Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1234. rencsilany (válaszként erre: 1233. - Ancsa 37)
2009. febr. 12. 13:46

Nekem a második kislányom született igy.Nagymamám akkor halt meg,mikor megtudtam,hogy Laura útban van.És mikor született meg?Pont a nagyi halálának az évfordulóján.(és késöbbre voltam kiirva-no nem sokkal).Amikor nekem is ez leesett,a hideg futkosott a hátamon.Ráadásul a kicsilány annyi de annyi mindenben hasonlít rá!Kinézetre,tulajdonságokra,szóval azóta is emlegetik a sok hasonlóságot!


Nagyon sajnálom,hogy ilyen érdektelen a családod.Igy megtudom érteni,hogy a sok bugyuta kérdés is jól tud esni!

1233. Ancsa 37 (válaszként erre: 1231. - Mandy)
2009. febr. 12. 11:34

Mandy, nagyon szerecsés vagy! Én az izgulásos-jó pénzért orvoshozmászkálásos időszakot nagyon szívesen kihagytam volna az életemből.


Fildus, ezzel én is pontosan így vagyok. Képzeljétek, Bari papírforma szerint 09.25-én fog megszületni. Aznap lesz anyu halálának az 5. évfordulója. Amikor ez eszembe jutott, elbőgtem magam. Hátborzongató, ugyanakkor nagyon jó érzés is. Olyan, mintha Bari az ő ajándéka lenne.

1232. fildus
2009. febr. 12. 11:33

Hát a várakozs félidejénél már sírógörcsöt kaptam, ha megláttam egy kismamát. Engem lelkileg nagyon megviselt, hogy nem jött össze a baba.


Amikor a teszt két csíkos lett, nem mertem elhinni. Egy hét alatt csináltam 3 tesztet, mielőtt a doki is megerősítette a jó hírt.

1231. mandy (válaszként erre: 1229. - Fildus)
2009. febr. 12. 11:29

Na most ne kövezzetek meg azért amit írok, de én meg azt tartom, hogy valaki minél többet vár valamire (valakire), annál nagyobb az öröm, ha végre megkapja.

És nekünk az összes gyerek a legelső ciklusban összejött. Elmondhatatlanul imádom Őket, ne értsetek félre.....de úgy átéltem volna azt a várakozással és szívdobogással kevert izgalmat, mikor számolod vissza a napokat a tesztig. Hát nekem ilyen nem volt.

Persze ezerszer inkább ez, mint az hogy esetleg évekig kellett volna várni Rájuk..... :)

1230. fildus (válaszként erre: 1229. - Fildus)
2009. febr. 12. 11:23
Szóval hiszem, hogy Apukám küldte onnan fentről! (Ő már sajnos nem élte meg, hogy megszülessen az unokája :( )
1229. fildus (válaszként erre: 1228. - Ancsa 37)
2009. febr. 12. 11:22

Sajnos nekünk is nagyon sokára jött össze babó, több mint 3 és fél évet vártunk rá!


De megérte, egy Angyalka született! (Hiszek abban, hogy Apukám küldt

1228. Ancsa 37 (válaszként erre: 1226. - Mandy)
2009. febr. 12. 11:19

Ez olyan szomorú dolog! Nem a családod fog enni adni a gyerekeidnek, nem ők fogják felnevelni.


Egyik barántőmnél már a második gyereket is sokallták a szülők, amikor boldogan bejelentették hogy jön a gyerkőc-az volt a válasz, hogy egy is elég nektek, minek a második? Hát ott álltak szegények leforrázva. Aztán a barátnőm lenyelte a könnyeit és csak annyit tudott könyögni, ha örülni nem tudtok, legalább ne bántsatok.


Nekem sajnos nem élnek már a szüleim, a nővéreim és az anyósom meg el vannak foglalva saját magukkal. Se az első terhességem meg a vetélésem, se a nyáron tartott esküvőnk nem érdekelte őket. Soha nem érdeklődtek felőlünk, az esküvői vacsorán úgy ültek ott, mintha temetésen lettek volna, úgy mentek haza, hogy el sem köszöntek.

Hát ezek után a mostani terhességem el se montam nekik, minek. Úgysem érdekli őket. Ez mondjuk nagyon rosszul esik, főleg, hogy a nővéremnek ősszel született unokája 10 évnyi várakozás után. Ha felhívtam (mindig én hívom) ugye másról sem tud mesélni, mint erről. Nekünk meg a vetélés után nem akart összejönni babó, hát képzelhetitek, hogy esett.


Na, mindegy. Én örülni fogok, ha munkatársak, barátok érdeklődnek majd irántunk. Még egyelőre nagyon kevesen tudják-családból senki-csak 1-2 barát. Ők aranyosak, mindig tapintatosan kérdezősködnek, nekem jól esik. A családdal meg igyekszem nem törődni, bár elég nehéz. Ez van.

1227. Mágika75 (válaszként erre: 1226. - Mandy)
2009. febr. 12. 10:56

Szia Mandy!

Ti még mindig egyben? Jól érzi magát a meleg fürdőben... :-)


Minden jót!

1226. mandy (válaszként erre: 1225. - Ancsa 37)
2009. febr. 12. 09:27

Hát nekem is kijutott ebből a családi érdektelenségből is. A szüleim ellenezték a harmadik gyereket ('ebbe a világba.....').


A teát ma délután veszem meg útközben, mert megyünk a lányommal fogszabályzóra. Most pihi van :)

1225. Ancsa 37 (válaszként erre: 1222. - Rencsilany)
2009. febr. 12. 09:24

Jó reggelt lányok! (Én már nem merek semmit sem kérdezni :-)


Higgyétek el, ha a környezetetek közönyös és érdektelen lenne, az sokkal rosszabb lenne! Tényleg izgulnak-veletek éreznek ezek az emberkék, csak nem mindig találják meg a megfelelő szavakat.


Az én családom pl. teljesen közönyös, egyik terstévrem se venné fel a telefont, hogy megkérdezze, hogy vagyok, mi újság. Alapból sem, ha én nem keresem őket, évek telhetnek el, hogy felhívjanak. Ez sokkal rosszabb érzés, mint bugyuta, de jószándékú kérdésekre válaszolni.


Mandy, mi újság málnalevéltea-fronton?

1224. mandy (válaszként erre: 1223. - Beauty007)
2009. febr. 12. 08:07

Szia!

Hú, szerintem nála egyikünk se szül(t).

Lelábbis nem dereng...

1223. beauty007
2009. febr. 11. 22:24

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy ki járt már esetleg Kocsis Évánál - sok jót olvastam róla - mik a tapasztalatok?


Esetleg meg tudná mondani valaki, hogy mikor rendel a Szent Imre Kórházban?


Előre is köszönöm!

1222. rencsilany (válaszként erre: 1220. - Mandy)
2009. febr. 11. 20:32

osztozom Veled...pedig én még hol vagyok Hozzád képest:)

tegnap a férjem csak nevetett,hogy ne is vegyem fel ezeket,mert az emberek zavarukban érzik azt,hogy valamit kérdezniük kell:)

ha még 1-1 ilyen van egy nap,nem újság.De mikor már a 10. ilyen lökött(bocsi!)ember jön....

1221. mandy (válaszként erre: 1219. - Rencsilany)
2009. febr. 11. 20:29
Azért észrevenném, ha olyan lenne szegény gyerekem.
1220. mandy (válaszként erre: 1218. - Rencsilany)
2009. febr. 11. 20:29

Na majd ha Te is eljutsz a túlhordásig.

Mikor már átmennél a túloldalra, ha meglászt egy ismerőst, mert tudod, hgoy jönnek a hülye kérdssel, hogy 'egyben vagy még? hogyhogy????' ;-)

1219. rencsilany (válaszként erre: 1217. - Mandy)
2009. febr. 11. 20:28

nem is tudod meg.Ott az már sokadrangú dolog,hogy egy szülésznő szavaival éljek.Annyira pörögnek az események, és utána pedig nem az a lényeg...

Amúgy én sem érezném jól magam utána,ha elmondanák,hogy...

2009. febr. 11. 20:27

jajj tegnap mennyi hülye kérdést kaptam!

Én nem tudom kihogy van ezzel,de engem nap végére már idegesített.8Mekkora hasad lett,tényleg már minden készen van,fáradt vagy már azért nem,stb....)És mindenki a hasamat akarta taperálni,hogy simogassa a Babát...

Szóval estére ki voltam:)

1217. mandy (válaszként erre: 1216. - Rencsilany)
2009. febr. 11. 20:26

Hát lehet hogy most nekem se lesz rá időm.

Csak belegondolni is rossz....ha történne valami 'baleset' közben. Azt hiszem ott rögtön szörnyethalnék :-/

2009. febr. 11. 20:25

Én egyik gyereknél sem kaptam beöntést.Olyan gyorsan jöttek,hogy már nem volt rá idő.A második szülésemnél én már javában a kitolási szakaszban voltam,mikor megérkezett a dokim és akkor repesztett burkot.Csak ennyire vagyok gyors:-/

Döntse el mindenki ki-ki maga,hogy ez jó-e vagy sem.:)

Én őszintén szólva örültem,hogy eddig megúsztam a beöntéseket.Mondjuk elötte mindig volt otthon dolog.

1215. mandy (válaszként erre: 1214. - Rencsilany)
2009. febr. 11. 20:22
A borotválást egész könnyen meg lehet úszni, ha az ember itthon csinálja.....de beöntés nélkül lehet hogy félnék a nagy nyomások közepette ;-)
1214. rencsilany (válaszként erre: 1209. - Szilvita)
2009. febr. 11. 20:18
Nekem is ezt mondta a szülésznő,aki megmutatta a szülőszobát.Azt mondta ezt teljesen rábízzák a kismamára.
1213. kikata
2009. febr. 11. 19:12

Engem is leborotváltak, de kb. fél perc az egész.

Ja, és előtte a János kórházban is leborotváltak, amikor azt hitték hátha szülök:) Én nem mertem magamnak, mert nem láttam már én sem semmit, tükörből meg nehéz, apa nálam sem vállalta be.

1212. fildus (válaszként erre: 1211. - Kattantak)
2009. febr. 11. 15:57

Elvileg a hüvely környékét borotválják le...

Én teljesen leszedtem, én mindig aznap borotváltam, mikor mentem az orvoshoz...

1211. kattantak (válaszként erre: 1209. - Szilvita)
2009. febr. 11. 14:50
ezt én is olvastam, de mikor beszéltem a szülésznővel, Ő azt mondta, hogy a borotválás kötelező, a beöntés opcionális...
1210. Ancsa 37 (válaszként erre: 1209. - Szilvita)
2009. febr. 11. 14:31
Én is nézegettem a Szt.Imre szülészetének a honlapját, ezt találtam: frissítve 2008-02-03. Szóval több mint egy éve. Hmmmmmmmmmmmm.
1209. Szilvita
2009. febr. 11. 14:22
Mondjuk azt olvastam a honlapjukon, hogy nem ragaszkodnak a borotváláshoz meg a beöntéshez...
1208. Sharon79
2009. febr. 11. 14:09

Sziasztok!

Én tavaly dec.31-én szültem és egyáltalán nem értek hozzám borotvával. A terhesség alatt mondjuk azért 3-4 naponta mindig borotváltam, de a szülés előtt közvetlenül biztos, hogy nem. Lehet, hogy jónak találták...:) Szóval nem feltétlenül borotválnak!

1207. kattantak (válaszként erre: 1203. - Szilvita)
2009. febr. 11. 13:45

hát én úgy borotválkoztam meg, mint ha az első randimra készülnék :)))

egyébként én is magamnak csináltam, tükörrel, igaz több mint fél órát küzdöttem, (elég durván nagy hasam volt, mindenki azt hitte ikreket várok, még a rendelőben is mindig elakadt az aszisztens szája, pedig nem kevés állapotos nővel találkozik nap-mint nap), de megérte, mert nem kellett borotválni a szülésnél...

1206. Szilvita
2009. febr. 11. 13:43
Hülye vagyok, de nem ennyire:D
1205. Szilvita (válaszként erre: 1204. - Ancsa 37)
2009. febr. 11. 13:42
:DDD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook