Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2170. rina17 (válaszként erre: 2166. - Reny84)
2009. jún. 29. 20:35

Szia!

egy ismerősöm pajzsmirígyhormonpótló mellett vállalt kisbabát ,és semmi probléma nem volt hamar összejött ,a terhességgel és a babával is minden rendben volt

Már azóta szült mégegyszer

2169. e76e8f01ad (válaszként erre: 2166. - Reny84)
2009. jún. 29. 20:34
En biztos vagyok benne en nem is szedek semmit jo most odafigyelek mert a terapia miatt,de egyebkent....Ha tul vagy elul mukodik a pm ecceruen nem maradsz terhes ilyen egyszeru.
2168. 7529edede9 (válaszként erre: 2165. - MsMonk)
2009. jún. 29. 20:28

Szia MsMonk!

Természetes reakció, hogy megvagy ijedve, sajna itt a fórumon egyre többen járunk ebben a cipőben köztük én is. Az elmúlt négy hónapban túl vagyok két műtéten és egy radiojod kezelésen. Azért vagyunk itt, hogy segítsünk a másiknak akár egy biztató mondat is elég az ember lelkének. Én is sokszor parázok még de az egyik fórumozó társ sokszor önt belém lelket ha úgy kell ő már szintén túl van ezeken. És tényleg jól gyógyítható!

Azért bizakodj, reméljük jó lesz a szövettanod.

2167. MsMonk
2009. jún. 29. 20:22

Reny84!!!!

Le a kalappal hogy ilyen nyugodtan tudsz beszélni erről!!!Remélem pár nap múlva már én is ilyen nyugodt leszek!!!vagy csak idegesebb:S

Elképesztő mennyire aranyosak vagytok hogy így válaszoltok!!!

2166. Reny84
2009. jún. 29. 20:19
Szerintetek befolyással lehet ez a későbbi gyermekvállalásra? Nehezebben fog menni a pajzsmirigypótló gyógyszerek miatt?Tapasztalat?
2165. MsMonk
2009. jún. 29. 20:17

Nagyon örülök, hogy rátok találtam:)

Amiket olvastam a neten mindenki azt mondja, hogy meg írja, hogy ebből meglehet gyógyulni teljesen de akkor is eléggé sok ami történik itt velem:S:S

A fájdalommal elvagyok csak ez a tudat nagyon be vagyok majrézva komolyan:(:(:(

A párom mindig nyugtat de nyilván én is ezt tenném a helyében!!Most abban bízom hogy a teljes szövettan jó lesz:)mindig ezt képzelem hogy a doki mondja: Jó hírem van!! a Szövettan negatív lett!!!!

Tényleg ne haragudjatok hogy itt rinyálok de most megmondom őszintén esküszöm jól esik panaszkodni nektek:)Bocsika

2164. Reny84
2009. jún. 29. 20:17

MsMonk! Ne aggódj. Engem múlt héten csütörtökön műtöttek. Bal oldalon márciusban egy mogyorónyi csomót vettem észre, tök véletlenül. Se fájdalom, semmi jele nem volt és még előtte meg is voltam fázva úgyhogy az észrevétel után még 2-3 hétig nem is foglalkoztunk vele, mire anyum mondta hogy most már nézessem meg a házidokival. Én is 25 vagyok!!!!

Házidokitól, endokrinológus, onnan UH, aztán biopszia, a diagnosztika: lebenyek épek, a bal oldalon az isthmusba beterjedve egy 14mm X 8mm x 12mm es vegyes göb, a jobb oldalon 3mm echoszegény göb. Nyirokcsomók nagyobbak. A biopszia eredménye, amit csak a balból vettek rosszindulatú da = papilloma carcinoma. Ezek után a sebész kivette az egészet és a bal oldalon kipucolta a nyirokcsomókat is. Én is most várom a szövettant, a hétre. Aztán derül fény a kezelés további folytatására.


Ne aggódj, a gombóc érzés a műtét miatt van, de 2 nap múlva érdemes lenne szólni a dokinak. Kb. 8 napig a műtét utáni a problémák, a műtétre foghatók..

2163. e76e8f01ad (válaszként erre: 2156. - Sziscsi)
2009. jún. 29. 20:15
Hat cipekedni egyaltalan nem szabad,de ne izgulj semmi baj nem lessz,max jol elfaradtal.Hmmm pusz Angi
2162. e76e8f01ad (válaszként erre: 2158. - MsMonk)
2009. jún. 29. 20:11

Szia KedvesMsMonk

Kerlek nyugodj meg minden rendben van veled,a hangod visszajon majd rendesen.A szovettanra nem tudok mit mondani sajnos meg en is varom,de nyugodj meg minden rendben lessz,A nehez levego vetel is normalis mutet utan,de ez is elmulik.Puszillak es nyugodj meg,minden rendben van veled.Kerdezz barmit mi valaszolunk a tapasztalataink alapjan.

2161. MsMonk (válaszként erre: 2160. - Sziscsi)
2009. jún. 29. 20:11

Szia!!!

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat!!!Akkor te szerencsés vagy:):)Hál az istennek!!

Én is csütörtökön megyek vissza a dokimhoz!!!Bízok benne, hogy a gyanú csak gyanú marad!!!

Megakarok gyógyulni nem vitás csak most tele vagyok félelemmel!!!Bár a Prof. azt mondta akármi is lesz 100%hogy meggyógyulok....remélem ez nem ilyen nyugtató duma amit ilyenkor mondanak a dokik!!!

Köszi mégegyszer:):)

2160. Sziscsi (válaszként erre: 2158. - MsMonk)
2009. jún. 29. 20:03
Azt elfelejtettem mondani, hátha megnyugtat egy kicsit. Gombóc nekem is van. Minden nap egy kicsit mást érzek, de valószinűleg ez így rendben van.
2159. Sziscsi (válaszként erre: 2158. - MsMonk)
2009. jún. 29. 20:00

Engem is egy hete műtöttek, de sokkal kisebb volt a beavatkozás, csak egy részét távolították el a pajzsmirigyemnek. Hideg göböm volt nekem is. A szövettan csütörtökre van meg, aznap megyek az orvoshoz. Remélem semmi rosszat nem mond.

A műtét előtt elvégzett biopszia nem utalt rosszindulatra.

Szívből drukkolok neked, érted!

2158. MsMonk
2009. jún. 29. 19:51

sziasztok!!!

ma egy hete műtöttek:(ezzel nincs is gond simán ment minden4 a diagnózis: papillaris cc. a szövettan ennek gyanúját írta le ezért műtöttek meg!!! nagyon félek!!!most várom a műtét szövettanát is!! kiszedett mindent a doki nyirokcsomókat lebenyeket mindent!

Mi lesz ha a mostani szövettan beigazolja a papillaris cc. gyanúját ha tényleg az lesz!!!???? 25 éves vagyok!hogy lehet ez???

jah amugy hideggöb volt mindkét oldalon tojás nagyságú!!!

Valaki nyugtasson meg kérlek titeket!!

Most regisztráltam!!

Jah és még csak annyi hogy hangom még nincsen és olyan furcsa a levegőt venni két napja mintha lenne a torkomban egy gombóc!!Bocsánat az összevisszaságért de még sok a kérdés bennem:)

Köszönöm előre is!!!

2157. tünkány (válaszként erre: 2156. - Sziscsi)
2009. jún. 29. 19:25
Jaj, mondtam, hogy óvatosan! Remélem, már jobban vagy és nincs semmi következménye a virgonckodásodnak! Pihenj! Puszi!
2156. Sziscsi
2009. jún. 29. 18:45

Sziasztok!

Ma óriási hülyeséget csináltam. Lomtalanítás van, és én hajolgattam, cipekedtem. Az utolsó fordulóm kicsit nehezebb volt, mint a többi... és akkor bekattant az agyamba. Normális vagyok? Pont egy hete műtöttek, és mi van, ha belül kiszakad a varrat?! Na, és ekkor rosszul lettem, de szerintem csak az ijedtségtől. Nem vagyok észnél!

A fiam nagyon megijedt, még én nyugtatgattam. Ki akarta hívni rám a mentőt.

Ez most egy jó figyelmeztetés volt. A hétvégén már dolgozni szeretnék, de mostantól nem hajolgatok, és pláne nem cipekedek.

Jobbulást mindenkinek, és vigyázzatok, ne kövessetek el könnyelműséget, mint most én tettem.

2009. jún. 29. 18:17
Szia reny84 meg nem irtal arrol hogy kezdodotta betegseged?
2154. Reny84
2009. jún. 29. 17:49

Papilloma carcinoma az egyenlő a pajzsmirigy rosszindulatú daganat legjobb változatával, ami nem terjed, szóródik. Gyógyszert még nem kaptam, majd gondolom a szövettani eredmény után. És igen, a tarkófájás az megvan de rendesen!!!:-)

Szerencsére a hangszalagoknak nem lett baja, néha kicsit rekedtebb, de ezenkívül semmi ja, és néha olyan mintha gombóc lenne a torkomban.

Köszi mindenkinek a gyors válaszokat.

2153. tünkány (válaszként erre: 2152. - 7529edede9)
2009. jún. 29. 17:08

Nekem is nagyon fájnak a vállízületeim, meg néha a csípőm is, szerintem az erős frontoktól. Remélem, jön egy hosszabb frontmentes időszak, mert időnként alig bírom felemelni a karom.

Jobbulást mindannyiótoknak!

2152. 7529edede9 (válaszként erre: 2150. - Accb6cf2da)
2009. jún. 29. 16:52
Holnap lesz két hónapja a műtétnek. Lehet, hogy összefüggésben van a műtéttel a bajom mert a második műtét után is nagyon fájtak az vállizületeim és a kezelés másnapján is de nem volt akkor olyan súlyos mint most.5 éve kezeltek ezzel sokat és azóta is előjövöget lehet, hogy frontra is érzékeny.
2151. e76e8f01ad (válaszként erre: 2149. - 7529edede9)
2009. jún. 29. 15:15

szia rbarsom,nem megyek sehova,most epp a nagy hutomet takaritom,egyenlore jol vagyok,uristen meg jo hogy nem lett semmi bajod,te is inkabb legyel otthon.


En meg mindig nem tudom a 2 -ik szovettanom,majd juli13 an megyek a sebeszhez vissza.

2150. accb6cf2da (válaszként erre: 2149. - 7529edede9)
2009. jún. 29. 15:06

Mikor is műtöttek?


Nem tudom, hogy mondtam e annak idején: Mindig fájt a tarkóm, a háziorvos mondta, hogy a műtéttől elmozdult a csigolyám, aztán húsvétkor be is gyulladt tőle valami. Napokon át szenvedtem.


Ja ezzel azt akartam mondani, hogy lehet neked is a műtéti utóhatás:( és nem a csigolya sérv.

2009. jún. 29. 14:50

Sziasztok,

ma túléltem egy belvárosi utat, hőségben a metrón fűszerezve, nagyon kivert a víz, izzadt a tenyerem, arcom, hátam olyan hőhullám csapott meg, hogy meglepődtem. De most nem ez a legrosszabb hanem az, hogy előjött a nyakcsigolya sérvem , begyulladtak a vállizmaim nagy fájdalmam volt tegnap, a nyakamat se tudtam mozgatni.Délután megyek a körzetihez megint el kell indulnom majd.


Angi vigyázz magadra, inkább foglald le magad a lakásban, ne menjél sehová.


Nemrég műtöttektől kérdezem szövettan megvan már?

2009. jún. 29. 14:05

Ja igen, az evés: hát én sosem voltam "nagyevő", de a műtét előtt többet ettem.


A műtétem óta, ami január 26-án volt, alig eszek.


A fiúk jól szórakoznak ezen, mert közlöm, hogy mennyire éhes vagyok, majd eszek 3 szem krumpli kockát meg 3 falat husit és majd ki pukkadok:)

Nem tudom rendeződik e, én elvagyok így:)

2009. jún. 29. 14:01

Ezen a fórumon szinte mindenki lábadozott műtét után:)


Nekem is kivették szinte az egészet, egy egész kicsit bent hagytak. A szövettanomon volt ilyen, hogy macropapilláris. Gondolom ez hasonlít a Tiedre:(

A lábadozás mindenkinél más.

Én személy szerint 1 hónapot és 1 hetet lábadoztam, de simán bírtam volna még 1 hónapot, de dolgozni kellett mennem:)


A varrat körüli duzzanat normális, hiszen elvágták a nyakadat, kotorásztak, stb. Az majd elmúlik. Egyél mézet, igyál kamillát.

Hangod milyen?


Gyógyszert kaptál már?

2009. jún. 29. 13:59

Sziasztok

Nagyon koszonom a figyelmet,en is figyelek mindenkire ahogy csak tudok.

Reny84En is igy voltam hogy annyit ettem hogy 1 ferfi ember nem evett anyit,de mindig ehes voltam,aztan az elso mutet utan ez elmult.Szoval ez veled rendben van hogy most nem birsz annyit enni de majd z rendezodik,igen a duzzanat a belso varrat,ami nekem is megvan meg.Szedsz most valami gyogyszert ,ugy ertem hormont?Minden jot vigyazz magadra..Angi

2145. rina17 (válaszként erre: 2144. - Reny84)
2009. jún. 29. 13:54

Szia Reny!

Ez mi tulajdonképp ami Neked volt?

A pajzsmirigyeden volt valami?


Nekem a férjemet hétfőn műtötték ,neki is picit be van még dagadva az nem gond

Étvágya neki sem olyan mint előtte


Mikor derült ki Nálad a betegség?

2144. Reny84
2009. jún. 29. 13:45
Sziasztok. Engem múlt héten csütörtökön műtöttek, papilloma carcinomával. Az egész pajzsmirigyemet kivették, plussz a bal oldalon egy gyulladt nyirokcsomót is. Szombaton hazaengedtek, most itthon lábadozok.Nem mondom hogy kiugrok a bőrömből. A varratnál be van egy kicsit dagadva és keményedve, de ez bizti a varrat miatt van, mert nem piros, eddig egyszer volt hőemelkedésem. De ami nagyon fura hogy nincs étvágyam. Előtte két óránént éhes voltam, és most meg alig tudok egy kis kaját magambatuszkolni... Mért van ez??? Jó, mondjuk azért rendesen megcibáltak, mert még most is olyan mintha valami nyomná a gégémet , meg a nyelőcsövemet, de a nyelés nem esik nehezemre. Egy hét múlva megyek vissza a szövettan eredményéért. Van valakinek műtét utáni lábadozás tapasztalata? :-)
2143. rina17 (válaszként erre: 2141. - Accb6cf2da)
2009. jún. 29. 13:34

Hát most én is lassú vagyok pedig "egészséges vagyok legalábbis remélem!


ANGI!!!

Mi is figyelünk ám rád!!

2142. Erika8
2009. jún. 29. 13:15
Elég lesz egyesével is :)))), csak minél hamarább jol legyél.
2009. jún. 29. 13:01

Ma egy kicsit lassú vagyok:)


Hát persze! Neked még nem is volt kezelésed:(


Azért csak nem kellene majd kettesével szedned:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook