Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


514. Mistral (válaszként erre: 513. - Mandy)
2008. júl. 15. 12:51
Köszi Mandy!
513. mandy (válaszként erre: 512. - Mistral)
2008. júl. 15. 10:24

Szia!

Én a 10. hétben vagyok, a 3. gyerkőcömmel, Őt is a Szt Imrében fogom szülni. Nem Barna Péter az orvosom, viszont találkoztam vele többször is, és nagyon kedves és szerintem jó orvos lehet :)

Fogadott szülésznőm nem volt, és most sem lesz. Igaz szerencsém is volt, mert nem volt nagy forgalom, így az ügyeletes szülésznő tudott velem foglalkozni mindkét alkalommal.


Sok sikert az információgyűjtéshez :)

512. Mistral
2008. júl. 15. 10:03

Sziasztok!


Most találtam rátok, igyekezni fogok mindent visszaolvasni.

Klinikailag az 5. hétben vagyok a köv héten lesz az első UH-m. Barna Péter volt a nőgyógyászom, és nála is szeretnék szülni.

Engem is megrémítettek a nőgyógyászatról írt sztoryk. Most kicsit tanácstalan vagyok.

Szülésznőt is szeretnék választani; most vagyok az "információgyűjtő" időszakban.


Kérem, írjatok privátban a Barna Péteres tapasztalataitokról.


Nagyon köszi!

511. Hold2
2008. júl. 10. 08:00

Sziasztok!

Szerintetek ha valaki vidékről szeretne a Szent Imrében szülni, akkor mikor kell oda jelentkezni?

Igaz, hogy 2 nap után haza lehet jönni? Szülésznőt választanék, várom tapasztalataitokat priviben is. Köszönöm!

510. Hold2 (válaszként erre: 453. - Kangababa)
2008. júl. 7. 15:23

Szia Kangababa! Irtam privátot.

Hold2

509. Rekus (válaszként erre: 508. - Orangeo)
2008. júl. 7. 14:19
Nem egy ismerősöm szült vele. És már az első találkozás után arról áradozott, hogy ilyen homeobogyó, meg olyan illatmécses:)
508. orangeo (válaszként erre: 507. - Rekus)
2008. jún. 21. 20:17
Ismered őt, szültél vele?
507. Rekus (válaszként erre: 501. - Orangeo)
2008. jún. 21. 16:23
Kondor Kata?
506. Rekus (válaszként erre: 503. - Edo9)
2008. jún. 21. 16:14

Újvári Boriról eddig csak jót hallottam:), de sajnos már nem volt szabad kapacítása, amikor én akartam felkérni. (Sajnos már töröltem a számát)

Ha nincs fogadott dokid a legjobb, ha felhívod a szülőszobát, és ők kiadják a telefonszámokat. Felhívod, megbeszélsz vele egy találkozót és kész:)

Úgy tudom a fele annyit mint a dokinak szokás adni, de hallottam már 5-50ezer között minden féle összegről.

505. Rekus (válaszként erre: 498. - Bonifac78)
2008. jún. 21. 16:04

Dr. Kocsis Évánál jártam egyszer a Szent Teréz Szakorvosi Magánrendelőben a Fegyvernek úton, nem tudom, hogy az mennyire van neked közel. Kedves, aranyos ugynakkor határozott és alapos orvosnak tűnt. A hüvelyi UH-t ő maga megcsinálja. (Mert van hozzá papírja. Hiába van ott a legtöbb nődokinál az UH készülék, ha nincs hozzá szakképesítése el fog küldeni rendelőbe...)

Egyébként asszem csütörtökönként rendel a Bártfa utcai rendelőben.

[link]

2008. jún. 21. 12:52

Sziasztok! Én tavaly szültem a Szt.Imrében, már a kórházösszevonások után.Sokan voltunk, futószalagszerűen múködött a dolog. Én személy szerint nagyon nem voltam megelégedve a csecsemős nővérekkel - párat leszámítva (pl. a főcsecsemős nővér-ő nagyon kedves volt.Mondta, hogy nagyon kevesen vannak, most még több a baba, mint eddig, ezért érezhetik úgy az anyukák, hogy velük nem foglalkozik senki)De valóban, ha nem ment oda hozzájuk az ember, senki nem kérdezte meg, hogy segítsen-e(pl.pelenkázás, szoptatás stb.)

Szülésznőt választottam, kedves volt, de éreztem, hogy műkedvesség, pénznek szól.."ára": min.30

Az orvosi gárda jó,sztem nem is kell választani.(u.úgy vizsgált folyamatosan a szülésznő is..)Orvosnak állítólag a havi vizsgálati dij 10x-ét szokták adni, de sokan megkérdezik előre.

503. edo9
2008. jún. 17. 20:38

Sziasztok!Én is keresgélek. A Sz. Imrében szeretnék szülni. Kicsit sürget az idő, 28. hét. Az eddigi elképzelésem egy szülésznő felkeresése - azt olvastam az ő jelentősége nagyobb és sokkal többet tud segíteni. Sajnos személyes ajánlatokat nem kaptam, csak itt olvastam Újvári Boriról. Vki vmit? Elérhetőség, h történik a felkérése, mennyit szoktak kérni egy orvoshoz képest?

Köszönök minden infót!

502. orangeo
2008. jún. 17. 13:18
Kimaradt, hogy Szent Imrében keresgélek!
501. orangeo
2008. jún. 17. 13:16

Sziasztok,

Most találtam ezt a topikot, igyekszem elolvasni és megkeresni a számomra fontos információkat.

Addig is szeretném az élményeiteket, tapasztalataitokat olvasni a szülésnőkről és csecsemős nővérekről.

Kit ajánlanátok szülésznőnek (homeopátiában,gátvédelemben,olajokban,természetes szülés segítésben és nem utolsó sorban szakmailag nagyon ott van)Sajnos akit a barátnőm javasolt szabin lesz és túl sok kismamája van, így mást kell keresnem.

2008. jún. 13. 09:51

Sziasztok!


Valaki nem tudja véletlenül, hogy Avent mellszívóhoz hol lehet alkatrészeket venni? Valahol Zuglóban talán van, de nem tudom pontosan.

Köszi előre is!

499. aurora78 (válaszként erre: 498. - Bonifac78)
2008. jún. 9. 08:38
Privát küldtem!
2008. jún. 6. 09:10

Sziasztok,



kérlek segítsetek abban, hogy 1 éve próbálkozunk a férjemmel kisbabával, és olyan orvost keresek aki a 11. kerületben van és olyan rendelővel rendelkezik ahol adott esetben mindenféle , vagy legalábbis sokféle vizsgálatot el tud végezni és nem küldözget jobbra-balra. Voltam egy férfi dokinál (név nélkül), de semmit nem csinált, pusztán elbeszélgettünk, aztán közölte hogy menjek el a fiához, ő majd csinál egy hüvelyi ultrahangot, aztán jöjjek vissza hozzá és akkor ő majd megírja erről a vizsgálatról a számlát, -amit mondanom sem kell, hogy a Máv kórházba küldött ahol a fia rendel és munkidőben lett volna ez az egész. Ezért a beszélgetésért fizettem 7000 ft-ot. Aztán elmentem egy nő dokihoz aki sszintén nem csinált semmit, csak elbeszélgettünk 4000ft-ért, és elküldött egy kollegájához, aki ráadásul a Szent Imrében dolgozik, de persze ott nem akar fogadni, hanem hogy menjek el a 11. kerületbe, a Törökbálinti úti magánklinikába. Az iszonyat messze van és arról nem is beszélve tegnap felhítam és megkérdeztem hogy nem tatlákozhatnánk-e a kórházban, mondván hogy nagyon közel lakom ahhoz és akkör nem kellene annyit utaznom, arról nem is beszélve hogy nem igazán szeretnék emiatt szabadságot kivenni,- de közölte hogy ott ő nem rendel, és erre ott nincs ideje. Szóval már kicsit kezdek belefáradni a dokikereseébe,, és valahogy nem tudom azt elhinni hogy nincs a 11. kerületbwen olyan orvos, akinek a maagánrendelője jól felszeretlt lenne.


Ha tudtok doki ügyben segíteni, akkor légyszi írjátok meg kihez érdemes elmenni, mert mindig ott hagyok pár ezer ft-ot és gyakorklatilag pontosan ott vagyok mint az elején.


köszi szépen

497. Nici.
2008. máj. 23. 15:17

Ancsa, nagyon sajnálom a történteket, drukkolok, hogy ezután minden rendben legyen, és 3 hónap múlva újra beköszönjön hozzátok egy kis csoda :)


Nem tudom milyen különbségek vannak az osztályok között, de én még mindig azt mondom, hogy 6 éve és most is maximálisan meg voltam elégedve a szülészettel, és a gyermekággyal is!

Takarítottak rendszeresen, ránknéztek, figyeltek ránk, fürdő tiszta volt, hogy wc papír nincs, azt tudtam, sajnos sok helyen nincs, semmire nincs már pénz :( de ez legyen a legkevesebb!

Csecsemősök is tündériek voltak, mindig kedvesen szóltak az emberhez, szép ruhákat kaptunk mindig, és ha kérdésem volt, odafigyeltek rám!

496. Nici. (válaszként erre: 464. - J357)
2008. máj. 23. 15:14

Szia!


Mi volt a baj?

495. 262b7bb370 (válaszként erre: 494. - Aurora78)
2008. máj. 22. 06:47
Ment a privi!
494. aurora78 (válaszként erre: 492. - 262b7bb370)
2008. máj. 21. 16:42

Szia Andra!


Még mindig ugyanezzel a témával, a szülésnő témával kapcsolatban kérdeznélek, hiszen, neked van már tapasztalatod, ill. bárki más olvasótól szívesen veszem a tanácsokat:

Hogy történik a szülésznő választás? Úgy értem, van valaki, aki szimpatikus, odamegyek hozzá és megbeszélem vele, hogy én majd valamikor decemberben nála szeretnék szülni? Milyen összegekkel, és hogyan lehet számolni? Igazából még a dokim tarifáit sem ismerem (a szülést illetően), na meg a kórházét, úgyhogy mindenféle infó jól jönne.

Tudom, hogy még elég korai, de nekünk, jó előre fel kell készülnünk ezekre a kiadásokra, mert úgymond nálunk a kis csöpség nem előre tervezett volt (főként nem anyagilag). Igazából pont úgy történt a kis csoda, ahogy szerettem volna, csak úgy jött és most nagyon örülünk neki és igyekszünk minden feltételt megteremteni akkora, amikor majd érkezik!


Előre is köszi,

Aurora

493. aurora78 (válaszként erre: 490. - Tulipán1981)
2008. máj. 21. 16:32

Szia Tulipán!


Köszi az infót! Az orvosom név szerint nem ajánlott senkit, inkább azt javasolta, hogy szimpátia alapján döntsek. Én még csak a 12. héten vagyok, de ő mindenképp azt tanácsolta, hogy minél előbb kezdjek el nézelődni és döntsek, mert jó előre be vannak táblázva a szülésznők. Szóval Anrához hasonlóan szerintem is jobb ha mielőbb lépsz!

Azt olvastam a honlapjunkon, hogy minden hónap második csütörtökén vannak beszélgetések (du. fél 5-től), amikor a szülésznőkkel személyesen lehet találkozni, én mindenképpen elmegyek a következő ilyen alkalommal.


Üdv,

Aurora

492. 262b7bb370 (válaszként erre: 490. - Tulipán1981)
2008. máj. 21. 15:31

Szia Tulipán!


A szülésznő választást is időben el kell kezdeni, mert már Ők is naptárt vezetnek előre betáblázva, hasonlóan, mint a dokik. Nekem a Bori a szülésznőm (az elsőt is nála szültem), de már csak félállásban dolgozik és jó előre tele van.

Őt nagyon tudom ajánlani, vérprofi és nagyon jófej szülésznő!

491. halbsuss (válaszként erre: 477. - Ancsa 37)
2008. máj. 21. 15:11

Kedves Ancsa!


Nagyon megrázott amit írtál. Nem tudom mit érezhetsz, de én is csak annyit tudok mondani, hogy a párommal együtt mi is gondolunk Rátok, hogy mielőbb újra sikerüljön! Rossz volt olvasni, hogy más is átesett ilyenen, de jó volt, hogy utána mégis jól alakult minden. Ezt kívánom Nektek is!! Gratulálok az esküvőhőz, a miénk is pontosan egy hónap múlva lesz. Az én párom is egy angyal, úgy tűnik elszaporodtak a földön:) ami nagyon jó:)

Sajnálom, hogy semmi mással nem tudok segíteni, de majd küldök pozitív energiákat:) igaz még sosem csináltam ilyet, de ártani nem árthat:)

Nem vagyok a szavak embere, nem tudom hogy fejezhetném ki magam rendesen. A lényeg, hogy együtt érzünk, és drukkolunk teljes szívvel!

490. tulipán1981 (válaszként erre: 471. - Aurora78)
2008. máj. 21. 14:13

szia Aurora!


Az orvosod nem ajánlott szülésznőt? mert van, hogy ők is ajánlanak. Akikről sok jót hallottam: Újvári Bori, Nyulas Jolán. És még sokan vannak...nekem is hamarosan fel kell majd keresnem, mondjuk még ráérek egy kicsit így a 18.héten. Vagy nem?

489. tulipán1981 (válaszként erre: 477. - Ancsa 37)
2008. máj. 21. 14:09

Szia Ancsa!

Olvastam, hogy mi történt, nagyon sajnálom. :(( Velem is ez történt, szintén a Szt. Imrében felyezték be a terhességet, de nekem egy hetet!!!kellett várnom a műtétre mert annyira fullon voltak. Nagyon nehéz időszak volt, utána 3 hónapot vártunk, és a baba hamar beköszöntött hozzánk. Úgyhogy csak bíztatni tudlak!

Ajánlom neked a napi 100 mg E vitamint, cickafarkfű tea ciklus első része+ palástfűtea a ciklus második felében. Nekem ez szépen helyre hozta a mensit.


Én szerencsére nem tapasztaltam, hogy a nővérek, ellátás nem lenne ok. De egyébként nagyon gáz, hogy UH nélkül engedtek el az örsről, nem mondtad nekik, hogy te addig nem mész sehova, amíg nem nézik meg? Sajnos már erőszakosnak kell lennünk, ezt én is megtanultam...ezért kértem is egyből egy sárgatest vizsgálatot, az negatív lett, legalább ennyi okot kizárhattam.


Erőt és kitartást kívánok neked!!

488. mandy (válaszként erre: 481. - Ancsa 37)
2008. máj. 21. 12:12

Kedves Ancsa!

Én is megrendülve olvastam, szörnyű. Ilyen dolgok senkivel nem lenne szabad, hogy megtörténjenek.

Sajnos velem is megtörtént egyszer, 6 éve....

Dr Barna csinálta nálam is, és szerintem is nagyon emberséges, jó orvos.

Drukkolok, hogy kb egy év múlva egészséges kisbabának adj életet!!


Amit a kórházról írtál, durva. Ekkora különbségek lennének az osztályok között? A szülészeten - ahogy Contu is írta - naponta kétszer takarítanak és fertőtlenítenek. Sajnálatos, ha más osztályokon ennek töredéke sincs meg :-/

2008. máj. 21. 12:12

Nagyon aranyosak vagytok! :-) Igyekszem megbecsülni a párom, remélem, érzi a szeretetem.


Amíg meg nem műtöttek, naponta átsétáltam a szülészetre meglesni a babucikat, meg ott olyan jó kis energiák vannak, gondoltam, jót tesz nekem egy kis töltődés. És ez így is volt. Olyan jó volt látni a boldog, meghatott családokat, apukákat, nagyikat! Úgy irigyeltem őket! :-)

Kérdezgettem az anyukákat a szülésről, egyik se volt túl meggyőző, se lelkes...lehet, hogy csak fáradtak és kimerültek voltak. De a babák nagyon édesek voltak, elhatároztam, hogy jövő májusban a miénket is ott fogják majd csodálni!

486. 262b7bb370 (válaszként erre: 481. - Ancsa 37)
2008. máj. 21. 12:04

Szerencsés vagy, hogy ilyen Társra leltél.

Az esküvőhöz pedig gratulálok!

485. contu (válaszként erre: 483. - 262b7bb370)
2008. máj. 21. 12:04
Remélem, hogy nem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook