Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 éves fiamnak letört elől a maradandó foga, volt már valaki hasonló helyzetben?És mi lett a megoldás? fórum

9 éves fiamnak letört elől a maradandó foga, volt már valaki hasonló helyzetben?És mi lett a megoldás? (tudásbázis kérdés)


24. Saci49
2009. jún. 7. 12:41

A férjem sportolt és állal ráesett a betonra. Kihullott elől az alsó 5 foga.Ez volt 10 éves korába. Beültetéssel pótolták és úgy néz ki most is 20év elteltével, minthaasajátja lenne.

De mostmár korona sem kell, egy picit csiszolnak rajta és ráragasztanak egy ép porcelán fogat. Úgyan úgy rághat , haraphat semmi különbség nincs.

2009. máj. 3. 11:08
A kisebbik fiamnak 23 éves korában tört le, kipótolták, nem is látszik.
22. lego
2009. febr. 3. 10:48
Az én páromnak 7 évesen tört le az első kettő,kipótolták,ma már 38 éves,koronája nincs,azt hiszem talán kétszer cserélték,mert még akkor nem voltak olyan jó anyagok,de nem is látszik neki.
2009. jan. 27. 12:32
ti miket nem tudtok:))))
20. MelisUK (válaszként erre: 19. - Bomee)
2009. jan. 27. 11:16
Az meglehet, még valamikor régen olvastam ezt valahol és lehet, hogy tényleg egész fog kieséséről volt szó.
19. bomee (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2009. jan. 27. 11:11
Egy fogdarabot már hiába is áztatgatsz akármibe és tárolod és viszed vissza az orvoshoz, abból semmit nem lehet csinálni, amit leírtál az arra vonatkozik ha egyben esett ki a fog.
18. MelisUK (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2009. jan. 27. 10:56
De ha erre már nincs lehetőség, akkor ott a lézeres fogpótlás. Nem is olyan drága és sokkal szebb, mint egy korona.
17. bomee
2009. jan. 27. 10:55

Hú, jól letört! Jókora svunggal csinálhatott valamit a fiatalember!

Na, valóban, ilyenkor gyökérkezelni kell, mert megnyílt a fogbél, és vagy felépíteni, vagy koronát rakni rá, ha a gyökér nem repedt vagy sérült, gondolom csináltak röntgent. A lényeg, hogy a baleset után 6 hétig tilos bármit is harapni. Még zsömlét sem, mert abba ragad bele a legjobban a fog, egy apró rántás és máris újra traumatiztáltuk a foggyökeret. Hadd pihenjen az a fogacska 6 hétig, jókora pofont kapott a balesetkor, meg kell nyugodnia, szilárdulnia.

Minden jót!

2009. jan. 27. 10:52

A letört fogdarabot tejbe áztatott vattába kell tekerni és irány a fogorvos, vissza lehet tenni, nem kell a korona. A lényeg, hogy nem szabad megmosni sem a letört fogat, sem pedig a szájban maradt fogat.

Ha nem nyeli le a gyerek, akkor a szájában is elviheti, a nyál is jó. Szájban vagy tejben tárolva nem hal el egy ideig, vissza tudja tenni az orvos.

15. nagyreni (válaszként erre: 13. - Huncutka84)
2009. jan. 27. 10:23
Ez velem is előfordult már, más kemény cuccok is akadtak a fogam elé, de szerencsére semmi nem történt:-)
14. cb4c323adf (válaszként erre: 13. - Huncutka84)
2009. jan. 27. 06:56
én nem csak a fiú ugyanis neki tört le:)))
13. Huncutka84 (válaszként erre: 12. - Nagyreni)
2009. jan. 26. 23:01
Csak vigyázz, nehogy keményre harapj! Egyik ismerősömnek is így volt megcsinálva, aztán egy mozi alkalmával ráharapott egy nem "kipattogott" popcornra.. és le is tört a pótlása
2009. jan. 26. 22:52
Szia! Nekem is pótlást raktak csak rá, nem koronát. Igaz, kicsit idősebb voltam már, mikor letört, és 23 voltam, amikor megcsinálták. Észre sem venni, hogy hol a pótlás és azóta is tökéletes.
2009. jan. 26. 22:46
A doki nem említette a pótlást?Szerintem egy próbát megérne.
2009. jan. 26. 22:33
van fent kép a naplóba szerintem nagyon letört...
2009. jan. 26. 22:32
Ne aggódj nekem nagyon szépen kipótolta egy maszek fogorvos.Mostmár végeznek ilyen pótlásokat és nem kell lecsiszolni..Én 20 éves voltam mikor nekem kipótolták, és már 10 éve és semmi bajom vele.Ugyanúgy tudok vele harapni, mint az igazival.ÉN NEM AKARTAM KORONÁT, JOBBNAK LÁTTAM EZT A MEGOLDÁST.nEM IS FELTÜNŐ, OLYAN JÓ LETT..
8. cb4c323adf (válaszként erre: 4. - Katinkaboszi)
2009. jan. 26. 22:31
és ez nem baj ha nő az állkaopcs mert a mellette lévő foga tejfog de keresztbe áll és én attól félek hogy nem mozdul ugy a korona ,ahogy a sima fog ,és ha nő mellette nem fog szépen állni.meg mi van ha szabályozni kell később?
2009. jan. 26. 22:31

szia!

Nem nekünk volt, hanem a két tanítványomnak is.

Attól függ mekkora tört le belőle.

Az egyiknek jó (maszek) fogász épített rá új részt, 2 hétig csak törni volt szabad a kajákat, harapni nem, de utána is óvatosan haraphatott, pl. almát nem. De neki mindkét metszője nagyon letört egy görkoris-betonoszlopos ütközésnél.

A másik gyerek a kádban esett el, neki az egyik metsző egyrésze tört le, de mivel csak sztk-s építette fel, 2-3 havonta lejött. Szóval érdemes egyszer drágábban de jól megcsináltatni.

6. moncsicsi83 (válaszként erre: 5. - Cb4c323adf)
2009. jan. 26. 22:30
Nem lesz semmi gond. Kap egy szép kis koronát és mintha nem is történt volna semmi sem. Úgy emlékszem volt osztálytársamnak is ilyen idős korában történt. Meg sem mondanád, hogy volt ilyen problémája.
5. cb4c323adf (válaszként erre: 3. - Moncsicsi83)
2009. jan. 26. 22:29
nekem is ezt mondták most gyökérkezelték neki...
2009. jan. 26. 22:28
Én voltam a gyerek, egy almát ettem éppen és recccccs, kaptam a fogorvostól egy koronát és kész :))
2009. jan. 26. 22:28
Volt osztálytársammal történt ilyen általánosban. Koronát húztak rá.
2009. jan. 26. 22:27
Velem történt meg még gyerekkoromban mikor télen elestem a jégen olyan12 éves lehettem...
2009. jan. 26. 22:26
Akinek történt ilyen a gyerekével, kérem irjon nekem ide:)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook