Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2230. Reny84 (válaszként erre: 2222. - Eri75)
2009. jún. 30. 20:56
Nekem pont ugyanígy volt. Bal oldalon a göb és aztán az egészet kivették. Neked mekkora volt a göb? Izotópos kezelés után mennyit kell várni a babavárással? Esetleg mondtak valami?
2009. jún. 30. 20:47
nekem mell r. van, tavaly végigjártam a tortúrát, Kemo, sugár, most 5 év hormon. A sugár egyszerű, bem fáj, mellékhatás (nekem nem volt)égés, szószerint van akit megéget. Az erősségétől, és időtől függ. 1-1 percenként (ez több is lehet) más szögben. A kemotól ÉN csoda nem hullot ki a hajam, az érdekes, csak a nőkre jellemző, és mindegy milyen daganatra kapja. Hányingerrel jár főleg, de rájöttem az első után itthon, ha eszem náhány falatot elmúlik. A kemo közben is eztttem, és nem volt hányingerem. Persze az ember gyenge, és szétfeszül. JA EGYIK Hozzászólásban a SÚLYról volt szó, nekem 10 kgt kelet hízmom 3 hét alatt, a műtétig , most pedig tartanom kell ezt a súlyt (67kg) Kórházban dolgoztam, így az orvosok, no meg a pszichológusok elláttak minden jó tanáccsal, még onkológus is. Nem féltem, nencs mit tteni , ha akarunk élni meggyógyulunk, még a nyirokm.r.ból is kigyógyulut a volt kolléganőm öcsse, pedig....lemondtak róla. Fel a fejjel mindenkinek!!!!!! Sokan vagyunk, többen leszünk GYÓGYULTAK!!!
2228. stileto
2009. jún. 30. 20:33
Szia rbarso! Alig várom,hogy unatkozzak egy kicsit.Nekem valószínű jól fog esni 3 nap pihi.Persze ha nem lesz mellék hatás.Solymositól kérdeztem de ő szerinte nincs a kezelésnek mellékhatása,na majd meglátjuk.Napi 14-16 órát dolgozom.Van 3 gyerekem na és egy férjem.Az elmúlt 5 évben még nyaralni sem voltam.Szóval" ko" vagyok.Viszek laptopot és folyamatosan referálok nektek.Amúgy biztos az izületed van begyulldva.Járj utána.Üdv.Ildi
2227. 7529edede9 (válaszként erre: 2224. - Stileto)
2009. jún. 30. 19:43
Hát akkor nekem biztos a kezelés miatt jött elő az izületi gyulladás és vmelyik éjjel megállás nélkül zsibbadt a jobb karom de csak az.
2226. 7529edede9 (válaszként erre: 2223. - Stileto)
2009. jún. 30. 19:41
Ildi, én most jöttem haza pár napja a 2026-os hozzászólásban írtam róla egy pár sort, keresd vissza.Mindenki másképp reagál rá, lehet, hogy neked alig lesz vmi tüneted, egyébként nem vészes inkább unalmas.
2225. 7529edede9 (válaszként erre: 2222. - Eri75)
2009. jún. 30. 19:31
Engem is eri75 tart néha "életben"
2224. stileto
2009. jún. 30. 19:24
Fegu! Megkérdeztem a kéz zsibbadást és tényleg a pajzsmirigy csinálja.Ilyenkor amikor gyulladásban van a PM,az izületek is begyulladnak.A másik ok a szív.Ez jelzi nálam,hogy a szivemet is kikezdte a betegség de még vissza fordítható az állapot.Mostmár erre is van válasz.Sokat gondoltam ma rátok,alig vártam,hogy haza érjek és írhassak nektek.Üdv.Ildi
2223. stileto
2009. jún. 30. 19:17

Sziasztok Lányok! Most értem haza Pestről.Nem piti meleg volt fent.Szóval, fantasztikus doki Solymosi.Nagyon laza ,nagyon okos és jóképű.Kapásból felállt a haja a Békéscsabai orvosoktól.Őszerinte szépen lassan kinyírtak volna az orvosok.Nagyon ideges amikor meglátta a 20 éves leleteimet.Állítólag ha másodjára is kiujjúl a túlpörgés nincs más hátra csak a műtét vagy rádió terápia.Na az elmúlt 20 évben legalább 8-szor szedtem gyógyszert,mert ennyiszer indúlt be a PM-m.Megtámadja a szivet ez a betegség és a szív izmokat sorvasztja.Ezért mondta,hogy lassú halálra itéltek Csabán.Idő káérdése volt,hogy mikor mondja fel a szivem.Vért vett,mert nem bízik csak a saját labojában,últrahangozott és alaposan elmondta emberi nyelven,hogy mi ez a Besadoww-kor.Merthogy ezt sem tudtam,hogy ez a betegségem.Szóval elkezdett hevesen telefonálni és Gyulán tőlünk 10 km,elintézte a sugár kezelést.5 hét múlva addig állítgatja a gyógyszeremet.Ja és emailban fogjuk tartani a kapcsolatot velem.Végig akarja kisérni a gyógyulásom.Csoda ez a pasi.Radkívűl emberséges és koponya a doki.Nagyon ajánlom mindenkinek,mert most sikerült megnyugodnom nagyon jó kezekben vagyok és még figyelnki is fog rám Gyulán.Nagyon jó ismerőse ez a Gyulai doki állítólag jó barátok.Írjatok légyszi a sugár terápia menetéről és mellékhatásairól.Üdv.Ildi

.

2222. eri75 (válaszként erre: 2158. - MsMonk)
2009. jún. 30. 19:15

Szia!

Nekem egy éve operálták a pajzsmirigyemet, a bal oldali lebenyben volt egy rosszindulatú göb.

Pajzsmirigy UH-n vették észre az elváltozást, panaszom nem volt. Aztán aspiratios cytológia, ami felvetette a rosszindulatúságot, de nem volt egyértelmű, ezért kellett operálni.

Műtét közben vettek gyorsfagyasztott mintát, ami kimutatta, hogy rosszindulatú, igy elválitották az egész pajzsmirigyemet.

Műtét után 2x volt radiojód kezelésem Pesten a Kékgolyóban.

Azóta rendszeresen járok kontrollra és szedem a Letrox-ot napi 150-et.

Hát röviden ennyi. Ha bármilyen kérdésed van szivesen válaszolok.

Erika

2009. jún. 30. 18:40
De szeretlek rbarsom.
2009. jún. 30. 18:39
Uristen hat most mintha aranyat szoltal volna,uristen meg meg sirtam is hogy lehet meg gyerekem,az eletemben.huhhh
2009. jún. 30. 18:28

Sziasztok,

olyan boldog vagyok most meg kell osszam veletek is mivel mást is érint.

Most rendel a videoklinika.hu-n Czeizel dr. és én már korábban írtam neki a betegségről és a későbbi gyerekvállalásról.Nagyon megnyugtató választ adott, először is azt mondta, hogy sokáig fogok élni,a pm rák ritkán vagy nem is ad áttétet.

Elmondta, hogy komoly a sugár amit kaptam de nem olyan mint a kemo, hogy érintheti a petesejtet is, mivel ez szinte csak a nyak körül dolgozik így nincs érintve a petesejt. Nagyon sok daganatos volt a praxisában akik mind egészséges kisbabának adtak életet. Majd megnézem újranézhető e a video és szólok, hogy akit érint meg tudja hallgatni.

2218. accb6cf2da (válaszként erre: 2217. - E76e8f01ad)
2009. jún. 30. 17:07

Köszönöm:))

Aranyos vagy:))

2009. jún. 30. 16:49
De jo hogy vagy te nekunk fegu.:)
2009. jún. 30. 13:41

Na, az már jó, ha egy kicsit jobb kedvre derültél tőlünk:))

A szövettan ugye tudod, hogy a kiszedett pm-et fogja tartalmazni, mármint azt, hogy amit kiszedtek milyen volt. És akár mi is van benne, az nem fogja azt jelenteni, hogy bent maradt valami!

A hízás miatt ne aggódjatok, majd lemegy! Ez a legkevesebb. Most a gyógyulás a fontos!

Majd ha szeditek a gyógyszert és kicsit tornáztok lemegy. És sokkal könnyebben, mint műtét előtt!

2009. jún. 30. 13:15
Ertem ,nekem is mondta a doki ha minden ok a kezeles utan 2 hetre mehetek vissza dolgozni.Puszillak
2214. 7529edede9 (válaszként erre: 2212. - E76e8f01ad)
2009. jún. 30. 13:12
Nem kell maradni táppénzen csak ki kell várni 3 hetet és már lehet is menni.Én csak a gyerek miatt maradok, maradnék ( még nem beszéltem erről a körzetivel)júli végéig meg a párom is júli második felében lesz szabin.
2213. MsMonk (válaszként erre: 2211. - E76e8f01ad)
2009. jún. 30. 13:07

IGAZÁN NAGYON KEDVES VAGY:)KÖSZÖNÖM!!!

Remélem, hogy megoldották egy műtéttel!!!Bár a testvéremnek azt mondták a műtét után, hogy mindent kivett a biztonság kedvéért hogyha baj van a későbbiekben akkor ne kelljen műteni többet!!!

Nagyon bízok ebben a dokiban jókat olvastam róla meg velem is nagyon kedves volt végig!!!

csak velem az a baj, hogy sokszor bemagyarázok dolgokat magamnak tudod, most is attól paráztam napokig, hogy tök nagy a baj azért vettek ki mindent és elmondták tesómnak csak nekem nem merik!!

tudom hülye vagyok de megvagyok ijedve!!!

De sokat segít hogy itt mindenki nyugtat és biztat:):):)KÖSZÖNÖM

2212. e76e8f01ad (válaszként erre: 2205. - 7529edede9)
2009. jún. 30. 13:02
Rbarsom visszaengednek dolgozni ugye a kovetkezo kezelesig?Remeljuk mert karacsonyig csak nem tartanak betegallomanyban?
2211. e76e8f01ad (válaszként erre: 2210. - MsMonk)
2009. jún. 30. 12:57
Ne kerj bocsanatot,annyira egyutt erzek veled,csak segitni szeretnek mert ugyan ebben a cipoben jarok,csak neked 1 mutettel megoldottak ami mar jo jel.
2210. MsMonk (válaszként erre: 2199. - E76e8f01ad)
2009. jún. 30. 12:47

Nagyon aranyos vagy:)

Köszönöm szépen hogy nyugtatsz te is és mindenki:)

Remélem nem haragszotok hogy ennyit irkálok de napok óta rossz volt a kedvem és kétségbe voltam esve de köztetek sokkal jobb a kedvem és lassan kezdek is megnyugodni:):):)

Puszika mindenkinek most megyek egy kis ebéd utáni sétára):):)

2009. jún. 30. 12:46
Rbarsom varom mar a kezelesem,mert igy minden olyan uncsi,mennek mar dolgozni,mert ez igy nem penz.
2208. e76e8f01ad (válaszként erre: 2205. - 7529edede9)
2009. jún. 30. 12:44
Ez van nem tudok mit csinalni.Lehet bemegyek az onkormanyzathoz segelyert.meglehet probalni.
2207. e76e8f01ad (válaszként erre: 2204. - Reny84)
2009. jún. 30. 12:42
Ne felj a gyogyszertol rendezodni fog,neked sincs pm -ed egyaltalan?Lanyok en ugy vagyok vele hogy nem banom hogy hogy fogok ki nezni csak elmulna mar ez a remalom,mar mint a pm -el kapcsolatos problemak:(
2206. 7529edede9 (válaszként erre: 2204. - Reny84)
2009. jún. 30. 12:39
Most próbálj meg sok folyadékot inni úgyis meleg van és sok gyümi, saláta ne engedd, hogy most elszaladjanak a kilók.
2205. 7529edede9 (válaszként erre: 2201. - E76e8f01ad)
2009. jún. 30. 12:37

Na, ezért várhattad a postást..

Én is így vagyok csak gyűlnek a tartozások, hol ezt tudom fizetni, hol azt de lassan majd munkába állok és rendeződik talán egy kicsit, egy ideig..

2204. Reny84
2009. jún. 30. 12:37

Én igazából attól tartok, hogy az utóbbi 3-5 év alatt rámjött 10kg-ra még hízni fogok, ami már eleve a lassan növő pajzsmirgy daganatom miatt lehetett. Eddig nem nagyon volt étvágyam, de most mintha kezdene visszatérni. Jajj, nekem!!!! Mit csináljak, hogy ne hízzak, úgy hogy jelen pillanatban se pajzsmirigyem, se gyógyszerem :-)

Tehát tuti az alulműködés,gondolom. Hétfőn derül majd ki hogy mit kell szednem.

2203. Reny84 (válaszként erre: 2196. - MsMonk)
2009. jún. 30. 12:32
MsMonk! Ne idegeld magad, mert nem tesz jót!!! Sőt többet árt. Én a Szekeres Editnél vagyok, de lehet hogy keresek mást, mert lehet jó orvos, de nem vált be nekem a szótlansága. A műtétet is mosolyogva közölte... A tiedről nem hallottam semmit. NYUGI, minden rendben lesz!
2202. 7529edede9 (válaszként erre: 2193. - Alexa7201)
2009. jún. 30. 12:31
Nagyon szép szombatot és sok boldogságot kívánok neked!
2009. jún. 30. 12:30
Annyi fizetest kaptam betegallomanyra hogy meg a szamlaimat sem futja,nem tudom mi lenne velem 1 edul?pff

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook