Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 60 év felett - szex nélkül élni... fórum

60 év felett - szex nélkül élni... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2017. márc. 14. 15:48
Jó, hát én nem egy kihűlt, sz@r kapcsolatban gondolkodtam, ami már csak az anyagi biztonság miatt létezik.
2017. márc. 14. 15:19
A fórumindítónak teljes egészében igaza van. Én ugyanezt tapasztaltam a 45 (!) éves férjemnél, aki (mellesleg) 7 évvel fiatalabb tőlem...A lelkiismeretem és az erkölcsi normám (amivel a fenekem törölhetem ki!) - sajnos - nem engedte, hogy másnál keressem a boldogságot! A gyermekeim diplomaszerzését nem kockáztattam, mivel egyedül, egy fizetésből egy válás után ez nem lehetett volna kivitelezhető. A gyerekek "sínen" vannak, én úgy éltem az életem, hogy a férjem azt mondta "keressek magamnak férfit". Ezt a sorsot nem javaslom egyik nőnek sem sem 45, sem idősebb korban. Mindenkinek joga van a "jóhoz", és mostani eszemmel sajnálom, hogy nem mentem el máshoz. Időközben el is váltam - tartozások hátam mögötti felhalmozása miatt - úgyhogy, van mit "visszapergetnem" az időben... Véleményem az, hogy kortól függetlenül, ha egy nő nem élhet egészséges szexuális életet azzal, akivel - elvileg - élhetne, igen is menjen oda, ahol a vágyai teljesülnek. Az élet túl rövid ahhoz, hogy ne élje az ember úgy, ahogy szeretné. Idősebb generáció sokkal többet tűrt a kiszolgáltatott helyzete miatt, de a mai fiatalok szerencsére már nem tűrnek és nyugszanak bele olyan helyzetbe, ami nem jó számukra. A 60 év feletti nőnek is joga van élvezni azt, hogy nő, és én abba az irányba terelném, hogy - amennyiben lehetősége adódik - használja ki. Az is igaz, az idő múlásával partnert találni egyre nehezebb, de én (már) nem csinálnék lelkiismereti kérdést az ügyből, és nem agyalnék azon, hogy "megengedhető"-e a házasságon kívüli szex. Ha odahaza nem kapja meg, egyetlen percig se gondolkozzon a továbbiakban. Kívánom, hogy vágyai váljanak valóra, jó egészséget és hosszú életet hozzá!
61. csikil4ny (válaszként erre: 60. - F52a0b4925)
2017. márc. 14. 15:17
Az kérdés, hogy hogyan tudnák ezt megbeszélni. Nem mindenki annyira nyitott és elfogadó.
60. f52a0b4925 (válaszként erre: 55. - D0d8909694)
2017. márc. 14. 09:35
Nori, lehet, hogy butaság amit írok, de hogyan reagálna a férjed, ha mondjuk megbeszélnéd vele - azaz, megkérnéd, hogy e téren nyitott legyen a kapcsolat? Tudom, ez egy rizikós dolog, de ha minden egyéb téren jól működtök, akkor esetleg miért ne? Tényleg nem érdemes ezért elválni!! Családi körben is hallottam ilyenről, persze, nem reklámozzák, de hasonló korú párok, szeretik egymást, hol az egyiknek, hol a másiknak volt egészségügyi problémája, elég komoly - de azokban az időkben engedték, sőt kérték a társukat, hogy erre keressnek mást. Az intimitás és a szex nem ugyanaz.
59. e8da813d29 (válaszként erre: 57. - D0d8909694)
2017. márc. 13. 16:36

Nekem elég, ha én magam biztos vagyok magamban, a hitemben, a kapcsolatomban, a nőiségemben.


Tudod, már szállóigévé vált: nem vagyunk egyformák! :)

58. e8da813d29 (válaszként erre: 56. - D0d8909694)
2017. márc. 13. 16:33

Nagy ügyességet nem kívánt a dolog, bárki elolvashatja.


Szívből örülök, hogy jobban vagy!

Bizony, a női mivoltját minden nőnek meg kell tartani, és örökre!

Ami viszont az "egy kezelést" illeti, nem ilyen egyszerű a dolog, mint ahogy láttatod.

Eléggé el tudja venni az ember testi és lelki erejét, még nálad sokkal fiatalabb korban is.

Tapasztalat ;)

57. d0d8909694 (válaszként erre: 54. - E8da813d29)
2017. márc. 13. 16:24

Azért én ebben nem lennék olyan biztos.

20 évvel ezelőtt még nekem sem fordult meg a fejemben ilyesmi, sőt....

De változnak az idők és változunk mi is.

56. d0d8909694 (válaszként erre: 47. - E8da813d29)
2017. márc. 13. 16:20

Nagyon jól tájékozott vagy, látom. Igen. Volt ilyen probléma, túl vagyok rajta és a nőgyógyászom szerint is szükség van a szexre még egy ilyen súlyos betegség gyógyulása után is. Attól még nem változik meg a női mivoltja az embernek, hogy túl van egy kezelésen.

Ugye milyen érdekes?

55. d0d8909694 (válaszként erre: 42. - Massalhangzo)
2017. márc. 13. 16:14

Ez pontosan így van. Ha már nincs miről beszélni, mert beszűkül a párunk, nem lehet neki megmagyarázni, hogy miért akarja azt, amihez amúgy már régen nincs kedve.

És az élet még nem ért véget, talán nem olyan nagy "bűn", ha az ember még szeretné kihasználni azt a kis időt és érzelmi, szexuális téren is igényelné a törődést.

54. e8da813d29 (válaszként erre: 53. - Syria)
2017. márc. 13. 12:25

Senki sem bújhat ki a bőréből;)

A környezetével, még saját magával is elhitethet egy darabig bárki bármit, de a szög mindenképpen kibújik a zsákból. ;)

Nagy változások senki gondolkodásában nem következnek be, még 20 év múlva sem ;)

53. syria (válaszként erre: 13. - E8da813d29)
2017. márc. 13. 11:23

Nem látok beléd, azért írtam oda, hogy talán megérted.

Szerintem személyeskedésért te se mégy a szomszédba. Melyik mondatomat találtad arrogánsnak? (Csakhogy tanuljak.)


Amúgy irigyellek azért, hogy már most tudod, hogyan reagálsz valamire, ami teszem azt 20 év múlva netán bekövetkezik. ;)

52. e8da813d29 (válaszként erre: 50. - Massalhangzo)
2017. márc. 12. 22:58
Ha a kettejük élete csak a szexről szól, és az a közös pontjuk, akkor tényleg lehet élni a sarki közértessel is, tök mindegy.
51. e8da813d29 (válaszként erre: 49. - Massalhangzo)
2017. márc. 12. 22:55

Hagyjuk ezt a butaságozást, én sem teszem, ha éppen nem tetszik, amit írsz.


Válasszuk külön a dolgot.

Azt én is megértem, hogy elutasítás esetén nehéz helyzet alakul ki. Nem csak hiányérzet keletkezik a nőben, de valószínűleg sérül az önbecsülése is, női mivolta is. Még valószínűbb, hogy ez nagyobb gond lehet, mint maga a szex hiánya.

Itt kerül(hetne) képbe a dolog megbeszélése és valami módon megoldása, ha létezik az egymásra figyelés és törődés. Ha létezik!


(Itt jegyezném meg zárójelben, hogy ha igaz volt a történet az előrehaladott rákról, akkor nyilván nem egyedül csinálta végig, mert azt nem lehet. Nagyban mellette állt a férje, támogatta, segítette, esetleg ápolta is.)


Amit nem tudok megérteni, az az "amit nem tud, az nem fáj" kategória.

Ha pedig ezt a véleményemet közlöm, nem köpködésnek szánom, pusztán véleményt nyilvánítok.

50. massalhangzo (válaszként erre: 48. - E8da813d29)
2017. márc. 12. 22:45
szerintem ilyen szituban nem arrol kene meggyozni egy not, hogy jaj, a szex nem olyan fontos, hat miert nem tudsz lemondani rola a ferjed kedveert. ez most komoly? ha egy nonek folyton migrenje van, akkor a ferjenek is ez lenne a tanacs, hogy ugyan, hagyd a szexet, azon kivul is milyen sok jo dolog van?:D akkor elhetne mindenki a szomszeddal vagy a sarki kozertessel haversagban
49. massalhangzo (válaszként erre: 47. - E8da813d29)
2017. márc. 12. 22:43

jaj, ne irj butasagokat. sajnos ismerek par not, aki atesett rakon, nemhogy egy evre ra, de kozben sem befolyasolta a szexualis eletet, max. vedekezesben es sikositasban


mondom, igen, vannak nok, akiknel alapbol nem esik nagy sulyba a szex egy kapcsolatban, inkabb velejaroja, es nem esnek ketsegbe, ha csak unnepnapokon van szex vagy elmarad. normal etvagyu noknel es ferfiaknal ez a hazassag, kapcsolat termeszetes resze, igenylik, kivanjak gyakran. nemcsak egy kapcsolat elejen, hanem sok-sok ev utan is. megszokott dolog, mint az egyutt vacsorazas :D


az a fontos, hogy megkozelitoleg azonos igenyek legyenek. en megertem, ha minden jol haladt, aztan egyszercsak ritkultak az egyuttletek es elutasitasokba ment at, akkor nehez helyzet alakul. pont azert, mert vannak erzesek, kotodes, es nem valtana le rogton az ember a masikat, mint egy zoknit


ugyanakkor az sem varhato el egy ferfitol es egy notol sem, hogy lemondjon a szexrol, ha kivanja, akarja


ha en lennek ilyen szituban, biztos egy jo darabig probalkoznek megoldast talalni, helyretenni a hazassagot. ha nem sikerulne, valoszinuleg idovel olyan frusztralt, csalodott lennek, hogy a mely erzeseim is elmulnanak, vagy "csak" amiatt valnek, hogy ne erezzem magam mindennap rosszul ettol. de kulonbozoek vagyunk

48. e8da813d29 (válaszként erre: 47. - E8da813d29)
2017. márc. 12. 22:38

Elnézést, két éves.

De akkor is.

47. e8da813d29 (válaszként erre: 46. - Massalhangzo)
2017. márc. 12. 22:34

Én úgy gondolom, hogy ha van érzelmi kötődés, akkor a férfi azt mondja, hogy szeretlek, szeretnélek kielégíteni valami módon, ha hagyományosan nem is sikerül.

A nő pedig kifejezi neki ezirányú igényét, nem kell találgatni a másiknak, hogy vajon hiányzik-e neki, vagy nem.

Szóval bármerre indulunk is, a kölcsönösséghez jutunk, ami feltétele egy jó férfi-nő kapcsolatnak.


Amúgy ... belepörgettem egy alig egy éves fórumba.

Ott "előrehaladott méh és méhnyak rák"- ról volt szó. Elkövetkezendő műtétről, kemoterápiáról, sugárkezelésről.

Ebben az esetben, ha ez igaz, akkor (pláne 60 felett!!!) nincs az a nő, aki egy évre rá, mindezek után, megbolondul a szexért.

Innentől valami nem igaz, vagy az a történet, vagy ez.

46. massalhangzo (válaszként erre: 44. - E8da813d29)
2017. márc. 12. 22:24

de ez szerintem nem igaz. nagyon sok oka lehet annak, ferfiaknal, noknel is, hogy egyszeruen nincs meg a vagy, ezzel a fizikai rahatas sem a szexre


lehet ez pusztan a kor, betegseg vagy gyogyszer mellekhatasa. nem jelenti feltetlenul azt, hogy nincs erzelmi kotodes


es eleg nehez olyan embert ravenni szexre, akinek nincs ra fizikai indittatasa. ha nem erdekel a szex, nem erzed a hianyat, nem veszed a sulyat annak sem, hogy a masiknak ez milyen hianyerzet lehet

45. massalhangzo (válaszként erre: 43. - 9c485f67e8)
2017. márc. 12. 22:21

igazabol itt nem arrol volt szo, hogy nem tud, hanem hogy nem akar


a szex is fontos resze egy hazassagnak. mint ahogy sok minden. ha az lenne a problema, hogy a ferje nem akar mar vele szoba allni, beszelgetni, az ugyanolyan problema lenne


ezt is lehetne tisztazni, de nyilvan mindket fel attol tart, hogy ha leulnenek egy oszinte beszelgetesre, annak csak valas lehetne a vege, amit (egyelore) nem akarnak

44. e8da813d29 (válaszként erre: 42. - Massalhangzo)
2017. márc. 12. 22:19

Mérlegelnem kellene, hogy mi fontosabb a számomra.

Együtt élni szex nélkül tovább azzal, akit szeretek, vagy a szex miatt másfelé venni az irányt, ha annyira befolyásolná a hiánya az életemet.


Az utolsó mondatod a leglényegesebb, és ennek a jelentőségére akartam kitérni lentebb.

A napi intimitás megléte kölcsönös érzelmeket jelent.

Ha ez nincs, akkor nincs szeretet, és nincs minőségi szeretkezés sem, csak közösülés, vagy semmi.

2017. márc. 12. 22:13
Aki valami miatt nem tud szexelni, akkor már kukába vele?
42. massalhangzo (válaszként erre: 40. - E8da813d29)
2017. márc. 12. 22:10

ha a te parodnak hirtelen lecsokkenne a libidoja, vagy egyaltalan nem kivanna, akarna a szexet, vagy nem tudna teljesiteni, akkor te mit tennel? komolyan olyan konnyu lenne elvalni sok ev utan?


az, hogy a parod megsimogatja a kezedet vagy a hajadat, nem potolja a szexualis egyuttleteket. a szex fontos sok embernek egy kapcsolatban, elismerem, hogy sokaknak egyaltalan nem. sok no orulne, ha a ferje mar nem akarna szexelgetni :D


de az, hogy egy no vagyik ra, nem jelenti, hogy csak egy faszt akar

41. bnedora (válaszként erre: 34. - D0d8909694)
2017. márc. 12. 22:03
6 évvel ez előtt is probléma volt. Azóta miért nem változtattál?
40. e8da813d29 (válaszként erre: 23. - Massalhangzo)
2017. márc. 12. 21:53

Nah, adod magad újra, nem csalódtam.


Először is: más fogalmunk van a köpködésről IS, de ezt inkább most hagyjuk.


Miért is nem lehet elhagyni valakit 60 felett?

Mert ahhoz egyenesség és gerincesség kellene?

Arcba kellene mondani, hogy nézd apukám, nekem fontosabb a puncim viszketése, mint te magad?

Mitől kevésbé erkölcstelen valaki 60 felett, mint 20 évesen, ha átveri, csalja a másikat?


Költői kérdések, nem várok rá választ.


Egy biztos.

"Láthatóan" a fórumindítónak bizony döngetésre van szüksége. Balszerencse, hogy a talált pasiknak se jött be, mint nő. Sajna.


Mert ha két ember jóban rosszban együtt van, akkor azon vannak mindketten, hogy támogassák, segítsék egymást.

Akkor nem szűnik meg a napi intimitás, egymás átölelése, megcsókolása, végigsimítom a karját, ha elmegyek mellette, megdicsér, hogy csinos vagyok ma is, kedvesen, NŐként viselkedem, hogy lássa bennem a Nőt ... És ki lehet mondani a gondokat, problémákat, anélkül, hogy bántanám a másikat, és nem azt érzi, hogy ellene vagyok, hanem "csak" segítséget várok ...

Minderről szól egy férfi-nő kapcsolat, sőt, sorolhatnám még reggelig, mi mindenről.

A tényleges szex ennek csak egy parányi szegmense.


Teljességgel fölöslegesnek látok tanácsot adni olyan valakinek, hisz úgyse értené, aki becsapja, átveri élete párját, mert úgyse tudja meg, de más karjában keresi az örömöt.


Örömöt szerezni a másiknak nem csak fallosszal lehet.

De ennek utána lehet nézni sok szexológus oldalán.

39. massalhangzo (válaszként erre: 38. - D0d8909694)
2017. márc. 12. 21:51

gondolom ez ido es keresgeles, ismerkedes kerdese, amiben tanaccsal nem lehet segiteni, legfeljebb ha azt kerdezed, hogy egy viszonyhoz hol vagy hogyan talaljal partnert


az, hogy miert, milyen korulmenyekkel, indokkal, az a te dolgod, sokan nyiltan itelkeznek, mert hat lassuk be, azert ez egy szar dolog, de gondolom, stikaban privatban biztos jonne par tipp :D

38. d0d8909694 (válaszként erre: 35. - 9c485f67e8)
2017. márc. 12. 21:47
Azért el tudnék képzelni olyan kapcsolatot, ami barátsággal kezdődik és időnként belefér a szex is. Mi ebben olyan borzasztó?
37. massalhangzo (válaszként erre: 33. - Bozsu55)
2017. márc. 12. 21:47
mondanam, hogy leci fejtsd mar ki ezt a semmitmondo kozhelyet, de nem lenne ertelme
36. massalhangzo (válaszként erre: 35. - 9c485f67e8)
2017. márc. 12. 21:46

mar bocsi, de sanszosabb, hogy ket huszoneves kozott a szex a kozponti tema, mint 60 felett :D :D :D


nem vagyok e korosztaly kozeleben, igy lehet, hogy futtaban nyomnak egy-egy numerat egy kave melle, akkor bocs, biztos ez megy :D

35. 9c485f67e8 (válaszként erre: 32. - Massalhangzo)
2017. márc. 12. 21:43

Azért a hatvanas nôket sem dobálják már meg naponta konyakos meggyel.

Akár idôsebbel jön össze akár fiatalabbal, mindkettônek a szex lesz a központi téma.

A szerelem mar nem alakul ki olyan gyorsan.

34. d0d8909694 (válaszként erre: 28. - Bnedora)
2017. márc. 12. 21:42

Köszi, aranyos vagy.

Rendben, nem várok tőled tanácsot.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook