Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) fórum

Péntek Enikő (Zóna edzés) rajongók ide!! :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
2013. aug. 28. 10:47
Láttátok Enikő új Facebook oldalát? És a mai edzését, amit feltöltött? Szerintem nagyon jó! Csak zárójelben jegyzem meg, hogy az ismétlésszámok, az új elnevezések és az időszámlálás mind olyan, mint Zuzkánál. De engem ez abszolút nem zavar, sőt! :) örülök, hogy Enikő is elmegy most ilyen irányba. Az a zöld rövidnadrág iszonyú jól néz ki, amiben az új FB-képén van!
905. jajjj (válaszként erre: 904. - Vtkati)
2013. aug. 27. 09:02
Szerintem nem. Viszont több múlik a súlyzókon.
904. vtkati
2013. aug. 26. 20:29
A tabata sokkal erősebb mint a zóna max? Most a maxot csinálom és nagyon szuper!:-)
903. jajjj (válaszként erre: 902. - *gumibogyó*)
2013. aug. 24. 10:06
Itt nem, Péntek Enikö oldalán a tornavideon tudsz feliratkozni. Régebbi edzestervek letöltéséhez olvasd el ennek a fórumnak a 704. hozzászólását.
2013. aug. 24. 09:09
Sziasztok! Itt tudok Péntek Enikő-s edzéstervet kérni? Válaszotokat előre is köszönöm!
2013. aug. 24. 08:23

Miért béna szerinted?

Nekem a "béna" jelző lenne kb. az utolsó, ami beugrik Zuzanáról... közel másfél éve követem, hogy miket csinál, mit épített fel a semmiből. Facebookon majdnem 200ezer rajongója van. Persze nem kell, hogy mindenkinek szimpatikus legyen, de azért 1-2 videó után én nem jelenteném ki, hogy béna.

2013. aug. 23. 06:35

köszi :)

ez a csaj nagyon béna :S maradok Enikőnél...

899. Winnifred (válaszként erre: 897. - 9ba1034c54)
2013. aug. 22. 21:39

Zuzka legtöbb tornája "Time challenge", azaz meg van adva az ismétlésszám és azt kell minél rövidebb idő alatt megcsinálni. Vagy "As many reps as you can" (AMRAP rövidítve), azaz adott időn belül minél több ismétlésszámot megcsinálni belőle.

De találtam 2 intervallt is tőle: ZWOW 13 és ZWOW 37.

898. jajjj (válaszként erre: 896. - 9ba1034c54)
2013. aug. 22. 18:00
Max 20 perces tornák, nem időre, hanem ismétlés számra. Enikő bemutat először 4-5 féle gyakorlatot, megmutatja melyiknél mire kell figyelni, és h. Melyiket Hányszor kell csinálni. Ezekből a gyakorlatokból áll össze egy kör. Ált. négy kör egy torna. Én azt szeretem, h. tudom használni a nagyobb súlyokat. Még nem csinálom régóta,de szeretem.
2013. aug. 22. 17:58

intervallumos edzéseket honnan szedtek elő amiket úgy végig lehet csinálni az edzővel,mint az Enikő dvd jén? Néztem ezt a Zuzka nevű csajt neki intervall edzései vannak a youtube-on?

Csak azért kérdem mert nekem az intervall vált be legjobban ami a zsírégetést illeti.. és szeretnék több intert kipróbálni,csak nincs ilyen mérő kütyüm,és jobban szeretem az edzővel csinálni együtt,mint pl Enci oldalán a tornavideók közötti kisvideók közt,ahol mindig meg meg kell állni,h tovább pörgessem,h na mi is jön hogy is kell csinálni..

köszi a választ :)

896. 9ba1034c54 (válaszként erre: 882. - Jajjj)
2013. aug. 22. 17:49
ja izé.. lehet csak nekem új :P a tabata zóna kijött dvd-n is .. de akkor rosszul tettem fel a kérdést,bocsánat.. szóval a tabata zóna edzésen a tornák milyenek? :)
895. 9d7efeb022 (válaszként erre: 893. - Vtkati)
2013. aug. 22. 14:40

Most már én is csak hasat csinálok Rékától,arra is alig bírom rávenni magamat:-)

Czanikot én is szeretem,lehet elő is veszem a cap2-őt:-)

2013. aug. 22. 14:38
Szívesen nincs mit:-)
893. vtkati (válaszként erre: 891. - 9d7efeb022)
2013. aug. 22. 14:32
Én is pontosan így követtem a felbukkanó arcokat az otthoni tornák egén, a nappalimban. Bíró Ica (alig bírtam megcsinálni...)Réka, Alexandra, Czanik, Tatarek és az angol nyelvűek (Shaun, Tony stb.), és Enikő. Mindet imádtam. De Réka esetében tényleg az a rossz, hogy uncsi, erőben fejleszt, de ugyanazok a mozdulatok mindig. Eniőnél hamar eltelik az idő. :-)
892. vtkati (válaszként erre: 887. - 9d7efeb022)
2013. aug. 22. 14:25
Köszönöm szépen. Adag teljesítve. Étkezés.....igyekszem. :-)
2013. aug. 22. 14:10

Enikő vs Réka.

Én nem gondolom,hogy Réka utánozza Enikőt.

Igazából az Intervall edzés,már nagyon régóta kering a világban.

Jillian Michaels,Nell MCAndrew,Amy Dixon.Bodyrockból Zuzka,ShaunT és még sorolhatnám,kiadtak kardió-intervallra épülő szuper otthoni torna anyagokat.Ennyi erővel Enikő is utánozza ezeket az edzőket.

De ez nem igaz,ő csak meghonosította itthon,és az ő személyisége miatt élvezetessé vállt.

Már elég régóta nyomom az otthon tornát,98-ban csak Bíró Ica volt,utána jött Alexandra,emlékszem,mikor legelőször kaptam kézbe Rékától Az Add Önmagad 1-et 2001-ben,teljesen el voltam ájulva,hogy ez igen! Milyen szuper inspiráló nő,kemény edzéssel.

Akkora hatást gyakorolt rám,mint most Enikő.Pedig csak annyi történt,hogy behozta a külföldi trendet,a saját képére formálva.

Aki tornázott már valaha Bíró Icára,az tudja mekkora szám volt Réka,feltűnt mint egy üstökös és beragyogta az otthon tornázó nők egét:-)

És most ugyanez történik,csak éppen Enikő ragyogja be az eget:-)

Úgyhogy 100%-ban egyetértek Winnifred-el:-)

890. Winnifred (válaszként erre: 885. - Jajjj)
2013. aug. 22. 13:55

Sziaaa! :)

De jó, ügyes vagy! Követsz valami tervet vagy csak úgy, érzésre?

Nagyon sok most a munkám, de igyekszem azért ide feljönni! Nem akarom nagyon szétoffolni a topikot a futással :) Csinálom az edzéstervet, már a 2. hét végefelé vagyok. 2 nappal ezelőtt úgy belejöttem, hogy az előírt 5 körre kis pihenő után még ráhúztam 3 kört (2 perc futás+2 perc séta volt a program)! Hát a mai futás már máshogy nézett ki. Nem tudom, hogy a 2 nappal ezelőtti túlteljesítés miatt-e, de ma éppenhogy le bírtam futni az előírt tervet! Ez volt eddig a legkeményebb (3 perc futás-4 perc séta, ebből 4 kör). A végén nekem is fájt a tüdőm. Letöltöttem egy alkalmazást, ami méri a dolgokat futás közben, de keresek majd egy jobbat, ebben vannak azért hiányosságok. A mérés szerint ma majdnem 3 km-t tettem meg.

889. 9d7efeb022 (válaszként erre: 877. - Platform)
2013. aug. 22. 13:51
Külföldi Testépítő oldalakon megemlítik,hogy nagyon ritka csak és kizárólag ez 3 típus,inkább a kevert testalkat a jellemző,szóval nem állja már meg a helyét az endo,ekto és mezo,mindenkinek saját magának kell ki tapasztalnia mi az a tápanyagarány amivel eléri a kívánt hatást.
888. Winnifred (válaszként erre: 876. - Jajjj)
2013. aug. 22. 13:44

Norbi+Rékát illetően, én elég gyakran vásárolok Update boltban, szeretem a termékeiket. Megemelem a kalapom előttük azért, amit felépítettek, és amit képviselnek (legalábbis az alapelvük), az szerintem becsülendő. Csak AHOGY ezt teszik, az nekem se mindig szimpatikus. Réka valamelyik videóját anno én is próbáltam, de unalmas volt és hát nehéz őt hallgatni is :)

Hogy melyik irányzatot, módszert eredetileg ki találta ki, azt szerintem szinte lehetetlen megmondani. Én pl. az intervall-edzést Zuzkától láttam először, utána találtam meg Enikőt, és azt gondoltam, hogy jéé, ez olyan, mint Zuzkáé :)

De minden edző megtalálja aztán a maga stílusát, és ettől azért mégis kicsit más lesz, egyéni. Nem beszélve a körítésről, mint Facebook-oldal, edzésterv és hasonlók. De ez nekünk, "felhasználóknak" jó elsősorban, mert van választék :)

887. 9d7efeb022 (válaszként erre: 883. - Vtkati)
2013. aug. 22. 13:41

Heti 5-6 edzést javasol.

2nap futás(40-60 perc),3-4 nap intervall kardió.Utána jöhet az erősítés,vagy tabata.

Napi tápanyag arány:40%-30%-30% (CH-fehérje-zsír)

886. 9d7efeb022 (válaszként erre: 870. - Platform)
2013. aug. 22. 13:33
Edzés után egyél szénhidrátot is a fehérje mellé,hogy visszatöltődjön az izmokba,akkor garantáltan izomnövekedés a végeredmény,és hízni fogsz csak nem zsírban:-)
885. jajjj
2013. aug. 22. 13:31

Winnifred!!!! Futottam és még ment :) Ráadásul aszfalton lényegesen jobban, mint terepen... igaz h. csendben készülök belehalni az izomlázamba, és az 5km még nem volt meg, de talán nyaralás végéig még az is meglesz! Kicsit induláskor fáj levegőt venni, de kocogtam, és volt már több mint 3km 8,75km/h átlag sebességgel.

Te hogy állsz? Mindennap lesem ám, h. jelentesz-e!

884. Winnifred (válaszként erre: 877. - Platform)
2013. aug. 22. 13:27

Szia!

Nekem azóta csökkent jelentősen a narancsbőr, mióta a cukros és a fehérlisztes dolgok fogyasztását minimálisra csökkentettem. Ahogy előttem is írták, a sok víz is fontos! És persze a sport.

Egyébként én is irigyellek az alkatodért :)

883. vtkati
2013. aug. 22. 08:59
Sziasztok! Érdekel, hogy Enikő mit tanácsol endomorf alakú nőknek. Nem vettem meg a Tabatát még, de szeretném majd...Ha valakinek megvan, kérem nagyvonalakban írja le:-)
882. jajjj (válaszként erre: 880. - 9ba1034c54)
2013. aug. 22. 06:10
Új DVD? Hol? Hol? Hol?
881. 9ba1034c54 (válaszként erre: 877. - Platform)
2013. aug. 21. 23:04
narancsbőrre javaslom az infraszaunát, és erre specializálódott krémeket :) pl avon cellulit elleni krém,vagy Garnier naribőr elleni krémzselé. Ha infraszauna után letusolsz és bekened a bőrödbe a fenti krémek valamelyikét és hűs hatást érzel,akkor hatékony! :) na meg persze sok folyadék,főleg mentes víz, és némi sportocska is kellene. Teljesen eltűnni.. hát nemhiszem hogy elfog,de sokat lehet rajta korrigálni a fent említettekkel :)
2013. aug. 21. 23:00
Enikő új dvd-jén levő tornák milyenek? kemények,ütősek?
879. jajjj (válaszként erre: 877. - Platform)
2013. aug. 21. 19:19

Naracsbőrre mehet a kardio is bátran szerintem, és ha picit fogysz akkor ne keseredj el, az a lényeg h. zsírból menjen ne izomból.

Valószínűleg neked a zóna 1-es dvd van meg. Szerintem iratkozz fel Enikő oldalán edzéstervre, a havi edzéstervekben minden dvd-hez van egy külön táblázat. A táblázatban több féle heti edzésterv közül választhatsz, céljaidnak megfelelően. Kipróbálni a napi 30 perc épp jó lesz. Ha még nem iratkoztál fel az edzéstervre, és nem szeretnél szeptemberig várni az új edzéstervre, akkor töltsd le a régi edzéstervek valamelyikét, nem nagyon szoktak változni a dvd-s részek. A régi edzéstervek letöltéséről ebben a fórumban a 704.-es számú hozzászólásomban olvashatsz.

878. petrikek (válaszként erre: 876. - Jajjj)
2013. aug. 21. 19:07
Én tornáztam rá sokáig és az első második videokazit megnézve (újratornázva), Réka is egy egyszerűen szép, szerény, szimpatikus lány volt... de most már... huhh.... ráadásul szerintem már félti a saját magának beképzelt trónt. Egyébként nem rosszindulatból írtam, csak feltűnt a gyakorlatok azonossága.
877. platform (válaszként erre: 875. - Jajjj)
2013. aug. 21. 19:03
ennyi Péntek Enikő Zóna edzés... viszont az "aktomorf" nem igazán illik rám, én nem vagyok nyúlánk, kicsi vagyok 160 centi, és elvileg az 50 kg súly elég is lenne, viszont mivel 40 fölött vagyok, (bár lehet ehhez a kornak semmi köze) meglehetősen narancsbőrösek a combjaim, és a hasim is kicsit nagy, ezeket jól lenne karban tartani :)
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook