Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


3040. tünkány (válaszként erre: 3037. - Alexa7201)
2009. júl. 17. 12:10
Érezzétek jól magatokat!:-)
3039. Panni58 (válaszként erre: 3033. - Sylb)
2009. júl. 17. 11:17

szép napot!

az én háziorvosom most ment el szabadságra, teljesen rám bízta, hogy mikor érzem magamat munkaképesnek. ha eltelik 1 hónap, akkor talán a felülvizsgáló orvos megnéz, de az sem biztos, mert akkor is szabadságon lesz még a dokim.

gondolom azon is múlik, hogy lesz-e alulműködésem, kell-e szednem gyógyszert, vagy normális minden... meg még szövettani eredményem sincsen.

3038. accb6cf2da (válaszként erre: 3037. - Alexa7201)
2009. júl. 17. 11:13

Szia!


Jó pihenést, nyaralást!

Vigyázzatok magatokra!:)))))

3037. alexa7201
2009. júl. 17. 11:04

Sziasztok!


Holnap reggel elutazunk a Balatonra. Most egy darabig nem leszek.

Vigyázzatok magatokra

3036. Erika8
2009. júl. 17. 09:26
Igen :))), én nagyon sokat merítettem az írásaidbol amikor még nem regisztráltam, és azota is mindig olvasom a PM kapcsolatos forumokat.
3035. accb6cf2da (válaszként erre: 3034. - Erika8)
2009. júl. 17. 09:22

Sziasztok!

Tényleg Erika minket egyszerre műtöttek volna:)

Engem január 26-án műtöttek és március 2-án kezdtem dolgozni. De rám fért volna még 1 hónap:)


Ha tudod húzd még egy kicsit az időt, pihenj!

3034. Erika8
2009. júl. 17. 08:07
Szia, engem december 9-én mutottek, január 28-án léptem be meloba.
3033. sylb
2009. júl. 17. 08:03

szép jó reggelt mindenkinek!

most jutott eszembe, hogy itt is megkérdezhetem :-)

ki meddig marad/maradt otthon táppénzen a műtét után?? nekem hétfőn már dolgozni kéne mennem és finoman szólva nem tudom, hogy menni fog-e...

2009. júl. 17. 00:16

Sziasztok

Rbarsom szia draga,orulok hogy jol vagytok es hogy visszajottetek mar.

A melo ne is mond olyan faradt tudok lenni mint az allat. lehet hogy a 100 is keves lessz a gyogyszerbol majd beszelek a dokimmal.

MsMonk reny,fegum,es mindenki jol vagytok?

3031. tünkány (válaszként erre: 3027. - Accb6cf2da)
2009. júl. 16. 23:11

Táboroztunk a párommal, a szállás, a kaja kicsit gyenge volt, a programok kissé átgondolatlanok, de végülis jól éreztük magunkat. Most itthon kipihenjük:) Fiacskám jól van, köszönöm szépen.

Örülök, hogy ti is viszonylag jól bírjátok ezt a nagy meleget. (Nekem is dagad kezem, lábam:()

3030. 7529edede9 (válaszként erre: 3015. - Accb6cf2da)
2009. júl. 16. 22:49

Bocs, hogy nem válaszoltam de olyan sok volt a visszaolvasni való, hogy nem győztem memorizálni.

A kislányom 3 napig elég beteg volt magas láz és hasmenés rossz volt így újra találkozni de már el is felejtettük.Sokat pihiztem semmit nem csináltam csak ettem ( tényleg rá kéne lépni a mérlegre)és lustiztam, szívtam a jó hegyvidéki levegőt.

3029. 7529edede9 (válaszként erre: 3028. - Stileto)
2009. júl. 16. 22:41
Ez tök jó, hogy a barátnőddel minden ok. Lassan mi is túl leszünk mindenen olyan jó lesz!
3028. stileto
2009. júl. 16. 22:26

Szia Monk! Ne haragudj tegnap elaludtam a választ.Azt mondta az izotópos csaj,hogy teljesen mást kapnak a rákosok és műtöttek és teljesen más akinek bent van a PM-e.Nekem nincs műtétem csak nagyon pörgök.Nyugi,minden rendben lesz.Barátnőmet 11 éve műtötték PM rákkal és makk egészséges.

Fegu! Ezek szerint ugynúgy pöröghet Pm-m?

2009. júl. 16. 21:57

Én nagyon de nagyon sokáig voltam, vagyok túlműködő:) Egyszerűbb lett volna, ha szt írom, hogy alulműködő 2 hónapig voltam:)


Én a munkahelyemen klimás irodában ücsörgök, ott semmi bajom, csak köhögök (krónikus hörghurut), Itthon pedig sűrűn tusolok, törölköző mindig van a nyakamba, és nagyon szellősen öltözök, sokat iszok, dinnyézek:)

Este pedig teraszon ücsörgök:)


Szia Tünkány! Milyen volt? Pihentél sokat? Fiad?

3026. tünkány
2009. júl. 16. 21:48
Sziasztok! Megjöttem, visszaolvastam. Puszi mindenkinek!
3025. sylb (válaszként erre: 3024. - Accb6cf2da)
2009. júl. 16. 21:42

Köszönöm kérdésed: igen, dagadt :-D de talán már kevésbé :-) ma voltam megint a dokinál; csavargatta, tekergette... már úgy voltam kiveszem és odaadom neki :-D a lényeg, hogy úgy tűnik az intubálásnál a tubus úgy megnyomta egy helyen, hogy megpattan egy kis ér -> kis vérömleny, ami nyomja az egyik ideget; állítólag majd felszívódik :-)

ja, és azt mondta, hogy egyek sok fagyit :-D gondolom a hideg segíthet :-) na, gondoltam, az még betenne a nadrágméretemnek :-D


meleg elviselés... hát, részemről az alig-alig a helyes kifejezés, most így este felé kezdek csak éledezni :-)


többiek, hogy bírjátok? túlműködők: esetleg valami tanács tapasztalatból?

2009. júl. 16. 21:32

Sziasztok!

Ma és tegnap itthon voltam szabin. Komolyan mondom jobban elfáradtam:) Ezt a meleget nagyon nehezen viselem. Ti, hogy bírjátok? Bár ha még alulműködtök, akkor jól:)

Én a strandot már el is felejtettem. A kiütéseim még mindig megvannak. A javulás annyi, hogy nem viszked.

Igen, biztos valami ilyesmi van a kezeléssel kapcsolatban. A túlműködést is szokták izotóppal kezelni. Gyógyszer, műtét vagy a kezelés az alternatíva. Azt nem tudom, hogy mi alapján döntenek a kezelésről.

Sylb, dagadt még a nyelved? Semmi változás? Vagy azért már történt valami?

MsMonk, ne aggódj! Már lassan mehetsz a kezelésre, aztán már elfelejtheted ezt a betegséget szinte.

Vigyázzatok magatokra!

3023. 7529edede9 (válaszként erre: 3018. - MsMonk)
2009. júl. 16. 18:30

Szia, nekem úgy magyarázta annó, hogy a jódizotóp kezelések is különbözőek attól függően, hogy hanyas MBq izotópot adnak. Más ha vki már műtét után van és rákos volt a szövettan mint mi és más ha megvan a pm az túlműködik és azt akarják az izotóppal csökkenteni.Hallottam olyt, hogy valaki 300-as MBq izotópot kapott én most a kezeléskor közel 4000-est. Valami ilyesmiről lehet szó de én sem értem annyira, nem is kell ezt nekünk tudni az a lényeg, hogy elpusztuljonak!


Hogy vagytok egyébként? Ma strandoltunk és nagyon kiszívott a víz, fáradt vagyok.

Angi te már nagyon nyomod a melót mert rég írtál azért vigyázz magadra nem ártott volna még pihenned!

3022. sylb (válaszként erre: 3021. - Sylb)
2009. júl. 16. 14:11
hogy mért nem bírja az ember lányA kifejezést ez a klavi, nem tudom; de már másodszor megy át hiányosan :-)) sebaj, úgyis érted :-))
3021. sylb (válaszként erre: 3020. - MsMonk)
2009. júl. 16. 14:09
nem hiszem , hogy ez bolond agyalóság kérdése lenne :-D az ember lány fél és kész :-) de ha a doki azt mondta, hogy minden okés lesz, akkor már csak jók az esélyek; nem hiszem, hogy ilyen kijelentésekkel dobálózna, ha nem így lenne :-))
3020. MsMonk (válaszként erre: 3019. - Sylb)
2009. júl. 16. 13:04

köszike a gyors választ:):)

Az az igazság, hogy annyi mindent kérdeztem amikor közölte a jó híreket, hogy tényleg nem is tudom mi mindenről beszélgettünk:):)Igazából csak azt kérdezgettem meg százszor hogy biztos hogy meggyógyulok?biztos hogy lehet gyerekem? akkor a kezelés biztos hogy 100%-ban meggyógyít??? ezekre mindre igen kaptam végül meg kellene

nyugodnom csak tudod én ilyen bolond agyalós vagyok:):):)

3019. sylb (válaszként erre: 3018. - MsMonk)
2009. júl. 16. 12:00

MsMonk! ne ijesztgesd magad. szerintem a szövetan alapján kiderült nekik már, hogy olyan tipusúd van, ami reagál(na) a jódizotópra.

ha jól emlékszem azt írtad, hogy kicsivel kezdik. úgy tűnik logikusnak, hogy azért, mert nem is biztos, hogy maradt benn olyan szövetmaradvány, aminek reagálnia kéne. ha van még benn pár sejt, azt fogja megtalálni az izotóp és így látni fogják és egyben neki is áll az izotóp elpusztítani azokat.

de ha kétségeid vannak, sztem kérdezd meg az orvosodat; biztos el fogja magyarázni.

úgy vettem észre, hogy bármilyen "hülye" kérdésre válaszolnak; persze nem tudom ki az orvosod, de csak válaszol, ha megkérdezed :-)

3018. MsMonk (válaszként erre: 3017. - Stileto)
2009. júl. 16. 11:35

Szia!!

CSak annyit szeretnék kérdezni, hogy akkor neked nem volt műtéted még?? Mert nekem kivettek mindent és én megyek izotóp kezelésre..és mi van akkor ha nekem is nem fog reagálni a jódizotópra??? Vagy ez azoknál akiket műtöttek máshogy van?? Most megijedtem vagy csak nem értem!!!! Puszi

3017. stileto
2009. júl. 15. 22:41

Sziasztok lányok!

Na ez a nap nem semmi volt.Elég jól bírtam a meleget.Ez már a gyogyi hatása.Na szóval,voltam ma Gyulán a Pesti dokim által szervezett dokinál.Képzeljétek,nem kell befeküdnöm a rádió kezelés alatt a kórházba.Először 3.-án kapok egy kevés izotópot.Minden nap mennem kell szint mérésre.Ha szívja a pajzsmirigyem rendesen az izotópot akkor megkapom a rendes dózist.Ha nem reagálok rá akkor viszont műtét.Egy kicsit megkönnyebbűltem,hogy nem fognak kínozni a bezártsággal.

Fegu!

Vedd úgy,hogy kölcsön adtam a dermovat kenöcsöt kipróbálásra.Na ugye,hogy elmúltak a pöttyeid.Szombaton jön haza a bőrgyógyász barátnőm aki Szegeden orvos és évente 2x látom,majd megkérdezem,hogy mi a jó kence fice.A drágám kutató orvos,így állandóan külföldön van megváltani a világot.Amúgy holnap Pesten vagyok.Megyek nagyfőnöki vizitre és áruért.Puszi Ildi

3016. Reny84 (válaszként erre: 3013. - 7529edede9)
2009. júl. 15. 20:15
Köszi. Hát nekem azt mondta az ismerős dokim, hogy nem kell ezt olyan szigorún betartani, mert bekavarna az így is jódhiányos szervezetembe. Annyit mondott, hogy só szegényen, főleg a jódozott sót kerüljem. Örülök, hogy újra itt vagy köztünk :-)
2009. júl. 15. 19:36

Sziasztok!

Ez a nap nem volt mindegy (a meleg miatt):(

Én is egész nap járkáltám, a lábaim, na nem is mondom. Na meg a pulzusom ebben a melegben igen magas szokott lenni. De ez semmi:)

Rbarso, üdvözlünk újra itt:))) Hiányoztál. Kislányod meggyógyult? Csak anya hiánya volt ugye?? Pihentél sokat?

Lányok lesz baba Nektek is hamarosan:))

Lehet igazad van Panni a módszert illetően. Ma vettem egy újabb krémet:) Nem volt mindegy az ára! Remélem hatásos lesz és nem leszek ettől is kiütéses.

Enéh (Eri), a sógornő vagy ki igen érdekes teremtés lehet.... Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy miért jó az embereknek, ha valótlant állítanak, vagy kiszínezik a dolgokat, attól vajon jobb lesz nekik?

3014. MsMonk
2009. júl. 15. 19:19

Haza értem!!! Ennél felemelőbb érzés nincs a világon...ez a drága 3 és fél hónapos Vince baba annyira imádni való!! Órákig az ölembe volt nevetett és annyit mosolygott rám, hogy az kimondhatatlan!!!! Jajj de várom már, hogy legyen nekem is:):):

Szia Rbarso!! Örülök, hogy jól vagy:))Én személy szerint megvagyok csak várom már nagyon a kezelést hogy túl legyek rajta és mi is gondolkozhassunk a babán:):):)

3013. 7529edede9 (válaszként erre: 2983. - Reny84)
2009. júl. 15. 19:18
Szia Reny!Engem is erre kért a doki de nehéz volt mert szinte mindenben van jód így leginkább azt tartottam be, hogy tejterméket, halat egyáltalán nem ettem ami ezenkívül bejutott az meg szerintem nem volt olyan sok.
2009. júl. 15. 18:14

Sziasztok,

újra itthon. Hogy vagytok? Majd ha lesz időm visszaolvaslak titeket én jól vagyok.Puszi mindenkinek!

3011. MsMonk
2009. júl. 15. 12:28

nah megebdéltünk most pedig indulok babázni!!:):):JAAAJ úgy megszeretgetem a kis drágaságot!!

Legyen szép napotok!!

Jövök majd!!!

Puszika

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook