Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) fórum

Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
876. jajjj (válaszként erre: 874. - Petrikek)
2013. aug. 21. 19:02
Amúgy a félreértést elkerülendő... soha nem tornáztam Rubint Rékára, egyszerűen mert emberileg nem szimpatikus sem ő, sem a férje, és sajnálom tőlük a pénzemet. Ami nem azt jelenti, hogy szakmailag rosszak, csak azt h. nem megfelelő hozzájuk a kémiám. Amúgy azt simán kinézem, hogy lenyúlják az ötletet, de ezt is csak homályos benyomások alapján mondom.
875. jajjj (válaszként erre: 873. - Jajjj)
2013. aug. 21. 18:59

Ja... és az sem igaz szerintem, hogy a kardio ártana neked, csak ha izmot akarsz szerezni, akkor arra a célra hatékonyabbak a nem kardio gyakorlatsorok.

Amúgy azok amelyiknek a nevében az van, h. has-far, hát-popsi, comb-váll, core zóna. Azaz a zóna edzések, azok ált. erősítő feladatsorok.

Ami kardio, v. kardio intervallum, azok az anyagcserét pörgetik fel, állóképességet növelnek, zsírt égetnek. De aztán vannak kardio erősítő intervallum edzések is, a lényeg, h. te a zóna edzéseket részesítsd előnyben. Egyszerűbb ha megmondod, h. Zóna light, Zóna 1, Zóna 2 v. Zóna Max van meg, akkor pontosan meg tudom mondani, melyik milyen :)

874. petrikek (válaszként erre: 869. - Jajjj)
2013. aug. 21. 18:56
Persze, ezért is tettem idézőjelbe.... de mivel Réka már régen nem rukkolt elő újdonsággal (unos-untalan megkapja, hogy a dvd-i ugyanazok csak a ruha és a helyszín változik), így gondolom "beújított" + nyilván zavarja a gyorsan feltörekvő konkurencia, aki ráadásul jelenleg még kedvesebb, szolidabb, emberibb nála. Nyilván nem Enikő találta ki az intervall edzést, nem is erre gondoltam.
873. jajjj
2013. aug. 21. 18:53

Mindegyik dvd-n vannak karidó és erősítő gyakorlatsorok. Az is jó valószínűleg ami neked van.

Melyik dvd van meg? Megmondom melyik kardio (zsírégető, állóképesség javító) és melyik erősítő (izom mennyiség növelő) feladatsor rajta.

Az sem mindegy sportoltál-e előtte, és milyen sportot. Én pl. tegnap voltam kocogni, ami hiába kardio (zsírégető), mivel régóta nem csináltam semmi hasonlót izomlázam lett tőle.

872. platform (válaszként erre: 871. - Jajjj)
2013. aug. 21. 18:49
szóval nem mindegy melyik tornát választom tőle, viszont amiről te beszélsz az nincs meg nekem, ami van azt is netről töltöttem le nagy nehezen :) de majd utánnanézek köszönöm :)
871. jajjj (válaszként erre: 870. - Platform)
2013. aug. 21. 18:45

Akkor te leszel az az ektomorf testalkat, akit én legalábbis bőszen irigylek :)

Enikőnek a tabata dvd-jéhez van külön edzésterv meg tanácsok az ektomorf testalkatúaknak.

870. platform (válaszként erre: 868. - Jajjj)
2013. aug. 21. 18:36
Az evéssel nincs gond, húst hússal eszek, és nem is keveset... én egy ilyen alkat vagyok úgy tűnik, de vagy 5 kiló jól jönne bár 50 kg vagyok, de szeretnék kicsit felszedni, izmosodni meg sosem árt :)
869. jajjj (válaszként erre: 866. - Petrikek)
2013. aug. 21. 18:31
Ezeket a gyakorlatokat nem Enikő találta ki, úh. max az ötletet nyúlhatja le. De amit Enikő kínál az külföldön sztem már régóta van, ő is írja, h. ott találkozott ezekkel.
868. jajjj (válaszként erre: 867. - Platform)
2013. aug. 21. 18:25
Ha elkezded a tornát, és inkább az erősítő gyakorlatokat végzed nem annyira a kardiót, rendesen eszel, és esetleg beruházol céljaidnak megfelelő fehérje porra, akkor lehet :) Én legalábbis simán tudok torna mellett is hízni, meg anélkül is. Viccen kívül, a torna az izmosodásban segíthet, de ahhoz enned is kell rendesen. Akár te is kipróbálhatod a kaloriaszámlálást (kaloriabazis), így biztos lehetsz abban, hogy megeszel annyit, amit elégetsz. Ill. ellenőrizheted a fehérje beviteledet, és ha az aktuális étrended nem biztosítja a szükségeset, tudod módosítani azt.
2013. aug. 21. 18:11
Nekem is van Péntek Enikő Zónám, viszont még nem tornáztam ... én ugyanis nem fogyni, hanem hízni szeretnék, vajon ha elkezdem a tornát, fogok hízni? (tudom elég hülye kérdés) de ez van :)
2013. aug. 21. 14:57
Rubint Réka mai videobejegyzésében szuper hatékony "gyakorlatsort" kínál... csak nekem tűnik úgy vagy tényleg "lopja" Enikő gyakorlatait...
865. silany
2013. aug. 17. 17:53
Sziasztok, ha valaki esetleg már "kinőtte" a zóna light dvdjét, szivesen megvenném.
864. 9ba1034c54 (válaszként erre: 859. - Jajjj)
2013. aug. 15. 17:21

igen..ezeket már próbáltam.. és úgy sem hatott a téma..

én a nagy melegben is folyamatosan edzettem,és edzek,meg minden nap infraszauna :) nem elég nekem a kinti hőség :DD

lényegében mondjuk azt mondják,hogy nem a kilókat kell nézegetni,hanem a centiket,régi rucikat (hátha feljön már 1-2).. de azért tuti van még rajtam egy jó 10 kiló fölös :)55 nek kell lennem... valahogy el akarom érni,de már a 60-nak is nagyon örülnék.. de így,hogy meg sem mozdul a mérleg,vagyis egyik nap 66 másik nap 67 és így váltakozik,hát akkor így sose fogok lefogyni.:( Mondjuk én csak Enikő tornáit csinálom,és nekem az intervall edzések váltak be leginkább,így azt most minden nap tolom :) kalóriabázison meg követem,hogy miket eszek.

863. Winnifred (válaszként erre: 860. - Jajjj)
2013. aug. 15. 09:45

Ma volt a 2. futónapom és meglepődtem, hogy végig bírtam :) jól fel van építve ez a 6 hetes edzésterv, legalábbis eddig tudtam tartani :)

Amit eddig észrevettem, hogy a hasam feszesebb, a hátamról is mintha ment volna le. És, sajnos megnöveli az étvágyat. Emiatt gondolom, hogy elég sok kalóriát égetek vele. Próbálom azért tartani a mértékletes evést.

862. Winnifred (válaszként erre: 857. - 9ba1034c54)
2013. aug. 15. 09:40

Tudom, mit érzel, nekem évek óta stagnál a súlyom, illetve az alakom (mert inkább az a fontos, nem is a kilók száma, bár én is sokszor beleesek ebbe a csapdába és figyelem a mérleget :)).

Enikő tornáitól se ment le rólam súly, viszont alakra látványos. Képzeljétek, mutattuk a családnak a nyaralós képeket és ledöbbenve mondták a szüleim, hogy alig ismernek meg a képeken, még az arcom is más lett.

A meleg miatt most csak a reggel jó a futásra. Még este lenne jó hozzá a hőmérséklet, de akkor meg már sötét van.

Tényleg igaz az, hogy nem árt váltogatni a mozgásformát, pl. a futás teljesen máshogy veszi igénybe a szervezetedet. Én is ettől várom most az áttörést :)))

861. Gubóka
2013. aug. 15. 07:46

sziasztok!


a melegbe en se tudtam tornazni..élni nem volt erőm kb.


én is kezdem a futást ha hűl egy kicsit az idő, mert ugy megizmosodtam :DD le kell szedni a szírt felőle, mert ez igy nem mokas :) feszes fitt lettem, de jol fog jonni a kardio azt hiszem:))

860. jajjj (válaszként erre: 856. - Winnifred)
2013. aug. 15. 07:30
Tényleg, nem is kérdeztem, hogy a kardió segített-e a stagnáláson... most kérdem :)
859. jajjj (válaszként erre: 857. - 9ba1034c54)
2013. aug. 15. 07:30

Okos internetes oldalak olyasmiket ajánlanak, hogy csaló napok, azaz h. ne álljon be az anyagcseréd spórolósra, nem minden nap uannyi kalóriát eszel, hanem egyik nap többet, másik nap kevesebbet, és átlagban jöjjön ki a kitűzött kcal keret.

Vagy mozgás forma váltás.

Mikor elkezdtem Péntek Enikőt, Béres Alexandra után, annak ellenére, h. csak napi fél óra volt első héten, hirtelen leszaladt rólam másfél kg. Azóta a fele visszajött, de meg is emeltem a kcal keretet. Szóval lehet a futás jó ötlet.

858. b489973a29 (válaszként erre: 857. - 9ba1034c54)
2013. aug. 15. 06:32

Igazából nekem sincs erre módszerem,mindent csinálok ugyanúgy,és egyszer csak a testem elengedi a zsírt Volt már 2 hónapos stagnálásom is,és egy idő után újra beindult a súlycsökkenés.

Szerintem mindent csinálj ugyan úgy és a tested előbb-utóbb megadja magát.

857. 9ba1034c54 (válaszként erre: 856. - Winnifred)
2013. aug. 14. 21:20
húú nekem is futni kéne... de h a napom melyik részébe rakjam bele.. mert én általábam reggel éhgyomorra erősítek,este meg intervall.. amúgy meg stagnálok már vagy 1-másfél hónapja :( már annyi mindent próbáltam,h billenjen valamerre a téma,de eddig nem engedelmeskedik a testem. Van esetleg valakinek valami jól bevált tapasztalata ezzel kapcsolatban?
856. Winnifred (válaszként erre: 853. - 9ba1034c54)
2013. aug. 14. 18:20

Szia!

Igen, tudom, minden edző ezt mondja :) én is már 6 kilóssal csináltam sok gyakorlatot, de nekem nagyon jót tesz most a kardió, kell nekem az a jellegű terhelés is, mert az a gyengém. Azért is kezdtem el most futni. Hozzáteszem, annyira igénybevesz most a futás, hogy egyelőre nem tudom mellette az erősítést csinálni. Olyan izomlázam van tőle a lábamban, hogy már fáj, holott 6 kg-os súllyal csináltam a guggolásokat...ki érti ezt. Remélem, idővel hozzá fogok szokni és mellette újra tudok erősíteni is.


Gratulálok a -4% testzsírcsökkenéshez! Mivel méred?

855. jajjj (válaszként erre: 854. - Badcat001)
2013. aug. 14. 10:05
Küldtem üzenetet privátban.
2013. aug. 14. 09:33

Sziasztok!

Valahol olvastam, de most nem találom ezért kérdezem:

Valaki lenne kedves megmondani, hogy a Zóna csomag milyen tempóban juttat el light-tól a max-ig a 12 hét alatt?

Még nincs meg minden példányom és jó lenne tudni mikorra kell beszereznem, illetve motivációnak sem utolsó, hogy tudjam meddig csinálhatom a light-ot hogy még hatásos legyen és ne "csak" bénázzak.

Nagyon köszönöm ha válaszoltok.

853. 9ba1034c54 (válaszként erre: 851. - Winnifred)
2013. aug. 14. 09:11
Enikő mondotta: " minél több izom van rajtad,annál gyorsabb az anyagcseréd,és annál gyorsabban égetsz zsírt..." izmot fejleszteni pedig fokozatosan emelt súlyokkal lehet :) én már 5-5 kilósokkal nyomatom,és brutál jó,plusz izomtömegnövelőt szedek BCAA+B6 vitamin formájában,ajánlom mindenkinek :) -4% testzsírszázalék csökkenésem lett ezek miatt :) szerintem ne félj izmot építeni,sokkal gyorsabban fog a zsír leolvadni Rólad ;)
852. Zelka31 (válaszként erre: 848. - Petrikek)
2013. aug. 13. 09:16

Köszi, igen az étvágyam nem rossz az biztos.

Most a főzéssel okoskodom egy kicsit, ma például lecsó lesz kenyér nélkül, ham-let-tel(paprikának és paradicsomnak lehúztam a héját, hogy ne puffasszon és van benne cukkini is) illetve estére csinálok salátát virslivel.

Reggelire ham-let májkrémmel, uborkával, egy csésze INKA "kávéval" (cikória, koffeinmentes)

Napközben még dinnye lehet hogy lemegy.

Ehhez még 1-2 órát biztosan sétálunk babakocsival a közeli dombokon.


Szép napot!

851. Winnifred (válaszként erre: 850. - Jajjj)
2013. aug. 13. 09:02

Elhiszem! A múlt hét nagyon brutál volt, én alig tornáztam, bevallom. Próbáltam túlélni a 40 fokot. Már kellemesebb az idő, de így is elég korán megyek futni, hogy még ne legyen túl meleg. Remélem, hogy a futástól elsősorban vékonyodni, szálkásodni fogok. Most a tornákat is kisebb súllyal csinálom (2 kg), inkább a zsírt akarom leégetni, ami az izom fölött van.

Te elsősorban most tartani szeretnéd az elért súlyt, alakodat, vagy még szeretnél fogyni? :)

850. jajjj (válaszként erre: 849. - Winnifred)
2013. aug. 13. 08:43

Múlt héten én is szívtam a meleggel. Most én is dupla edzéseket csinálok, de délután már csak egy tabatát szuszakolok be.

Jövő héten nyaralás, lehet én is megnéztem újra, mire jutok futással. Lesz pár nap, mikor telt ház lesz, és nem lesz helyem tornázni.

849. Winnifred (válaszként erre: 836. - Jajjj)
2013. aug. 13. 08:33
Múlt héten sajnos nem tudtam folytatni a futóedzéseket a nagy hőség miatt, viszont ma elkezdtem elölről! Ma is végigbírtam, de rendesen érzem a lábamat! A térdem elkezdett ropogni, úgyhogy mielőbb beszerzek egy futócipőt. A múltkori után napokig elég nagy izomlázam volt (nem csak a lábamban :))) szerintem most is az lesz, de azért megpróbálok futónapokon is Enikő-féle erősítő tornát csinálni. Mondjuk az izomlázon kívül nekem az időráfordítást lesz még nehéz megoldani.
848. petrikek (válaszként erre: 845. - Zelka31)
2013. aug. 12. 19:30

A szoptatás - ha odafigyelsz a kajára - őrült módon fogyaszt. Én mindent ledobtam a szoptatás alatt. Arra kell figyelni, hogy az étvágyad jobb, amíg szoptatsz (de már te is észrevetted, hogy hízol).

A kardioval szerintem óvatosan bánjál. Inkább laza átmozgatás, erősítés. (Enikő kismama dvd-it nem ismerem, de gondolom sok jó tanácsot fog adni).

847. Zelka31 (válaszként erre: 846. - Jajjj)
2013. aug. 12. 14:53

Köszönöm, megnézem. :)

Ha kérdésem lesz írok

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook