Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


106. vízpart (válaszként erre: 105. - Viaszvirág)
2014. szept. 22. 20:26

Szia Viaszvirág!

Köszönöm szépen a részletes választ, sokat segítettél:-)

Az Uzsokiban e hónap 30-án műtenek.

DE én nem fővárosban, hanem ahhoz közel egy kisvárosban élek, tehát kissé , lehet, hogy nehézkesebb az intézkedés, de majd intézem.

A W.C magasítót már mondták, azt is fel lehet íratni?

De ezeket ki írja fel?Még a kórházban felírják?

Tartok ettől a sok fekvéstől is, mert amúgy is van túlsúlyom...gyakorlatilag akkor nagyon keveset fogok tudni majd mozogni...

A 6 hét mankózás nagyon sok!Ennyi kell?

Ha jól értem a mútött lábamra sokáig nem léphetek rá, nem terhelhetem?Meddig?

Köszönöm a válaszodat előre is!

2014. szept. 22. 00:19

A járókeret az csak 1-2 napig kell, hozza a gyógytornász a kórházi keretet.


A mankózást nem nehéz megtanulni, mivel enélkül nem is tudsz majd menni egy pár hétig (kb. 6 hétig). Hogy mit értesz mankó és könyökbot alatt, azt nem tudom, könyökmankót kell használni. Az olyan, amin a könyököd is meg tud támaszkodni. A sima bot az nem jó!!!!


A zárójelentéseden rajta kell lenni, hogy: otthonában gyógytorna javasolt 2x14 alkalommal. A körzetinek leadod a zárójelentés 1 példányát és ő szól a gyógytornásznak, aki majd felhív, hogy mikor tud jönni. Hozzám egy héten 3x jött.


Pihenni meg annyit lehet, amennyit akarsz. Úgysem tudsz fent lenni egész nap és úgysem tudsz feküdni egész nap. :-))


Otthon pedig úgy tudsz közlekedni, hogyha akarsz valamit vinni egyik helyről a másikra, akkor azt tedd egy szatyorba. Teás ibrikkel meg se próbálj közlekedni :-)))


A megtanult tornákat csinálnod kell minden nap. Akár többször is, előbb gyógyulsz meg.


Ja, könyökmankód ha nincsen, nem baj, mert hoz a gyógytornász (a doki felírja a receptet) és neki kell kifizetned (2ezer alatt van). WC magasítót is kérjél, azt is hoznak (nem tudom mennyibe kerül).


Mikor műtenek és hol?

2014. szept. 18. 13:15

Sziasztok!Még új vagyok itt, térdműtétem lesz a hónap végén.végigolvastam a hozzászólásokat.Van amit nem értek és szeretnék segítséget kérni.

1. A járókeret mindenképpen kell? én valahogy tartok tőle.

2. A mánkózás is jelenleg nekem nehéznek tűnik, a megtanulása és a közlekedés vele itthon...ahogy a kórházi ambulancián láttam.A mankó és a könyökbot között mi a különbség?Ezt ki ajánlja?A gyógytornász?

3. A kórházi napok után, ami jelenleg 5-6 nap, hogy telik el egy otthoni nap?Mennyi ebből fekvés?a gyógyítornász minden nap jöhet?

Sajnos a műtétet kellett választanom, bár még csak 59 éve vagyok, a sokféle kezelés, atroscopiás műtét sem használt.

Várom a jótanácsokat és köszönettel fogadom:-)

103. terminátor3 (válaszként erre: 102. - Murva)
2014. szept. 16. 10:48
Akkor már túl is vagy rajta és otthon vagy:)Remélem minden rendben. Már gyakorlod a járást.
102. murva
2014. aug. 28. 20:26
Szept 3-án lesz a műtétem!!!
2014. aug. 27. 20:51
Jó régen jártam erre, hogy vagytok? felépültetek már? Remélem már mindenki szalad. Azt szeretném kérdezni, hogy a protézises lábatok nem okoz olyan ólmos, nehéz érzést?
100. viaszvirág (válaszként erre: 98. - Ancsika688)
2014. febr. 12. 22:16
Voltál már a dokinál? Mit mondott?
99. viaszvirág (válaszként erre: 98. - Ancsika688)
2014. febr. 1. 22:31

igen, használ, mert a süllyedésem szépen megy lefelé. De a doki azt mondta, hogy ez egy hosszú gyógyulási folyamat.

Szerdán kell mennem, akkor felírja a 6. dobozt is.


Féléves vagy, és még nem jöttél rendbe? Azt hittem, hogy addigra már szaladni fogok. :-))))))

Majd írjál, hpgy mit mondott a doki.

98. ancsika688 (válaszként erre: 97. - Viaszvirág)
2014. febr. 1. 19:48
A jövő héten lesz fél éves kontroll,fáj még mindig,főleg hátul a hajlatnál,estére bekeményedik a bal oldalon,de szerencsére nincs begyulladva,vagyis én nem látom.Remélem megmarad a protézised,használ a gyógyszer?)Jobbulást és türelmet kívánok.
97. viaszvirág (válaszként erre: 95. - Ancsika688)
2014. jan. 31. 23:30

Á, szilveszterkor bekaphattam valami bacit, mert felment a lázam 39,5-re és nem bírtam ráállni a lábamra, mocskosul fájt. Nem részletezem, de nagyon rossz volt.


Most az 5. doboz antibiotikumot szedem, már érzem, hogy kezd javulni. Jegelem naponta többször. De a karácsonyi (3 hónapos) szintet még nem értem el.


Most már úgy néz ki, hogy megúszom a protézis kivételt.


És te hogy vagy?

2014. jan. 31. 18:54
Én éppen tegnap voltam 3 hónapos, a bajom csak annyi, hogy nagyon dagadt még a lábam, főleg a bokám :-(
95. ancsika688 (válaszként erre: 94. - Viaszvirág)
2014. jan. 31. 10:15
Szia,hogy vagy?Jobb már a térded?
2014. jan. 31. 09:52
Az én dokim is tudja, hogy ilyenkor nem érdemes a fogyással macerálni a beteget. Mondta is a múltkor, mikor szóba került, hogy ő soha nem mondta nekem, hogy fogyjak le, mert tudja, hogy nem lehet. Meg is köszöntem neki, hogy ilyen megértő :-)))))
93. b9efc5137c (válaszként erre: 92. - Ancsika688)
2014. jan. 29. 20:54

A fogyás nálam is nagy gond.Nekem/kb15-20kg/a felesleg. Mozgás,de hogyan???

Nagyon kevés a mozgásom ahhoz,hogy nem kg,de még dkg is lemenjen:(((((

92. ancsika688 (válaszként erre: 86. - B9efc5137c)
2014. jan. 29. 19:36
Igen,ez egy ördögi kör,mert mozogni kellene,hogy fogyjunk,erősődjünk,de mozogni nem bírunk a fájdalomtól.Rajtam is vany,igaz már nem olyan sok/kb.5 kg/,de nem akarodzik lemenni.Szerencse,hogy az orvosom megértő:)
91. b9efc5137c (válaszként erre: 90. - Janos53)
2014. jan. 29. 15:35

Köszönöm János!

Sajnos a fájdalom,félelem nagy úr egy ember életébe.

90. janos53 (válaszként erre: 89. - B9efc5137c)
2014. jan. 29. 15:31

köszönöm. Fel van ritkulva a csont a protézis mellett.De a két betételnél annyit fúrták faragták,a csontot, hogy azt mondta az orvos, hoy törés nélkül nem tudja kivenni.Ez van.

jobbulást kívánok én is neked!

89. b9efc5137c (válaszként erre: 87. - Janos53)
2014. jan. 29. 15:24

Sajnállak,de átérzem a gondjaidat.

Csont ritkulásod is van,vagy kalcium hiány okozza a csont törésedet?

2014. jan. 29. 15:21
Mindíg örülök, mikor hallom, hgy valakinek gond nélkül sikerült a műtét,és jól van utána, tudja használni a lábát!Minden ember más, másképpen viseljük.
87. janos53 (válaszként erre: 86. - B9efc5137c)
2014. jan. 29. 15:20
Szintén! Én inzulinos vagyok. A merevítés nálam a jobbik megoldás, ha sikerül!Ha nem,mert törik a csont, akkor csak egy megoldás van:(
86. b9efc5137c (válaszként erre: 84. - Janos53)
2014. jan. 29. 15:03

ancsika688 83-as válaszába leírta mennyit szenved!

Nagyon igaza van,nem vagyunk egyformák.

Nálam is szóba jött a merevítés lehetősége.

Sajnos nekem a mozgás hiánya a nagy gond,mert cukorbeteg vagyok,és fogyni kellene.

85. b9efc5137c (válaszként erre: 83. - Ancsika688)
2014. jan. 29. 14:57

Én is ere az elhatározásra jutottam,hogy nem lesz másik térdműtét.

Még ennek a cseréje is félelemmel tölt el,pedig azt mondták,hogy min.10-15 év. Nekem már most olyan érzés,mintha nem volna tartása a lábamnak. Nekem márciusba volt a műtétem.

2014. jan. 29. 13:39
Én, most várom,hogy a második protézist kivegyék, mert nem tolerálja a szervezetem.Ez lesz a 6, műtét ugyanazon a lábamon, és állandó fájdalommal élek,fájdalomcsilapítóval, csak két mankóval tudok járni valamennyire!3 éve, két protézis, közben merevítés, nem egy álom!:( De, van aki nagyon jól tűri,és sikerül neki! Én, azon kevesek közé tartozom akinél nem vált be, még a 3 millás új protézis sem,ami platinából van!Valamiért nem bírom!Sok embet hallok, hogy milyen remekül van utána, és sikerült neki!
83. ancsika688 (válaszként erre: 82. - B9efc5137c)
2014. jan. 29. 12:35
Nekem juniúsban volt a műtét,de még mindig fáj,kellene a másik térdembe is,de nem engedem,inkább kinlódok.Apukámnak 3 éve rakták be,72 évesen és négy hónap után semmi baja nem volt vele,szerencsére most sincs,nem vagyunk egyformák/sajnos/:)
2014. jan. 29. 11:39

2013-ba Pécsen Dr Vermes Csaba műtött térdprotézist kaptam. 34 hónapig voltam várólistán.

Műtét után 6 hét járóbot,gyógytorna. Lassan bot nélkül kezdtem lépegetni,nehezen ment.

Ma ott tartok,hogy soha ne engedtem volna meg ezt a műtétet. Fájdalmam gyengébb,de járásom nagyon bizonytalan.

Hab a tortán,hogy a másik térdemre is ez a műtét vár,már nincsen porc benne. Újabb várólista.

Örömmel olvasom,hogy van aki már biciklizni is tud!!Gratula Neki!!!

Ezek csak az én tapasztalataim,szerintem mindenkinek más.

81. viaszvirág (válaszként erre: 80. - Györgyi57)
2014. jan. 26. 12:16

Te, tényleg nem tudok tanácsot adni. Én is nagyon féltem ettől a műtéttől, annak ellenére, hogy egy csípőprotézisen túl vagyok és azzal semmi gondom nem volt. De a térd, az nagyon bonyolult szerkezet.


írtam privit.

80. Györgyi57 (válaszként erre: 79. - Viaszvirág)
2014. jan. 26. 08:19

Köszönöm válaszod, természetesen konzultálunk orvossal is. Igaz az orvos ajánlotta, mondta neki, hogy meg kellene csináltatni, de Ő határozottan elutasította. Az orvos meg nem győzködte Őt.

Tanácstalanok vagyunk, mert nem tudjuk, mikor teszünk jót. Nem tudjuk mikor teszünk jót: ha rábeszéljük és még sem lesz jobb, vagy ha hagyjuk szép lassan leépülni. Különben igazából az egészségi állapotával nincs gond, nem cukorbeteg, nincs magas vérnyomása, nincs baj a szívével. Fájdalom csillapítón kívül és vitaminokon kívül nem szed gyógyszert. :-))))

79. viaszvirág (válaszként erre: 78. - Györgyi57)
2014. jan. 25. 21:21

Ha én erre bármit mondanék, felelőtlenség lenne. Ismerni kellene apukád egészségi és fizikai állapotát, ezen túlmenően pedig orvosnak kellene lennem.


Én csak azt tudom javasolni, hogy ezt mindenképpen orvossal beszéljétek meg, apukáddal menjél el.


Esetleg nem csak egy orvossal.

2014. jan. 25. 18:04
A véleményeteket szeretném kérni. Szerintetek egy 84 éves embernek van esélye a teljes gyógyulásra? Édesapámnak mind a két térde teljesen tönkre ment. Összeérnek a csont végek, egyáltalán nincs már köztük porc. Már alig tud menni. Nagy fájdalmai vannak. Ő nem akarja a műtétet, fél tőle. Rábeszélnénk, meggyőznénk Őt, ha tényleg érdemes, van esélye a felépülésre. Mi a véleményetek?
2013. dec. 10. 15:18
Nekem nem 30 évet garantált a doki, aszonta, hogy 15-18 év a "kihordási idő". de azért gondolom, hogy ha nem nagyon strapáljuk magunkat, akkor ez lehet egy kicsit több is :-)))))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook