartam jobban meghízni.


Derék: én 22 éves koromtól 11 éven át éltem porckorongsérvek által okozott fájdalmakkal. Sokszor nem tudtam lábra állni, illetve ha sikerült, akkor is elég furán mentem. 5 db porckorongsérvem van és arra gyanakszom, hogy ez már a pm. betegségem előszele volt, mert mint tudjuk az autoimmun betegség hol ezt, hol azt támad.


A műtétem előtt én 50-55 kg voltam, mert a túlműködéstől nagyon gyorsan lefogytam, de a methotyrin hatására vissza tudtam szedni néhány kilót, ami nem ártott, mert én 60 kg alatt anoraxiásnak nézek ki.


Ha nagyon szigorú vagyok magamhoz (naponta 1 óra torna, kevesebb kaja, kevesebb nasi), akkor nekem sikerül leadnom, de sajnos sokszor túl engedékeny vagyok magammal szemben:DDD

17625. ganita73 (válaszként erre: 17623. - Pieta4)
2015. aug. 8. 14:56
Úgy tudom hogy az csak túlműködő pm-nél van, nekem teljesen normális volt a működés, és tele voltam hideg göbökkel,azok nem veszik fel az izotópot. Én sem szerettem volna ilyen kezelést kapni, inkább a műtét, mert ami nem oda való azt inkább kapják ki.
17624. Channa* (válaszként erre: 17623. - Pieta4)
2015. aug. 8. 14:51

Én abba nem is mentem volna bele...

Valószínű, hogy függ a pm. méretétől és attól, hogy milyen sejteket tartalmaz.

Gondolom kisebb göböket kinyírnak vele, de nagyokat nem biztos.

17623. pieta4
2015. aug. 8. 14:03
Itt mindenkinek a műtétet javasolták? A radiojódos kezelés nem jött szóba?
17622. pieta4 (válaszként erre: 17593. - Hay93)
2015. aug. 8. 14:02

Drukk!

Melyik endokrinológushoz jártál?

17621. ganita73
2015. aug. 8. 10:49
Én 58 kg voltam, aztán 2008-ban becsípődött az ideg a derekamba, semmilyen gyógyszer nem használt, alig tudtam menni, a reumatológus a végén medrolt írt fel, na attól két és fél hónap alatt rámugrott 20 kg. Elkezdtem tornázni, sikerült nagy nehezen ladni 10 kilót, aztán újabb derék problémák jöttek, és megint visszaszedtem, hiába ettem kevesebbet, nem ment le, tornával is max 1 kg. Biztos hogy köze volt hozzá a pm-nek is, mert mióta megműtöttek nem csak az izületi fájdalmaim szüntek meg, hanem sokkal jobban tűröm a meleget, mint eddig bármikor, pedig a pm működésem normális volt, mégis sok mindent befolyásol ezek szerint. A kórházból -3 kilóval jöttem ki, azt még nem szedtem vissza hála az égnek, de minden édességet megvontam magamtól, kólát sem iszom kb 5 hónapja, na arról nehéz volt lemondani, volt hogy megittam naponta 2 litert, és hiába zérót vagy lightot, azt vettem észre, ha kóláztam állandóan éhes voltam, és egész nap rágcsáltam.A kóla elhagyása után lement 4 kg, most 3, az összesen 8kg, már csak 22 kilót kéne fogyni :-)
❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook