Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 60 év felett - szex nélkül élni... fórum

60 év felett - szex nélkül élni... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
93. e8da813d29 (válaszként erre: 92. - PöttyösPanka)
2017. márc. 15. 07:54

Nagyjából ugyan azt fejtegetjük felváltva szép választékosan.

Nincs két egyforma ember és két egyforma kapcsolat.

Törekszem az ideálisra ;)

Te mit javasolsz a fóruminditonak,merre induljon?

Keressen maga korabelit? Akkor az ugyan úgy nem tud mit kezdeni vele, mint otthon a papa.

Keressen egy jó negyvenest? Ahhoz még sok pénz kellene.

Passz.

92. PöttyösPanka (válaszként erre: 91. - E8da813d29)
2017. márc. 15. 07:43

Tányért falhoz csapni csak erős érzelmek hatására szoktak emócionális emberek. Ugyanis racionálisan végiggondolva semmi értelme.

Nagyon szép és eszményi, amiről írsz, csak az emberek alaptermészetét hagyod ki. Persze, egy ideális világban így működnének a kapcsolatok, de sajnos ez egy tökéletlen világ telis tele irracionális érzelmekkel.

Ha két ember együtt él, annak nem csak két oldala van, ahol az egyik, hogy minden tökéletes, mert megy a szex, a másik pedig az anyagi biztonság, semmi más. Ennél azért sokkal árnyaltabb a dolog. Attól még szerethetem és tisztelhetem a páromat, hogy nincs szex. Attól még ő az az ember, akivel félszavakból megértjük egymást. A házasságnak csak egy nagyon kis szelete a szex, de ettől még van, akinek nagyon fontos.

És igenis a nők is képesek érzelem nélküli szexre. Nekik is vannak pusztán fizikai késztetései, és ők is képesek szétválasztani az érzelmeiket a vágyaiktól.

91. e8da813d29 (válaszként erre: 88. - PöttyösPanka)
2017. márc. 14. 21:55

Nemnem! Nem azok tudnak minden kérdést könnyedén megbeszélni, akik racionálisak! Pont nem! Hanem azok, akik mély érzelmi síkon működnek.

Figyelnek a másik minden rezdülésére, és egymást sírva átölelve közös nevezőre jutnak.

A racionális meg a falhoz csap egy tányért, és azt mondja, hogy márpedig nekem orgazmusra van szükségem, ha törik, ha szakad!

Hát megnézném azt a férfit, akinek ezek után feláll.

Nem, nem kell neki mindenáron és állandóan beszélni róla, otthon van a társával, és nem egy pszichológus díványán :D

A társ mellett nem szégyenkeznie kell mardosón, hanem elfogadni a szelíd megértését, türelmét és segíteni akarását. Pont így vannak tiszteletben tartva az érzelmei.


Én azt gondolom, hogy egy férfinak (és egy nőnek is) nem kötelességtudata van, ha igazán, szeretetből kényezteti a társát.

Hanem örömöt ad, és ezáltal (is) örömöt kap.

Így fog tetszeni egy férfinak a ráncos has is meg a lógó mell is, mert a szeretett nőé.


Az te is tudod, hogy jobbára a férfiaknak kevesebb érzelmi indíttatásra van szükségük, mikor félrelépnek, előbb megkívánnak egy nőt csak a kielégülésért, mint a nők egy férfit.

A nőknek pedig fontosabb az aktust kiegészítő lelki vonzalom is.

Ezért mondom, hogy ott NINCS "szeretetteljes házasság", ahol a nő mással szexel.

Ott anyagi biztonság igénye van csak.

90. e8da813d29 (válaszként erre: 87. - Massalhangzo)
2017. márc. 14. 21:32

A betegségek természetéről csak annyit, hogy diplomás ápoló vagyok (nem is a rosszabb fajtából;)), ezért tudom, hogy mit beszélek.

Sajnálatos számomra, hogy te azt képzeled, hogy egy hozzászólásból írom a tapasztalatomat.

De legyen így, nem zavar különösebben.


Én ugyan nem verem magam, de ismerem a szex és szeretkezés közti különbséget :)


Tudod, ha két ember szereti egymást, ott elköteleződés van.

Testileg, lelkileg, szellemileg.

Kompromisszumok, lemondások sora, úgy, hogy mindkét fél számára azért megfelelőek legyenek a helyzetek. Ezért IS szeretik egymást.

Tudnak idomulni a másikhoz, nem a saját örömüket keresik pusztán, hanem a közös örömöt.


Hosszú ..............................


"nimfoman budos ribi, aki szexelni akarna meg"

Ezek a te szavaid.

89. syria (válaszként erre: 88. - PöttyösPanka)
2017. márc. 14. 21:14
Szívemből szóltál. :)
88. PöttyösPanka (válaszként erre: 40. - E8da813d29)
2017. márc. 14. 20:57
Először is leszögezném, hogy én is elítélem a megcsalást. Viszont. Ahogy te is írtad, a házasság jóval több, mint a szex. A "jóban, rosszban" nem azt jelenti, hogy ha nem kapok a másiktól szexet, fel is út, le is út, ott hagyom a francba. Elég idealista vagy. Örülök, hogy te és a párod teljesen racionális emberek vagytok, akik minden kényes kérdést könnyedén meg tudtok beszélni, de lássuk be, kevés az ilyen ember. A férfiak büszkeségén hatalmas sebet ejt a férfiasságuk hanyatlása, mivel ők is csak esendő emberek. Sokak egyszerűen nem is tudnak szembenézni a problémával. Ezt nehéz az érzelmek elnyomásával, racionálisan megbeszélni. De így szeretjük a férfiakat, mert mi sem vagyunk tökéletesek. Szerinted mit csináljon egy nő, ha nem akarja a kukába dobni az eddigi életét a lelkitársával egyetemben, viszont igenis viszket neki odalent, de a tökéletlen férje nem akarja folyton alternatív módon kielégíteni úgy, hogy neki ez pusztán kötelesség, semmi élvezet? Kevés az esély rá, hogy a férj beleegyezzen a nyitott kapcsolatba, mivel annak a tökéletlen lénynek a büszkeségére a potenciazavaránál csak az tud nagyobb csapást mérni, ha más d.ja a feleségét. Akkor mi marad a nőnek? Hogy hősiesen elnyomja a vágyait, és kényszerönmegtartóztat? Vagy mindenáron erőltessük, hogy beszéljen róla annak ellenére, hogy tudjuk, micsoda fájdalmakat okoz ez neki? Hol marad a másik érzelmeinek tiszteletben tartása? Hazudni és félrelépni szemét dolog, de néha kis ár ez egy szeretteljes házasság fenntartásáért. Van, amikor nem lehet olyan kompromisszumot kötni, ahol mindenki nyer, mert az élet igazságtalan. Nem minden olyan fekete-fehér, ahogy te látod. Ez egy nehéz helyzet, és attól sem lesz jobb, ha ítélkezünk affelett, aki ilyen csapdába esett.
87. massalhangzo (válaszként erre: 86. - E8da813d29)
2017. márc. 14. 20:42

de latod, pont errol irok, csak sose fogod megerteni, mert maskent jar az agyad, csolatassal, ami kizar barmilyen mas tapasztalatot


en is tapasztaltam, es sajna tobb kozeli baratnal, baratnonel, hogy van olyan, hogy a rakos megbetegedes, mutet, kemo sem befolyasolja a szexualis eletet, legalabbis nem olyan teren, hogy nincs kedv, indittatas, hanem inkabb a vedekezes (kemo miatt) es sikositas (mutet miatt) volt problema, amit megoldottak. ennek ellenere biztos vagyok benne, hogy sokaknal ez teljesen visszaveti a szexualitast, vagyat, es sok ido kell, mire visszater


ezert csolatas, hogy csak mert valaki leirja, hogy nala a betegseg nem vonzotta magaval a szexnelkuliseget, az ketseget szul, hogy akkor hazudik


jaj, akik annyira verik magukat, hogy ok bezzeg tudjak, milyen a jo szex, na nalam az szul ketsegeket :D :D


de nem teged akartalak azzal leszolni, csak latszik, hogy ugy kezeled ezt a problemat, mintha semmiseg lenne, mert miert ne mondhatna le valaki siman a szexrol elete hatralevo reszeben a masik "kedveert". normal szexualis etvagyu, tevekeny ember elgondolkodna, valoban milyen szar szitu, hogy ott elsz 60 felett a ferjeddel, akivel valoszinuleg mar hatralevo eletedet tervezed, mire o elutasitgat, nem akar, egyre inkabb efele mentek, akkor mit tennel. mert 60 felett nehezebben ugralnak ki egy hazassagbol, addigra mar nagyon is osszeszoknak, vagy megfelelobben valasztanak


nyilvan akinek nem fontos a szex, az nem lat ebben semmi extrat, hisz eljen a szeretet es a lekvarfozes, es rogton egy nimfoman budos ribi, aki szexelni akarna meg :D

86. e8da813d29 (válaszként erre: 83. - Massalhangzo)
2017. márc. 14. 20:27

Több betegen tapasztaltam, hogy előrehaladott daganatos betegség esetén nem a szex a központi problémájuk, gondolom Te is sejted, hogy mivel jár egy ilyen betegség: műtét, abból felépülés, kemoterápia hónapokig (ami kizsigereli az embert), abból felépülés, sugárkezelés ...

Á, ne is folytassuk.

Nem is a témához tartozik.

De mindenképpen megütötte a szemem, a fórumindító előző kiírása miatt, és kétségeket szült bennem, hogy igazságot olvasunk-e itt, vagy nem.


Jól mondod, a szex az élet része.

Na nem annyira, mint a víz és a levegő, mert magasabbrendű szükséglet, de azért mégis.


(amúgy nagyon utálom, ha valaki kiforgatja a szavaimat, és utólag magyarázgatnom kell)


És ha egyszer kifognám az aranyhalat, lehet, hogy harmadik kívánságom az lenne, hogy a világ összes nője ismerje meg a különbséget a létfenntartó (:D) szex és a két egymást szerető ember minőségi szeretkezése között. Mert van ám :)

És ha ez van, akkor soha nem fogja mondani a férfi, hogy "te már nem kellesz" - ......


Igen. Ha a férjem megbetegedne, megöregedne, és soha többet nem lenne már szex az életemben, biztos nem mennék Dunának.

Elég sok más öröm is van az életben az embernek a szerető társával :)

85. e8da813d29 (válaszként erre: 83. - Massalhangzo)
2017. márc. 14. 20:06

Micsinálsz???

Mit tapasztaltam?

Mit nem kívánok?

Mi nem kardinális nekem?

84. e8da813d29 (válaszként erre: 82. - F52a0b4925)
2017. márc. 14. 20:02
Hát sorry :)
83. massalhangzo (válaszként erre: 81. - E8da813d29)
2017. márc. 14. 20:01

ezt sajna csak szeretned hinni. mindenki azt hiszi, o elfogadja, hogy masok maskent. te magad irtad, hogy mert tapasztaltad raknal, hogy nem kivanod a szexet, ezert az nem ugy van, ahogy mas irta, hogy o kivanta


nyilvan szamodra a szex nem annyira kardinalis kerdes egy kapcsolatban, olyan velejaroja, mint a kezfogas, oleles, csok, es nem mennel dunanak, ha tobbet nem szexelhetnel


mas meg ugy van vele, hogy osztonbol eros kapocs a masikkal es igeny pusztan azert, mert el. es pont azert, amit te irsz, mert nemcsak kurafi meg kapcarongy, nem tovabb all rogton, hogy vegre kefelhessen, hanem ott all csalodottan, hogy a masiknak mar nem kell, es probal megoldast talalni. ami egyenesebb emberknel idovel az lesz, hogy a vergodes utan lezarjak a kapcsolatot

82. f52a0b4925 (válaszként erre: 69. - E8da813d29)
2017. márc. 14. 19:57
Azta :-)
81. e8da813d29 (válaszként erre: 80. - Massalhangzo)
2017. márc. 14. 19:21

Én nem tudok se általánosságban élni, se gondolkodni.

Nekem minden ember és minden kapcsolat más és más, épp ezért sem tudok olyan okos tanácsokat adni "szituációkra", mint Te.

Viszont a kiindulópontom mindig az, és soha nem lesz más, hogy minden embernek tisztelnie és becsülnie kellene azt, akit házastársának választ (gyorsan ide írom, hogy meg egyébként minden más embert is, még mielőtt belekötnél, de most ugye megcsalós fórumon vagyunk), illetve saját magát is.

Másik kiindulópontom, hogy megfelelő kommunikáció nélkül nincs igazán jó kapcsolat, és ha ez hiányzik, bizony lehet ledöbbenni.

Vannak becsületes emberek, vannak kurafik és vannak kapcarongyok.

Nincs "általában".

Mindenki sorolhatja magát oda, ahova akarja, igénye és emberi méltósága szerint.

:)

80. massalhangzo (válaszként erre: 79. - E8da813d29)
2017. márc. 14. 19:10

persze, a nok ilyen rosszak, hogy van pofajuk meg puncijuk 60 felett is szexelni, ahelyett, hogy elfogadnak, ha apjuk nem akar :D


szegeny ferfiak meg csak dolgoznak, hajtanak, es meses eletet biztositanak a noknek, sosem nezve masra, es nem jarva felre meg 60 felett sem :D


nekem ne mondja senki, hogy 20-30-40 ev egyutteles utan ne ismerni a-tol z-ig a masikat, ne tudna, hogy milyen es mit csinal, hanem csak ugy hirtelen ledobben. mert akkor nagyon rossz ferj vagy feleseg volt vegig, akkor kutyaba se vette a masikat, max. a kirakatban, csalad elott

79. e8da813d29 (válaszként erre: 78. - Massalhangzo)
2017. márc. 14. 17:46

Nagypapi 60 felett már valószínűleg nem nagyon volt fickós, meg tényleg rengeteget dolgozott.

Szégyellem, hogy kibeszélem, jó ember volt, a családjának élt.

És valószínűleg ők is megbeszélhették volna, hogyan tovább, ha már nem áll a zászló, és nagymami boldog lehetett volna otthon is.

Csak vannak olyan nők, akik szeretnek izgalomban élni, eljárni a fészerbe, önigazolást kapni, hogy bizony ők még nők, nem csak otthon, hanem máshol is ... és viszi a puncijuk ... :/

78. massalhangzo (válaszként erre: 77. - E8da813d29)
2017. márc. 14. 17:28
ezek mindig olyan egyoldalu sztorik :D nyilvan ha nagymaminak olyan jo lett volna, nem masokkal jar feszerbe, mert megkapta volna nagypapitol estenkent, ami hazastarskent kijar :D
77. e8da813d29 (válaszként erre: 76. - Massalhangzo)
2017. márc. 14. 17:25

Rég volt már, nagypapi rég nem él, nagymami továbbra is a fészerbe jár. :DDD

Csak amíg nagypapi élt, látástól vakulásig dolgozott, hogy nagymaminak jó legyen.

Az unokái nagyon szerették!

76. massalhangzo (válaszként erre: 75. - E8da813d29)
2017. márc. 14. 17:19

ha felrelepesre adnam a fejemet, biztos nem lennek olyan hulye, hogy azt mondanam, unokazni mentem :D


nyilvan a nagypapi sem egy klassz nagyfater, aki annyira tartana a kapcsolatot a csaladdal :D

75. e8da813d29 (válaszként erre: 71. - Massalhangzo)
2017. márc. 14. 17:08

Az unokád nem biztos, hogy becsülni fog érte :DDD


Vagy lehet, hogy majd arra lesz tanítva, hogy nem baj kisfiam, nincs lekvár, nincs nagyi, lassan csak képről ismered, de legalább jókat kufircol szegény :DDD

74. massalhangzo (válaszként erre: 68. - D0d8909694)
2017. márc. 14. 17:06

nem genyoskodni akarok, de ilyen korban mar az ember azt kapja, amit megerdemel. szerintem ha alacsony is a nyugdij, az ember nem a sir szelen all, meg lehet tevekeny dolgozhat, alkothat valamit. szivesebben dolgoznek ilyesmin, ha rossz anyagiakban lennek idosen, minthogy azon ragodjak naphosszat, hogy ures a hazassagom


de ha akar mas okokbol is te maradni akarsz, akkor a legjobbat kene kihozni a helyzetbol. hogy egyutt jo legyen a mindennapokban. mert ha elkezdtek tavolodni, ami mar megtortent, az csak fokozodni fog, es nem jo, ha par ev mulva meg mar rossz lenne a legkor

73. e8da813d29 (válaszként erre: 70. - Massalhangzo)
2017. márc. 14. 17:06

Szerintem rengeteg ember él egy keresetből, egy nyugdíjból.

Egy aktív 60-as, aki szeretőt keres magának, szerintem keresetkiegészítésben is lehetne aktív.

Tudom, az fárasztóbb.

72. 9c485f67e8 (válaszként erre: 65. - D0d8909694)
2017. márc. 14. 17:04
Lényegében azért nem hagyod el, mert egyedül nem tudnál megélni anyagilag.
71. massalhangzo (válaszként erre: 69. - E8da813d29)
2017. márc. 14. 17:03
oszinten? :D inkabb legyek majd ilyen nagyi, mint aki csak a lekvarfozesnek meg a zoknikotogetesnek el :D :D :D
70. massalhangzo (válaszként erre: 67. - E8da813d29)
2017. márc. 14. 17:01

ez nemcsak nyugdij kerdese, sokan maradnak azert egyutt, mert egyedul nem tudnanak megelni, vagyis azt hiszik, hogy nem tudnanak


ha valakinek annyira ketsegbeejto az anyagi helyzete, hogy egyedul nem elne meg, megertem. csak ha muszajbol ragad valaki egy ferfi vagy no mellett, az mas helyzet

2017. márc. 14. 16:59

A volt anyósom volt akkora pöcsbubus, hogy apósomnak állandóan azt hazudozta vén fejével, hogy az unokáihoz megy hetenként (vagyis hozzánk), az unokákat meg egy évben kétszer látta a valóságban.

Akkor bukott le, mikor apósom előbb végzett a vártnál, és gondolta ő is eljön unokázni, aztán együtt mennek majd haza.

Közben a nagyi egy fészerben adott a női mivoltának :DDD

68. d0d8909694 (válaszként erre: 67. - E8da813d29)
2017. márc. 14. 16:59
Megtudnád, ha ból egy (nem magas!) nyugdíjból kellene élned.
67. e8da813d29 (válaszként erre: 66. - Massalhangzo)
2017. márc. 14. 16:55
Az nem árt, ha van két nyugdíj, érted ...
66. massalhangzo (válaszként erre: 64. - D0d8909694)
2017. márc. 14. 16:52

az nem merult fel benned opciokent, hogy egyedul eljel, elvezd az eletet (nemcsak szexre gondolok), szabadon ismerkedj?


attol meg a ferjed megmaradhat baratnak, szamithatnatok egymasra. mert a soraidbol azt veszem ki, hogy azert nincs koztetek olyan nagy osszhang egyeb teren is, mas habitusok lehetettek, valoszinuleg olyan sok kozos program sincs, nem huzzatok egymast elore, csak elvagytok egymas mellett


az egyedulletnek is megvannak a maga nagy elonyei, szabadsaga, nyugalma

65. d0d8909694 (válaszként erre: 62. - Süni55)
2017. márc. 14. 16:51

Süni, nagyon jól leírtad a helyzetet.

Ebben a korban elválni -mondhatni -életveszély, mert már sem dolgozni, sem más módon anyagi biztonságra szert tenni nem lehet. Kettőnk nyugdíjából még kijövünk, de egyedül sokkal nehezebb lenne és ez egyre inkább így lesz, számolva az esetleges betegségekkel is. Ilyenkor azért nem árt, ha van egy társ mellettünk.

64. d0d8909694 (válaszként erre: 60. - F52a0b4925)
2017. márc. 14. 16:46

Köszi a tanácsot, bizony jó lenne megbeszélni vele ezt a dolgot, de sajnos nem lehet.

Ő egy befelé forduló prűd ember, a szexről sem lehet beszélni (minek erről beszélni) vele, nemhogy nyitott házasságról. Ezért látom jobbnak, ha szépen csendben oldja meg az ember az efféle problémáját. Bár egyelőre még csak gondolkodom a dolgokon.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook