Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1114. rencsilany (válaszként erre: 1109. - Lizi34)
2009. febr. 6. 13:00
Neked ki a védőnőd?
1113. mandy (válaszként erre: 1109. - Lizi34)
2009. febr. 5. 18:08

Persze hogy megcsinálják ingyen a Szt Imrében.

Csak ha valaki nem a közelben lakik, akkor elég macerás az utolsó hetekben átutazni a várost a Szt Imréig, ezért lenne jobb a lakóhelyen csináltatni.

1112. mandy (válaszként erre: 1108. - Kikata)
2009. febr. 5. 18:07

Igen, mesélted, hogy Neked megcsinálták volna.

Engem bezzeg elhajtottak. Vagy nagyon rossz napja volt annak az asszisztensnek, vagy nem volt szimpatikus neki a hangom.....vagy nem tudom :-/

1111. mandy (válaszként erre: 1106. - Rencsilany)
2009. febr. 5. 18:06
De jó Neked, hogy meg tudod oldani helyben! Én holnap megyek a negyedik NST-re, és ráadásul Bálintot is vinnem kell, mert nincs kire bízni :-/
1110. kattantak (válaszként erre: 1102. - Ancsa 37)
2009. febr. 5. 16:28
amennyire megismertem a Barna dokit, szerintem elég emberi... mint korábban írtam, pl semmi tarifát nem mondott a szülésre, és mondta az aszisztense, hogy soha nem mond, mert senkit nem akar kellemetlen helyzetbe hozni, hogy olyan összeget mond, amit valaki nem tudna kifizetni... szóval szerintem nyugodtan légy őszinte hozzá, hogy szeretnéd Őt orvosodnak, de azt nem engedheted meg, hogy még külön uh-st is fizess, hogy tb alapon szeretnéd csinálni... szerintem nem lesz gond, de ha még sem úgy állna hozzá, még midig ráérsz új dokit keresni...
1109. lizi34 (válaszként erre: 1106. - Rencsilany)
2009. febr. 5. 15:33
Szia!Én egyszer voltam a védőnőnél nst Érden.Utána a Szent Imrébe jártam és a szülésznő akit választottam nézte meg az eredményt.Ott is ingyen megcsinálták.
1108. kikata
2009. febr. 5. 15:20
Nekem nst-re már nem került sor, mert addigra megszültem, de azt is megcsinálták volna a Margitban, megkérdeztem.
1107. kikata
2009. febr. 5. 15:19
Nekem a dokim mindig megnézte a babát uh-án amikor mentem hozzá, és soha nem kért külön pénzt, így fizettem neki 7000-et egy gondozásra. A kötelező uh-kat nekem meg a margit kórházban megcsinálták, mert oda tartozom.
1106. rencsilany (válaszként erre: 1101. - Mandy)
2009. febr. 5. 13:31

én is kiderítettem az NST-t.

Van itt Érden a rendelőben,és ingyen elvégzik.Időpontra bejelentkezve.

Szóval ezért legalább nem kell a Szent Imrébe beutazgatnom:)

1105. rencsilany (válaszként erre: 1102. - Ancsa 37)
2009. febr. 5. 13:29

Valószínűleg azért magyarázta ezt Neked,mert azt szeretnék nyílván,ha ott ők csinálnák meg és Te perkálnál nekik.

Megértem a felháborodásodat,én is ezt tenném a helyedben.

Fizetjük a tb-t,nem is keveset.De ha azt szeretnéd,hogy szinvonalasan foglakozzanak Veled,akkor kénytelen vagy sok ezer ft-ot magánorvosokra perkálni.


Ha kerületi lakos vagy,akkor próbáld meg az uh-ot az sztk-ban.Jogod van hozzá.

A dokinak el lehet mondani,hogy sajna neked nincs erre plussz pénzed.Tudom nem könnyű.De manapság sokat kérnek egy Babáért.És ezt nem mindenki engedheti meg magának.


Szülésznőt fogadni kellene Neked?Úgy értem Barna doki javasolta?

1104. mandy (válaszként erre: 1102. - Ancsa 37)
2009. febr. 5. 11:45
Amúgy ha fogadsz szülésznőt, akkor ő fogja Neked csinálni az NST-t. Azt hiszem....nekem nem volt szülésznőm, és most se lesz, de mintha itt a többiek ezt írták volna!
1103. mandy (válaszként erre: 1102. - Ancsa 37)
2009. febr. 5. 11:43

Tényleg kellemetlen.

Szerintem biztos hogy ők is utalhatnának oda, hiszen jár az ingyenes orvosi ellátás (azaz UH és NST is). A sorbanállásról meg annyit, hogy időpont van az NST-n már régen, és mostmár az UH-on is, tehát nem kell sorbanállni.

Gondolom csak arra megy ki a játék, hogy csináltasd náluk és fizess :-/

1102. Ancsa 37 (válaszként erre: 1100. - Rencsilany)
2009. febr. 5. 11:35

Nekem a Barna doki asszisztense azt magyarázta a múltkor, hogy az összes paciensük náluk csinálja az UH-t (7E) meg az NST-t (asszem 3E) hogy ne kelljen szegényeknek a Bárfaiban sorban állni, ez náluk így működik. Mert a Fehérvári úti Sztk-ba csak az a doki utalhat UH-ra, aki ott is rendel. Ők vannak vagy hatan. A többi doki meg állítólag-az asszisztens szerint mind a maszek rendelőjében csinálja pluszpénzért az UH-t. Hát én ezt nem értem...


Ha táppénzen leszek, akkor úgyis lesz időm kivárni a sorom nekem ez nem gond.


És 9 hónap alatt nem tudok 100E Ft-ot dokira kifizetni, meg még a szülésért is ennyit (doki+szülésznő)

Most akkor váltsam le a Barnát és keressek egy dokit az Sztk-ban?


Csajok, azért az szörnyű, hogy ahelyett, hogy felhőtlenül örülnénk a pocaklakónknak, azon stresszelünk hónapokon át, hogy jaj, ki legyen a dokim, ki tudom-e fizetni és mennyit adjak, szülésző-fronton mit csináljak, miért fizessek olyan vizsgálatokért, ami alanyi jogon járna...úúúúúúúúútálom.


Nem is lesz ciki majd a kórházban összetalálkozni. Jé,maga már nem az én betegem????

1101. mandy (válaszként erre: 1100. - Rencsilany)
2009. febr. 5. 10:03

Én nem vagyok kerületi lakos, mégis mindent megcsináltak :)

Sőt nekem pont itt, a bejelentett lakcímemnél illetékes helyen nem akarták megcsinálni az NST-t. Azt mondták, csináltassam ott, ahol majd szülök :-/

1100. rencsilany (válaszként erre: 1096. - Mandy)
2009. febr. 5. 09:59

Nekem pont tegnap mondta a dokim egy olyan beutalóval kapcsolatban,amit itt Érden nem tudnak megcsinálni,hogy ezt a fehérvári úti rendelőben megcsinálják.Ekkor tért ki rá,hogy egy sztk,mert ott mindenkit fogadnak,minden vizsgálatot szó nélkül elvégeznek.

Főleg akkor gondolom,ha az ember még kerületi lakos is:)

1099. Szilvita (válaszként erre: 1095. - Fildus)
2009. febr. 5. 07:42

Tudom, hogy Máriának hívják:)Bejelölöm az iwiw-en:)


Pont egy héttel kerüljük el egymást:( De kár! Láthatnám a kis tündérkédet:) Még mindig annyi haja van?

1098. kattantak (válaszként erre: 1097. - Dézsa)
2009. febr. 4. 21:56
nekem azért volt szükség rá, mert elég nagy volt a Babóm (3880 g, 56 cm), hozzám képest (155 cm vagyok), és mind e mellett a méhem nem akart megfelelően dolgozni, ezért kellett oxitocin, de már így is nagyon nagy fájásaim voltak... küzdöttünk amég csak lehetett, de nagyon nehezen tágultam... reggel 9-től du-án háromig ezzel a felálással tágultam 2 ujjról 4-re, és mivel nagyon lassan haladt így is, és úgy látták, hogy hosszú az út még hátra, ezért döntöttek a császár mellett...
1097. Dézsa (válaszként erre: 1091. - Kattantak)
2009. febr. 4. 19:44

Szia!


Persze nem tudom a szülésed részleteit, a komplikációt, a császár okát, ezért inkább álltalánosságban mondom: Az eda akár úgy is bezavarhat a kitolásba, hogy magával vonja a következő és a következő beavatkozást, a végén pedig császár lesz belőle.


Egyébként hatással van a babára is, ami akár az első együtt töltött időt zavarja meg, vagy a szoptatást teszi nehezebbé.

1096. mandy (válaszként erre: 1092. - Ancsa 37)
2009. febr. 4. 19:26

Igen Rencsi = Rencsilány. És Ő is maszek rendelésre jár.

Ja hogy a Te dokid egyáltalán nem is rendel sztk-ban? Akkor passz...

Bár én akkor is arra tippelek, hogy jogosult vagy sztk-alapon az ingyenes UH-ra.

1095. fildus
2009. febr. 4. 17:04

Szilvita: Nyulasi asszisztensét Máriának hívják, az iwiw-en az ismerőseim között megtalálod (Patainé)... :)


Megnéztem újra a naptárt, a 6 hetes kontrollra nekem február 23-án kell mennem majd! Úgyhogy sajna nem találkozunk....

1094. fildus (válaszként erre: 1088. - Ancsa 37)
2009. febr. 4. 16:55

Elvileg nem kérhetne értük külön-külön pénzt szerintem!


Én úgy fizettem 8 ezret a dokimnak, hogy benne volt a vizsgálat és az uh is!

1093. fildus (válaszként erre: 1082. - RitaAnna)
2009. febr. 4. 16:53
Én úgy tudom, hogy a Szent Imre a természetesség híve, és nem igazán használnak ilyen szereket! Érdemes az orvosodtól megkérdezni...
1092. Ancsa 37 (válaszként erre: 1090. - Ancsa 37)
2009. febr. 4. 16:35

Gondolkodtam, Rencsi=Rencsilány? :-)

Mert ha jól olvastam, akkor ő Baloght Tibor paciense, ő meg rendel a Fehérvári úti Sztk-ban is. A Barna viszont nem rendel, csak maszekban.

1091. kattantak (válaszként erre: 1082. - RitaAnna)
2009. febr. 4. 16:27

én decemberben szültem, elég nehéz szülésem volt... nekem felajánlották az edát, amit el is fogadtam, és tökéletesenen hatott a vajúdás alatt... azt viszont sajna nem tudom a kitolásba mennyira zavart volna bele, mert császár lett a vége :(((...

voltam egy edával kapcsolatos előadáson... ott elmondták, hogy az edát, csak bizonyos szakaszig lehet beadni (azt ne kérdezd meddig), mert a kitolásnál már nem igazán jó ha nem érzel semmit... gondolom, ha már nagyon közel vagy a kitoláshoz már nem adják be, mert mire végeznek vele, addigra már nem is kéne...

1090. Ancsa 37 (válaszként erre: 1089. - Mandy)
2009. febr. 4. 15:52

Köszi a választ!

Rencsi...volt fent mostanság a fórumon? Mert én nem emlékszem a nevére.

1089. mandy (válaszként erre: 1088. - Ancsa 37)
2009. febr. 4. 15:39

Beutalhat elvileg.

Rencsi is magánrendelésre jár, de UH-ra az sztk-ba!

1088. Ancsa 37
2009. febr. 4. 15:37

Sziasztok!

Tanácsot kérek: 6 hetes kismami vagyok és pénteken megyek a fiatalabb Barna doki rendelőjébe. (7E a vizsgálat, 7E az UH) szerintetek hogy mondjam meg neki, hogy szeretném, ha UH-ra inkább beutalót adjon valahová, mert én nem tudok minden alkalommal 14E Ft-ot kifizetni?

Ő beutalhat engem a Fehérvári útra vagy a Bártfaiba? (XI. kerületi lakos vagyok)

2009. febr. 4. 14:46

Én egyszer voltam a Josdinál uh-on.Különösebb bajom nem volt vele,csak az,hogy állandóan az orra alatt dünnyögött,amiből semmit nem értettem.Nekem is kb negyedórás uh-t csinált.

De ez még a 12.heti vagy az azt követő uh volt.


Akkor ezek szerint,mikor időpontot kérek külön kérjem,hogy a Bergendy Katihoz adják?


Most nekem is mondta a dokim,hogy ez lesz az utolsó,kivéve,ha túl hordom,mert akkor mehetek a 40.héten még egyszer.

remélem azért arra nem kerül sor:)

1086. rencsilany (válaszként erre: 1085. - Kikata)
2009. febr. 4. 14:42

igen,ezt én is hallottam,hogy van kockázata.

No meg egy ismerős kismama mesélte,hogy kérte a csillapitót.És nem volt jó,mert egyáltalán nem érezte,hogy mikor nyomjon és mikor ne.Arra is panaszkodott még,hogy sajnos igy semmit nem érzett az egész szülésből és szerinte nehezebb volt úgy.

Magyarul megbánta nagyon.


RitaAnna ezzel nem lebeszélni akarlak,csak elmondtam én mit halottam:)

1085. kikata
2009. febr. 4. 13:32
Én sem kértem egyik gyereknél sem fájdalomcsillapítót. Valahogy fel sem merült bennem, pedig azért most vajúdtam rendesen, 10-13:55-ig 3 perces fájásaim voltak. Azt hiszem én jobban félek ettől az érzéstelenítő dologtól:) Fogorvosnál is sokáig nem kértem érzéstelenítőt, csak aztán egyszer gyökér kezeltek és muszáj volt, de nem bántam meg. Csak nem szeretem ha elzsibbasztják valamimet, attól félek úgy maradok:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook